آخرین آمار اعزام به خارج نیروی کار ایرانی

۱۲۵۴ روز قبل ۶ نظر

خبرگزاری ایسنا :  رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران (اصکابا) از آخرین آمار اعزام نیروهای کار ایرانی به خارج خبر داد و گفت: از این پس گواهینامه‌های شغلی به جای کارت موقت به شکل دفترچه‌ و شبیه پاسپورت صادر می‌شود.

حسن کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در سال گذشته مجموع اعزام نیروی کار ایرانی از دفاتر کاریابی حدود ۳۰۰۰ نفر بوده است اما در سال ۱۳۹۴ تعداد ثبت‌نام‌ها به واسطه تفاهم‌نامه‌های منعقده با برخی کشورها زیاد شده و برابر آخرین آمارها ۱۸۵۰ نفر در شش ماهه نخست امسال به خارج اعزام شده‌اند.
وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار سامانه اطلاعات ایرانیان خارج کشور نیز، از نیمه دوم سال گذشته تاکنون برای حدود ۵۰۰۰ نفر گواهینامه شغلی صادر شده که از طریق وابستگان کار یا انجمن خدمات فنی و مهندسی تحویل شده است.
کرباسی افزود: همچنین ۱۵۰۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که منتظر دریافت گواهینامه‌های شغلی خود هستند.
وی در عین حال از تغییر شکل گواهینامه‌های شغلی خبر داد و گفت: گواهینامه‌های شغلی صادره از این پس به صورت دفترچه و شبیه پاسپورت صادر می‌شود و از ضریب امنیت بالایی برخوردار است.
به گفته رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران (اصکابا) در گذشته گواهینامه‌های شغلی صادره در قالب کارت موقت شش ماهه بود و تحویل متقاضیان می‌شد ولی به دنبال طراحی و چاپ گواهینامه‌های جدید در وزارت کار، کارت موقت جای خود را به دفترچه‌های شغلی داده است.
کرباسی همچنین گفت: طی جلساتی که با دستگاههای مختلف از جمله اداره گذرنامه و گمرک برگزار کردیم هماهنگی لازم به منظور بهره‌مندی دارندگان دفترچه‌های شغلی از معافیت‌ها و مزایای پیش بینی شده در قانون فراهم شده و بر این اساس کسانی که در مبادی ورودی دفترچه‌های شغلی خود را ارائه دهند می توانند از مزایایی که قانونگذار در آیین نامه صدور خدمات فنی و مهندسی پیش‌بینی کرده استفاده کنند.

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور اینجا کلیک نمایید

۶ نظر برای آخرین آمار اعزام به خارج نیروی کار ایرانی

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید