مجموعه بهاران پس از کشف فرمولاسیون محصولی به نام کلات آهن و روی بهاران توسط مهندس ابراهیم انصاری پور، رییس آزمایشگاه مرکز تحقیقات خاک و آب استان اصفهان در سال 1368 تاسیس شد. فرمولاسیون این ترکیب انحصاری پس از انجام ده سال تحقیقات گسترده آزمایشگاهی و آزمایشات گوناگون بر روی انواع گیاهان به دست آمد که می توانست مشکل کمبود آهن را در خاک های کشور به طور موثری برطرف نماید.
بنیانگذار مجموعه بهاران اقدام به تاسیس کارخانه در شهرک شیمیایی رازی واقع در 50 کیلومتری اصفهان نمود و تولید انبوه این محصول را آغاز کرد که در اثر نتایج بسیار رضایت بخش آن، با استقبال کشاورزان از سراسر کشور مواجه گشت.
بهارانِ امروز در امتداد راه مسیر پیشرفت دیروز، چهره بسیار به روز شده و مدرنی دارد. با دارا بودن آزمایشگاه های تحقیق و توسعه، کنترل کیفی و امکانات پیشرفته در محل کارخانه و پیاده سازی اصول مدیریت کیفیت، نهایت دقت در ارائه محصولاتی پیشرفته و با حداکثر کارایی را بعمل می آورد و کلیه محصولات پس از انجام دقیق ترین تست های آزمایشگاهی و میدانی به بازار عرضه می گردند.

کلات آهن بهاران
افتخارات

مجموعه بهاران از جمله بزرگترین تولیدکنندگان و واردکنندگان کودهای کشاورزی از سال های پیش تا کنون، عضو تعیین صلاحیت شده انجمن تولیدکنندگان کود و عضو انجمن واردکنندگان کود و سم ایران می باشد که برخی از محصولات با واردات مستقیم، برخی دیگر با واردات مواد اولیه و برخی دیگر تماما در محل کارخانه تولید گشته و به بازار عرضه می گردند.
امروزه بالغ بر 110 نفر در مجموعه بهاران مشغول به کار هستند و با ارائه محصولات متنوع مخصوص زراعت، باغات و گلخانه ها در کلیه انواع روش های کشت و مصرف کود، سبد بسیار کامل و کم نظیری را از تمام انواع کود، که همگی ثبت شده و دارای مجور موسسه آب و خاک می باشد، در بیش از 50 نوع محصول مختلف ارائه می دهد و افتخار دارد با تلاشی خستگی ناپذیر سر آغاز فصلی پر بار در کشاورزی ایران زمین رقم بزند.

کلات آهن بهاران
نمایشگاه تهران 1398
کلات آهن بهاران
سومین گردهمایی سراسری نمایندگان فروش شرکت بهاران اردیبهشت 98
کلات آهن بهاران
گواهینامه