بهترین شرکت‌های حوزه «صنایع غذایی» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

جایگاه شرکت‌های صنایع غذایی در ایران

صنایع غذایی یکی از پرسابقه‌ترین صنایع در ایران و جهان است. به واسطه نیاز روزانه مردم به مواد غذایی سالم و باکیفیت، واحدهای صنایع غذایی مختلفی در سراسر کشور افتتاح و مشغول فعالیت هستند. صنایع غذایی در بخش‌های تهیه مواد اولیه، فراوری محصول و بسته‌بندی و فروش محصول نهایی مشغول کار و فعالیت هستند. کیفیت محصولات صنایع غذایی در کنار نحوه بسته‌بندی و عرضه در بازار مهمترین بخش‌های صنایع غذایی در سراسر کشور می‌باشد. به همین دلیل است که فارغ التحصیلان صنایع غذایی می‌توانند پس از فراغت از تحصیل با کمی جستجو در میان آگهی‌های استخدام مهندس صنایع غذایی در «ای استخدام» موفق به استخدام در یکی از برترین شرکت‌های صنایع غذایی کشور شوند.

کار شرکت‌های صنایع غذایی چیست؟

شرکت‌های صنایع غذایی در زمینه‌های گوناگونی مشغول فعالیت می‌باشند. این شرکت‌ها در بخش خرید محصول و مواد اولیه برای تولید محصول نهایی، طرحی و بسته بندی محصولات صنایع غذایی و فراوری و تولید محصولات صنایع غذایی فعال هستند. برترین شرکت های صنایع غذایی در کشور سعی می‌کنند تمام این مراحل را در کارخانه‌‌های عظیم خود در سراسر کشور انجام دهند.

استخدام در برترین  شرکت‌های صنایع غذایی به چه صورت است؟

بهترین شرکت‌های صنایع غذایی ایران بر اساس لیست‌‌های ارائه شده از سوی مراجع مختلف هر ساله آگهی‌های استخدام خود را در وبسایت «ای استخدام» منتشر می‌کنند. این آگهی‌‌ها زمینه‌های فراوانی را پوشش می‌دهند. در میان آگهی‌ها، استخدام کارشناس بهداشت حرفه‌ای، استخدام صنایع غذایی، استخدام کارشناس کنترل کیفیت، استخدام تکنسین فنی، استخدام مدیر خط تولید، استخدام کارشناس فرآیند، استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید، استخدام کارشناس تولید و... بیشترین تکرار را دارا هستند. در میان آگهی‌ها حتی استخدام صنایع غذایی بدون سابقه کار نیز وجود دارد که نشان از گستردگی بازار کار و آگهی‌های استخدام در این زمینه است.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در صنایع غذایی چیست؟

همانند آگهی‌های استخدام صنایع غذایی که دارای طیف گسترده‌ای از حرفه‌ها و تخصص‌ها می‌باشد، در زمینه تحصیلات نیز افراد با تحصیلات گوناگون می‌توانند جذب شرکت‌های بزرگ صنایع غذایی در کشور شوند. مهمترین تحصیلات مورن نیاز برای شرکت‌‌های صنایع غذایی در ایران عبارتند از:

 • کارشناسی مهندس صنایع غذایی (کارشناسی ارشد مهندس صنایع غذایی و دکتری مهندس صنایع غذایی)
 • فناوری مواد غذایی
 • شیمی مواد غذایی
 • کارشناس کنترل کیفیت
 • کارشناس برنامه ریزی
 • کارشناس فرآیندها
 • کارشناس بهداشت حرفه‌ای

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در حوزه صنایع غذایی چیست؟

مهندسین و شاغلین حوزه صنایع غذایی باید همگی دارای وسواس و دقت بسیار بالایی باشند. افرادی که در صنایع غذایی ایران متقاضی کار هستند باید دارای مهارت‌‌هایی همچون:

 • علاقمند به یادگیری و درک صحیح از صنایع غذایی
 • تسلط در حفظ بهداشت و پاکیزگی در محیط کار
 • آشنایی با پروسه تولید یک محصول غذایی
 • توان کار تیمی جهت بهبود عملکرد یک تیم
 • شناخت بازار و تحلیل صحیح نیازهای بازار

آیا بدون سابقه کار صنایع غذایی هم می‌توان در این حوزه استخدام شد؟

به واسطه گسترگی بازارکار و تعدد شرکت‌های صنایع غذایی ایران، استخدام بدون سابقه کاری نیز در این صنعت میسر است. فقط کافی است در هنگام جستجو مشاغل در وبسایت «ای استخدام» نوع قرارداد را به صورت کارآموزی تنظیم کنید و یا در میان آگهی برترین شرکت‌های صنایع غذایی ایران که در این صفحه موجود است آنهایی را که نیازی به سابقه کار ندارند را برگزیند. استخدام صنایع غذایی در ادارات دولتی نیز انتخاب دیگری است که می‌تواند مهندسین صنایع غذایی را وارد بازار کار کند. برای استخدام صنایع غذایی در ادارات دولتی کافی است در یکی از شرکت‌های وابسته دولتی و یا در آزمون‌های استخدام صنایع غذایی در ادارات دولتی که بخشی از آزمون استخدام فراگیر می‌باشد شرکت کنید.

بهترین شرکت‌های صنایع غذایی در ایران کدام یک هستند؟

همونطور که در لیست مشاهده می‌کنید شرکت‌های صنایع غذایی مختلفی در میان برترین شرکت‌های صنایع غذایی ایران وجود دارد. بهترین شرکت‌های صنایع غذایی ایران و واحدهای صنایع غذایی ایران سعی می‌کنند از طریق درج آگهی در وبسایت «ای استخدام» برترین نیروهای کاری را جذب کارخانه‌ای خود کنند. همچنین برخی از آنها با استخدام صنایع غذایی بدون سابقه کاری نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری نسلی از بهترین مهندسان صنایع غذایی در کشور را دارا می‌باشند.

سوالات متداول