اخبار استخدام کمیته امداد(کلیه اخبار)

۳ روز قبل ۴۸ نظر

استخدام کمیته امداد امام خمینی(ره)

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار استخدام کمیته امداد در اسرع وقت منتشر خواهد شد

لینکهای مفید

فهرست اخبار استخدام کمیته امداد موجود در این صفحه :


۲۴ بهمن ۱۳۹۷
ایجاد ۳۸۰ شغل پایدار برای مددجویان کمیته امداد قزوین
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین از ایجاد ۳۸۰ مورد شغل پایدار برای مددجویان کمیته امداد استان از ظریق کاریابی ها خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
ایجاد بیش از ۳ هزار مورد اشتغال پایدار در آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی،از ایجاد ۳ هزار مورد اشتغال در این استان خبر داد. عزیز سهندی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی،در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،گفت : در ده ماه نخست سال جاری، ۳ هزار و ۲۰۹ مورد اشتغال پایدار با ۶۶ میلیارد و ۱۴۲ میلیون تومان برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ایجاد شده است.
ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
ایجاد اشتغال برای ۱۵۱ مددجو در رزن
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رزن از ایجاد اشتغال برای ۱۵۱ مددجو با اعتبار بیش از ۳۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
۱۸۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی ایجاد شد
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: در مدت ۱۰ ماه امسال یک هزار و۸۲۵ فرصت شغلی جدید با اعتبار ۳۳۷ میلیارد و ۰۷۳ میلیون ریال در استان فراهم شد.
ادامه مطلب ...
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
۶۰ طرح اشتغال مددجویی در مازندران افتتاح می شود
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: همزمان با دهه فجر ۶۰ طرح اشتغالزایی مددجویان و ۱۵۰ واحد مسکونی جامعه هدف افتتاح و تحویل می شود.
ادامه مطلب ...
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
ایجاد ۲۳۷۰ فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۳۷۰ طرح اشتغال‌زایی بااعتبار ۴۹ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری تاکنون برای مددجویان و سایر اقشار نیازمند استان اجراشده است.
ادامه مطلب ...
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان بوشهر تخصیص یافت
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان بوشهر تخصیص یافت.
ادامه مطلب ...
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
۶۰۰ طرح اشتغال توسط کمیته امداد استان افتتاح می‌شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌شرقی از افتتاح ۴۰۰ مسکن و ۶۰۰ طرح اشتغال در دهه فجر سال‌جاری در استان خبر داد و گفت: بقیه طرح‌ها نیز در ۱۴ اسفند ماه همزمان با سالروز تشکیل کمیته امداد به بهره‌برداری می‌رسد.
ادامه مطلب ...
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
افتتاح هزار و ۲۷۰ طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از افتتاح هزار و ۲۷۰ طرح اشتغال ویژه مددجویان کمیته امداد در ایام‌الله دهه مبارک فجر در استان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
بهره‌مندی ۴۳ هزار مددجوی اردبیلی از خدمات مهارتی اشتغال
مدیرکل کمیته امداد امام استان اردبیل گفت: در ۴۰ سال اخیر ۴۳ هزار مددجوی کمیته امداد این استان از مهارت‌های کارآفرینی و تسهیلات اشتغال‌زایی بهره مند شدند.
ادامه مطلب ...
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
ایجاد ۵۰ هزار فرصت شغلی پایدار برای مددجویان کرمانشاهی
مدیرکل کمیته امداد استان گفت: کمیته امداد در چهل سال گذشته با پرداخت تسهیلات اشتغال برای بیش از ۵۰ هزار نفر در استان کرمانشاه فرصت شغلی پایدار ایجاد کرده است.
ادامه مطلب ...
۱۰ بهمن ۱۳۹۷
اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی مددجویان
رئیس مجلس شورای اسلامی به تاکید رهبر معظم انقلاب به سران قوا برای اشتغال‌زایی در کشور گفت: در بودجه ۹۸ اشکالاتی در تنظیم بودجه اشتغال وجود داشت که باید با ایجاد تسهیلات اشتغال، رفع و رجوع شود.
ادامه مطلب ...
۹ بهمن ۱۳۹۷
۵۰۰۰ میلیارد تومان وام برای افراد تحت پوشش کمیته امدادو بهزیستی
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون با اعطای ۵۰۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی موافقت کردند.
ادامه مطلب ...
۸ بهمن ۱۳۹۷
۱۰۰ درصد تعهد اشتغال کمیته امداد استان سمنان محقق شد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از ایجاد ۹۵۰ فرصت شغلی طی ۱۰ ماهه امسال در این نهاد خبر داد و گفت: ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال کمیته امداد استان تاکنون محقق شده است.
ادامه مطلب ...
۴ بهمن ۱۳۹۷
پرداخت ۱۸۲ تسهیلات کارگشایی در شهرستان لردگان به مددجویان
قائم مقام کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۸۲ تسهیلات کارگشایی در شهرستان لردگان به مددجویان پرداخت شد.
ادامه مطلب ...
۳ بهمن ۱۳۹۷
افزایش وام اشتغال از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان
رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه تلاش کردیم تا صف‌های انتظار دریافت وام را برداریم، گفت: با همکاری دولت و منابعی که در اختیار ما قرار دادند، سقف وام اشتغال را از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش دادیم.
ادامه مطلب ...
۳۰ دی ۱۳۹۷
۸۰ مددجوی کمیته امداد پلدشت به اشتغال پایدار رسیدند
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت گفت: امسال با پرداخت یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال تسهیلات، زمینه اشتغال پایدار ۸۰ مددجوی این نهاد فراهم شده است.
ادامه مطلب ...
۲۷ دی ۱۳۹۷
اجرای ۱۴۶طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک ساری از اجرای ۱۴۶طرح اشتغال برای مددجویان این شهرستان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
ایجاد سالیانه ۱۷۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی در سفر به شهرکرد از افزایش ۲۰ درصدی مستمری تحت پوشش مددجویان در سال ۹۸ و ایجاد سالیانه ۱۷۰ هزار فرصت شغلی در کشور خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
افتتاح ۱۸ طرح اشتغال‌زا با ۵۴۰ میلیون تومان اعتبار در سنندج
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه ۲ شهرستان سنندج از افتتاح ۱۸ طرح اشتغال‌زا با ۵۴۰ میلیون تومان اعتبار در ایام دهه مبارک فجر امسال در سنندج خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کارفرمایان کمیته امداد خراسان شمالی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی گفت: کمیته امداد برای ترغیب و حمایت از بنگاه‌های فعال و اشتغال‌زایی پایدار برای مددجویان، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کارفرمایان پرداخت می‌کند.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
زمینه اشتغال ۸۴۴ مددجوی کمیته امداد یزد فراهم شد
 معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون با پرداخت ۱۸۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وام اشتغال و خودکفایی، زمینه اشتغال ۸۴۴ نفر از مددجویان فراهم شده است.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
بهره‌مندی ۹۰ خانواده از تسهیلات اشتغال کمیته امداد جوکار
رئیس کمیته امداد امام خمینی جوکار از بهره‌مندی ۹۰ خانواده از تسهیلات اشتغال کمیته امداد جوکار خبر داد.علی خراسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان گزارشی از پرداخت ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در ۹ ماهه سال جاری توسط کمیته امداد ارائه داد و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تعداد ۹۰ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۱۷ میلیارد ریال در بخش جوکار پرداخت شد.
ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۱۳۹۷
اعطای ۱۸ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان یزدی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۱۸ میلیارد و ۶۲۶ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به ۸۴۴ مددجوی تحت حمایت اعطا شده است.
ادامه مطلب ...
۲۳ دی ۱۳۹۷
خودکفایی یک هزار و ۴۲۴ مددجوی آذربایجان‌غربی با بهره گیری از وام های خوداشتغالی
معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد استان آذربایجان‌غربی گفت: یک هزار و ۴۲۴ مددجوی استان آذربایجان‌غربی با بهره گیری از وام های خوداشتغالی به خودکفایی رسیده و از حمایت کمیته امداد خارج شدند.
ادامه مطلب ...
۲۲ دی ۱۳۹۷
دریافت وام کارآفرینی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: سقف پرداخت تسهیلات کارآفرینی و اشتغال‌زایی به متقاضیان معرفی شده از طرف کمیته امداد استان بوشهر تا مبلغ یک میلیارد ریال با بازپرداخت ۵ ساله و با نرخ کارمزد چهار درصد است.
ادامه مطلب ...
۲۰ دی ۱۳۹۷
ایجاد سه هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد کرمان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از ایجاد سه هزار و ۹ فرصت شغلی توسط این نهاد در ۹ ماهه امسال برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۸ دی ۱۳۹۷
۲۴۰۰ طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد اجرا شد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون تعداد ۲ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغالزایی توسط کمیته امداد استان برای مددجویان تحت پوشش اجرا شد.
ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۱۳۹۷
ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در ۹ ماهه اول سال
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: در ۹ ماهه ابتدایی سال ۸ هزار فرصت کاریابی ایجاد شد.و۱۲۹ هزار نفر تحت آموزش از ابتدای سال قرار گرفته اند که بااین آمار موفق شدیم حد ۷۷ درصد برنامه های خود را محقق کنیم.
ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۱۳۹۷
اعتبار تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در لایحه بودجه ۹۸
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به تخصیص ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد در لایحه بودجه ۹۸ گفت: با افزایش سقف وام مددجویان از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان، برای پرداخت ۷ هزار وام به ۳۵۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم که این رقم در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته نشده است.
ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۱۳۹۷
بهره مندی ۳۶۷۰ مددجوی آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال
سه هزار و ۶۷۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در ۹ ماهه امسال بیش از ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از منابع بانکی و صندوق امداد ولایت دریافت کردند.
ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۱۳۹۷
پرداخت ۲۲ میلیارد تومان وام اشتغال به بانوان مددجوی اصفهان
کمیته امداد علاوه بر حمایت از مددجویان خود به آنها در ایجاد اشتغال کمک می‌کند، بسیاری از مددجویان پس از گذراندن دوره‌های لازم وام اشتغال دریافت کرده و ازچرخه حمایت خارج می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۱۵ دی ۱۳۹۷
تصویب ۶۱۸ طرح اشتغال‌زایی روستایی در استان سمنان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان گفت: باهدف کمک به اشتغال مددجویان تاکنون ۶۱۸ طرح اشتغال‌زایی روستایی در استان مصوب شده است.
ادامه مطلب ...
۱۲ دی ۱۳۹۷
پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان چهارمحال وبختیاری
مدیر کل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد چهارمحال وبختیاری خبرداد.
ادامه مطلب ...
۱۱ دی ۱۳۹۷
آمادگی کمیته امداد قزوین برای توسعه مشاغل خانگی در روستا‌ها
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین از آمادگی این نهاد برای توسعه مشاغل خانگی در مناطق روستایی و راه‌اندازی کارگاه‌های آموزش قالی‌بافی و صنایع دستی برای اشتغال مددجویان در روستا‌ها خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۱ دی ۱۳۹۷
معافیت سربازی ۹۰ پسر خانواده مددجویان کمیته امداد شهرستان ماهشهر
رئیس کمیته امداد امام خمینیِ شهرستان بندر ماهشهر گزارشی از معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بندر ماهشهر ارائه کرد.
ادامه مطلب ...
۱۰ دی ۱۳۹۷
ایجاد ۱۲۳۲ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: از ابتدای امسال یک هزار و ۲۳۲ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شده و میزان اعتبار مشاغل ایجادشده ۱۹ میلیارد و ۲۱۳ میلیون تومان بوده است.
ادامه مطلب ...
۱۰ دی ۱۳۹۷
اجرای ۱۵۵ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد بندرخمیر
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بندرخمیر از اجرای ۱۵۵ طرح اشتغالزایی برای مددجویان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۵ دی ۱۳۹۷
اشتغال پایدار بیش از هزارو ۸۰۰ مددجوی تحت پوشش در ایلام
مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان ایلام از اشتغال پایدار برای یک هزارو ۸۰۰ مددجوی تحت پوشش این سازمان در ایلام خبر داد.
ادامه مطلب ...
۴ دی ۱۳۹۷
اجرای بیش از ۶۲ هزار طرح اشتغالزا در کمیته امداد خراسان رضوی
کمیته امداد خراسان رضوی از اواخر دهه ۶۰ تاپایان هشت ماهه امسال بیش از ۶۲ هزار طرح اشتغال را به خودکفایی و توانمندی رسانده است.به گزارش بازارکار به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حبیب ا... آسوده مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد از ابتدای ایجاد واحد اشتغال در اواخر دهه ۶۰ تاکنون ۱۰۵ هزار و ۹۱۷ طرح اشتغال را ایجاد کرده است که بیش از ۵۸ هزار و ۱۵۹ مورد آن مربوط به سال های ۹۱ تا ۹۷ می شود.
ادامه مطلب ...
۳ دی ۱۳۹۷
اجرا شدن ۱۰۵۹ طرح اشتغالزایی امسال توسط کمیته امداد در گیلان
مدیرکل کمیته امداد گیلان با تاکید بر سیاست و راهبرد این نهاد حمایتی برای توانمندسازی مددجویان زیرپوشش خود گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۵۹ طرح اشتغالزایی در گیلان به ثبت رسیده است.
ادامه مطلب ...
۳ دی ۱۳۹۷
۹۲ طرح اشتغال برای مددجویان درمیان اجرا شد
احمد بصیری پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۳۱ طرح با پرداخت ۲۸۷ میلیون تومان از محل منابع امداد و ۵۹ طرح با پرداخت ۹۷۸ میلیون تومان از محل منابع بانکی اجرا شده است.
ادامه مطلب ...
۲ دی ۱۳۹۷
رشد ۴ برابری آموزش اشتغال مددجویان کمیته امداد اصفهان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان گفت: امسال رشد آموزش به مددجو برای اشتغال، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴ برابر افزایش یافته و رشد آموزش در اصفهان به ۴۵۰ درصد رسیده است.
ادامه مطلب ...
۲۹ آذر ۱۳۹۷
زمینه اشتغال ۵۰ مددجوی کمیته امداد در ابرکوه فراهم شد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه گفت: با پرداخت هشت میلیارد ریال وام قرضه الحسنه از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون به متقاضیان فعالیت های اقتصادی زمینه اشتغال ۵۰ مددجوی این نهاد در شهرستان فراهم شد .
ادامه مطلب ...
۲۸ آذر ۱۳۹۷
اجرای ۶۵۰ طرح اشتغال با کمک کمیته امداد در سرخس
رئیس کمیته امداد سرخس از اجرای ۶۵۰ طرح اشتغال با کمک کمیته امداد در این شهرستان خبرداد.به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دادمحمدی بعدازظهر سه شنبه در حاشیه بازدید مسئولان از پروژه کارگاه‌های اشتغال و خودکفایی سرخس اظهارکرد: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه از ابتدای سال در این شهرستان به‌منظور ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت این اداره از منابع بانک‌ها و کمیته امداد جذب و پرداخت شده است.
ادامه مطلب ...
۲۷ آذر ۱۳۹۷
ایجاد شغل در حوزه صنعت و معدن با حمایت کمیته امداد
مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی از ایجاد اشتغال در حوزه صنعت و معدن با کمک کمیته امداد امام خمینی(ره) در این استان خبر داد.به گزارش خبرنگار مهر،حبیب الله آسوده بعدازظهر دوشنبه در حاشیه پرداخت تسهیلات اشتغال در جمع خبرنگاران اظهارکرد: امسال به منظور ایجاد مشاغلی در بخش فعالیت های صنعتی و معدنی بیش از دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.
ادامه مطلب ...
۲۶ آذر ۱۳۹۷
ایجاد ۷۵ هزار فرصت شغلی در کشور برای محرومان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: امسال ۷۵ هزار فرصت شغلی از طریق پرداخت تسهیلات و کاریابی برای مددجویان این نهاد ایجاد شد.
ادامه مطلب ...
۲۶ آذر ۱۳۹۷
ایجاد پنج هزار و ۲۹۵ فرصت شغلی برای مددجویان قزوین
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قزوین گفت: پنج هزار و ۲۹۵ فرصت شغلی تا پایان سال جاری برای مددجویان استان ایجاد می شود.
ادامه مطلب ...
۲۶ آذر ۱۳۹۷
ایجاد ۱۵۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی
معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی در سه سال گذشته خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، رشید جلیلیان اظهار داشت: در سه سال گذشته ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت استان کرمانشاه با پرداخت ۲۲۸ میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شد.
ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۱۳۹۷
پرداخت ۷۹۷۳ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت به مددجویان
صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد در خراسان رضوی به مددجویان تحت حمایت از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۹۷۳ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا کرده است.
ادامه مطلب ...

۴۸ نظر برای اخبار استخدام کمیته امداد(کلیه اخبار)

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید