گروه صنعتی بارز (با نام قبلی مجتمع صنایع لاستیک کرمان) در فروردین ماه 1372 افتتاح و نام تجاری "بارز" را برای محصولات خود برگزید. اولین فعالیت تجاری گروه صنعتی بارز در سال 1373 آغاز گردید. ظرفیت اولیه ی سالانه بارز برابر با 25000 تن انواع تایر، تیوپ و نوار وسایط نقلیه ی سبک و سنگین و همچنین تایرهای کشاورزی بود. دو سال پس از شروع تولید این ظرفیت محقق گردید. تایرهای تولیدی این گروه صنعتی بارز با نام تجاری "بارز" وارد بازار شده و دیری نپایید که بارز مورد استقبال مصرف کنندگان ایرانی، به ویژه در بخش حمل و نقل سنگین قرار گرفت.

گروه صنعتی بارز
مصاحبه در خبرگزاری

علی اکبر مشرفی، سرپرست گروه صنعتی بارز به افزایش ظرفیت کارخانه‌های این شرکت اشاره کرد و به بورس‌نیوز گفت: با امر افزایش ظرفیتی و ایجاد پروژه‌ای حدودا 50هزار تنی در کرمان موافقت شده ضمنا ظرفیت کارخانه کرمان نیز به دلیل وجود زیرساخت‌های لازم به حدود 150هزار تن در آینده‌ای نزدیک افزایش خواهد یافت.

مشرفی میزان تولید بارز را 350 هزار لاستیک در کشور عنوان کرد و گفت: اینکه باید مابه التفاوت این دو رقم صرف رفع نیاز وارداتی گردد امری بدیهی است اما؛ متاسفانه طی چند ماه گذشته واردات بیش از نیاز کشور صورت گرفته و انبار‌ها مملو از لاستیک‌های چینی است.

خودرو سازان به مصرف لاستیک سبز روی بیاورند
سرپرست گروه صنعتی بارز در خصوص تولید لاستیک سبز گفت: این لاستیک تعاریف بسیار دارد، می‌توان آن را به لاستیکی اطلاق کرد که در آن مواد آروماتیک مصرف نشده یا به لاستیکی مطرح شود که میزان مصرف سوخت و انرژی را کاهش می‌دهد.

وی افزود: شرکت بارز ضمن عدم استفاده از مواد آروماتیک در تایر، جهت کاهش حدودا یک درصدی مصرف سوخت در ماشین، گام برداشته البته این امر به درخواست شرکت رنو زمانی که در ایران مشغول فعالیت بود انجام شده است.

مشرفی وضعیت تولید لاستیک سبز را خوب ارزیابی وعنوان کرد:امید می‌رود خودروسازانی، چون ایران خودرو، سایپا و دیگر فعالین این حوزه به سمت مصرف چنین لاستیک‌هایی سوق پیدا کنند؛ لازم به ذکر است که این لاستیک‌ها نسبت به بقیه قیمتی بالاتر خواهند داشت.