اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۷

۱۸ روز قبل ۲۶ نظر

اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۷

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار اعلام میشود

اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان

حداقل حقوق، دستمزد و مزایای

فهرست اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار موجود در این صفحه :


۱۹ اردیبهشت ۹۷
قرارگیری دکل بندی جزو مشاغل سخت و زیان آور

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: دکل بندی جزو مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفته و مصوب شده است.

ادامه مطلب ...
۲۹ فروردین ۹۷
قرار گرفتن آتش نشانان استخدام کشوری جزو مشاغل سخت و زیان آور

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس از قرار گرفتن پرسنل آتش نشانی استخدام کشوری در شمار مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۷ فروردین ۹۷
قرار گرفتن آتش‌نشانی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور

ساعت ها پس از ریزش کامل ساختمان پلاسکو، تعدادی از ماموران آتش نشانی در زیر آوار مانده اند که تلاش ها برای نجات آنها ادامه دارد.

ادامه مطلب ...
۱۱ بهمن ۹۶
تامین منابع مالی طرح سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی با شهرداری ها

کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین منابع مالی طرح سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی با هرنوع رابطه استخدامی با شهرداری هاست.

ادامه مطلب ...
۱۱ شهریور ۹۶
بخشنامه جدید مشاغل سخت وزیان آور در حوزه درمان

شاغلان در حوزه مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی با ۵ سال ارفاق سنوات، بازنشسته می شوند.

ادامه مطلب ...
۸ شهریور ۹۶
بررسی ۴۰ هزار تقاضای مشاغل سخت و زیان آور در مازندران

خبرگزاری مهر : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از بررسی بیش از ۴۰ هزار تقاضای مشاغل سخت و زیان آور در کمیته‌های بدوی و تجدید نظر در دولت یازدهم، خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۶
خبرنگاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آورند

خبرگزاری فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل کمیته‌ای برای تشخیص مشاغل خبرنگاری در مطبوعات و خبرگزاری‌ها برای استفاده از مزایای شغل سخت و زیان‌آور خبر داد و گفت: خبرنگاران مشمول قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.

ادامه مطلب ...
۲۱ اردیبهشت ۹۶
ضرورت ارتقای سطح حمایت ها ازمشاغل سخت

باشگاه خبرنگاران جوان: تعویق ۱۷ ماهه در پرداخت حقوق معدن کاران یورت در استان گلستان،گلایه از عدم برخورداری بیمه و جان باختن کارگران شریفِ این معدن،بار دیگر نگاه ها را متوجه چالش های پیش روی مشاغل سخت نمود،موضوعی که لزوم ارتقای سطح حمایت ها از چنین فعالیت هایی را می طلبد.

ادامه مطلب ...
۱۶ اردیبهشت ۹۶
وزارت کار قانون پرداخت حقوق مشاغل سخت را اصلاح کند

خبرگزاری مهر: امام جمعه موقت گرگان با اشاره به وقوع حادثه در معدن آزادشهر و حقوق معوقه کارگران این معدن گفت: وزیر کار باید لایحه ای به مجلس ارائه کند تا قانون پرداخت حقوق مشاغل سخت اصلاح شود.

ادامه مطلب ...
۲۹ فروردین ۹۶
۱۸ هزار شغل خانگی در مازندران ایجاد می شود

خبرگزاری مهر: فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: ۱۸ هزار شغل خانگی سال جاری از سوی سپاه کربلا در استان ایجاد می شود.

ادامه مطلب ...
۱۴ فروردین ۹۶
مجلس قانون سختی کار رانندگان مسافربری را تصویب کند

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور می گوید اصلی ترین مطالبه رانندگان مسافربری تصویب نهایی قانون اعطای سختی کار رانندگان در صحن علنی مجلس است.

ادامه مطلب ...
۱۱ بهمن ۹۵
مشاوره باید جزو مشاغل سخت محسوب شود

خبرگزاری ایسنا : رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان آنکه این سازمان در برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت اجتماعی نقش کلیدی دارد گفت: این در حالیست که در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه با نورافکن هم نمی‌توانستیم اسم بهزیستی را پیدا کنیم اما در برنامه ششم توسعه در بند ۹۰ در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها و در بند ۹۵ در حوزه کاهش طلاق، پیشگیری و پذیرش کودکان خیابانی، بسته خدمات جامع پیشگیری از اعتیاد و درمان این افراد و حمایت از آنها و … از بهزیستی یاد و برای آن نقش کلیدی در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب ...
۳ بهمن ۹۵
پیش‌بینی آتش‌نشانی به‌عنوان شغل سخت و زیان‌آور در برنامه ششم

خبرگزاری ایسنا : سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت که مجلس در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه آتش‌نشانی را به عنوان یکی از مشاغل سخت و زیان‌آور پیش‌بینی کرده است.

ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۹۵
قانون مشاغل سخت ‌و زیان‌آور و دغدغه معایب اجرایی آن

خبرگزاری ایسنا: نائب رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، از جمله قوانینی است که در اجرای آن معایب بسیاری مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۹ دی ۹۵
شغل آتش نشانی و پرتوکاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است

خبرگزاری ایرنا : نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که شغل آتش نشانی و پرتوکاری جزو مشاغل سخت و زیان …

ادامه مطلب ...
۲۸ آذر ۹۵
منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور

خبرگزاری ایرنا-: «منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور»، «ابرِ ایده‌ها را بارور کنیم تا ثروت ببارد»، «ورود بی‌فرهنگ‌ها به این برج ممنوع!» و «به شوق فرهنگ ایرانی؛ از تعزیه تا زبان فارسی» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه ایران درشماره یکشنبه ۲۸ آذر است.

ادامه مطلب ...
۲۳ آذر ۹۵
حذف ۴۲ پست دولتی از دریافت فوق العاده سختی کار

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت دیوان محاسبات کشور، ۴۲ عنوان شغلی را که با بخشنامه‌های دولت، از «فوق العاده سختی‌ کار و کار در محیط‌های غیرمتعارف» بهره‌مند می‌شدند، از زمره این مشاغل خارج کرد.

ادامه مطلب ...
۱۰ آبان ۹۵
آزمایشگاهیان جزء مشاغل سخت و زیان آور درجه ۲ قرار گرفتند

خبرگزاری ایسنا : رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه آزمایشگاهیان در وزارت بهداشت تجمع نکرده‌اند گفت: بر خلاف اخباری که در برخی رسانه‌ها منتشر شده است نشست اعضای انجمن علوم آزمایشگاهی با مسئولین وزارت بهداشت در فضایی آرام در قالب شرکت در همایش برگزار شد و مشکلات و درخواست‌های آنها مورد پیگیری قرار گرفت.

ادامه مطلب ...
۲۷ مهر ۹۵
بیش از ۱۰۰۰ کارگر مشاغل سخت و زیان آور در لرستان بازنشسته شدند

خبرگزاری فارس : مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:۱۱۳۹ کارگر مشاغل سخت و زیان آور در ۶ ماهه نخست امسال در استان لرستان بازنشسته شدند.

ادامه مطلب ...
۱۰ مهر ۹۵
افزایش مشمولان قانون مشاغل سخت، معضل صنعت کشور

خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی زنجان گفت: افزایش روزافزون مشمولان قانون مشاغل سخت و زیان‌آور از معضلات جامعه صنعتی کشور است.

ادامه مطلب ...
۱۶ شهریور ۹۵
بیمه مشاغل سخت و زیانبار چگونه محاسبه می‌شود؟

خبرآنلاین: سازمان تامین‌احتماعی در قانون جدید مشاغل سخت و زیابنار را تعریف و نحوه محاسبه بیمه در این مشاغل را اعلام کرد.

ادامه مطلب ...
۸ شهریور ۹۵
اعلام نتیجه نهایی طرح سختی کار خبرنگاری

باشگاه خبرنگاران جوان: نتیجه نهایی طرح سختی کار خبرنگاری تا یک ماه دیگر مشخص خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۷ شهریور ۹۵
برقراری ۲۳۴ پرونده مستمری مشاغل سخت وزیان آور در هرمزگان

خبرگزاری مهر: بندرعباس – مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان درتازه ترین آمار و ارقام مربوط به مشاغل سخت وزیان آور در استان از برقراری ۲۳۴ پرونده مستمری مشاغل سخت وزیان آور در هرمزگان خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲ شهریور ۹۵
نبود آموزش و نظارت، علت اصلی حوادث ناشی از کار

خبرگزاری ایسنا : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌ جنوبی، گفت: بیشتر آمار حوادث ناشی از کار از ناکارآمد بودن و غیر موثر بودن بخش آموزش و نظارت در کارگاه‌ها منتج می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱ شهریور ۹۵
خبرنگاری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور باقی ماند

خبرگزاری تسنیم: در حالی زمزمه حذف خبرنگاری از گروه مشاغل سخت و زیان آور شنیده می‌شد و همین موضوع باعث نگارش نامه ای از سوی اصحاب رسانه به وزیر کار شده بود که مدیرکل امور فنی تأمین اجتماعی اعلام کرد:خبرنگاری همچنان به عنوان شغل سخت و زیان آور تلقی می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱ شهریور ۹۵
تغییر سخت و زیان آور بودن حرفه گروهی از کارگران معدن

خبرگزاری ایلنا: به گفته عضو کارگری شورای عالی حافظت فنی براساس مصوبه این شورای عالی قرار است در سخت‌و زیان آور تلقی شدن مشاغل آن گروه از کارگران معادن که فعالیت حرفه‌ای آنها بر روی سطح زمین انجام می‌شود؛ تغییراتی صورت بگیرد.

ادامه مطلب ...
۳۱ مرداد ۹۵
تعیین ۱۱۰شغل سخت و زیان آور

روزنامه ایران: معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از شناسایی و تصویب حدود ۱۱۰شغل سخت و زیان آور در قالب سیزده گروه شغلی خبر داد.

ادامه مطلب ...
۳۰ مرداد ۹۵
خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان‌آور حذف می‌شود؟

خبرگزاری ایسنا: در حالی که استرش شغلی، کاهش شنوایی، ضعف بینایی، آسیب‌ های روحی و روانی و مشکلات جسمی ـ حرکتی شایع‌ترین عوارض حرفه خبرنگاری به شمار می‌رود اخباری مبنی بر احتمال حذف این حرفه از لیست مشاغل سخت و زیان‌آور به گوش می‌رسد.

ادامه مطلب ...
۲۷ مرداد ۹۵
حادثه دیدگان حوادث غیرمترقبه بدون شرط سابقه بیمه مقرری بیکاری می‌گیرند

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه حادثه دیدگان حوادث غیرمترقبه نیاز به سابقه بیمه برای دریافت بیمه ندارند گفت: بیمه شده بیکار، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، باید حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ بیکاری موضوع را به واحد کار اطلاع دهد.

ادامه مطلب ...
۲۵ مرداد ۹۵
روابط عمومی میان ۱۳۰۰ شغل سخت جایگاهی ندارد

خبرگزاری ایرنا : یک استاد دانشگاه با بیان این که بیش از هزار و ۳۰۰ شغل سخت و زیان آور در کشور تعیین شده، خواستار دیده شدن شغل روابط عمومی در میان این مشاغل شد.

ادامه مطلب ...
۲۰ مرداد ۹۵
آتش‌نشان‌ها و بهشت‌زهرایی‌ها هم مشمول سخت و زیان‌آور می‌شوند

خبرگزاری ایلنا: رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: به زودی آیین‌نامه مشاغل سخت وزیان‌آور برای کارگران تحت پوشش شهرداری تهران از جمله غسال‌های بهشت زهرا اجرایی می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۵
تسهیل در بخشودگی جرائم ۴ درصد مستمری کارهای سخت و زیان آور

خبرگزاری مهر: سازمان تامین اجتماعی در مورد بخشودگی جرائم ۴ درصد مستمری مشاغل سخت و زیان آور، تسهیل در تقسیط بدهی کارفرمایان خوش حساب و … نکاتی را اشاره کرده است.

ادامه مطلب ...
۱۴ مرداد ۹۵
جزئیات بخشنامه جدید ایمنی کار

خبرگزاری مهر: وزیر کار بخشنامه”ارتقاء بازرسی و ایمنی کار” را به مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌های سراسر کشور ابلاغ کرد.

ادامه مطلب ...
۶ مرداد ۹۵
تهران رکورددار بیشترین آمار تلفات حوادث کار

خبرگزاری ایلنا: در حوادث ناشی از کار طی سه ماهه نخست سال جاری ۳۵۰ نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۳۴۷ نفر مرد و سه نفر زن بودند.

ادامه مطلب ...
۲ مرداد ۹۵
مشاغل سخت و زیان آور حذف می شود

خبرگزاری مهر : معاون وزیر کار با اعلام اینکه تا پایان سال مشاغل سخت در صنعت نساجی امحاء خواهد شد گفت: سیستم جدید بازرسی کار در بنگاه‌ها فعال می‌شود.

ادامه مطلب ...
۳۰ تیر ۹۵
حوادث ناشی از کار در خراسان جنوبی کاهش یافت

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حوادث ناشی از کار در خراسان جنوبی کاهش یافته است گفت: در دو سال اخیر ارتقای فرهنگ ایمنی به صورت جدی در دستور کار بوده و این امر باعث کاهش حوادث شده است.

ادامه مطلب ...
۲۸ تیر ۹۵
در موضوع مشاغل سخت و زیان آور با فعالان اقتصادی هم فکر هستیم

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در موضوع مشاغل سخت و زیان آور با فعالان اقتصادی هم فکر هستیم و به همین دلیل با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فهرست ۱۲۰۰ گانه مشاغل سخت و زیان آور به ۱۳ ردیف کاهش یافته است.

ادامه مطلب ...
۲۸ تیر ۹۵
افزایش مصدومان حوادث کار در خراسان شمالی

خبرگزاری میزان: مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی اعلام کرد: مصدومان حوادث کار در استان، امسال نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

ادامه مطلب ...
۲۷ تیر ۹۵
مشاغل صیادی در استان بوشهر در ردیف مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرد

خبرگزاری شبستان: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شغل صیادی در استان بوشهر از مشاغل سخت است با برنامه‌ریزی انجام شده و تدوین ساز و کار آن مشاغل صیادی در ردیف مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب ...
۲۴ تیر ۹۵
بی احتیاطی عامل ۶۸ درصد حوادث ناشی از کار در ایران

خبرگزاری ایرنا : رئیس مرکز ایمنی و کاهش ضایعات دانشگاه صنعتی شریف گفت: بی احتیاطی، عامل بیش از ۶۸ درصد حوادث ناشی از کار در کشور طی سال ۱۳۹۳ بوده است.

ادامه مطلب ...
۲۳ تیر ۹۵
زنان در مشاغل سخت باید تحت آموزش‌های روانشناسی قرار گیرند

خبرگزاری فارس: معاون سازمان نظام روانشناسی از پیشنهاد این سازمان مبنی بر کاهش ساعات کار برخی مشاغل از ۸ ساعت به ۴ ساعت خبر داد و گفت: درغیر این صورت استرس وارد شده بر صاحبان این مشاغل و خانواده‌هایشان سبب خسارات زیادی می‌شود.

ادامه مطلب ...
۲۰ تیر ۹۵
ساماندهی اشتغال خانگی یک عامل موثر در کاهش حوادث کار

خبرگزاری ایلنا : یک مشاور حفاظت فنی و خدمات ایمنی وزارت کار می‌گوید: در صورتی که اشتغال کارگران خانگی ساماندهی شود و آموزش اصول ایمنی به صورت قاعده‌مند انجام شود، ضریب حوادث شغلی کاهش می‌یابد.

ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۹۵
کارفرمایان مشمول مشاغل سخت و زیان آور به قانون عمل نمی‌کنند

خبرگزاری ایلنا: عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار در مقام مجریان مقررات حاکم بر روابط کار باید کارفرمایان مشمول مقرات سخت و زیان آور را مکلف به پرداخت حق بیمه اضافی کنند.

ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۹۵
احتمال حذف برخی مشاغل سخت/ طرح افزایش سن بازنشستگی

خبرگزاری مهر : یک مقام مسئول کارگری از طرح افزایش سن بازنشستگی و حذف برخی مشاغل از فهرست مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.
ابوالفضل فتح اللهی در گفتگو با مهر در خصوص برنامه های جدید تامین اجتماعی به منظور کاهش هزینه ها گفت: تامین اجتماعی به دنبال این است که سن بازنشستگی را بالا ببرد و از آن سو نیز برای اینکه بتوانند هزینه های این سازمان را کاهش دهند، برخی مشاغل سخت و زیان آور را حذف کرده اند.

ادامه مطلب ...
۸ تیر ۹۵
کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار در خراسان رضوی

خبرگزاری ایرنا: مشهد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: طی سه ماه نخست امسال شمار حوادث ناشی از کار در این استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۲ درصد کاهش یافت.

ادامه مطلب ...
۳۰ خرداد ۹۵
بازنشستگی پیش از موعد بیش از ۱۸ هزار نفر از مشاغل سخت و زیان‌آور

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تاکنون بیش از ۱۸ هزار نفر در استان آذربایجان شرقی از طریق مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شده‌اند.

ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۹۵
کاهش ۳۷ درصدی مرگ‌ها به دلیل حوادث کار در تهران

نسیم آنلاین: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از کاهش ۳۷،۵ درصدی مرگ به دلیل حوادث کار در فروردین ماه امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۴)خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۹۵
سلامت بیماران متاثر از حذف قانون مشاغل سخت پرستاران

سلامت نیوز: عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: حذف قانون مشاغل سخت و زیان آور پرستاران، بر ارائه کیفیت و کمیت خدمات مراقبتی تاثیر می گذارد.

ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۹۵
تجدید نظر در تعریف مشاغل سخت و زیان آور الزامی است

خبرگزاری ایرنا: یزد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: باید در تعریف مشاغل سخت و زیان آور تجدید نظر کرد زیرا هر کار سختی لزوما زیان آور نیست.

ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۹۵
موزعین پست در گروه مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرند؟

خبرگزاری ایسنا: رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران از پیگیری، طرح قرار گرفتن شغل موزعین پست در گروه مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد.

ادامه مطلب ...

26 نظر برای «اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۷»


  1. محمد

    سلام
    آیاکاردرزندان رشته روانشناسی ومددکاری بمدت ۱۹سال مداوم مشمول مشاغل زیان آور مستلزم بازنشستگی۲۰ساله هست یاخیر به کدام مصوبه محلس میتوانیم استنادکنیم تاحقوقمان تضییع نشود باتشکر

    پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.