استخدام سازمان جنگلها و مراتع ( خبر استخدام جدید )

۱۳۲ روز قبل ۱۷۷ نظر

استخدام سازمان جنگلها و مراتع

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

خبر ۲۰ تیر ۹۷ - جزییات استخدام نیرو در سازمان جنگل‌ها 

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور با اعلام اینکه موافقت اولیه برای ۵۴۴ نفر را دریافت کردیم، گفت: آگهی جذب نیرو مهرماه صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، خلیل آقایی بعد از ظهر سه‌شنبه به همراه معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وارد استان مازندران شده است و مورد استقبال مسوولان منابع طبیعی مازندران قرار گرفت.
وی که برنامه سفرش را با برگزاری جلسه شورای اداری منابع طبیعی مازندران آغاز کرده است، در جمع خبرنگاران استان مازندران هم حضور یافت و هدف از حضورش در استان را بررسی وظایف سازمانی، بحث و گفت‌وگو در ارتباط با مسائل جنگل و مراتع بازدید از پروژه‌های در دست اجرا، دیدار با استاندار مازندران و در نهایت حضور در عرصه‌های منابع طبیعی استان عنوان کرد.
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در ارتباط با وضعیت طرح تنفس جنگل و اقدامات در دست اجرا، خاطر نشان کرد: این طرح بسیار مناسب بوده و سازمان ما زودتر از موعد مقرر نسبت به اجرا اقدام کرده است و باید بر حفاظت و نگهداری جنگل طی برنامه ششم اقدام کنیم.
عزم راسخ بر اجرای طرح تنفس جنگل در کشور وجود دارد
وی با اعلام اینکه عزم راسخ بر اجرای طرح تنفس جنگل در کشور وجود دارد و با وجود عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و اقامت دولت، کنترل و اقدامات لازم هم وجود دارد، گفت: برای اجرای مناسب‌طرح نیاز به کمک‌های اعتباری است.
آقایی با اعلام اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مجلس قول مساعد برای کمک به اجرای مناسب این طرح داده است، گفت: انتظار داریم که با تامین اعتبارات لازم و با تعامل بین مجلس و دولت این مشکل هم حل و فصل شود.
وی در ارتباط با برداشت از جنگل توسط بهره‌برداران، بیان کرد: سهم بهره‌برداران از جنگل ۱۵ درصد بیشتر نیست و طرح ممنوعیت برداشت از جنگل چندان مشکلی برای شرکت‌های بهره‌بردار ایجاد نمی‌کند، با این وجود برای اجرای مناسب این طرح، سازمان برای دست‌یابی مناسب به چوب‌های مورد نیاز از بازار داخل و خارج اقداماتی را انجام داده است که از جمله تسهیل در روند واردات و طرح توسعه زراعت چوب هم از اقداماتی حمایتی این مجموعه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه قرنطینه واردات چوب در مبادی خروجی کشورهای صادر کننده چوب به کشور فعال است، افزود: چوب‌های مورد نیاز پس از تایید کارشناسان وارد کشور می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
وی در ارتباط با بحث خشکی شمشادها و چالش‌های که برای درختان بلوط ایجاد شده است، افزود: ارتباط لازم با سازمان‌های علمی و فنی وجود دارد و تلاش آنها این است که از بروز خسارت به جنگل کاهش یابد.
عمدی بودن ۹۰ درصد آتش‌سوزی جنگل
آقایی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که یکی از نگرانی‌های حال حاضر در استان‌های شمالی و جنگل‌خیز کشور نبود امکانات و تجهیزات کافی به ویژه بالگردهای مورد نیاز برای خاموش کردن آتش‌های احتمالی است، گفت: بیش از ۹۰ درصد آتش‌سوزی در جنگل عوامل انسانی دارد، قبل از بحث مهار آتش باید به فکر فرهنگ‌سازی مناسب در این ارتباط باشیم که از رسانه‌ها استمداد دارم در این زمینه به صورت جدی ورود پیدا کنند.
وی در ادامه گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت دفاع امضا کردیم که به با توجه به امکانات موجود نیازمندی‌های این سازمان به بالگرد را در زمان مورد نیاز تامین کند.
معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور خاطر نشان کرد: در سال جاری ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار یگان حفاظت برای تامین نیازمندی‌های این مجموعه پیش‌بینی شده و طرح ساماندهی تشکل‌های و گروه‌های بومی و محلی هم در راستای حفاظت از جنگل به صورت ویژه ابلاغ شد و استفاده از ظرفیت مردم روستاهم در برنامه کاری قرار دارد و باید این موضوعات به صورت جدی نهادینه شود.
وی با اشاره به قابلیت‌های کشور فنلاند در مهار آتش‌سوزی خاطر نشان کرد: در مهرماه سال جاری کارشناسی از این کشور برای آموزش به یگان حفاظت وارد کشور می‌شوند و ارتباطات علمی و خلاقانه مورد نیاز را دریافت می‌کنیم.
آقائی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که در نهایت بالگرد به استان‌های شمالی تعلق نمی‌گیرد، گفت: تکنولوژی ساخت بالگرد در اختیار وزارت دفاع قرار دارد و پیگیری‌های در این ارتباط انجام دادیم و برنامه داریم که پایگاه‌های برای حفاظت از جنگل‌ها ایجاد کنیم و باید زمینه دسترسی مناسب بالگرد‌ها به مراتع جنگلی به ویژه صعب‌العبور برای نشست و برخاست بالگرد فراهم شود.
وی با اعلام اینکه برخی کمبودها و مشکلات در این بخش قابل رد کردن نیست، گفت: محدودیت‌ها و مقدورات را مطالعه می‌کنیم و در حال بررسی هستیم که آیا یکی از شرکت‌های جهاد را زیرپوشش قرار دهیم و مقدمات کار فراهم شده و برای تجهیز نیاز به کمک و اعتبار داریم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با بحث اجاره مراتع یکی از استان‌های جنوبی ایران برای چرای شترها یکی از کشورهای عربی که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، بیان کرد: این موضوع وجود خارجی ندارد، کسی که مسوول مستقیم در حوزه منابع طبیعی کشور است بنده هستم تاکنون در این ارتباط به سراغ بنده نیامده است.
وی در پاسخ به دیگر سووال خبرنگاران در ارتباط با مشکل تامین نیرو و گلایه‌های که در این ارتباط وجود دارد، گفت :تجمع نیروی در استان مازندران نسبت به دیگر نقاط کشور بیشتر است.
جذب ۵۴۴ نیرو
رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام اینکه پیش‌بینی ما برای تامین نیرو این مجموعه بیش از ۳ هزار نفر بوده است، گفت: قول اولیه برای جذب ۵۴۴ نفر داده شده است و در مهرماه آگهی جذب نیروی انسانی صادر می‌شود که سهم استان مازندران هم ۱۰ نفر است.
وی در پایان از برنامه‌ریزی برای سند دار کردن اراضی جنگلی کشور خبر داد و گفت: ۱۴ میلیون اراضی جنگلی کشور، ۲.۵ میلیون هکتار اراضی جنگلی شمال کشور داری سند تک برگ می‌شوند.

منبع : خبرگزاری فارس

خبر ۱۷ تیر۹۷ -  برنامه استخدام نیروهای جدید در سازمان جنگل ها

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز در نشست بررسی مسایل منابع طبیعی در رشت با بیان اینکه برای حفاظت از عرصه های طبیعی با کمبود نیرو مواجه ایم گفت : برای این کار به ۳ هزار نیروی جدید نیاز داریم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی با استخدام ۵۴۴ موافقت کرد.
آقا آقایی افزود : این افراد با برگزاری آزمون جذب می شوند که سهم گیلان ۴۰ نفر است.
وی تصریح کرد : برای صیانت از جنگل ها طرح کاداستر را در ۳۲ هزار هکتار از اراضی جنگلی کشور اجرا شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین با بیان اینکه که قرار است امسال هم ۱۴ میلیون هکتار از جنگل های کشور مشمول طرح کاداستر شود گفت : هدف از اجرای طرح کاداستر تک برگی شدن سند جنگل های کشور، گسترش زراعت چوب و حفظ اراضی ملی است.
آقای آقایی به توانمندی گیلان در زراعت چوب اشاره و اضافه کرد : گیلان از مناطق اصلی برای توسعه زراعت چوب در کشور است.
وی به صادرات چوب نیز اشاره و گفت : سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای توسعه صادرات و واردات چوب کارشناس قرنطینه را در گمرک مستقر کرده و صادرات آن را آزاد گذاشته است.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پاسخ به درخواست واگذاری بخشی از پارک جنگلی سراوان به شهرداری رشت گفت : من عرصه های جنگلی را به نیروهای دولتی واگذار نمی کنم ، شهرداری می تواند بخش خصوصی را به صورت مستقیم وارد کار کند.
فرماندار رشت هم گفت : مهمترین تهدید ما در جنگل ها خطر آتش سوزی است که باید برای مقابله با آن به تجهیزات نوین مجهز شویم.
سید محمد احمدی با گلایه از کمبود نیروی انسانی برای حفاظت از اراضی ملی گفت : اکثر پاسگاه های حفاظت جنگل ها با کمبود نیرو مواجه اند.
آقای کوچکی نژاد یکی از نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی از رییس سازمان جنگل ها خواست شرایط واگذاری عرصه های طبیعی برای سرمایه گذاری شفاف تر شود تا همه بتوانند در سرمایه گذاری ها شرکت کنند و از رانت خواری جلوگیری شود.
آقای حسنی دیگر نماینده رشت در مجلس شورای هنوز طرح کاداستر یا حد نگاری در جنگل های گیلان بطور کامل اجرا نشده است به همین دلیل جنگل نشینان و حاشیه نشینان جنگل تکلیف شان مشخص نیست.
وی افزود : واگذاری ۷۵۵ هکتار زمین سپیدرود بدون هماهنگی با استان بوده است که با پیگیری استاندار از این امر جلوگیری شد.
آقای جعفرزاده دیگر نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی هم گفت : برای اجرای طرح کاداستر باید زمان مشخص شود.
شهردار رشت هم در این نشست با اشاره به مشکل ساماندهی پسماند گفت : ۱۵ هکتار از جنگل های سراوان بیش از ۳۰ سال است که محل دفن زباله شده است و این باعث تاثر وتاسف است.
آقای نصرتی افزود : برای توسعه ی گردشگری و درآمد زایی و ایجاد اشتغال طرح ساخت یک مجمع رفاهی گردشگری در پارک جنگلی سروان در دست اجرا است.
آقای شعبان نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز گفت : ۸۷ درصد از زمین های گیلان کشاورزی و ۵۶۴ هزار هکتار جنگلی است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان 

خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۷ -استخدام بیش از ۵۰۰ قرقبان در کشور

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در کاشان: بیش از ۵۰۰ قرقبان در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور امسال استخدام می شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز در بازدید از چند طرح جنگل کاری در کاشان با اشاره به کمبود قرقبان سازمان جنگلها و مراتع کشور گفت: مجوز استخدام ۵۴۴ قرقبان در این سازمان صادر شده و به زودی از طریق روزنامه های کثیرالانتشار اعلام و در سال جاری جذب می شوند.
خلیل آقایی افزود: هم اکنون کمبود نیروی قرقبان با بهره گیری از سیاست حفاظت مشارکتی که با همکاری بهره برداران منابع طبیعی در حال انجام است، جبران می شود.
به گفته وی تاکنون ۲۰ میلیون هکتار از اراضی منابع ملی به صورت مشارکتی برای حفاظت به بهره برداران واگذار شده است.
معاون وزیر جهاد کشاوزی در ادامه گفت: دو هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تملک دارایی ها امسال به سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور اختصاص یافت.
آقایی افزود: این میزان بودجه برای بیابان زدایی زدایی ۳۰ هزار هکتار و اجرای طرح های حفظ خاک، افزایش پوشش گیاهی و استفاده بهینه از منابع آب، خاک، جلوگیری از ریزگردها، تلطیف هوا، فرسایش خاک و تامین اکسیژن و حفظ و حراست از جنگل ها و مراتع کشور هزینه خواهد شد.
وی اضافه کرد: در قالب طرح مدیریت جامع آبخیزداری در کشور همزمان احیای مکانیکی، بیو مکانیکی و بیولوژی در عرصه های منابع طبیعی با هدف حفظ پوشش خاک، جلوگیری از هدر رفت آب و بهره گیری از سیلاب ها اجرا می شود.
رییس سازمان جنگل ها و مراتع کشور با اشاره به اینکه ممیزی و کاداست اراضی ملی با اولویت جنگل های کشور در سال ۹۷ است گفت: کاداست و ثبت مالکیت با توجه به وجود اختلاف نظر بین کارشناسان و تعیین میزان وسعت دقیق تمام جنگل ها از جمله هیرکان، زاگرس و جنوب، مشخص می شود.
وی با بیان اینکه ۳۰ میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور سال گذشته کاداست و ممیزی شد افزود: امسال ممیزی جنگل ها در اولویت و دستور کار قرار دارد که در صورت تامین اعتبار و تجهیزات به مدت دو سال انجام و مالکیت دولت در این اراضی تثبیت و سند تک برگی صادر می شود.
آقایی با اشاره به کاهش برداشت های غیرقانونی از عرصه های منابع طبیعی کشور در سال گذشته گفت: با توجه به سیاست افزایش حفاظت مشترک با بهره گیری از بهره برداران منابع طبیعی ۶ تا ۸ درصد تجاوزات و تخلفات به این عرصه ها در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ کاهش یافت.

خبر ۱۵ شهریور ۹۶ -جذب نیرو برای ادارات منابع طبیعی سراسر کشور در نیمه دوم سال۹۶

معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، گفت: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال ۹۶ از طریق برگزاری آزمون سراسری برای ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور نیرو جذب کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج علی جعفری عصر امروز در گردهمایی روسای ادارات امور اداری و پشتیبانی منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه دو کشور که در یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: مسوولان منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تلاش‌های زیادی برای حراست و حفاظت از منابع طبیعی این استان انجام می‌دهند.
معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به کسب رتبه برتر این دستگاه در جشنواره شهید رجایی، افزود: کسب این رتبه در شاخص‌های عمومی توسط این دستگاه موجب افتخار است.
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های نیروهای منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: تلاش این اداره کل می‌تواند به عنوان الگو مورد توجه برای سایر استان‌ها قرار گیرد.
این مسوول در ادامه به شرایط جذب نیرو در ادارات منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال ۹۶ از طریق برگزار آزمون سراسری برای ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور نیرو جذب کنیم.
جعفری با بیان اینکه ادارات منابع طبیعی از جمله این استان با کمبود نیرو مواجه بوده و برخی از پست‌ها خالی است، گفت: جذب نیرو از موارد مورد توجه در ادارات منابع طبیعی در کشور است.
معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری پیگیری و تلاش برای مشکلات مسوولان و نیروهای منابع طبیعی در سراسر استان را از موارد مهم و مورد توجه سازمان بیان کرد و یادآور شد: سعی داریم تا با پیگیری‌های مداوم قسمتی از مشکلات را رفع و حل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیگیری وضعیت نیروهای مشمول رای ۴۹۸ و هیات عمومی دیوان عدالت را از دیگر موارد مورد توجه سازمان عنوان کرد و بیان داشت: این موضوع نیز در حال انجام و بررسی است.
در ادامه هر کدام از مدعوین و روسای ادارات امور اداری و پشتیبانی منابع طبیعی و آبخیزداری حاضر در این گردهمایی به ارائه نظرات، بیان ظرفیت‌ها و مشکلات اداره خود پرداختند.
تغییر و تبدیل وضعیت نیروهای انسانی بر اساس پست‌های خالی، تعمیر و توسعه فضای اداری، ساماندهی بیمه تکمیلی کارکنان، پرداخت تسهیلات بانکی و حل مشکل کمبود خودرو از جمله موارد و موضوعات مطرح شده در این گردهمایی بود

خبر ۵ بهمن ۹۴ - استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴

به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای اجرایی در قالـب دسـتیاران سـتادی و در چـارچوب تصـویب نامـه شـماره ۲۰۶/۴۸۸۹۲ مورخ ۱۳۹۴/۴/۶ شورایعالی اداری با عنوان «ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور»، در نظر است تعداد ۹۱۳ نفر از متقاضیان واجد شرایط، از طریق امتحان کتبـی در دو حیطـه عمـومی و تخصصـی، مصـاحبه هـای اسـتخدامی و گزینش به صورت پیمانی جذب گردند. در ادامه توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد.

در بخـش نخسـت، توضـیحاتی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی استخدام، فرآیند ثبت نام و پذیرش افراد، زمان و نحوه برگزاری آزمون، مواد آزمون و در بخـش دوم، خوشه ها، شغل محل های مربوط به هر دستگاه اجرایی آورده شده است.

برای مشاهده شرایط استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴ اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۰ اسفند ۹۳ - استخدام ۶۰۰۰ نفر در سازمان جنگل‌ها در سال ۹۴

خبرگزاری ایسنا : رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از کاشت گونه‌های اقتصادی درخت در ۴۵ هزار هکتار ازعرصه‌های کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، خداکرم جلالی در همایش بزرگداشت هفته منابع طبیعی که شامگاه گذشته در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار شد، اظهار کرد: عدم جامع‌نگری در موضوعات مربوط به سرزمین، مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورده همچنان‌که در جهان هم تبدیل به چالش شده و در مواجهه با پدیده تغییر اقلیم در برخی شاخص‌ها نتوانسته به خوبی مدیریت کند.
وی گرمایش کره زمین، کمبود آب شیرین، گسترش بیابان‌زایی و تهدید منابع طبیعی و امنیت غذایی را از پیامدهای مخرب تغییر اقلیم برشمرد و افزود: افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای که تا پیش از انقلاب صنعتی ۱۰ پی‌پی‌ام بود امروز به ۴۰۰ پی‌پی‌ام رسیده است؛ این درحالی است که در سال ۱۹۹۰ در کنوانسیون‌های زیست محیطی تصمیم گرفته شد اجازه ندهیم از مرز ۳۵۰ پی‌پی‌ام فراتر رود و با ادامه این روند تا پایان قرن به ۶۰۰ پی‌پی‌ام خواهد رسید.
جلالی گفت: با افزایش هر یک درجه گرمایش زمین، نیاز آبی گیاهان و درختان ۱۷ درصد افزایش می‌یابد. براساس اعلام مجامع بین المللی کره زمین در مقایسه با ۵۰ سال پیش به طور متوسط هشت دهم درجه گرم‌تر شده و در کشور ما که خشک و نیمه‌خشک است، عدد حدود یک و نیم درجه است ؛ ببینید که این تغییرات در ابعاد مختلف چه تاثیرات مخربی بر جای می‌گذارد؟.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه باید به کمک جامعه دانشگاهی برای حل این معضل چاره اندیشی کرد، افزود: ۷.۵ میلیون هکتار از عرصه‌های کشور را کانون‌های بیابان‌زا تشکیل می‌دهد که اگر برای آن چاره اندیشی نشود مشکلاتی را برای تمدن، محیط زیست و تمام فعالیت‌های جوامع به وجود می‌آورد.
به گفته جلالی با اجرای برنامه‌های مقابله با بیابانزایی که از پیش از انقلاب آغاز شده، تاکنون حدود هفت میلیون هکتار از عرصه‌های کشور جنگل‌کاری و از تاخت و تاز طوفان شن در بسیاری از مناطق کشور پیشگیری شده است.
وی تصریح کرد: امروز خبرهای ناگواری از کانون‌های بحرانی کشور می‌شنویم که خطرناک هستند و باید برای کنترل آن فکری کرد. طرحی هم در این باره در دست داریم.
جلالی هزینه مالچ پاشی برای کنترل ریزگردها را بسیار گران خواند و گفت: هزینه مالچ‌پاشی امروز به لیتری دو هزار تومان رسیده و با توجه به اینکه هر هکتار به ۱۰ تن مالچ نیاز دارد، هزینه سرسام آوری را برای عملیات بیابان‌زایی تحمیل می‌کند.
وی کمبود آب شیرین و وضعیت منابع آبی کشور را خطرناک اعلام کرد و افزود: بیلان منفی آب‌های زیرزمینی از ۱۱ هزار متر مکعب فراتر رفته و امروز شور و قلیایی شدن منابع آبی در مناطقی از کشور خطرناک‌تر از شور شدن دریاچه ارومیه است.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر این‌که مسئله محیط زیست و سرنوشت انسان با مسائل مربوط به این حوزه گره خورده و باید جامع‌نگر به موضوع نگریست، گفت: انسان، محیط زیست، اقتصاد و معیشت باید در کنار هم دیده شوند اما متاسفانه گاهی به موضوعات انتزاعی نگاه می‌کنیم و اگر چاره‌ای برای وضعیت اقتصادی جوامع محلی پیدا نکنیم به جای استفاده از سوخت فسیلی به سراغ سوخت هیزمی و از بین بردن درختان می‌روند.
وی تصریح کرد: این اصل کاملاً قابل قبولی است که فقر و تخریب سرزمین در ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند و هر کجا فقر باشد، تخریب سرزمین از تبعات آن است و برعکس.
جلالی به اجرای طرح ترسیب کربن از برنامه‌های مقابله با بیابان‌زایی، حفاظت از منابع طبیعی و فقرزدایی با مشارکت مردم اشاره کرد و افزود: این پروژه حدود ۱۰ سال پیش در استان خراسان به اجرا درآمد و اثرات مثبت طرح سبب شد از سال گذشته آن را در ۲۰ استان کشور تعمیم دهیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سخنانش با اشاره به انتظارات متقابل دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: عمل بدون دانش فسادآور است. در شورای عالی مرتع، جنگل و آبخیز نیز خواسته شده که با دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی کشور گره بخورند و در برنامه‌ریزیها و اجرای طرح‌ها از فناوری‌های بومی و دانش نوین استفاده کنند.
جلالی یادآور شد: طبق یک پروهش علمی، دانشگاه‌های برتر جهان ۲۰ درصد توان خود را صرف آموزش و ۸۰ درصد را صرف پژوهش‌های کاربردی می‌کنند و امروز این دانشگاه‌ها مراکز استراتژیک این کشورها را مدیریت می‌کنند.
وی با اشاره به مجوز استخدام ۶۰۰۰ نفر در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در سال ۹۴، در عین حال گفت: کار نباید حتما دولتی باشد و باید راه را برای ورود بخش غیردولتی باز کنیم. این سازمان نیز به تغییرات اساسی نیاز دارد.
رئیس سازمان جنگل‌ها از کاشت گونه‌های اقتصادی در سطح بیش از ۴۵ هزار هکتار از عرصه‌های کشور خبر داد که نسبت به سال‌های گذشته از سه برابر افزایش سطح حکایت دارد.
جلالی جامع نگری و مشارکت مردم در حفظ، احیا و بهره برداری از عرصه‌های طبیعی را سیاست راهبردی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اعلام و تاکید کرد: نوآوری و خلاقیت دانشگاهیان نیز برای ارتقای دانش و فناوری‌ها ضروری است.
وی با بیان این‌که این سازمان با امکانات محدود و تنها با دو هزار نیرو از عرصه‌های کشور حفاظت می‌کند، اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها جزء کارآمدترین و فعال‌ترین سازمان‌های کشور است و تاکنون ۱۴ شهید و ۴۵۰ جانباز و مجروح در امر حفاظت تقدیم کرده است.
به گفته جلالی براساس گزارش سایت معتبر ای، پی. آر، ایران رتبه ۱۶ در حفاظت از جنگل‌ها را دارد و از ۱۰۰ نمره ۸۴.۱۲ را به دست آورده است.
وی تصریح کرد: آمار تخریب و کاهش سطح جنگل‌های جهان در فاصله سال‌های۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ ، ۳.۸ دهم درصد بوده اما در ایران در همین فاصله زمانی ۰.۱ دهم درصد معادل ۳۸۰۰ برابر کمتر از میانگین جهانی گزارش شده است.

خبر ۱۲ اسفند ۹۲ - استخدام حدود ۱۵۰۰ نفر در سال آینده

خبرگزاری ایسنا : رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از برنامه‌ریزی برای استخدام حدود ۱۵۰۰ نفر در سال آینده خبر داد و گفت: ادغام دو سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری و حفاظت از محیط زیست به هر شکلی که باشد به صلاح کشور نیست و امیدواریم از دستور کار مجلس خارج شود.

خداکرم جلالی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره‌ ادغام دو سازمان جنگل‌ها و حفاظت محیط زیست اظهار کرد: ادغام این دو سازمان به هر شکلی که باشد و با محوریت هر یک از این دو سازمان حاکمیتی انجام شود به صلاح کشور نیست و این سازمان مخالف چنین اقدامی است.

وی با اشاره به تفاوت ماهیتی وظایف این دو سازمان افزود: سازمان حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از سازمان‌های نظارتی وظیفه نظارت و پایش شاخص‌های زیست محیطی فعالیت می‌کند که وظیفه‌ حیاتی در این زمینه دارد اما سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وظیفه‌ حفاظت، احیاء، توسعه و بهره‌برداری از منابع طبیعی را دارد که مسئولیت کاملا اجرایی محسوب می‌شود.

جلالی ادامه داد: مسئولیت دو سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و حفاظت از محیط زیست که یکی اجرایی و دیگری نظارتی است، کاملا در زمینه‌ محیط زیست متفاوت است و ادغام این دو سازمان به هر شکل و نحوی که انجام شود به صلاح کشور نیست و به هر دو سازمان ضربه می‌زند.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به این‌که مخالفت خود را به صورت رسمی به نمایندگان مجلس اعلام کرده‌ایم، گفت: امیدواریم این طرح از دستور کار مجلس خارج شود و نمایندگان به جای آن، اقداماتی انجام دهند تا با تقویت این دو سازمان نارسایی‌های موجود کمتر شود.

جلالی در پاسخ به ایسنا مبنی بر سهم سازمان جنگل‌ها از استخدام ۷۰۰۰ نیروی انسانی در وزارت جهاد کشاورزی در سال آینده گفت:‌ وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی کرده در سال آینده حدود ۷۰۰۰ نفر را در بخش‌های مختلف استخدام کند که سازمان جنگل‌ها، مراتع و‌آبخیزداری با توجه به کمبود نیروی انسانی خود در بخش‌های مختلف در نظر دارد حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر را در بخش‌های مختلف سازمان استخدام کند.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

استخدام سازمان جنگلها و مراتع سال ۹۱

خبرگزاری فارس: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از استخدام یک‌هزار و ۲۴۰ نفر در اداره‌های کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور تا پایان سال خبر داد.
خسرو شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار داشت: مجوز ارتقای رتبه هفت هزار و ۲۹۰ نفر کارمند ادارات کل منابع طبیعی کشور از کارشناسی به کارشناسی ارشد و ... از دولت اخذ شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این‌که این مجوز ارتقای رتبه کارکنان منابع طبیعی در استان‌ها برای سال ۹۰ و ۹۱ بوده است، افزود: این قانون از سوی دولت ابلاغ شده است.
وی همچنین مجوز تبدیل وضعیت استخدامی دو هزار و ۸۸۰ نفر از پیمانی به رسمی آزمایشی در کشور خبر داد و گفت: دولت این مجوزها را به تصویب رسانده و به‌زودی اجرایی خواهند شد.
۱۴۳۷ نفر در کشور تبدیل وضعیت می‌شوند
شهبازی ادامه داد: مجوز تبدیل وضعیت نیروی شرکتی به قرارداد کار معین نیز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کارکنان منابع طبیعی در استان‌ها بوده که این تبدیل وضعیت برای یک‌هزار و ۴۳۷ نفر در کشور صادر شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مجوز استخدام یک‌هزار و ۲۴۰ نفر از سهمیه متمرکز وزارتخانه جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: این استخدام‌ها جدید بوده و به‌زودی اطلاعیه آن به اطلاع عموم مردم از طریق رسانه‌ها رسانده می‌شود.
شهبازی در پاسخ به سئوالی در مورد زمان دقیق این استخدام‌ها، بهمن را زمان احتمالی درج آگهی استخدام‌های جدید اداره‌های کل منابع‌طبیعی و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد و ادامه داد: تا پایان سال این استخدام‌ها نهایی می‌شوند.
این مسئول کشوری تصریح کرد: برخی از این یک‌هزار و ۲۴۰ نفری که قرار است در این سازمان استخدام شوند از میان نیروهای ناظر در اداره‌های منابع طبیعی خواهند بود.
شهبازی تعداد نیروهایی که از میان کارکنان فعلی اداره‌های کل منابع‌طبیعی در استان‌ها استخدام می‌شوند را حدود ۲۴۰ نفر اعلام کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از استخدام‌های ملی این سازمان، ۲۷ نفر و سهم استخدام استانی آن ۱۵ نفر است.

 

۱۷۷ نظر برای استخدام سازمان جنگلها و مراتع ( خبر استخدام جدید )

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید