تیپ شخصیتی ESFJ

شخصیت حامی (ESFJ) از گروه شخصیتی محافظان

تفسیر شخصیت حامی (ESFJ)

شخصیت حامی "تشویق، باعث توانمند شدن و بالا رفتن می شود. انرژی مثبتی را که به یک نفر میرسد، همه احساس خواهیم کرد."
دبورا دی

افراد، با تیپ شخصیتی ESFJ را میتوان محبوب نامید. که با توجه به این که ESFJ تیپ شخصیتی بسیار رایجی هستند و ۱۲ درصد جامعه را شامل می شوند، منطقی است. در دبیرستان ESFJ ها، کاپیتان های ورزشی و مشوق تیم ها ، مبصر کلاسو رهبری تیم برای رسیدن به پیروزی و شهرت هستند. بعدها در زندگی ESFJ ها همچنان از حمایت از دوستان و عزیزانشان لذت می برند و هماهنگ کننده های جمع های دوستی اند و بیشترین تلاششان را می کنند که مطمئن شوند همه خوشحال هستند.

ESFJها اشخاصی خونگرم، معاشرتی، دوستانه و همدل بوده و می خواهند به طور واقعی و عملی به دیگران کمک کنند. از آنجایی که برای روابط خود با دیگران اهمیت فراوان قائل هستند، برای کسب حسن شهرت تلاش می کنند و میل به راضی کردن دیگران دارند. در واقع آنها نگران جایگاه خود در جامعه هستند. این اشخاص زیاد حرف می زنند و خواهان روابط هماهنگ با دیگران هستند و به سختی تلاش می کنند که به این هماهنگی دست پیدا کنند. در واقع آنان از هر کس یا هر چیز خوششان بیاید، به عنوان الگو به دیگران معرفی می کنند.

ESFJ ها موجوداتی اجتماعی هستند و از با خبر بودن از احوال دوستانشان احساس خوشحالی می کنند.

بعید است که صحبت در مورد تئوری های علمی یا سیاست های اروپایی، بتواند برای مدت زیادی ESFJ ها را جذب کند. آن ها بیشتر درگیر مد و ظاهر خود، مرتبه اجتماعی شان و جایگاه افراد دیگر هستند.صحبت کردن درمورد اتفاقات روزمره و غیبت خوراک هر روزشان است. گرچه آن ها تمام تلاششان را می کنند که از توانشان در راه نیکی استفاده کنند.

احترام به خرد و دانش رهبر

به شدت اجتماعی هستند و وقتی از دیگران فاصله می گیرند، بی قرار می شوند. تمایل به همکاری با دیگران برای انجام دقیق و به موقع وظایف دارند، به نیازهای روزانه دیگران توجه کرده و سعی در برآورده ساختن آن می کنند و اهمیت زیادی به احساسات دیگران و راضی بودن آنها می دهند. آنان به نیازهای دیگران بیش از نیازهای خود بها می دهند. دوست دارند که مورد نیاز باشند و از کارشان تشکر و قدردانی شود.

ESFJها عملگرا و واقع بین هستند، به حقایق و واقعیت ها بها می دهند و اشخاصی سازمان یافته هستند. به حقایق و جزئیات توجه کرده و در خاطره خود نگه می دارند. آنان براساس تجارب شخصی خود یا کسانی که به آنها اعتماد دارند، برنامه ریزی می کنند. با محیط فیزیکی خود در تماس بوده و دوست دارند که پویا و فعال باشند.

یک روز مشخص برای بازی کردن، فقط مختص بچه ها نیست!

از آن جهت که ESFJها هوشیار و سنتی هستند، مسوولیت پذیر بوده و به وظایف و تعهدات خود پایبند باقی می مانند. برای خود و دیگران بایدها و نبایدهای فراوانی دارند. آنان به نهادهای اجتماعی بها داده و علاقمند به عضویت فعال در نهادها و سازمانهای اجتماعی مختلف اند. روابط اجتماعی برای آنها مهم تلقی می شود و از این رو روابط و پیوندهای اجتماعی خوب و قوی دارند. سعی می کنند برای اشخاص دیگر کار مفیدی صورت بدهند و به خصوص در مواقع سختی و دشواری به آنها کمک کنند. وفاداری حتی در مسائل جزئی از خصوصیات این تیپ شخصیتی است.

 

افراد مشهور تیپ شخصیتی ESFJ

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲ نظر برای تیپ شخصیتی ESFJ

 • ن
  نسیم
  ۱۳ مهر ۱۴۰۲، ۰۰:۱۰
  تست جالبی بود، من را زده نقش حامی
  بعضی قسمت های می خورد ولی بعضی قسمت های نه چون اهل حرف زدن نیستم. اول خودم و خواسته های خودم مهم هستند بعد دیگران، و جالبه اینکه نظر دیگران و رضایت اون ها برام مهم نیست.
  با تمام این ها جالبه تیپم را زده حامی
  • م
   مهدی فتحی
   ۲۴ تیر ۱۴۰۲، ۱۹:۳۶
   در حال حاضر نظر خاصی ندارم ولی در صورت امکان برای افرادی مثل بنده که دریک شرایط سنی خاصی هستیم راه وچاره کاری باشد چون ما هم رنده هستیم ونیاز به یک شغل ابرومند داریم ممنون از برنامه خوبتان

   لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

   ثبت پاسخ