اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور در سال ۹۸

۸۸ روز قبل ۴۸۴ نظر

اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور اعلام میشود

فهرست اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور موجود در این صفحه :


۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین جزئیات از اعزام نیروی کار به خارج از کشور
معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعزام نیروی کار ایرانی به خارج از کشور توضیحاتی داد.
ادامه مطلب ...
۲۲ اسفند ۱۳۹۷
ثبت‌نام اعزام نیروی کار به آلمان آغاز شد
معاونت توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار با صدور اطلاعیه‌ای از اعزام نیروی کار فارغ التحصیل دانشگاهی به کشور آلمان خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اساس این اطلاعیه، این وزارتخانه نسبت به ثبت نام از متقاضیان کار در کشور آلمان با اولویت رشته‌های علوم کامپیوتر و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک، الکترونیک و پرستاری اقدام می‌کند.
ادامه مطلب ...
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
تلاش برای پرداخت ۷ ماه حقوق معلمان اعزامی به خارج از کشور تا پایان سال
قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم ۷ ماه حقوق معلمان اعزامی خارج از کشور را پرداخت کنیم که پرداخت حقوق معلمان اعزامی منقضی خدمت را در این موضوع لحاظ کردیم و امیدواریم تا پایان سال تسویه شود.
ادامه مطلب ...
۷ بهمن ۱۳۹۷
پرداخت معوقات حقوق معلمان خارج از کشور تا آخر سال
رئیس مدارس خارج از کشور از پرداخت معوقات حقوق معلمان اعزامی تا آخر سال خبر داد. غلامرضا کریمی (قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور) در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به پراخت حقوق عقب افتاده معلمان خارج از کشور گفت: حقوق عقب افتاده معلمان خارج از کشور تقریبا به اندازه سه ماه واریز شده و برای برخی دیگر هم در حال انجام است.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
هدفگذاری اعزام ۵۰۰۰ نیرو به خارج کشور تا پایان سال
رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی از تفاهم با دانشگاه تهران برای تعیین نقشه راه اعزام نیروی کار به خارج کشور خبر داد و بر لزوم معافیت مالیاتی دفاتر کاریابی تاکید کرد.
ادامه مطلب ...
۲۰ آبان ۱۳۹۷
مزایای صدور گواهی شغلی برای شاغلان خارج از کشور
یک مقام مسئول در وزارت کار با تشریح مزایای صدور گواهینامه شغلی برای شاغلان خارج از کشور و کارفرمایان شرکتهای اعزام کننده، معافیت پرداخت عوارض خروج را یکی از این مزیتها عنوان کرد.
ادامه مطلب ...
۲ تیر ۱۳۹۷
دارندگان دفترچه اشتغال در خارج از کشور از پرداخت عوارض معافند
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق با بیان اینکه هیچ ایرانی فعال در خارج از کشور از دریافت دفترچه شغلی مستثنی نیست، تاکید کرد: دارندگان دفترچه اشتغال در خارج از کشور از پرداخت عوارض معافند.
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۷
اعزام نیروی کارایران به ایرلند
در دیدار علی ربیعی وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی با «پت برین تد» وزیر کار ایرلند بر همکاری بیشتر در حوزه اعزام نیروی کار از ایران به ایرلند تاکید شد.‌
ادامه مطلب ...
۱۸ فروردین ۱۳۹۷
جزییات اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش جزئیات اعزام نیروی انسانی به خارج از کشور را تشریح کرد.
ادامه مطلب ...
۱۴ فروردین ۱۳۹۷
اعلام ضوابط ثبت‌نام فرهنگیان برای اعزام به مدارس ایرانی خارج از کشور
ضوابط ثبت‌نام فرهنگیان و انتخاب برای اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ به بعد، اعلام شد.
ادامه مطلب ...
۲۵ بهمن ۱۳۹۵
آخرین آمار اعزام نیروی کار به خارج از ایران
خبرگزاری ایسنا : مدیرکل دفتر کاریابی‌های وزارت کار با اعلام آخرین آمار اعزام نیروی کار، از اعزام نیروی کار ایرانی به کشورهای آلمان و استرالیا خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۳ دی ۱۳۹۵
شرایط اعزام نیروی کار به کشور ایرلند اعلام شد
خبرگزاری میزان : رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران شرایط متقاضیان اعزام به کشور ایرلند را اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۱۸ آذر ۱۳۹۵
اعزام نیروی کار ماهر ایرانی به عمان
خبرگزاری مهر : علی ربیعی و عبدالله بن‌ناصر عبدالله البکری، وزیر نیروی کار عمان در حاشیه سومین روز از شانزدهمین نشست سه‌جانبه منطقه‌ای آسیا و اقیانوس آرام سازمان بین‌المللی کار، تسهیل شرایط برای ورود بنگاههای اقتصادی و سرمایه‌گذاران ایرانی به این کشور را مورد تاکید قرار دادند.
ادامه مطلب ...
۸ مهر ۱۳۹۵
اعزام ۳۵۰۰ نیروی کار ایرانی به ایرلند
خبرگزاری ایسنا : مهمترین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون و اشتغال به خبر اعزام ۳۵۰۰ نیروی کار ایرانی به ایرلند، اصلاح اساسنامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و اختصاص منابع بیمه بیکاری به بنگاههای راکد اختصاص داشت.
ادامه مطلب ...
۴ مهر ۱۳۹۵
مذاکره با ایرلند برای اعزام نیروی کار/اعزام نیروی ماهر تسهیل شد
خبرگزاری مهر: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جریان سفر به ایرلند به منظور اعزام نیروی کار ایرانی به این کشور، با معاون وزیر خارجه کشور ایرلند، سفیر ایران و رئیس کالج D.I.T این کشور دیدار کرد.
ادامه مطلب ...
۲۸ مرداد ۱۳۹۵
اعزام ۵۲۰ نیرو به مدارس خارج از کشور تا اول مهر امسال
خبرگزاری مهر: رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از اعزام ۵۲۰ نیرو به مدارس خارج از کشورتا مهر امسال خبر داد و گفت: برای این افراد دوره آموزشی ۴ روزه برگزار کردیم.
ادامه مطلب ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۵
برگزاری آزمون اعزام به خارج از کشور برای ۳۸۰ معلم
خبرگزاری ایسنا : رییس مرکز امور بین‌الملل و خارج از کشور آموزش و پرورش با اشاره به دوره آموزشی ۱۷۰ معلم برای اعزام به خارج از کشور از شنبه آینده گفت: آزمون اعزام به خارج از کشور برای ۳۸۰ معلم دیگر را امسال برگزار خواهیم کرد.
ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۱۳۹۵
پیگیری وضعیت معلمان ایرانی اعزامی به خارج از کشور
باشگاه خبرنگاران جوان : معاون امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از اعزام ۳۷۰ معلم به ۸۰ کشور و برگزاری دوره های آمادگی برای آنها خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۱۳۹۵
۱۲۳۰تبعه خارجی غیرمجاز در محیط کار البرز
خبرگزاری ایرنا : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از شناسایی یک هزار و ۲۳۰ تبعه خارجی غیرمجاز درمحیط کسب وکار این استان خبرداد.
ادامه مطلب ...
۱ خرداد ۱۳۹۵
توافق جدید اعزام نیروی کار
خبرگزاری مهر: وزیر کار در دیدار با وزیر منابع انسانی سنگاپور در زمینه اعزام و انتقال نیروی کار متخصص و با کیفیت به توافق رسید.
ادامه مطلب ...
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور امسال برگزار نمی‌شود
خبرگزاری تابناک : معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد زیادی معلم داریم که در انتظار اعزام به خارج از کشور هستند و بر همین اساس امسال آزمونی برای اعزام به خارج نداریم.
ادامه مطلب ...
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
اعزام ۱۱ هزار نیروی کار به خارج کشور
اقتصادآنلاین: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با برنامه ریزی انجام شده اعزام نیروی کار به خارج از کشور در پایان کار دولت دکتر روحانی رئیس جمهوری به ۱۱ هزار نفر افزایش خواهد یافت.
ادامه مطلب ...
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
معلمان نمونه در اولویت آزمون استخدام اعزام به خارج قرار گیرند
خبرگزاری مهر: به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فانی در مراسم تقدیر از معلمان نمونه که شب گذشته در دارالفنون برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی هر کشور را تعیین می کند.
ادامه مطلب ...
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
کدام کشورها نیروی کار ایرانی می‌خواهند؟
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار از آلمان، ترکیه، استرالیا و دانمارک به عنوان کشورهای هدف برای اعزام کارجویان ایرانی نام برد و گفت: کاریابی‌هایی که غیرمجاز فعالیت کنند شناسایی و با آنها برخورد خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
نیروی کار به خارج از کشور اعزام می‌شود
 اقتصادآنلاین : تعداد بالای جمعیت جوان در ایران در کنار رکود اقتصادی، معضل بی‌کاری را در کشور بیش‌ازپیش بغرنج کرده است.
ادامه مطلب ...
۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
ایران به ترکیه نیروی کار اعزام می‌کند
خبرگزاری دانشجو : در ادامه دیدارهای ۲ جانبه مقامات عالیرتبه کشورمان در ترکیه، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همتای ترکیه‌ای خود ضمن انعقاد توافق نامه تامین اجتماعی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
ادامه مطلب ...
۳۰ فروردین ۱۳۹۵
اعزام ۱۰هزار نیروی کار به خارج در سال ۹۵
خبرگزاری تسنیم : مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار به واگذاری امور غیرحاکمیتی وزارت کار به کاریابی‌های سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این کار از اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود. هدف‌گذاری اعزام ۱۰ هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور در سال ۹۵ را داریم.
ادامه مطلب ...
۱۶ اسفند ۱۳۹۴
اعزام ۱۰ هزار نیروی کار ایرانی به خارج
 خبرگزاری ایسنا : مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار با اشاره به چشم انداز جدید کشور در دوران پسابرجام پیش‌بینی کرد که در سال‌ آینده ۱۰ هزار نیروی کار ایرانی به خارج اعزام شوند.
ادامه مطلب ...
۱ اسفند ۱۳۹۴
اعزام نیروی کار به خارج کشور؛ راهکار کوتاه مدت در توسعه اشتغال
خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اعزام نیروی کار به خارج از کشور تنها برای کوتاه‌مدت در توسعه اشتغال موثر است، گفت: دولت انرژی اعزام نیروی کار به خارج از کشور را صرف توسعه تولید داخلی کند. ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی ایران درباره اعزام نیروی کار به قطب‌های اقتصادی دنیا، گفت: در شرایط فعلی با توجه به اینکه اداره جامعه به شکل مناسبی صورت نگرفته و اقتصاد کشور به شکل قابل قبولی نمی چرخد می توان در کوتاه مدت با اعزام نیروی کار به خارج از کشور شرایط اشتغال را بهبود بخشید.
ادامه مطلب ...
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
نحوه جذب نخبگان خارج از کشور به عنوان استاد در دانشگاه‌ها
خبرگزاری مهر:  رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم با اشاره به ۵ امتیاز مرکز جذب برای نخبگان، نحوه جذب متقاضیان نخبه در خارج از کشور را تشریح کرد و گفت: کاهش زمان رسیدگی به تقاضا بخشی از این امتیازات است. حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به امتیازات مرکز جذب  وزارت علوم برای جذب نخبگان گفت: برای نخبگان ۵ امتیاز مشخص پیش بینی شده است، اول اینکه زمان رسیدگی به تقاضای متقاضیان نخبه نسبت به سایر متقاضیان، در قانون جذب محدودتر پیش بینی شده و به دانشگاه‌ها اعلام شده است.
ادامه مطلب ...
۱۰ آبان ۱۳۹۴
احتمال اعزام نیروی کار به اندونزی/جزئیات مذاکرات جدید اشتغالی
خبرگزاری مهر : در دیدار قائم مقام وزیر کار کشورمان با وزیر کار اندونزی، از نیروهای حرفه‌ای ایران برای فعالیت و اشتغال در این کشور دعوت شد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدتقی حسینی که برای شرکت در سومین اجلاس وزرای کار کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به جاکارتا پایتخت اندونزی سفر کرده بود، با محمد حنیف وزیر کار جمهوری اندونزی دیدار و آمادگی کشورمان را برای توسعه مناسبات در حوزه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۸ مهر ۱۳۹۴
اعزام نیروی کار به خارج از کشور در سال جاری افزایش می یابد
خبرگزاری ایسنا : معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمار ایجاد شغل در سال گذشته از افزایش اعزام نیروی کار ایرانی در سال جاری خبر داد. حسن طایی به ایسنا گفت: امسال بیشتر از سال‌های قبل اعزام نیرو به خارج داشتیم و عزم دولت نیز برای اعزام جدی است. وی با اشاره به کارگروه ماده ۳۵ افزود: جلسات کارگروه در دفتر معاونت اشتغال تشکیل شده و با کاریابی‌ها به‌طور مداوم جلسه داریم.
ادامه مطلب ...
۲۱ شهریور ۱۳۹۴
آخرین آمار اعزام به خارج نیروی کار ایرانی
خبرگزاری ایسنا :  رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران (اصکابا) از آخرین آمار اعزام نیروهای کار ایرانی به خارج خبر داد و گفت: از این پس گواهینامه‌های شغلی به جای کارت موقت به شکل دفترچه‌ و شبیه پاسپورت صادر می‌شود. حسن کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در سال گذشته مجموع اعزام نیروی کار ایرانی از دفاتر کاریابی حدود ۳۰۰۰ نفر بوده است اما در سال ۱۳۹۴ تعداد ثبت‌نام‌ها به واسطه تفاهم‌نامه‌های منعقده با برخی کشورها زیاد شده و برابر آخرین آمارها ۱۸۵۰ نفر در شش ماهه نخست امسال به خارج اعزام شده‌اند. وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار سامانه اطلاعات ایرانیان خارج کشور نیز، از نیمه دوم سال گذشته تاکنون برای حدود ۵۰۰۰ نفر گواهینامه شغلی صادر شده که از طریق وابستگان کار یا انجمن خدمات فنی و مهندسی تحویل شده است. کرباسی افزود: همچنین ۱۵۰۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که منتظر دریافت گواهینامه‌های شغلی خود هستند. وی در عین حال از تغییر شکل گواهینامه‌های شغلی خبر داد و گفت: گواهینامه‌های شغلی صادره از این پس به صورت دفترچه و شبیه پاسپورت صادر می‌شود و از ضریب امنیت بالایی برخوردار است. به گفته رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران (اصکابا) در گذشته گواهینامه‌های شغلی صادره در قالب کارت موقت شش ماهه بود و تحویل متقاضیان می‌شد ولی به دنبال طراحی و چاپ گواهینامه‌های جدید در وزارت کار، کارت موقت جای خود را به دفترچه‌های شغلی داده است. کرباسی همچنین گفت: طی جلساتی که با دستگاههای مختلف از جمله اداره گذرنامه و گمرک برگزار کردیم هماهنگی لازم به منظور بهره‌مندی دارندگان دفترچه‌های شغلی از معافیت‌ها و مزایای پیش بینی شده در قانون فراهم شده و بر این اساس کسانی که در مبادی ورودی دفترچه‌های شغلی خود را ارائه دهند می توانند از مزایایی که قانونگذار در آیین نامه صدور خدمات فنی و مهندسی پیش‌بینی کرده استفاده کنند. برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور اینجا کلیک نمایید
ادامه مطلب ...
۷ تیر ۱۳۹۴
اعزام ۱۰۰ نیروی متخصص خوزستان به عراق
خبرگزاری مهر : اهواز - قائم‌مقام اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان، گفت: به‌زودی ۱۰۰ نیروی متخصص خوزستانی برای کار به کشور عراق اعزام می‌شوند. رضا میرانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه بین خوزستان و  استان بصره عراق قرار است یک هزار نفر نیروی کار فنی برای اشتغال به استان بصره اعزام شوند که در مرحله نخست به‌زودی ۱۰۰ نفر نیروی متخصص فنی از خوزستان به استان بصره اعزام خواهند شد.
ادامه مطلب ...
۸ خرداد ۱۳۹۴
ایرانیان خارج از کشور بیمه می شوند
خبرگزاری مهر : معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی از اجرایی شدن بیمه ایرانیان خارج از کشور خبر داد و گفت: سه مدل بیمه برای آنها وجود داردکه ابتدا یک مدل آن که مانند مشاغل آزاد است، اجرا می شود. محمدحسن زدا در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: بیمه ایرانیان خارج از کشور چندین ماه است که کار کارشناسی و تخصصی آن انجام و در نهایت یکی از مدل های این بیمه طی چند روز آینده عملیاتی خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
پیش‌بینی اعزام ۲۰هزار نیروی کار ایرانی به خارج در سال ۹۴
خبرگزاری تسنیم : محمد اکبر نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درباره  آخرین وضعیت هدایت نیروی کار به خارج از کشور گفت:درسال گذشته  حدود ۳هزار نفر اعزام نیروی کار از طریق انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی داشتیم. در سال ۹۴ به دنبال اجرایی شدن طرح های قبلی هستیم.
ادامه مطلب ...
۳۱ فروردین ۱۳۹۴
گزارش بانک جهانی در مورد درآمد اعزام نیرو به خارج کشور
خبرگزاری تسنیم : بانک جهانی اعلام کرد درآمد ارزی ایران از محل اعزام نیروی کار به خارج در سال ۲۰۱۴ با افزایش ۵۲ میلیون دلاری نسبت به سال قبل از آن به یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون دلار رسید. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بانک جهانی با انتشار گزارشی در مورد اعزام نیروی کار به خارج اعلام کرد کشورهای جهان در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۵۸۳ میلیارد دلار از اعزام نیروی کار به خارج درآمد داشته اند.
ادامه مطلب ...
۲۷ فروردین ۱۳۹۴
آمادگی ایران برای اعزام نیروی کار ایرانی به جمهوری آذربایجان
خبرگزاری ایرنا : تهران – ایرنا - وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی، آمادگی کشورمان را برای ارائه آموزش فنی و حرفه ای به مربیان فنی و حرفه ای جمهوری آذربایجان و اعزام نیروی کار ایرانی به این کشور اعلام کرد. به گزارش ایرنا از روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کاروفاه اجتماعی، علی ربیعی در دیدار با همتای آذربایجانی خود با تشریح ساختاروخدمات وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی به سازو کارنظام بیمه ای در کشورمان اشاره کرد و گفت: ۸ درصد تخت های بیمارستانی درایران متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و این سازمان خدمات گسترده ای به کارگران ارائه می دهد.
ادامه مطلب ...
۱۷ فروردین ۱۳۹۴
اشتغال ۱۸۴ هزار نفر/ تأثیر توافق سیاسی بر اعزام نیروی کار به خارج
خبرگزاری فارس : محمد اکبرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه در سال ۹۳، طبق آخرین آمار استخراج شده از کاریابی‌ها ۵۱۶ هزار نفر ثبت نام انجام شده بود، اظهار داشت:‌ از این میزان ثبت نام، بیش از ۱۸۴ هزار نفر مشغول کار شده‌اند و قطعا این آمار در سال جاری با توجه به وضع رونق اقتصادی داخلی افزایش خواهد یافت. وی افزود: همان طور که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی تمرکز بر روی تولید و تسهیل افزایش سرمایه‌گذاری را مورد توجه قرار دادند، بر این اساس جهت‌گیری‌ها در زمینه افزایش اشتغال منجر به فراتر رفتن میزان فعلی در کشور خواهد بود. اکبرنیا با تاکید بر اینکه تعاملات خارجی ایجاد شده و همچنین روند اقتصادی داخلی منجر به افزایش اشتغال در کشور خواهد شد، گفت: یکی از دستور کارهای وزاتخانه در سال جدید از طریق کاریابی‌ها اعزام نیروی متخصص به خارج از کشور و صدور خدمات فنی و مهندسی است. مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار وزارت تعاون ابراز امیدواری کرد: در آینده تغییر معناداری در تعداد پیمانکاران برای صدور خدمات فنی مهندسی شاهد خواهیم بود. وی با اعلام این خبر که سال گذشته از طریق انجمن خدمات فنی و مهندسی ۲ هزار نفر برای اشتغال به خارج از کشور اعزام شدند، گفت: با توجه به گشایش‌های ایجاد شده این میزان به ۱۰ هزار نفر خواهد رسید. وی با بیان اینکه همزمان با افزایش تعداد شاغلان زمینه‌های کسب مهارت‌های فنی حرفه‌ای فراهم می‌شود، گفت: با همکاری شرکای اجتماعی‌ افزایش تعداد شاغلان در خارج از کشور در دستور کار خواهد بود. اکبرنیا با بیان اینکه علاوه بر ایجاد سامانه گواهینامه‌های شغلی به شاغلان ایرانی مقیم خارج از کشور ارائه می‌شود، گفت: در این خصوص افرادی که دارای گواهینامه شغلی معتبر هستند، از مزایای تامین اجتماعی عوارض خروج از کشور و برخی معافیت‌های گمرکی بهره‌مند خواهند شد. برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور اینجا کلیک نمایید
ادامه مطلب ...
۱۸ اسفند ۱۳۹۳
استراتژی‌های جدید اعزام به خارج
خبرگزاری مهر : معاون وزیر کار با تاکید بر لزوم تدوین استراتژی های جدید برای اعزام نیروی کار به خارج گفت: یک طرح ۸ مرحله ای برای شاغلان و بیکاران روستایی طراحی و از سال آینده اجرایی می شود.
ادامه مطلب ...
۲۶ بهمن ۱۳۹۳
شرایط معلمان خارج از کشور به لحاظ جمعیت دانش آموزی
خبرگزاری پانا : معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: شیوه انتخاب معلمان اعزامی در حال بازنگری جدی است و این شیوه تغییر می کند. شاهین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار کرد: یکی از مهم ترین برنامه های ما بررسی راهکارهای توسعه مشارکت های مردمی در مدارس خارج از کشور است. یکی از راهکارها در این زمینه این است که باید با قوانین و مقررات ما با قوانین کشورهای مقصد مطابقت داشته باشد؛ به همین دلیل با موضوع حساس و پیچیده ای سرو کار داریم.
ادامه مطلب ...
۲۰ بهمن ۱۳۹۳
انعقاد تفاهمنامه برای اعزام نیروهای کار ایرانی به کشورهای مختلف
خبرگزاری فارس : قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از انعقاد تفاهم‌نامه بین‌المللی برای اعزام نیروهای کار ایرانی به کشورهای مختلف خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمدتقی حسینی ظهر امروز در مراسم تجلیل از کارگران و واحدهای تولیدی نمونه استان البرز اظهار کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای برای اعزام نیروی کار ایرانی به کشورهای مختلف انجام شده است که براساس آمار موجود تا کنون ۸ هزار نیروی کار به خارج از کشور اعزام شدند.
ادامه مطلب ...
۱۵ بهمن ۱۳۹۳
اعزام ۲۴۴۰ نفر نیروی کار به خارج کشور در سال ۹۳
خبرگزاری تسنیم: دبیرکل انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران با اشاره به فعالیت ۶۷ دفتر کاریابی مجاز بین المللی گفت: امسال ۲هزار و ۴۴۰ نفر اعزام نیروی کار به خارج از کشور از سوی کاریابی‌های بین المللی صورت گرفته است. حسن کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به اینکه در برخی کشورهای شرایط فعالیت کاریابی‌های خارجی راحت‌تر است گفت:این کاریابی‌ها می‌‌توانند به فرصت های شغلی دسترسی یابند و نسبت به اعزام نیرو اقدام کنند.
ادامه مطلب ...
۱۰ بهمن ۱۳۹۳
برگزاری آزمون‌ اعزام نیروی کار به خارج از کشور
واحد مرکزی خبر : رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از برگزاری آزمون‌های اعزام نیروی کار به خارج از کشور ظرف چند هفته آینده خبر داد. به گزارش واحد مرکزی خبر، کوروش پرند امروز جمعه در حاشیه برگزاری هفتمین آزمون سنجش مهارت با اشاره به اینکه اعزام نیروی کار به خارج از برنامه های جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: نخستین قدم و شرط لازم برای اعزام نیروها به خارج ارائه آموزش های لازم و برگزاری آزمون های بین المللی است.
ادامه مطلب ...
۴ بهمن ۱۳۹۳
معافیت عوارض خروج از کشور برای شاغلان در خارج کشور
خبرگزاری ایسنا : رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی ایران از معافیت پرداخت عوارض خروج از کشور برای ایرانیان شاغل در خارج خبرداد و گفت: سازمان تامین اجتماعی به کلیه نیروهای کار شاغل در خارج، کد بیمه اختصاص می‌دهد.
ادامه مطلب ...
۲۴ دی ۱۳۹۳
اعزام نیروی متخصص رشته های فنی و مهندسی و پزشکی به کویت
خبرگزاری ایرنا : تهران - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احیای همکاری ها در زمینه آموزش های فنی و مهارتی با کویت خبر داد و گفت: از گذشته های دور ایرانیان در کویت فعال بوده اند و از لحاظ ژئوپلتیک با این کشوراشتراکات بی شماری داریم به طوری که در یک سال گذشته همکاری ها را دوباره احیاء کرده ایم.
ادامه مطلب ...
۲۰ دی ۱۳۹۳
شروع فعالیت سایت جذب نخبگان خارج از کشور
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از آغاز به کار سایت جذب نخبگان خارج از کشور از شنبه هفته آینده خبر داد. دکتر سورنا ستاری امروز در شورای پژوهش استان چهارمحال و بختیاری بر لزوم ورود مردم به حوزه فناوری تاکید کرد و حل مشکلات استان در زمینه علوم انسانی و اشتغال را از دانشگاه‌ها به عنوان مراکز علمی خواستار شد.
ادامه مطلب ...
۲۶ آذر ۱۳۹۳
تمایل کشورهای حاشیه دریای خزر برای پذیرش نیروهای کار ایرانی
معاون اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تمایل کشورهای حاشیه دریای خزر برای پذیرش نیروهای کار ایرانی خبر داد و فارغ التحصیلان رشته‌های علوم انسانی و فنی و مهندسی را در اولویت اعزم نیروی کار به خارج ذکر کرد. حسن طایی  اظهار کرد: در حال حاضر رشته‌های علوم انسانی، کشاورزی و فنی و مهندسی از اولویت بالایی برای اعزام به خارج برخوردارند و طبعا دانش آموختگان رشته‌های اقتصاد، مدیریت، حقوق و حسابداری شانس بیشتری دارند.
ادامه مطلب ...
۸ آبان ۱۳۹۳
خبر اعزام نیروی کار به خارج از کشور
علی ربیعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته ذهنیت خوبی از اعزام نیروی کار ایران به خارج از کشور نبود و این موضوع یک نوع پدیده منفی در مهاجرت تلقی می‌شد، گفت: مطالعات نشان می‌دهد در حال حاضر سهم مناسبی از بازارهای کار بین‌المللی نداریم.
ادامه مطلب ...

۴۸۴ نظر برای اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور در سال ۹۸

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید