استخدام سازمان کتابخانه ملی (خبر جدید)

۱۳۰۴ روز قبل ۲۹ نظر

استخدام سازمان کتابخانه ملی

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

خبر ۳ شهریور ۹۴ - خبرهای خوش نوبخت برای کارکنان کتابخانه ملی ایران

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از تخصیص صد درصدی بودجه کتابخانه ملی و همچنین پرداخت معوقات کارکنان این سازمان در صورت اثبات شدن این حق از شهریورماه امسال خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بعدازظهر امروز دوشنبه ۲ شهریور در دیدار با کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سخنانی در رابطه با بودجه این مرکز گفت: سال گذشته بودجه کشور بالغ بر ۲۱۱ هزار میلیارد تومان تعیین شده بود اما منابعی که تا پایان سال عملا به دست آوردیم در حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان شد و لذا بودجه تخصیصی دستگاهها هم به همان میزان کاهش یافت اما سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از معدود دستگاههایی بود که صد درصد بودجه اش را گرفت.
وی افزود: این مسئله به خاطر برنامه های مشخص، مدون و سنجیده ای بوده که از سوی رئیس کتابخانه ملی ایران ارائه شده و توانسته است سازمان مدیریت و برنامه ریزی را نسبت به پرداخت کل این بودجه قانع کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خطاب به رئیس و مسئولان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و همچنین کارکنان گفت: امروز در برابر شما عرض می کنم اگر منابع ۲۳۶ هزار میلیارد تومانی بودجه کشور برای سال جاری تحقق پیدا نکند، من از هر منبعی که به خزانه تزریق شود، با توجه به برنامه های فرهنگی و ارزشمندی که در کتابخانه ملی اجرا می شود و با عنایت به تاکید دولت و رئیس جمهور بر لزوم توجه به دستگاههای فرهنگی، اعتبارات این سازمان را از همین الان صد درصد تخصیص یافته اعلام می کنم.
نوبخت تصریح کرد: به ما اعلام شده است که متوسط حقوق کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از متوسط حقوق کارمندان دولت به صورت عام کمتر است. این مسئله می تواند دو دلیل داشته باشد؛ دریافتی کارکنان شامل حقوق ثابت و فوق العاده ها است. ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه داده است که از این بند فوق العاده ها استفاده شود.
وی سپس خطاب به رئیس کتابخانه ملی ایران گفت: من فردا (سه شنبه) معاون توسعه مدیریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را به کتابخانه ملی می فرستم و از شما می خواهم که همه اجزای حقوقی و دریافتی کارکنان این سازمان تجزیه و تحلیل کنید و چنانچه حق وجود دارد که پرداخت نشده، من بر خودم فرض می دانم که آن را پرداخت کنم و این کار به مناسبت روز کارمند انجام خواهد شد و چنانچه تعلق نگرفته است از شهریورماه به کارکنان پرداخت می شود.

خبر ۷ بهمن ۹۲ - استخدام ۴۰۰ نفر در کتابخانه ملی

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره وضعیت جذب نیروی استخدامی در این کتابخانه، بیان داشت: ایثارگران در مصوبه هیات امناء در تبدیل وضعیت، در اولویت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: پرونده کارمندان کتابخانه ملی به تناسب قدمت سنوات‌شان در حال رسیدگی است که پس از انجام بررسی‌های لازم، پرونده مذکور به گزینش و سپس به معاونت منابع  انسانی ریاست جمهوری ارسال می‌شود اما اگر این معاونت به ارائه کد شناسه بپردازد، همه مشکلات حل خواهد شد.

صلاحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شنیده‌ایم آقای دانشجو هنوز مصوبه استخدام جذب نیرو را در کتابخانه ملی مورد تایید و امضاء قرار نداده است، عنوان کرد: مصوبه جذب و استخدام نیروی انسانی در کتابخانه ملی دارای ۵ بند است که ۳ بند آن توسط هیات امنای کتابخانه ملی به امضاء رسیده است و ۲ بند هم برای بررسی به معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری ارسال شد که یکی از آنها به بحث جذب هیات علمی در سقف ۴۰ نفر و دیگری جذب نیروهای قرارداد کار معین و نیروی طرحی جدید در کتابخانه ملی، مربوط می‌‌شود.

به گفته وی، اگر شکل هرم نیروی انسانی کتابخانه ملی درست شود و تبدیل وضعیت‌ها اتفاق بیافتد یک سهمیه ۴۰۰ نفر دیگر در صورت درست شدن مکانیزم و روشن شدن تکلیف این سازمان، جذب سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خواهند شد.

صلاحی معتقد است، همه مصوبه‌های استخدام نیروی انسانی در کتابخانه ملی ایران انجام شده و در حال اجرا است که امیدوارم معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری در ارائه کد شناسه این موضوع تسریع کند.

خبر ۳ دی ۹۲ - استخدام در کتابخانه ملی پس از دو دهه

استخدام در کتابخانه ملی با دستور رئیس‌جمهور صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این سازمان و ۳ سازمان و کتابخانه مهم در کشور خبر داد و گفت: جذب نیروی استخدامی در کتابخانه ملی منوط به اخذ مجوز از شخص رئیس‌جمهور است.

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفتگو با فارس درباره استخدام اعضای این کتابخانه بعد از دو دهه، بیان داشت: برای تحقق این مهم، مجوز اولیه اعضای هیئت امنای کتابخانه ملی ایران را اخذ کردیم و اکنون منتظریم تا موافقت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور را گرفته و در صورت نهایی شدن، نیروهای کار معین را به استخدام این سازمان درآوریم.

وی اضافه کرد: همه نیروهای قدیمی بالاتر از ۵ سال با تحصیلات دانشگاهی و ۷ سال بدون تحصیلات دانشگاهی پس از موافقت معاونت ریاست جمهوری به استخدام رسمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در خواهند آمد.

۲۹ نظر برای استخدام سازمان کتابخانه ملی (خبر جدید)

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید