سوالات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی آموزش و پرورش

۱۶۱۶۱۵۸ نظر

سوالات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در این صفحه با تغییرات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش  که از سال ۱۴۰۱ اجرایی شد آشنا می‌شوید. ضمن بررسی این تغییرات، راهنمایی‌های لازم برای موفقیت در این مرحله  از آزمون را برای شما تشریح و در پایان، تجربیات شرکت‌کنندگان در جلسه گزینش آموزش و پرورش را از زبان  خودشان برای شما نقل کرده‌ایم.

 

 

 

 

 

تفاوت جلسه مصاحبه و گزینش 

 جلسه مصاحبه که از سال ۱۴۰۱ با نام ارزیابی تکمیلی شناخته می‌شود پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی و مشخص شدن حد نصاب هر رشته در هر شهر  برگزار می‌شود.  افرادی که حد نصاب آزمون را کسب کرده باشند به تعداد ۳ برابر ظرفیت هر رشته به این مرحله دعوت می‌شوند.   سوالات مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش ناظر به جنبه‌های تخصصی و علمی رشته‌های تحصیلی است. انجام معاینات پزشکی و روان‌شناسی در این مرحله انجام می‌شوند.  پس از انجام محاسبه و اعمال ضرایب و محاسبه نمره، نفرات برتر به هسته‌های گزینش ادارات آموزش و پرورش معرفی می‌شوند. در این مرحله پرسش‌هایی درباره احکام، عبادات و مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از افراد پرسیده می‌شود.  از این‌رو تفاوت جلسه مصاحبه و گزینش در نوع سوالاتی است که از افراد پرسیده می‌شود. برای آشنایی با سوالات مصاحبه و گزینش آموزش و پرورش و بهره‌گیری از تجربیات شرکت‌کنندگان در این مراحل، پیشنهاد می‌شود بخش تجربیات آزمون را  حتما مطالعه کنید.

تغییرات جدید مصاحبه آموزش و پرورش

آزمون استخدامی  آموزش و پرورش در سال  ۱۴۰۲ با تغییرات گسترده در منابع و بخش مصاحبه و گزینش همراه بود.  در شیوه جدید آزمون آموزش و پرورش مرحله مصاحبه مانند سال‌های پیش انجام نمی‌شود. آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این تغییرات به دلیل اهمیت و تاثیر گزینش و استخدام معلمان بر کیفیت نظام آموزشی کشور انجام شده است و از این پس فرایند‌‌های ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی به روش کانون ارزیابی حرفه‌ای در راستای شایسته‌گزینی و عدالت محوری در جذب معلم، انجام خواهد شد. در جدول زیر این تغییرات را به صورت خلاصه بیان کرده‌ایم.

 

   پیش از سال ۱۴۰۱  پس از سال ۱۴۰۱
نام مرحله مصاحبه ارزیابی تکمیلی
درصد تاثیر بر نمره نهایی ۴۰ درصد ۶۰ درصد
حیطه عدم عنوان در دفترچه عمومی، اختصاصی، تخصصی
حداقل نمره برای هر حیطه عدم عنوان در دفترچه عمومی (۹۵)، اختصاصی (۷۰)، تخصصی (۴۰)

 

 پنج محور اصلی تغییرات مرحله مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش عبارتند از:

 • عدالت محوری:  استفاده از سر ارزیابان آموزش دیده توسط سازمان اداری و استخدامی و بررسی ویژگی‌های فردی هر داوطلب توسط سه تیم دو نفره
 • ضریب تاثیر:  مرحله ارزیابی ۶۰ نمره نهایی را شامل می‌شود
 • شفافیت:  اعلام شفاف و کامل منابع و جدول ارزیابی (جدول ۲ در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون)
 • ارزیابان:  ارزیابی تکمیلی توسط ارزیابان حرفه‌ای آموزش دیده توسط اساتید
 • حداقل امتیاز: کسب حداقل امتیاز در هر سه حیطه ضروری است
  • کسب حداقل ۹۵ امتیاز شایستگی عمومی
  • کسب حداقل ۷۰ امتیاز شایستگی اختصاصی
  • کسب حداقل ۴۰ امتیاز شایستگی تخصصی

 شایان ذکر است حداقل امتیاز این حیطه‌ها با بررسی موارد زیر محاسبه می‌شود:

 • حیطه عمومی:  باور به ارزش‌های ملی، رعایت پوشش و آداب، مهارت‌های ارتباطی، خلاقیت و نوآوری، مسئولیت‌پذیری (مجموعا ۲۰۰ نمره)
 • حیطه اختصاصی:   مهارت تدریس، مهارت تربیت، انگیزه معلمی، مقام‌های علمی، کاربست فناوری در آموزش، سوابق و فعالیت‌های تحصیلی و آموزشی (مجموعا ۲۴۰ نمره)
 •  حیطه تخصصی:  تسلط بر برنامه تربیتی، پژوهش‌های مرتبط با بهبود عملکرد معلم. (مجموعا ۱۶۰ نمره)

سوالات مصاحبه آموزش و پرورش

برای کسب حداقل امتیاز در هر سه حیطه، متقاضیان باید آشنایی اولیه با مفاهیم آموزگاری و دبیری داشته باشند. «ای-استخدام» با تهیه و تالیف کتاب  «مرورنامه روش‌ها و شیوه‌های تدریس»  آنچه برای احراز صلاحیت معلمی در روز مصاحبه و ارزیابی  لازم است گردآوری کرده است. در این کتاب سعی شده با بیانی روان و شیوا آشنایی اولیه با شایستگی‌های هر سه حیطه ایجاد شود.  از ویژگی‌های این کتاب می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • توضیح تمام مراحل پس از قبولی
 • توضیح مفاهیم ارزیابی تکمیل و بخش‌های آن
 • آموزش روش‌های تدریس مستقیم
 • آموزش روش‌های تدریس تعاملی
 • مراحل تنظیم طرح درس

 

سوالات گزینش آموزش و پرورش 

 هر یک از آموزگاران و دبیران که از طریق آزمون استخدامی، دانشگاه فرهنگیان یا مدارس غیرانتفاعی در کلاس‌های درس تدریس می‌کنند بایستی تاییدیه هسته گزینش اداره کل شهر محل تدریس را داشته باشند. همه این افراد با هر عنوانی که تدریس می‌کنند از یک مسیر گزینش عبور می‌کنند بنابراین سوالات گزینش مدارس غیرانتفاعی و   سوالات گزینش آزمون استخدامی آموزش و پرورش  یکسان هستند و همگی درباره احکام، عبادات و مسائل سیاسی و اجتماعی روز جامعه   هستند. «ای-استخدام» با توجه به تجربیات افراد شرکت کننده در این جلسات کتاب «بسته تکمیلی مصاحبه و گزینش» را  در قالب pdf تهیه و تدوین کرده است و پیش از جلسه مصاحبه  اطلاعات مفید و جامعی به افراد  می‌دهد.

 

فرایند ارزیابی تکمیلی چیست؟

 

نمونه تمرین‌های آموزشی رایگان برای مرحله ارزیابی تکمیلی و مصاحبه آزمون آموزگاری

 

مراکز دریافت مدرک ICDL برای آزمون‌های آموزش و پرورش

سازمان اداری و استخدامی کشور در بازه‌های زمانی مختلف لیستی از مراکز مورد تایید خود برای دریافت مدرک ICDL را به صورت عمومی منتشر می‌کند. متقاضیان آزمون‌های استخدامی بسته به شرایط مندرج دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون استخدامی می‌بایست در یک بازه زمانی مشخص اقدام به دریافت مدرک ICDL خود نمایند. از این رو لازم است تا متقاضیان این مدرک را در حداقل زمان ممکن از معتبرترین مراکز دریافت نماید. لیست بروز شده این مراکز را به کمک کلید زیر می‌توانید بررسی و مشاهده نمایید:

مشاهده لیست مراکز مجاز

 

تجربیات افراد شرکت کننده در جلسه مصاحبه و گزینش

این قسمت بنا به درخواست کاربران برای تجمیع دیدگاه‌های کاربران درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش طراحی شده است. در این‌جا تجربیات کاربران در زمینه سوالات و نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه، سوالات روان‌شناسی و روان‌شناختی، مراحل معاینات پزشکی، سوالات و مراحل گزینش بر اساس نظرات ارسالی کاربران و سایر تجربیات در همین قسمت تعبیه شده است. به مرور نیز به تعداد این صفحات افزوده می‌شود. کاربران عزیز توجه نمایید به دلیل طولانی نشدن تجربیات در یک صفحه و اینکه صفحه مورد نظر به راحتی قابل مطالعه باشد این تجربیات در چندین صفحه آورده شده است لطفا دوستان عزیزی که در ادوار گذشته در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده‌اند تجربیات مصاحبه و گزینش خود را اینجا برای استفاده عموم کاربران ذکر کنند.

نمونه کارنامه قبولی آزمون استخدام آموزش و پرورش

مشاهده نمونه کارنامه‌های افراد شرکت کننده در آزمون استخدام آموزش و پرورش و مقایسه آن‌ها با یکدیگر اطلاعات جامعی درباره میزان تاثیر هر یک از دروس بر نمره کتبی و عملکرد نهایی در اختیار افراد قرار می‌دهد. از جمله اینکه می‌توان متوجه شد پذیرفته‌شدگان بر روی کدام دروس عمومی یا تخصصی بیشتر تمرکز می‌کنند. از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش فارغ از هر نتیجه‌ای که کسب کرده‌اند درخواست می‌کنیم برای کمک به کسانی که می‌خواهند در سال‌های آینده در این آزمون شرکت کنند کارنامه خود را از طریق راه‌های ارتباطی ارسال کنند تا این تجربه بسیار مفید را با دیگران به اشتراک بگذاریم و ما و شما به سهم خودمان به قبولی آیندگان در سازمان‌های دولتی کمک کرده باشیم.

 

بسته‌های مناسب برای آمادگی مرحله مصاحبه و ارزیابی تکمیلی آزمون آموزش و پرورش
در این مقاله ابتدا درباره تفاوت جلسه مصاحبه و گزینش صحبت و سپس به تغییرات مرحله مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش که از سال ۱۴۰۱ اجرایی شده است اشاره کردیم.  با ارائه توضیحاتی درباره مرحله گزینش پیشنهاد کردیم از تجربیات افراد شرکت کننده در این مراحل استفاده و صفحات مرتبط با نظرات‌شان را حتما مطالعه کنید.  سرانجام در کنار همه این موارد، کتاب‌های زیر منطبق بر آخرین تغییرات جلسه‌های مصاحبه و گزینش معرفی شدند. 


برای مشاهده تجربیات سایر سازمان‌ها و بانک‌ها اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱٬۶۱۶٬۱۵۸ نظر برای استخدام آموزش و پرورش (خبر جدید)

 • 🌼
  🌼🌼
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۲۲
  سلام دوستان وقت همگی به خیر
  من یک ماهه که سرکار هستم (تکمیل ظرفیت آموزگاری) باهام تماس گرفتن و سرکارم نمرم بالای 470 بود ، تمام کارای اداری هم انجام دادم و تحویل دادم البته که هنوز کدپرسنلی صادر نشده بالای تمام فرما هم نوشته بود استخدامی ماده 28
  الان که هی میگن خرید خدمات برمیدارن تکمیل ظرفیتارو یکم نگران شدم به نظر شما ماهم خرید خدمات میشیم؟؟ یا نه
  • .
   ..
   ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۶
   دوستان یه سوال دیگه هم دارم.
   چرا فنون، اینقدر گنگ است؟
   چند صفحه می خوانم، ولی نمی دانم
   چی میگه
   حس می کنم، ساده ترین موضوعات را با زبانی
   پیچیده بیان می کنه،
   برای شما هم همین طوری است؟؟؟
   بنظرتان برای درک بهتر چکار کنم
   • ج
    جودی ابوت
    ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۱
    سلام دوستان من یه مدتی بنا بر مشکلی نبودم میخواستم بگم از پرورشی چه خبر دفترچه اش منتشر شده ؟ کی آزمون ؟ راسته که انور عید امتحان ؟ اگر کسی چیزی میدونه ممنون میشم بگه چون برای یه مشکلی مجبورشدم خوندن ول کنم میخوتم دوباره شروع کنم امیدوار باشم یا بیخیال شم
    • .
     ..
     ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۵
     دوستان یه سوال دیگه هم دارم.
     چرا فنون، اینقدر گنگ است؟
     چند صفحه می خوانم، ولی نمی دانم
     چی میگه
     حس می کنم، ساده ترین موضوعات را با زبانی
     پیچیده بیان می کنه،
     برای شما هم همین طوری است؟؟؟
     بنظرتان برای درک بهتر چکار کنم
     • ⭐ستاره63⭐
      ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۸
      چندتا از کتاب‌های منابع همین شکلیه
      دوره‌های بعدی بهتر و واضح تر میشه
      در کنارش تست کار کنید تا قسمت‌های مهم بیاد دستتون
     • .
      ..
      ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۰
      سلام دوستان عزیز،
      راهنمایی از شما می خواهم.
      اجرتان با خدا🙏🌹🌹
      من در تست زدن، آن طوری که باید خوب عمل کنم، نمی کنم
      مثلا روی دو گزینه شک می کنم یا سریع
      نمی توانم پاسخ دهم.
      این هم بگم، خوب مطالب را می خوانم.
      ولی نمی دانم چرا نمی توانم در تست زدن خوب عمل کنم.
      لطف راهنمایی کنید، بگید چکار کنم؟
      چون این مسئله نگرانم میکنه،
      • م
       میلاد 031
       ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۵۶
       سلام دوست عزیز
       ذهن انسان به گونه ای طراحی شده که مطالب رو به صورت منظم و دسته بندی شده ذخیره میکنه،،،،،اما در مورد اشتباهات و مشکلات در تست زدن باید بگم که مهمترین عامل اشتباه زدن سوال شک بین گزینه هاست،،،ذهن انسان به صورت منطقی بعد از خوندن سوال و پاسخ ها در صورتی که پاسخ صحیح هم در ذهن وجود داشته باشه به شکل خودکار اولین گزینه ای که انتخاب میکنید گزینه صحیح است اما وقتی صبر میکنید و شک می کنید و گزینه دیگه رو انتخاب میکنید بیشتر مواقع اشتباه در میاد،،،،نکته اول اینکه سعی کنید به شک هاتون توجه نکنید نکته دوم معمولا بعضی سوالات در پایان شون فعل های است و نیست اومده،در این مواقع واسه اینکه بفهمید سوال دقیقا چی ازتون میخواد دور فعل آخر جمله خط بکشید
      • م
       مریم آموزگاری1402
       ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۱۸
       سلام دوستان من 4ساله تو این سایتم و هر سال که آزمون میدادم با کلی مشکل و بچه کوچیک درس می‌خواندم و رد میشدم بعد نتایج کلی ناراحت میشدم ولی باز به خودم میگفتم تلاشم کافی نبوده و قوی تر شروع میکردم هر جا تا امید میشدم و خسته به خودم میگفتم آخر این همه سختی به آرزوم میرسم بلاخره امسال قبول شدم و از اول مهر تا امروز
       بهترین و زیباترین لحظات بوده برام و تمام خستگی چند ساله تموم شد و این روز رو برای شما آرزو میکنم خسته بشید ناراحت بشید ولی از لطف خدا ما امید نشید
       ببخشید خیلی طولانی شد ولی پایان شب سیه سفید است بخونید و مطمین باشید میشه
       • م
        مائده
        ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۲۱
        تبریک میگم بهتون که بالاخره مزد زحماتتون رو گرفتید
        موفق باشید
        • م
         مهسا (پرورشی) 1378
         ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۲۲
         این دفعه چه تغییری در خودتون به وجود آوردید که قبول شدید؟
        • ه
         هانیه(توکل به خدا)
         ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۰۵
         سلام. الان یکی از معرفهام بهم گفت که امروز بهش زنگ زدند و در مورد من ازش پرسیدن. من دبیری کارنامه سبز بودم ولی قبول نهایی نشدم. تکمیل ظرفیتم که کلا قبول نشدم. این تحقیق چه مفهومی داره؟؟
         • ح
          حانیه
          ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۱۲
          سلام شاید برای خرید خدمات میخوان زنگ بزنن 🤔
          • ه
           هانیه(توکل به خدا)
           ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۹
           ممکنه به اون 2050 نفری که میخوان جذب کنند ربط داشته باشه یا خیر؟
          • ع
           عاطی
           ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۱۳
           سلام..اعتراض زده بودین؟
           • ه
            هانیه(توکل به خدا)
            ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۴
            بله اعتراض زده بودم.
            • ع
             عاطی
             ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۵۳
             پس شاید داره رسیدگی میشه و قراره خبرای خوب بشه اگه خدا بخواد
           • ح
            حسام
            ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۲۷
            واسه منم دقیقا عین شما!!
            • ه
             هانیه(توکل به خدا)
             ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۲
             شما تکمیل ظرفیت قبول شدید؟
            • ق
             قبولی دبیری تکمیل ظرفیت 1402
             ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۳
             انشالله که خیره🤗
             • ه
              هانیه(توکل به خدا)
              ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۴
              ممنون
            • ز
             زهرا1376
             ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۰۴
             سلام بچه ها بنظرتون آزمون دبیری بازم برگذار میشه؟
             اگ اطلاع دارید تاریخش مثل قبلی هس؟
             • ا
              ایلماه
              ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۴۳
              سلام جریان این خبر امروز چیه؟ 2050 نفر زیر حدنصاب رو گفته؟ یا همه تکمیل ظرفیتی ها؟؟
              حالا تکلیف تکمیل ظرفیتی ها چیه؟ اصفهان که همه رو فعلا بیمه خرید خدمات کرد
              • ب
               بهاره در آرزوی معلمی
               ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۱۹
               خبر برای دیروز بود .. امروز با اداری استخدامی جلسه داشتن .. در هاله ای از ابهام .. فعلا ک مشخص نیست
              • م
               معصومه
               ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۹
               به نظر من راحت ترین حیطه آزمون حیطه اختصاصی هستش.عمومی هم به جز خدمات بقیه مطالب همه به دل میشینن.
               قسمت تخصصی هم بی کیفیت ترین حیطه هستش اگرحذفش میکردن عادلانه تر بود چون این قسمت ازحیطه بیشتر مربوط به مهارت آموزی میشه باید براش دوره خاصی دید.
               هممون مشاهده کردیم درحیطه تخصصی سوالات عملی داده میشه یعنی من خودم شخصا که سوال رو میخوندم باید بطرز فکر یک معلم کارآموز وباتجربه جواب میدادم واین قسمت 100 درصد به صلاح اون دسته معلم باسابقه هستش.
               ازکیفیت سوالاتش اصلا راضی نیستم
               سوالاتش شبیه آزمایشگاه عملی هستش.
               • س
                سما
                ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۲۲
                شما برای اختصاصی چه کتابهایی رو میخونید؟
                • م
                 معلم 403 💖
                 ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۲۶
                 سلام عزیزم میشه ازت بپرسم اختصاصی چجور بخونم که راحت باشه
                 • ف
                  فائزه(پرورشی)
                  ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۵۱
                  تخصصی بی کیفیت نیست برای شما سخته اگه نتونید تخصصی و بخونید چطور میخواین مهارت و بعدش عملی کسب کنید
                 • ث
                  ث
                  ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۴
                  انشالله که نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آموزگاری 1401 در اوایل 1403 که نزدیک هم هست بیاد الهی آمین..
                  • ز
                   زهرا
                   ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۴
                   سلام
                   کاش یکی از خبرگزاری ها پیگیر میشد که این دوهزارو پنجاه نفر دقیقا چه کسانی هستند
                   و نتیجه جلسه امروز چی شد ؟
                   • ح
                    حسام
                    ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۱۲
                    کسانی که تکمیل ظرفیت قبول شدند وزیر 470 هستند 2050 نفر هستند با نمره کتبی بالا ونمره مصاحبه کم
                   • ش
                    شیوا13
                    ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۲۸
                    دوستان یه سوال داشتم از بچه دارها
                    با یک بچه دوساله ک کتاب و دفتر و خودکارو جلوش اجازه نداری استفاده کنی
                    چطور درس میخونید ؟
                    وقتی هم میخوابه از شدت خستگی کتاب برام حکم داروی خواب اور داره 🫠
                    • ل
                     لیلا
                     ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۵
                     یه دفتر و خودکار میزارم جلوش دیگه کاری نداره خودش حسابی مشغول میشه
                     • ش
                      شیوا13
                      ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۰۵
                      خب این روش ک نتیجه شد نقاشی کل دیوارای خونه چون خودکارو دیگ پس نمیده
                     • ق
                      قبولی دبیری تکمیل ظرفیت 1402
                      ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۶
                      من با وجود سه بچه خوندم و قبول شدم البته الان کد 19هستم آخر شب که خوابید چایی دم کن کنارش یه کیک بخور خستگیت میره
                      • د
                       دبیر معارف تهران
                       ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۴۲
                       منم ی بچه سه ساله دارمو واقعا سخت خوندم.اکثرا وقتایی که خواب بود میخوندم.درکل بچه آرومیه من اونو با یه چیزی سرگرم میکردمو میخوندم.بهم کار نداشت وقتی میخوندم.شمام چاره ای نداری جز اینکه موقع خوابش درس بخونی.
                       • ب
                        بهاره در آرزوی معلمی
                        ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۴۸
                        واقعا خیلی سخته ... بچه دو سال و کار خونه و ... دیگه نا واسه آدم نمی مونه ..
                        من امسال پسرم رفت پیش دبستانی که می تونم صبح ها بخونم
                        از طرفی هم با وجود بچه خوند آدم دلش میسوزه تنها بمونه همش
                        ولی اگر همسرتون زود از کار برسه و همکاری داشته باشه فک کنم بعد از شام بتونی درس بخونی
                        در آخر احسنت ب شما مامان پرتلاش
                        • ش
                         شیوا13
                         ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۰۷
                         ممنون بابت راهنماییتون دوستان
                         • م
                          مریم
                          ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۲۶
                          من شبا که پسرم میخوابید، دو سه ساعتی میخوابیدم بعد بیدار میشدم درس میخوندم تا ساعت 6 اینای صبح و بعدش میخوابیدم تا وقتی پسرم بیدار شه
                          البته من شوهرم بعد از ظهر که میومد پسرمو نگه میداشت که من کارای خونه و غذا پختن اینا رو انجام بدم و گرنه سخت میشد
                          کلا اگه موقع خوابش بتونید بخونید خوبه
                          • ه
                           هنر آموز
                           ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۲۸
                           واقعا به سختی باهمین شرایط خوندم صبح زودتر ازش بیدار میشدم بعدی هم که خوابید میخوندم چاره چیه......
                          • N
                           N.M
                           ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۰۶
                           دوستان من اکثر پیام را میخونم
                           اومدم دوستانه ی چیزی بگم
                           چرا اینقدر به خودتون استرس میدین.
                           ما تلاش خودمون کردیم و قبول شدیم
                           پس بقیشو بسپاریم به خدا
                           چه حرص بخوری چه حرص نخوری نتیجه همون موقع که باید بیاد میاد.
                           بجای اینقدر منتظر نتیجه موندن از زندگیتون لذت ببرید..‌
                           زندگی ما همین ثانیه هاست که میگذره...
                           • ر
                            روانشناسی 1402
                            ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۰
                            من خیلی منتظر نتیجه هستم طوری که از استرس زیاد اصلاحالم خوب نیست و حوصله ی هیچ چیز و هیچ کاری رو ندارم، حتی الان نمیتونم دوباره شروع کنم به خوندن برای آزمون بعدی ، خدا کنه زودتر نتایج بیاد و از این وضعیت بیرون بیاییم
                            • N
                             N.M
                             ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۲
                             هر اتفاقی به موقع خودش می‌افته...
                             بزار زمانش برسه اون اتفاق قشنگ برات می‌افته...
                             این تجربه خودمه میگم.
                             ی باغبون خارج از فصل درختاشو غرق آب هم کنه فایده ندارد
                             هر اتفاقی زمان خودشو میخاد دوست عزیز
                             بسپار به اون بالایی اینقدر راحت میشی.
                             من به طور واقعی سپردم و دریغ از ی ذره استرس

                           لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

                           ثبت پاسخ