تیپ شخصیتی ENFP

شخصیت وکیل مدافع (ENFP) از گروه شخصیتی سیاستمداران

تفسیر شخصیت وکیل مدافع (ENFP)

"شغل تو برایم مهم نیست، این که به چه چیزی علاقه داری برایم مهم است و این که آیا شجاعت رویارویی با خواسته دلت را داری. سن تو برایم مهم نیست. می‌خواهم بدانم برای عشق، برای رویاهایت و برای ماجراجویی زندگی آماده هستی تا مورد تمسخر قرار گیری یا نه."

اوریا مانتن دریمر

شخصیت ENFP یک روح آزاد است برای این تیپ شخصیتی زندگی یک درام هیجان انگیز است، اما برخلاف گروه شخصیتی کاوشگران، آنها کمتر در هیجان محض لحظه هستند، ولی از ارتباطات اجتماعی و عاطفی لذت می برند. تنها ۷% جمعیت را تشکیل میدهند و مطمئنن حضورشان می تواند در هر جمعی حس شود.

شما می توانید جهان را تنها با یک ایده تغییر دهید

ENFPها خوشبین، خلاق و پر از شور و اشتیاق و ایده های جدید هستند، مستقل اند و از اطمینان خاطر فراوان بهره دارند. آنان معاشرتی، پویا و شاداب بوده و خود به خودی و خود انگیختگی دارند. زندگی را مملو از فرصتها می بینند، به سرعت بین وقایع و اطلاعات ارتباط برقرار می کنند و با اطمینان بر اساس الگوهایی که مشاهده می کنند، پیش می روند.

چون ENFPها به امکانات و احتمالات توجه فراوان دارند، به همه چیز علاقه مندند و ترجیح می دهند گزینه های زیادی برای انتخاب داشته باشند. آنان ملاحظه کننده هستند، لذا از هر چیز عادی هر برداشتی را که بخواهند می کنند. این تیپ شخصیتی بسیار کنجکاو است. آنها ترجیح می دهند به جای تصمیم گیری و داوری کردن، مسائل را درک کنند.

هیچ وقت نشان نده که چقدر عصبانی هستی

ENFPها بسیار خوشرو و با نشاط بوده و اغلب از خلق و خوی خوبی برخوردارند. اشتیاق آنها به زندگی می تواند مسری باشد. این تیپ شخصیتی به رشد و پیشرفت دیگران علاقه مند است، با همدلی با دیگران رفتار می کند و از خود گرمی و صمیمیت نشان می دهد. خواهان تایید دیگران بوده و به راحتی از دیگران قدردانی و حمایت می کنند. آنان از اختلاف و تعارض پرهیز کرده و بیشتر به دوستی و هماهنگی با دیگران علاقه مندند. با دیگران صمیمی بوده و به راحتی می توانند با آنها کار کنند و کنار بیایند.

ENFPها خلاق، سازگار و انعطاف پذیرند، برای الهام بیش از هر چیز دیگری اهمیت قائل اند و اغلب نوآورانی بکر و مبتکر به حساب می آیند. از قوه تصور و تخیل فراوان برخوردار بوده، ذهنی فعال دارند و به برداشتهای شخصی و الهامات خود اهمیت می دهند. گاه به جای سازگاری به روشهای جدید توجه می کنند. هرچند، تیپ شخصیتی ENFP باید مراقب باشد، اگر بیش از حد به شهود خود اطمینان کنند و از انگیزه‌های دوستان خود انتظارات بیش از حدی داشته باشند، ممکن است در خواندن نکات اشتباه کرده و در برنامه ریزی موفق نشوند، به صورتی که اگر از یک راهکار ساده‌تر بهره می‌بردند موفق می‌شدند. این تنش اجتماعی عاملی است که دیپلمات های متمرکز بر هماهنگی را هنگام شب بیدار نگه می‌دارد. ENFPها بسیار احساسی و حساس هستند، و وقتی کسی را ناراحت یا آزرده خاطر می‌کنند، خودشان نیز اذیت می‌شوند.

ENFPها زمان بسیاری را صرف جستجوی روابط اجتماعی، احساسات و ایده‌ها می‌کنند. اما وقتی درنهایت جای خود را در دنیا پیدا می‌کنند، تصور، دلسوزی و شجاعت آن‌ها نتایج فوق‌العاده‌ای دربر خواهد داشت.

آشنایی با تیپ های شخصیتی MBTI و نظریه Jung's

۴ نظر برای تیپ شخصیتی ENFP

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید