تیپ شخصیتی ENFJ

شخصیت مربی رشد (ENFJ) از گروه شخصیتی سیاستمداران

تفسیر شخصیت مربی رشد (ENFJ)

"هر کاری که شما انجام میدهید بر دنیای بیرون و دیگران اثر میگذارد. طرز نشستن و ایستادن شما، نشان دهنده احساس یا تشویش شما است. نفس شما میتواند عشق و محبت پخش کند یا یک مکان را به جایی دلگیر و تیره تبدیل کند .نگاه شما ، شادی را زنده میکند کلمات شما میتوانند مشوق آزادی باشند. هر عملکرد شما میتواند قلب ها و اذهان را باز کند".
دیوید دیدا

ENFJ ها رهبر زاده شده اند. رهبرانی سرشار از مهربانی و کاریزما. که حدود ۲ درصد جمعیت جهان را تشکیل میدهند. که معمولا سیاست مداران، مربیان و یا معلمان ما ENFJ ها هستند. که با الهام بخشیدن به دیگران ، آنها را تشویق میکنند کاری را که درست است انجام بدهند. برای ENFJ ها، افتخار و شادی بزرگی است، که با اعتماد به نفس ذاتی ای که دارند دیگران را راهنمایی و آنها را به سمت ارتباطات سازنده با یکدیگر تشویق کنند .

معتقدین واقعی به مردم

مردم عاشق شخصیت های قدرتمند هستند و ENFJ ها از خود اعتبار و بشر دوستی می پراکنند. و زمانی که احساس کنند که لازم است چیزی گفته شود، بدون هیچ واهمه ای می ایستند و حرفشان را می زنند. برای آنان ارتباط رو در رو با دیگران بسیار طبیعی و راحت تلقی می شود. و ویژگی (N) به آنها کمک میکند برای ارتباط با مردم، ذهن آنها را بخوانند. یعنی با استفاده از واقعیات، منطق و یا حتی احساسات،ENFJ ها به سادگی متوجه انگیزه مردم و وقایع به ظاهر بی ربط میشوند و با ربط دادن آنها با یکدیگر به هدفی مشترک می رسند .

ENFJها مهربان و مردم دوست هستند. آنها اجتماعی بوده، روابطشان را جدی می گیرند و برای مردم و رابطه با آنان بیشترین اهمیت را قائلند. به دیگران توجه و علاقه نشان داده و به کیفیات تحسین برانگیز آنان توجه می کنند. آنان به راحتی می توانند با اشخاص مختلف ارتباط برقرار کرده و مشتاق صحبت کردن با دیگران و یاد گرفتن از آنها هستند. دوست داشتنی بوده و به لحاظ اجتماعی از مقبولیت برخوردارند و مردم آنها را دوست دارند. ENFJها رهبرانی طبیعی بوده و در انگیزه دادن و متقاعد کردن دیگران از مهارت زیادی برخوردارند. به خوبی مردم را می شناسند و رفتاری مسوولانه و از روی علاقه دارند. آنها دوست دارند به دیگران کمک کنند تا رشد و پیشرفت کنند. همچنین در تصمیم گیری هایشان به تاثیرات آن روی دیگران بسیار اهمیت می دهند.

سختی ها نباید جلوی مارا برای مبارزه از باورهایمان بگیرد

آنها بسیار همدل و فهیم هستند. به دیگران توجه دارند و از آنها حمایت می کنند. از آنجایی که ایده آل گرا هستند، دنبال نقاط مثبت دیگران می گردند، روابط را آرمان سازی کرده و عموما محتاج برقراری روابط فعال با دیگران هستند. افراد با تیپ شخصیتی ENFJ از آن جهت که بر اساس ارزشهای خود زندگی می کنند، نسبت به مردم وفادار و صمیمی هستند و برای نهادهایی که به آن وابسته اند احترام می گذارند. این اشخاص پرانرژی و پرشور و اشتیاق هستند و از احساس مسوولیت، آگاهی و ملاحظه کاری فراوانی برخوردارند.

ENFJها اشخاصی منظم هستند و بر حل شدن مسائل و باز نماندن آنها تاکید دارند. آنان دنیاهای سازمان یافته را ترجیح می دهند و از دیگران هم انتظار دارند که همین گونه باشند. دوست دارند موضوعات حل شوند، حتی اگر قرار باشد اشخاص دیگری تصمیم گیری کنند. ENFJها مصمم بوده و از بی عدالتی های اجتماعی خشمگین می شوند و عمیقا به دنبال تناسب و حفظ هماهنگی هستند.

 

افراد مشهور تیپ شخصیتی ENFJ

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲۴ نظر برای تیپ شخصیتی ENFJ

 • ر
  رها
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲، ۱۴:۲۰
  خوشم اومد دقیق بود

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ