استخدام دیوان عدالت اداری (سوالات آزمون + خبر جدید)

۶ روز قبل ۷۸۴۶ نظر

استخدام دیوان عدالت اداری

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمونهای استخدامی وب سایت «ای استخدام» (کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون استخدامی فراگیر شامل سوالات سال ۸۹ الی ۹۷ + تمامی آزمونهای سال ۹۷) - تخفیف ویژه
سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای فراگیر و ... به همراه آزمونهای سال ۹۷) - تخفیف ویژه
دانلود سوالات دیوان عدالت اداری (عمومی و تخصصی)
دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی،سازمانهای دولتی

 

سوالات ارسالی کاربران

کاربران عزیز سوالات و دفترچه های آزمون استخدامی ششمین فراگیر سال ۹۷ ارسالی کاربران عزیز در صفحه زیر گردآوری شد و سایر سوالات عمومی و تخصصی به محض دریافت در همین صفحه تعبیه خواهد شد.

همچنین به منظور سهولت در تبادل اطلاعات در مورد سوالات صفحاتی برای این سوالات طراحی گردید لطفا از صفحات مربوطه برای تبادل اطلاعات استفاده نمایید.

خبر ۲۰ شهریور ۹۸ -چهارمین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

قابل توجه افراد معرفی شده مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

به آگاهی پذیرفته شدگان ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی اسفندماه سال۱۳۹۷ می رساند سایر مراحل استخدام (گزینش و...) در زمان مقرر و از طریق پیامک و تماس تلفنی به شما اطلاع رسانی می گردد لذا با توجه به طولانی بودن فرایند گزینش در قوه قضائیه مقتضی است از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی جهت پیگیری خودداری شود.

خبر ۱۰ شهریور ۹۸ - آخرین خبرها از اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی در ارتباط با نتایج نهایی ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی گفت : ابتدا باید دستگاه‌های اجرایی نتایج مصاحبه شفاهی شرکت‌کنندگان در آزمون را به ما اعلام کنند و بعد ما میانگین امتیاز افراد را بر اساس نتایج آزمون کتبی آن‌ها محاسبه کنیم و پس از این مرحله، نتایج نهایی بایستی به تایید سازمان اداری و استخدامی کشور برسد و قبل از تایید این سازمان اجازه انتشار نتایج نهایی را نداریم.

وی با بیان اینکه نتایج نهایی آزمون فراگیر استخدامی دو دستگاه اجرایی دیگر (علاوه بر نتایج ۸ دستگاه اجرایی که پیش‌تر منتشر شده بود) را به سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرده‌ایم و پس از تایید آن‌ها قابل انتشار خواهد بود، خاطرنشان کرد: به محض اینکه نتایج نهایی این دو دستگاه و نیز سایر دستگاه‌ها بر روی سایت مرکز آزمون قرار گیرد، این موضوع از طریق پیامک به افراد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۴ تیر ۹۸ - سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

 به اطلاع معرفی شدگان اولیه ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی در اسفندماه سال۱۳۹۷ می رساند برای انجام مرحله اول مصاحبه با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی طبق جدول زمان بندی به اداره کل منابع انسانی دیوان عدالت اداری به نشانی تهران- بزرگراه ستاری شمال - خیابان شهید مخبری- نبش خیابان ایران زمین شمالی– ساختمان دیوان- طبقه هفتم ورودی غربی طبقه-مراجعه نمایند ؛

* عدم مراجعه در زمان تعیین شده ، به منزله انصراف از ادامه سایر مراحل استخدامی می باشد.

* آن دسته از معرفی شدگانی که دانشنامه پایان تحصیلات آنان (مدرک تحصیلی) فاقد معدل می باشد لازم است نسبت به ارائه گواهی که معدل در آن درج گردیده اقدام نمایند.

* جهت بهره مندی از امتیاز مقالات علمی ، ارائه مجله ای که مقاله در آن به چاپ رسیده یا کد ISSN مجله یا کد ISC کنفرانس الزامی است.

* از به همره آوردن اعضای خانواده و سایرین در روز مصاحبه خودداری شود.

فهرست معرفی شدگان اولیه (سه برابر ظرفیت) برای شرکت در مصاحبه (جلسه اول) ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرائی- دیوان عدالت اداری

 برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۸ - اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین آزمون فراگیر دیوان عدالت اداری

قابل توجه افراد معرفی شده مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی جهت بررسی مدارک

به اطلاع آن دسته از افراد معرفی شده در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت بررسی مدارک، می رساند:

داوطلبان مذکور موظفند جهت ارائه وبررسی مدارک خود از روز یک شنبه مورخ ۲۲/۰۲/۹۸ تا حداکثر روز شنبه مورخ ۲۸/۰۲/۹۸ با به همراه داشتن مدارک ذیل در اندازه A۴ ( هم چنین مدارک عنوان شده در جدول شماره ۱ در صورت دارا بودن) طبق جدول زمانبندی ارائه شده به نشانی بزرگراه ستاری شمال- خیابان شهید مخبری- نبش خیابان ایران زمین شمالی- ساختمان دیوان- طبقه هفتم مراجعه نموده و پس از تحویل آنها، رسید دریافت نمایند.

۲ قطعه عکس ۴x۳ که در سال جاری گرفته شده باشد.
اصل دانشنامه یا گواهی موقت تحصیلی ممهور به مهر دانشگاه و تصویر آن.
اصل شناسنامه و تصویراز تمام صفحات آن.
اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن.
اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی و تصویر آن برای آقایان.
اصل مدارک و معرفی نامه از سازمان بهزیستی کشور برای معلولین.
اصل کارت شناسایی ایثارگری یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ایثارگران ۲۵ درصد.
اصل مدرک و معرفی نامه از مراجع ذیصلاح برای مشمولین سهمیه ۵درصد.

مراجع ذیصلاح تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه برای رزمندگان با سابقه حداقل۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزند آنها عبارتند از:

معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود
معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل
معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران

ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی‌ربط، جهت اصلاح حداکثر سن مقرر برای آن دسته از داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها وشرکت‌های تحت پوشش آن‌ها، شرکت‌های بیمه‌های دولتی، شهرداری‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی که شمول قانون برآنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکت‌های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش آن‌ها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند.
ارائه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن (طبق مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای انقلاب فرهنگی، تبصره سه، مدرک تخصصی حفظ قرآن با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی معتبر می‌باشد.)

بدیهی است عدم مراجعه و تحویل مدارک فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از ادامه روند استخدام تلقی گردیده و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است این مرحله صرفاً جهت بررسی اطلاعات خود اظهاری داوطلبان و مدارک آن‌ها بوده و داوطلبان واجد شرایط (بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور) که مدارک آنها تایید می‌گردد، جهت شرکت در مصاحبه استخدامی، دعوت خواهند شد.

 برای مشاهده اطلاعیه در سایت دیوان عدالت اداری اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۸ - اعلام نتایج ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی به اطلاع میرسانیم،نتایج این آزمون اعلام گردید. 

 برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

 برای مشاهده اطلاعیه اعلام اسامی چند برابر ظرفیت اینجا کلیک نمایید

 برای بازیابی کد رهگیری اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده کارنامه های ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید

کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید
جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه تجربیات کاربران وب سایت از آزمون تا مصاحبه اینجا کلیک کنید

۷٬۸۴۶ نظر برای استخدام دیوان عدالت اداری (سوالات آزمون + خبر جدید)

 • به حسین
  سلام عذرمیخوام از محل زندگیتون هم امروز تحقیق کردن یا قبلا تحقیق کرده بودن؟
  من تازه متوجه شدم ادرس محل کار قبلیم تغییر کرده.نمیدونم چه جور بهشون اطلاع بدم...
  پاسخ
   • ا ن ت ظ ا ر
    سلام به همه دوستان گلم.برا مصاحبه جزوه عقیدتی بخش هفتم همین سایت ای استخدام کفایت میکنه؟یا رساله مرجع تقلیدمونو باس کامل بخونیم؟میشه لطف کنید کلی بگید چه مطالبی رو باید بخونیم؟منبع خاصی مد نظره؟
    پاسخ
    • حسین. نکات مصاحبه 2
     نکته اول: شرایط وجوب و صحت روزه: بلوغ و قدرت و عقل و حیض نبودن و ضرر نداشتن و ایمان و اسلام و نداشتن قضای روزه واجب . نکته دوم: روزه های واجب: روزه ماه مبارک رمضان، روزه نذر و عهد و قسم، روزه روز سوم اعتکاف، روزه در حج تمتع، روزه قضای پدر و مادر . نکته سوم : اگر فردی قضای روزه داشته باشد بعد از ظهر نمی تواند روزه قضای خود را به هم بزند و اگر عمدا این کار را بکند هم کفاره دارد و هم باید مجددا روزه بگیرد ولی اگر قبل از ظهر قضای روزه خود را افطار کند یعنی به هم بزند اشکالی ندارد ولی اگر وقت تنگ باشد مثلا تا ماه رمضان سال جدید 5 روز باقیمانده و 5 روز هم روزه قضا دارد نباید روزه قضای خود را قبل از ظهر افطار کند ولی با این حال یعنی با وجود تنگی وقت اگر این کار را انجام داد و روزه اش را قبل ظهر افطار کرد کفاره ندارد. نکته چهارم: اگر در موردی، نظر مرجع تقلیدی که امام جماعت از وی تقلید می کند موجب بطلان نماز جماعت نشود ولی از نظر مرجع تقلید ماموم ، موجب بطلان نماز جماعت شود و امام ان مورد را انجام دهد چنین مامومی که حکم مرجع تقلیدش در ان مورد با مرجع تقلید امام فرق دارد نباید به چنین امام جماعتی اقتدا کند و اگر اقتدا کرد نمازش باطل است . نکته پنجم: برای احراز عدالت امام جماعت حسن ظاهر وی یعنی رفتار و کردارش مطابق شریعت باشد و مرتکب گناه نشود کافی است و اگر در مسجدی فردی رفت و نمی داند امام عادل است یا خیر ولی افراد داخل مسجد به چنین امام جماعتی اقتدا کردند او نیز می تواند اقتدا کند.
     پاسخ
     • mehdi
      سلام دوستان کسی رشته دانشگاهیش مدیریت دولتی هست که درس مدیریت تحول سازمانی پاس کرده باشه؟نمونه سوالات از کدوم سایت بگیرم؟ممنون
      پاسخ
      • Mio_اداری
       سلام. از فارغ لتحصیلان مدیریت دولتی کسی اینجا هست بگه برا درس تحول سازمانی کدوم کتاب مرجع؟؟ از چ کتابی درس دادن بهتون؟
       پاسخ
       • حسین. نکات مصاحبه
        نکته اول: اگر فردی در رکعت دوم به امام اقتدا کند و به رکوع امام نرسد نمازش فرادا محسوب می شود ولی اگر در رکعت سوم یا چهارم اقتدا کند و به رکوع امام نرسد ولی به سجده ولو سجده دوم برسد نمازش به جماعت محسوب می شود و در هر دو حالت نماز صحیح است. نکته دوم: اگر فردی از فاصله مثلا 4 متری صفوف جماعت را ببیند ولی تا به صفوف برسد ممکن است به جماعت نرسد یا امام از رکوع بلند شود می تواند تکبیر الاحرام را گفته و با جماعتی که می بیند به رکوع رفته تا در سجده خود را به صفوف نماز جماعت برساند‌. نکته سوم: اگر فردی در رکعت دوم به جای قنوت که واجب رکنی نیست و حتی می تواند خوانده نشود به رکوع رود نمازش صحیح است و حتی می تواند از رکوع برگردد و قنوت را مثل بقیه افراد طبق اصل تبعیت بخواند. نکته چهارم: در اذکار نماز تبعیت از امام در سریع یا کند خواندن شرط نیست ولی در افعال تبعیت باید کرد یعنی دیرتر و علی الخصوص زودتر از امان اقدام نکرد. نکته پنجم: ماموم پس از سلام نماز امام جماعت همچنان دارد سلام نماز را می خواند و نمازش را تمام نکرده، نماز وی صحیح است؟ بله صحیح است و به جماعت محسوب می شود. نکته ششم: اگر فردی یقین نداشته باشد که صفوف نماز متصل است و نماز بخواند نمازش باطل است و از راست و چپ و جلو باید حداقل یک قدم فاصله باشد ولو بین صفوف بچه صغیر ممیز یا غیر ممیزی باشد و اگر فاصله رعایت شود و اتصال صفوف بر قرار باشد و یقین هم نسبت به اتصال صفوف باشد نماز جماعت صحیح است. نکته هفتم: ویژگی های امام جماعت: بالغ و عاقل و شیعه و اعلم و دوازده امامی و حلال زاده باشد. نکته هشتم: اگر فردی قبل از تکبیر الاحرام امام جماعت، تکبیر الاحرام بگوید نمازش فرادی است. نکته نهم: اگر امام جماعت در نماز عصر باشد ماموم می تواند نماز ظهر را به او اقتدا کند؟ بله می تواند . برخی بدین شکل عمل می کنند که در قنوت رکعت دوم نیت نماز را به ظهر بر می گردانند و سپس از رکعت سوم به بعد نیت نماز عصر می کنند . نکته دهم: اگر در بین نماز برای امام جماعت مشکلی پیش اید و نتواند نماز را ادامه دهد ماموم می تواند به مامومین صف جلو که نماز می خوانند اقتدا کند یا نمازش را فرادا ادامه دهد.
        پاسخ
         • A به داوطلب
          ممنونم .منم واقعا مطالعه رو‌کذاشتم بعد اینکه زنک بزنن .مصاخبه هم رو هم کذاشتم تا روزی که مشخص شد و‌زیاد نخوندم.واسه منم تحقیقی نشده .ولی شما اگه معمولا مطالعه ذارین قبلش ازهمین حالا کم کم شروع کنید چون ممکنه هرلحظه تماسی بگیرن .
          پاسخ

            لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید