تیپ شخصیتی ISFJ

شخصیت مدافع (ISFJ) از گروه شخصیتی محافظان

تفسیر شخصیت مدافع (ISFJ)

شخصیت مدافع "دوست داشتن تنها با تقسیم کردن به دست میاد. تو در صورتی میتونی عشق بیشتری برای خودت داشته باشی که به دیگران هم عشق بورزی".
برایان تریسی

تیپ شخصیتی ISFJ کاملا بی نظیر است. آنها با وجود ویژگی (F) دلسوزیشان اما توانایی بالایی در آنالیز دارند. با وجود ویژگی (I ) درونگرایی شان، انسان هایی با مهراتهای اجتماعی بالا و ارتباطات قوی با دیگران هستند. و باوجود ویژگی برنامه ریزشان (J ) ، آنها به خوبی از از تغییر و ایده های جدید استقبال می کنند .‌

ISFJها نوعدوستان حقیقی هستند. مهربانی را با مهربانی بیش از حد پاسخ می دهند و با شور و شوق و سخاوت، درگیر کار و افرادی که به آن ها باور دارند، می شوند.

به سختی تیپ شخصیتی ای وجود دارد که چنین تناسبی با مردم داشته باشد. با ترکیبی از توجه به بهترین سنت ها و تمایل به خوب انجام دادن وظایف، ISFJها در مجموعه ای از کارهای پراهمیت تاریخ، شامل پزشکی، دانشگاهی و امور خیریه اجتماعی حضور داشته اند.

باید دیده بشوید و به شما اهمیت داده بشود تا شما را باور کنند

ISFJها اشخاصی وفادار، قابل اتکا، پایبند و مهربان هستند و به احساسات دیگران بها می دهند. آنها افرادی دقیق، متعهد، مسوول و هوشیارند و از این که مورد نیاز باشند، لذت می برند. در عمل به تعهدات خود متعهد و ثابت قدم اند.

ISFJها موجوداتی بی ریا و واقع بین هستند و از اشخاصی که آرام و کم انتظار باشند، استقبال می کنند. آنها به جزئیات توجه خاصی دارند، جزئیات امور را به خاطر می سپارند و با شکیبایی وظایف خود را انجام می دهند. ISFJها می خواهند مسائل به خوبی و با صراحت عنوان شوند. تصمیم گیرندگانی خوب و موثر هستند.

از آنجایی که اخلاق کاری بالایی دارند، مسئولیت امور را می پذیرند، بخصوص اگر احساس کنند که دست به کار شدن آنها در تصمیم گیری قضاوت های عملی می کند و به سبب عقل سلیم و دیدگاههای عالی خود اسباب ثبات و آرامش می شوند. آنها برای ایجاد یک محیط مرتب و منظم و هماهنگ در خانه و محل کار تلاش می کنند.

ISFJها جدی، سختکوش، آرام، صمیمی، با ادب و حمایتگر هستند و از دوستان و همکاران خود حمایت می کنند. دوستدار کمک به دیگران و حل مشکلات آنها هستند. آنان به خواسته ها و احساسات دیگران بها می دهند و دوست دارند به شکل عملی به آنها کمک کنند. دارای روابط اجتماعی گرم و صمیمانه بوده و روابط دوستانه خوبی دارند. آنها به ویژگیهای افراد مورد علاقه شان توجه کرده و آن را به خاطر می سپارند. برایشان مهم است که دیگران چه احساسی در موردشان دارند.

اگر بتوانم از شما محافظت کنم، حتما اینکار را خواهم کرد

این اشخاص معمولاً احساسات شخصی خود را نشان نمی دهند، اما در برخورد با موقعیت ها و شرایط، در صورت لزوم واکنش های تند و صریحی دارند. این اشخاص از دوستان خود حمایت می کنند. ISFJها خدمت گرا بوده و دوست دارند که خدمت کنند و متعهدند که قول و قرارها و مسوولیت های خود را به جای آورند.

معمولا ساکت، محتاط و فروتن می باشند و سعی می کنند که مفید واقع شوند. ISFJها واقع گرا، علمی و آگاه می باشند. به سنت ها بها می دهند. آنها به شکلی که قرار است رفتار می کنند و روال و رویه های کاری را مورد سوال قرار نمی دهند.

 

افراد مشهور تیپ شخصیتی ISFJ

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۳ نظر برای تیپ شخصیتی ISFJ

 • ه
  هدیه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲، ۱۳:۵۳
  بسیار نزدیک به خصوصیات اخلاقیم بود
  • ق
   قاسم مرادی
   ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۵۸
   خیلی جالب بود واقعا انگار داشت خصوصیات خودم میگفت
   • ع
    علیرضا
    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶
    من تازه بعداز27سال تازهخودمو شناختم مطلب جالب وخوبی بود
    باتشکر

    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

    ثبت پاسخ