شعبه مرکزی قنادی اشهدی در استان گیلان و در شهر زیبای صومعه سرا در 25کیلومتری شهر رشت واقع شده است. سابقه تاسیس این قنادی به سال 1330 باز می گردد. زمانی که تولید شیرینی به راحتی امروز ممکن نبود و با لوازم و ابزار های ساده و بدون امکانات پیشرفته امروزی انجام می گرفت. شهرت این قنادی به لطف حق و به همت مردی سخت کوش و مهربان بنام مرحوم حاج محمد علی اشهدی میسر شد.
با گذشت زمان به واسطه تلاش و جدیت مدیریت قنادی اشهدی در تولید و ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان ، کسب و کار قنادی از رونق بیشتری برخوردار شد. این مجموعه تا چهار دهه قبل با نام قنادی گلستان مشغول به فعالیت بود و پس از آن با ارتقاء فعالیت ها و پیشرفت روزافزون، با نام قنادی اشهدی به کار خود ادامه داد.

در شهریور سال 96 نیز بمنظور توسعه خدمات رسانی و ارج نهادن به مشتریان شعبه دوم این مجموعه در مرکز استان در شهر رشت به مساحت 1100 متز زیر بنا ( با 2 طبقه فروشگاهی و 5 طبقه کارگاهی) با 60 پرسنل واقع در بلوار معم ، مابین میدان معلم و میدان مادر افتتاح گردید. این مجموعه با بکارگیری استادکاران ماهر و باتجربه از نقاط مختلف گیلان و ایران، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مناسب و تاکید بر کیفیت مواد اولیه درجه یک در تلاش است تا با تولید انواع شیرینی مطابق با روش های روز دنیا محصولاتی فراتر از انتظارات مشتریان را به آن ها ارائه دهد.