استخدام دیوان عدالت اداری (سوالات آزمون + خبر جدید)

دیروز ۷۸۰۱ نظر

استخدام دیوان عدالت اداری

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمونهای استخدامی وب سایت «ای استخدام» (کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون استخدامی فراگیر شامل سوالات سال ۸۹ الی ۹۷ + تمامی آزمونهای سال ۹۷) - تخفیف ویژه
سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای فراگیر و ... به همراه آزمونهای سال ۹۷) - تخفیف ویژه
دانلود سوالات دیوان عدالت اداری (عمومی و تخصصی)
دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی،سازمانهای دولتی

 

سوالات ارسالی کاربران

کاربران عزیز سوالات و دفترچه های آزمون استخدامی ششمین فراگیر سال ۹۷ ارسالی کاربران عزیز در صفحه زیر گردآوری شد و سایر سوالات عمومی و تخصصی به محض دریافت در همین صفحه تعبیه خواهد شد.

همچنین به منظور سهولت در تبادل اطلاعات در مورد سوالات صفحاتی برای این سوالات طراحی گردید لطفا از صفحات مربوطه برای تبادل اطلاعات استفاده نمایید.

خبر ۲۰ شهریور ۹۸ -چهارمین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

قابل توجه افراد معرفی شده مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

به آگاهی پذیرفته شدگان ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی اسفندماه سال۱۳۹۷ می رساند سایر مراحل استخدام (گزینش و...) در زمان مقرر و از طریق پیامک و تماس تلفنی به شما اطلاع رسانی می گردد لذا با توجه به طولانی بودن فرایند گزینش در قوه قضائیه مقتضی است از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی جهت پیگیری خودداری شود.

خبر ۱۰ شهریور ۹۸ - آخرین خبرها از اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی در ارتباط با نتایج نهایی ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی گفت : ابتدا باید دستگاه‌های اجرایی نتایج مصاحبه شفاهی شرکت‌کنندگان در آزمون را به ما اعلام کنند و بعد ما میانگین امتیاز افراد را بر اساس نتایج آزمون کتبی آن‌ها محاسبه کنیم و پس از این مرحله، نتایج نهایی بایستی به تایید سازمان اداری و استخدامی کشور برسد و قبل از تایید این سازمان اجازه انتشار نتایج نهایی را نداریم.

وی با بیان اینکه نتایج نهایی آزمون فراگیر استخدامی دو دستگاه اجرایی دیگر (علاوه بر نتایج ۸ دستگاه اجرایی که پیش‌تر منتشر شده بود) را به سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرده‌ایم و پس از تایید آن‌ها قابل انتشار خواهد بود، خاطرنشان کرد: به محض اینکه نتایج نهایی این دو دستگاه و نیز سایر دستگاه‌ها بر روی سایت مرکز آزمون قرار گیرد، این موضوع از طریق پیامک به افراد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۴ تیر ۹۸ - سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

 به اطلاع معرفی شدگان اولیه ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی در اسفندماه سال۱۳۹۷ می رساند برای انجام مرحله اول مصاحبه با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی طبق جدول زمان بندی به اداره کل منابع انسانی دیوان عدالت اداری به نشانی تهران- بزرگراه ستاری شمال - خیابان شهید مخبری- نبش خیابان ایران زمین شمالی– ساختمان دیوان- طبقه هفتم ورودی غربی طبقه-مراجعه نمایند ؛

* عدم مراجعه در زمان تعیین شده ، به منزله انصراف از ادامه سایر مراحل استخدامی می باشد.

* آن دسته از معرفی شدگانی که دانشنامه پایان تحصیلات آنان (مدرک تحصیلی) فاقد معدل می باشد لازم است نسبت به ارائه گواهی که معدل در آن درج گردیده اقدام نمایند.

* جهت بهره مندی از امتیاز مقالات علمی ، ارائه مجله ای که مقاله در آن به چاپ رسیده یا کد ISSN مجله یا کد ISC کنفرانس الزامی است.

* از به همره آوردن اعضای خانواده و سایرین در روز مصاحبه خودداری شود.

فهرست معرفی شدگان اولیه (سه برابر ظرفیت) برای شرکت در مصاحبه (جلسه اول) ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرائی- دیوان عدالت اداری

 برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۸ - اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین آزمون فراگیر دیوان عدالت اداری

قابل توجه افراد معرفی شده مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی جهت بررسی مدارک

به اطلاع آن دسته از افراد معرفی شده در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت بررسی مدارک، می رساند:

داوطلبان مذکور موظفند جهت ارائه وبررسی مدارک خود از روز یک شنبه مورخ ۲۲/۰۲/۹۸ تا حداکثر روز شنبه مورخ ۲۸/۰۲/۹۸ با به همراه داشتن مدارک ذیل در اندازه A۴ ( هم چنین مدارک عنوان شده در جدول شماره ۱ در صورت دارا بودن) طبق جدول زمانبندی ارائه شده به نشانی بزرگراه ستاری شمال- خیابان شهید مخبری- نبش خیابان ایران زمین شمالی- ساختمان دیوان- طبقه هفتم مراجعه نموده و پس از تحویل آنها، رسید دریافت نمایند.

۲ قطعه عکس ۴x۳ که در سال جاری گرفته شده باشد.
اصل دانشنامه یا گواهی موقت تحصیلی ممهور به مهر دانشگاه و تصویر آن.
اصل شناسنامه و تصویراز تمام صفحات آن.
اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن.
اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی و تصویر آن برای آقایان.
اصل مدارک و معرفی نامه از سازمان بهزیستی کشور برای معلولین.
اصل کارت شناسایی ایثارگری یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ایثارگران ۲۵ درصد.
اصل مدرک و معرفی نامه از مراجع ذیصلاح برای مشمولین سهمیه ۵درصد.

مراجع ذیصلاح تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه برای رزمندگان با سابقه حداقل۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزند آنها عبارتند از:

معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود
معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل
معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران

ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی‌ربط، جهت اصلاح حداکثر سن مقرر برای آن دسته از داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها وشرکت‌های تحت پوشش آن‌ها، شرکت‌های بیمه‌های دولتی، شهرداری‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی که شمول قانون برآنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکت‌های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش آن‌ها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند.
ارائه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن (طبق مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای انقلاب فرهنگی، تبصره سه، مدرک تخصصی حفظ قرآن با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی معتبر می‌باشد.)

بدیهی است عدم مراجعه و تحویل مدارک فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از ادامه روند استخدام تلقی گردیده و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است این مرحله صرفاً جهت بررسی اطلاعات خود اظهاری داوطلبان و مدارک آن‌ها بوده و داوطلبان واجد شرایط (بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور) که مدارک آنها تایید می‌گردد، جهت شرکت در مصاحبه استخدامی، دعوت خواهند شد.

 برای مشاهده اطلاعیه در سایت دیوان عدالت اداری اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۸ - اعلام نتایج ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی به اطلاع میرسانیم،نتایج این آزمون اعلام گردید. 

 برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

 برای مشاهده اطلاعیه اعلام اسامی چند برابر ظرفیت اینجا کلیک نمایید

 برای بازیابی کد رهگیری اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده کارنامه های ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید

کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید
جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه تجربیات کاربران وب سایت از آزمون تا مصاحبه اینجا کلیک کنید

۷٬۸۰۱ نظر برای استخدام دیوان عدالت اداری (سوالات آزمون + خبر جدید)

  • رضا به محمد
   مسایل مبتلا به : نمازهای واجب مثل نماز روزانه و جمعه که واجیگب تخییری هست و بعضی نمازهای مستحبی مثل نماز غفیله، احکام نماز مثل شکیات، سجده سهو، واجبات نماز، اذان و اقامه ، نماز مسافر، مباحث روزه مثل حد ترخص، فطریه، مبطلات روزه، کفاره و قضای روزه ، مباحث خمس مثل موارد تعلق خمس و مواردی که خمس ندارد مثل ارث و مهریه و... ، خمس به چه کسی داده می شود؟ مباحث زکات مانند زکات فطریه و مقدار ان و فرق زکات با خمس و موارد تعلق زکات و در چه مواردی پرداخت می شه، امر به معروف و نهی از منکر و شرایط ان، بحث موسیقی و ماهواره و فیلم و عکس و نطر مرجع تقلید در مورد این موارد. خلاصه تاریخ اسلام شامل جنگ صفین و نهروان و جمل و جریان مباهله و غدیر خم و ایه تطهیر و اصحاب کسا و ایه ولایت، تاریخای مهم، موضوعات سیاسی مهم مثل برجام و نظر رهبری و بیانات رهبری در مورد شهدا و نام گذاری سالها 3 سال اخیر ، دعاها مثل دعای کمیل و زیارت عاشورا و توسل . برخی دعاها مثل دعاهای ماه رمضان و دعای بعد از نماز مغرب .
   پاسخ
   • حسین. هفتم سوالات مصاحبه
    نکته اول: در نماز 4 رکعتی اگر فردی در رکعت دوم قبل از خواندن تشهد شک کند که در رکعت قبل یک بار سجده رفته یا دوبار به شک خود توجه نمی کند زیرا از رکن عبور کرده و وارد رکعت بعد شده مگر این که علاوه بر این شک در رکعت های نماز مثلا رکعت 2 و 3 یا 3 و 4 شک کند ( در موارد شک های صحیح) که در این صورت نماز باطل است و باید از ابتدا نماز 4 رکعتی را بخواند. اگر شک در این که در رکعت قبل یک سجده یا دو سجده رفته بعد از خواندن تشهد یا در رکعت های فاقد تشهد در حالت ایستاده باشد مثل رکعت سوم و چهارم که تشهد ندارد و علاوه بر این شک، در رکعت های نماز هم که جز شک های صحیح است شک کند باید علاوه بر عمل به دستور شکهای صحیح نماز را دوباره بخواند. نکته دوم: 12 فروردین روز جمهوری اسلامی است. 10 اذر روز مجلس است. 12 اذر روز تصویب قانون اساسی است. روز 20 فروردین روز انرژی هسته ای است. 20 جمادی الثانی ولادت حضرت فاطمه و روز زن و روز ولادت امام خمینی است، روز 17 ربیع الاول روز ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق است. روز 28 صفر روز وفات پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی است. روز 12 اردیبهشت روز معلم و شهادت شهید مطهری است. 31 شهریور روز حمله نظامی عراق به ایران، دهم رجب ولادت امام جواد است. روز 13 رجب روز ولادت امام علی و روز پدر است. 12 بهمن 57 روز امدن امام خمینی به ایران است. 12 بهمن تا 22 بهمن دهه فجر است. نکته سوم: روز مباهله: 24 ذی الحجه : مراسم سوگند مسیحیان نجران و پیامبر که وقتی دیدند پیامبر امان حسن و امام حسین و حضرت علی و حضرت فاطمه را همراه خود اورده اند حاضر به پرداخت جزیه شدند و کار به سوگند برای لعنت کردن دروغگویان نرسید. نکته چهارم: اصحاب عقبه: کسانی بودند که قصد به شهادت رساندن سول اکرم را داشتند و شتر ایشان را فراری دادند ولی موفق به ترور نشدند و دستگیر شدند ولی حضرت ایشان را مجازات نکرد و گذشت. نکته پنجم: بشیر و نذیر دو صفت رسول اکرم است. نکته ششم: شغل: مجموعه وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده فرد است و به شکل مستمر است و گاهی خصوصی و گاهی دولتی است و در قبال ان درامد کسب می کند که این درامد یا ناشی از فعالیت خصوصی خود شخص است یا از دولت یا بخش خصوصی کسب می شود‌ نکته هفتم: فرق توحید عملی با نظری: توحید عملی مرحله عمل بعد از شناخت است مثلا فهمیدیم خدا واحد است و معاد هست لذا وارد عمل به دستورات چنین اعتقادی مثل خواندن نماز و روزه و حج و... می رویم. نکته هشتم: برای هر گونه نقص یا کم و زیاد شدنی یا نشستن و برخاستن بیجایی در نماز دو سجده سهو می رویم. نکته نهم: اگر فردی یک سجده را فراموش کند و بعد از نماز به جا اورد باید دو سجده سهو فورا به جا اورد . نکته دهم: اگر فردی قبل از سجده اول یا بعد از سجده اول و قبل از سجده دوم یادش بیاید رکوع نرفته باید بلند شود و رکوع رود و نماز را ادامه دهد و تمام کند و بعد از اتمان نماز بابت سجده اصافی دو سجده سهو به جا اورد ولی اگر بعد از دو سجده یادش بیاید که رکوع نرفته نماز باطل است .
    پاسخ
     • .
      سلام .بله فرمایشتون درسته.همه جاتحت تاثیر اربعین حسینی است.وخیلیا توفیق زیارت پیداکردن.ممکنه هم تخقیق انجام شده باشه و ما باخبرنشده باشیم جای نگرانی نیست
      پاسخ
       • حسین. نمونه ششم سوالات مصاحبه
        نکته اول: سبع المثانی نام دیگر سوره حمد است. نکته دوم: جنگ ایران و عراق در سیزدهم شهریور سال 59 با حمله هوایی شروع شد و در مرداد 67 پایان یافت. نکته سوم: ارکان سازمان ملل متحد: دبیرخانه، شورای قیمومت، شورای امنیت، مجمع عمومی، شورای اقتصادی اجتماعی، دیوان بین المللی دادگستری نکته چهارم: توصیه امام خمینی به جوانان و دانشجویان: در برابر انحرافات در دانشگاه ها که مراکز انسان ساز هستند قیام کنید و وابسته به شرق و غرب نباشید و از ارزش های انسانی و اسلامی و استقلال و ازادی کشور دفاع کنید و به سمت تجمل گرایی و... نروید. نکته پنجم: سند چشم انداز 20 ساله: متناسب با سیاست های کلان اقتصادی اجتماعی و با لحاظ کمیت و کیفیت و اهداف کلان و در جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و با اتکا به قدرت لایزال الهی و عزم و تلاش و کوشش و با توجه به اصول اسلامی و در جهت کسب رتبه نخست در منطقه در سال 1382 توسط مجتمع اشخیص مصلحت تنظیم شد. نکته ششم: جنگ نرم: از طریق فضای مجازی و ابزارهای رسانه ای به طرق فریبنده از طریق ماهواره و اینترنت جهت فریب افکار عمومی و نشان دادن ناکارامدی نظام اسلامی و به نوعی شبیحخون فرهنگی . نکته هفتم: صفات رهبری طبق قانون اساسی: توانایی علمی برای فتوا دادن، تدبیر و بینش سیاسی و اگاهی به زمان ، توانایی هدایت جامعه به سمت ارزش های الهی و اسلامی و... نکته هشتم: سه رکن اقتصاد مقاومتی از دیدگاه رهبری: مردمی کردن اقتصاد، کاهش وابستگی به درامدهای نفتی، ایجاد تعادل در مصرف نکته نهم: کسی که بعد از ظهر مسافرت کند باید روزه ان روز را بگیرد . نکته دهم : اولین اقدام در سفر حج احرام است. نکته یازدهم : غیر سید نمی تواند به سادات بنی هاشم زکات دهد ولی خمس اشکالی ندارد. نکته دوازدهم: زکات جز اموال عمومی است و متعلق به مردم است ولی خمس برای حل مشکلات مالی دولت است . نکته سیزدهم: قانون اساسی به مجموعه قواعد و مقررات در رابطه با ساختار حکومت و روابط سه قوه با یکدیگر و با مردم و بیان حقوق شهروندی گویند. نکته چهاردهم: بیانه الجزایر بین ایران و عراق در مورد اختلافات مرزی بود. نکته پانزدهم: علت صلح امام حسن و جنگ امام حسین : شرایط زمان و دنیا طلبی اکثر مردم و این که اگر صلح نمی شد چیزی از اسلام باقی نمی ماند و معاولیه در صلح جانشینی امامان را پذیرفته بود ولی در زمان امام حسین اگر امام حسین نمی جنگید فاجعه ای رخ می داد و ان این که چیزی از اسلام نمی ماند و سایر مسلمانان نیز به نوعی امام حسین را سازشکار با یزید می دانستند و عاشورا و تاسوعا بیانگر این بود که کسب قدرت و منافع دنیوی هدف امامان معصوم نبوده و به حکم الهی و قرمان الهی عمل می کردند چنان که امام حسین خودشان فرموده بودند که خداوند راضی به شهادت من است که به نوعی تداوم اسلام و فرهنگ عاشورا در همین راستا و مسیر است.
        پاسخ
        • حسین. نمونه پنجم سوالات مصاحبه
         نکته اول: اسرائیل لقب حضرت یعقوب است. نکته دوم : اجداد پیامبران بنی اسرائیل اسحاق است. نکته سوم : در سوره بقره ایه 158 خداوند از بندگان خود تشکر کرده است. نکته چهارم : در ایه 62 سوره اسراء شیطان به برتری ادمیان اعتراف کرده ایت. نکته پنجم : ایه ولایت ایه 55 سوره مائده است. نکته ششم : ایه تبلیغ ایه 67 سوره مائده است. نکته هفتم : وضو در ایه 6 سوره مائده امده است. نکته هشتم : سوره نحل و نمل هر دو جز سوره های قران هستند. نکته نهم : مسد یکی از سوره های قران است و معنای ان طنابی از لیف خرما است که بر گردن زن ابولهب انداخته شده است. نکته دهم : تعداد افراد شهید شده ایرانی در دفاع مقدس: 219 هزار نفر نکته یازدهم: اولین جنگ بین سپاه اسلام و کفار: جنگ بدر نکته دوازدهم: نام حضرت موسی بیشترین تکرار را در قران دارد. نکته سیزدهم: چرا به جنگ تحمیلی دفاع مقدس گویند؟ خسارات وارده به ایران و شهادت جوانان و تحمیل جنگ توسط عراق نکته چهاردهم : هدف عراق از حمله به ایران: تسلط به خوزستان، جلوگیری از نفوذ انقلاب ایران ، تسلط به اروند رود، معرفی خود به عنوان دست برتر در میان کشورهای عربی نکته پانزدهم: در وصیت نامه شهدا علل عمده رفتن به جنگ چه بوده است؟ الگو گیری از نهضت حسینی، پیروی از امام خمینی (ره) ، دفاع از اسلام نکته شانزدهم : کدام عملیات همزمان با پذیرش قطعنامه اتش بس میان ایران و عراق بود ؟ کربلای پنج نکته هفدهم: راهپیمایی اربعین : بیانگر عظمت اسلام و اهمیت و ماندگاری واقعه کربلا است. نکته هجدهم : فرق تنزیل با انزال : تنزیل نزول تدریجی قران است ولی انزال نزول یک باره قران است. نکته نوزدهم: اخرین فرمانده جنگ هاب پیامبر اکرم : اسامه بن زید. نکته بیستم: اول وصیت نامه امام خمینی ( ره ) با حدیث ثقلین اغاز می شود .
         پاسخ
          • داوطلب
           1ـ تقلید ابتدایی از مرجع تقلید امکان داره؟ 2ـ مرجع تقلیدتون کی هست و چگونه انتخابش کردید؟ 3ـ مبطلات روزه را نام ببرید؟ 4ـفرق توسل و توکل چیه؟ 5ـ ایا از ولایت فقیه ظاهری حمایت می کنید یا در عمل هم حمایت می کنید چگونه؟ 6ـ خانوادت چادرین؟ 7ـ ماهواره دارید ؟8ـخونوادت محکومیت کیفری داشتند؟ 9ـبه کی رای دادید؟ 10ـ فعالیت های مذهبیت چیه؟ 11ـ فقط ماه رمضان قران میخونی یا در ایام دیگر هم قران میخونی 12ـ کتابای مذهب که خوندی را نام ببر روساس سه قوه را بگو
           پاسخ

          لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید