تعیین سطح توانمندی مربیان پیش دبستانی براساس نظام شایستگی حرفه ای

۷۴۱ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: انزلی – ایرنا – مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از تعیین سطح ارتقاء توانمندی مربیان پیش دبستانی براساس نظام شایستگی حرفه ای خبر داد.

رخساره فضلی عصر یکشنبه در حاشیه برگزاری اولین همایش توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی گیلان در دهکده ساحلی انزلی به خبرنگار ایرنا گفت: استان گیلان با رشد ۷۶درصدی در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در حوزه پیش دبستانی، جزو استان های پیشرو بوده است.
وی با اشاره به وجود هفت هزار و ۲۰۰ کلاس چند پایه و ۲۵هزار نوآموز در کل کشور خاطرنشان کرد: سهم گیلان از این تعداد دانش آموز ثبت نام شده، ۱۲ نفر است .
فضلی ادامه داد: دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در تلاش برای اخذ مدرک بین المللی و کارت طلایی برای مربیان پیش دبستانی سطح سه است تا با این کار جلوی ورود افراد ناکارآمد به دوره پیش دبستانی گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه مربیان پیش دبستانی عاشق کودکان و دارای هویت شغلی باید در این کار حضور داشته باشند، افزود: سرنوشت بچه های مردم، شوخی نیست و کسانی که بچه ها را عاملی برای دریافت حقوق و پلی برای رسیدن به مقاصد و اهداف خود می دانند، باید دیدگاه خویش را تغییر دهند.
فضلی تصریح کرد: مربیانی که به صورت حرفه ای و تخصصی عمل کرده و سطح سه را دریافت کنند، رسما به عنوان مربی پیش دبستانی معرفی شده و بقیه مربیان نیز برای نیل به این هدف باید خود را به این سطح برسانند.
وی با تاکید بر اینکه دوره های پیش دبستانی تربیت مدار است، خاطرنشان کرد: نقش مربی پیش دبستانی تربیت طوطی نبوده و آموزش و پرورش به مربیانی نیاز دارد که بچه های خلاق و متفکری تربیت کنند که توانایی ارتباط با خود، طبیعت و با خالق هستی را داشته باشند.
فضلی به آموزش قوانین ساده و احترام متقابل توسط مربیان به بچه ها اشاره و اظهار کرد: ۵۰درصد از دانش آموزان پیش دبستانی تا ۲۵ آبان ماه امسال مورد سنجش قرار می گیرند.

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام مربیان پیش دبستانی اینجا کلیک نمایید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.