بهترین شرکت‌های حوزه «صنایع تولیدی» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

بزرگترین شرکت‌های صنایع تولیدی در ایران

در اکثر کشورهای صنعتی و در حال توسعه، بخش صنایع تولیدی را می‌توان پویاترین و گسترده‌ترین بخش اشتغال‌زایی آن کشور دانست. در ایارن نیزصنایع تولیدی بزرگ و فعالی در سراسر کشور فعال هستند که به واسطه عرضه در بورس و یا فعالیت خصوصی به حرکت چرخ اقتصاد ایران کمک شایانی می‌کنند. شاید بتوان بهترین صنایع تولیدی ایران را صنایع فلزی و معادن و کانی‌ها در کنار پتروشیمی‌ها و شرکت‌های نفتی دانست. اما از حیث اشتغال‌زایی هنوز هم شرکت‌های تولیدی که در امر کارگاه‌های تولیدی و صنعتی فعال هستند هنوز هم بخش بزرگی از قشر شاغلین کشور را شامل می‌شود.

چگونه در بهترین شرکت‌های صنایع تولیدی ایران، استخدام شویم؟

اگر به لیست بهترین صنایع فعال در ایران نگاهی دارید و می‌خواهید در شرکت‌هایی که در لیست ۵۰۰ شرکت برتر تولیدی ایران فعال هستند استخدام شوید، باید بدانید این شرکت‌ها بیش از هرچیز به دنبال نیروهای زبده، دارای مهارت بالا و در ادامه تحصیلات مرتبط هستند. همچنین کارهای تولیدی سودآور نیز نیازمند نیروهایی با قدرت تشخیص بسیار بالا در خصوص سوگیری بازار محصولات در داخل و خارج از کشور دارند. کارگاه‌های تولیدی کوچک در کشور اما بیش از همه به دنبال نیروهایی با تخصص کاملاً مرتبط با فعالیت‌های خود هستند که آنها را در مسیر خلق ثروت یاری دهند.

استخدام در برترین  شرکت‌های صنایع تولیدی به چه صورت است؟

بهترین شرکت‌های صنایع تولیدی ایران به چند روش مختلف جذب نیرو می‌کنند. برخی از آنها به دلایلی با برگزاری آزمون استخدامی صنایع تولیدی رشته‌های شغلی مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس فقط افرادی با همان تخصص‌ها را به استخدام در می‌آورند. این فرایند پس از انجام مصاحبه در شرکت‌های برتر صنایع تولیدی کشور صورت گرفته و اشخاص واجد شرایط پس از گذراندن مراحل مختلف به استخدام شرکت‌ها و تولیدی‌ها در می‌آیند.

اما شیوه دیگری نیز برای استخدام در بزرگترین شرکت‌های ایران وجود دارد و آن هم اقدام از طریق آگهی‌های استخدامی مندرج بر روی وبسایت «ای استخدام» می‌باشد. در این شیوه شرکت‌های بزرگ صنایع تولیدی کشور آگهی‌های استخدام نیروی مورد نظر خود را بر روی وبسایت «ای استخدام» درج کرده و کارجویان با ارسال رزومه خود می‌توانند به استخدام شرکت‌های بزرگ ایران درآیند. این شیوه در میان بزرگترین شرکت‌های خصوصی ایران و شرکت‌های صنایع تولیدی دولتی مرسوم بوده و کارجویان فراوانی به این طریق وارد کار در صنایع تولیدی کشور شده‌اند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های صنایع تولیدی چیست؟

شرکت‌های صنایع تولیدی هر کدام فراخور شاخه اختصاصی کاری خود تحصیلات متفاوتی را مورد نیاز دارند. استخدام مهندس مکانیک، استخدام مهندس شیمی، استخدام مهندس متالورژی، استخدام مهندس صنایع، استخدام کارشناس بهداشت حرفه‌ای، استخدام افسر HSE، استخدام مهندس نقشه کشی صنعتی، استخدام مهندس کامپیوتر، استخدام مهندس فناوری اطلاعات، استخدام مسئول آزمایشگاه و... همگی بخشی از رشته‌های پرطرفداری هستند که می‌توانند در صنایع فعال در ایران، استخدام شوند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در صنایع تولیدی چیست؟

صنایع تولیدی به واسطه حجم کاری بالای خود، همیشه از افرادی که توان و استقامت بالایی در انجام امور محوله دارند استقبال می‌کند. این صنایع علاوه بر مهارت‌های سخت مورد نیاز هر شغل مانند توانایی کار با نرم افزارهای تخصصی هر رشته و توانایی کار با دستگاه‌]ای مختلف به مهارت‌های نرم بسیار زیادی احتیاج دارد. مهارت‌هایی از قبیل:

  • توانایی انجام کار تیمی
  • توانایی مدیریتی بالا
  • هوش هیجانی بالا
  • توانایی برقراری ارتباط با افراد در هر سطح سواد
  • توانایی کنترل پروژه
  • توانایی ایجاد جداول زمانبندی انجام پروژه

آیا صنایع فعال در بورس ایران شامل تمام صنایع فعال در ایران می‌شود؟

صنایع فعال در بورس ایران شامل بخشی از صنایع فعال ایران می‌باشد. صنایع فعال در بورس شامل شرکت‌های بزرگ و پولدار ایران است که به واسطه حجم کاری، صادرات بالا و تعداد نیروی شاغل در آنها از عموم صنایع فعال در ایران جایگاه بهتری دارند. اما صنایع فعال در ایران چه در حالت صنایع تولیدی کوچک و چه در صنایع تولیدی متوسط همگی باید دارای یک مشخصه باشند و آن هم شناخته شدن به عنوان سودآورترین شرکت‌های تولیدی ایران است. سود آوری در صنایع تولیدی کلید اصلی رشد هر شرکت و بزرگ شدن سایز شرکت می‌باشد. هنگامی که نیروی متخصص در کنار ایده‌های پولساز در صنایع تولیدی قرار می‌گیرد، نتیجه آن بدون شک یک همکاری بسیار پولساز، اشتغال آفرینی بالا و سود سرشار برای طرفین است.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه صنایع تولیدی شد؟

حوزه صنایع تولیدی ایران به واسطه وسعت خود و تعدد شرکت‌های فعال صنایع تولیدی ایران برای تمام اقشار جویای کار دارای ظرفیت می‌باشد. حتی بدون سابقه کار و با داشتن انگیزه و مهارت کافی نیز می‌توان در یکی از شرکت‌ها و یا تولیدی‌های صنایع تولیدی فعال در کشور استخدام شد و با کسب تجربه گام به گام اقدام به تغییر موقعیت‌های شغل و رشد در جایگاه شغلی نمود.

سوالات متداول