تیپ شخصیتی ESTJ

شخصیت ناظر (ESTJ) از گروه شخصیتی محافظان

تفسیر شخصیت ناظر (ESTJ)

شخصیت ناظر " دستور خوب پایه و اساس همه چیز است."
ادموند بورک

ESTJها نمایانگر اصول و رسوم پذیرفته شده اند. آنها از قدرت ادراک خود برای تشخیص این موضوع بهره می برند که چه کاری درست یا نادرست است و همچنین چه چیزی مقبولیت یا عدم مقبولیت اجتماعی را به دنبال دارد. آن ها به وسیله این قدرت تشخیص، خانواده و گروه ها را به دور هم جمع کنند. آنها به ارزش هایی چون صداقت، فداکاری و کرامت ارج می نهند. ESTJ ها برای راهنمایی ها و توصیه های روشن و واضح شان ارزشمند هستند و با خرسندی رهبری راه های دشوار را به عهده می گیرند. آنها از جمع کردن افراد به دور هم احساس افتخار می کنند و اغلب نقش هایی مرتبط با سازماندهی یک گروه را به عهده می گیرند. آنها به شدت می کوشند تا [در نقش سازمان دهنده ی یک گروه] همه را برای یک مراسم محبوب به دور هم جمع کنند یا در مواقع از آیین و رسوم سنتی، خانواده و گروه ها را گرد هم آورند.

هر شخص حرفه ای پای باورهایش می ایستد و از آنها دفاع می کند

ESTJها در انجام کارها عالی هستند. در اجرای نقشه ها و برنامه ها قدرتمند بوده و در سازماندهی امور با در نظر گرفتن کلیه جزئیات و در چارچوب قوانین متبحر هستند. به سرعت اقدام به پیاده سازی تصمیمات کرده و افراد و پروژه ها را برای انجام کارها سازماندهی می کنند.

ESTJها از اینکه مسوولیتی داشته باشند و همه چیز را در کنترل خود داشته باشند لذت می برند. در گرفتن تصمیمات عینی خوب عمل می کنند و می دانند که چگونه کارها را انجام دهند. آنان درباره هر موضوعی عقیده ای دارند و همیشه از کلمه مناسب استفاده می کنند.

این اشخاص، رفتاری مسئولانه دارند، هشیار و متعهدند و نسبت به تعهدات خود از پایبندی فراوان برخوردارند. آنها دوستدار ساختار هستند، جزئیات را به خاطر می سپرند و آنها را سازماندهی می کنند. این تیپ شخصیتی برای رسیدن به موقع به برنامه هایش تلاش می کند و کارهایش را با کارایی هر چه بیشتر انجام می دهد. به جزئیات روزمره توجه کرده و بر رسیدن به نتایج در کاراترین روش ممکن تمرکز دارند. آنان مجموعه ای روشن و واضح از استانداردهای منطقی دارند که با روش معین و سیستماتیک آنها را دنبال می کنند و از سایرین هم همین توقع را دارند.

این خیلی خوبه که وقتی اشتباه میکنی اون رو بفهمی و درستش کنی

ESTJها علاقه شدید به تصمیم گیری دارند و تصمیم گیرندگانی بزرگ و منطقی هستند. آنان اغلب اوقات تصمیمات خود را با توجه به تجربیات گذشته شان می گیرند. این اشخاص منطقی، عینی و تحلیلگر هستند و از قدرت استدلالی فراوانی بهره مند می باشند. در واقع بعید است آنها تحت تاثیر چیزی جز منطق قرار بگیرند. بسیار واقع بین و عملگرا بوده و به حقایق بها می دهند. به امور و مسائل حقیقی و عینی بیش از نظریه ها و نقطه نظرهای نظری بها می دهند. آنان برای چیزهایی که کاربرد عملی ندارند، بهایی قائل نیستند. آنها می دانند که پیرامونشان چه اتفاقاتی می افتد، بیشتر به اینجا و اکنون توجه دارند و در لحظه حال زندگی می کنند.

به این دلیل که این اشخاص با توجه به قوانین مشخص کار می کنند، ثابت قدم بوده و می توان روی آنها حساب کرد. آنها دوست دارند به سنتها بها دهند و به همین دلیل به نهادهای موجود، توجه شایسته دارند. هر چند در روابط خود ثابت قدمند، برای آنها زندگی احساسی و اجتماعی به اندازه سایر جنبه های زندگیشان مهم نیست و توجه زیادی به زندگی احساسی و اجتماعی خود ندارند. این اشخاص در داوری نسبت به دیگران راحت هستند و به راحتی از دیگران انتقاد می کنند. افرادی منظم بوده و از نظم و انضباط فراوانی برخوردارند. ESTJها اجتماعی، صریح و دوستانه هستند. شناختن آنها اغلب آسان است، زیرا آنچه را که می بینید، همان هستند.

 

افراد مشهور تیپ شخصیتی ESTJ

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۷ نظر برای تیپ شخصیتی ESTJ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ