گروه صنعتی لینا در سال 1378 در شهرک شکوهیه قم با هدف تولید محصولات سالم و طبیعی تاسیس شد. با توسعه و احداث خطوط تولید جدید و شرکت‌های زیر مجموعه، هم اکنون این مجموعه در زمینی به مساحت 165هزار متر مربع در حال فعالیت است. امروز خانواده بزرگ گروه صنعتی لینا با بیش از 1200 نفر پرسنل مستقیم و در زیربنایی بالغ بر 35 هزار مترمربع که شامل سالن‌های تولید، تاسیسات و انبارها می‌شود، در حال تولید محصولات متنوع و سالم است. همچنین جهت گسترش و تکمیل محصولات خود، 38هزار متر مربع از این تاسیسات در حال ساخت و بهره برداری است. 
در حال حاضر برند لینا در اکثر کشورهای دنیا به ثبت رسیده و اولین برند مشهور ثبت شده در بین علائم تجاری ایران است. بعلاوه از مهم‌ترین دستاوردهای گروه صنعتی لینا در سطح جهانی تولید محصول پاپ کورن بدون پوسته است. این محصول به عنوان اختراعی نو در صنایع غذایی، در ایران، آمریکا و تمامی کشورهای با جمعیت بالای 30 میلیون نفر ثبت شده است.
گروه صنعتی لینا از ابتدای شروع کار، تولید محصولات سالم در کنار طعم خاص را سرلوحه کار خود قرار داده و در تلاش است تا در تمامی تولیدات همواره پیشرو و خلاق باشد.