استخدام دولتی برای خانم‌ها

۵۵ نظر

استخدام دولتی برای خانم‌ها

در این صفحه مراحل استخدام دولتی برای خانم‌ها و شرایط استخدام بانک برای خانم‌ها توضیح داده شده است. همچنین موضوعات اشتغال بانوان، حمایت‌ها و مشوق‌های دولتی و قوانین و مقررات مرتبط به ایشان از طریق اخبار پوشش داده می‌شود.

 

یک خانم چگونه می‌تواند در دولت استخدام شود؟

استخدام در وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دولتی یکی از اتفاق‌های خوب در زندگی افراد به شمار می‌رود. از قدیم گفته‌اند: «آب باریکه!» این یعنی تضمین حداقل درآمد به همراه امنیت شغلی! در کنار آن استفاده راحت‌تر از مشوق‌های دولتی و برخی دیدگاه‌های مثبت خانواده یا جامعه درباره شغل دولتی، از مزیت‌های استخدام در دولت محسوب می‌شود. در این مقاله، به چگونگی استخدام خانم‌ها در نهادهای دولتی می‌پردازیم. این مقاله را صرفا برای شما خانمی نوشته‌ایم که می‌خواهید بدانید چه موقع، با انجام چه اقداماتی، در کدام نهاد دولتی می‌توانید استخدام شوید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

ساز و کار استخدام در دولت در این سالیان تغییر کرده است و دیگر کسی از طریق واسطه یا امضای طلایی در نهادهای دولتی استخدام نمی‌شود. در واقع، هر گونه استخدام در دولت بر اساس انتشار آگهی استخدام و برگزاری آزمون، مصاحبه و گزینش انجام می‌شود. تعیین تعداد افراد، ساز و کارها و به طور کلی مقررات آزمون نیز توسط سازمان اداری و استخدامی تعیین می‌شود. کمابیش ۱۳۰ وزارت‌خانه، سازمان، اداره، ستاد، کمیته، نهاد و نام‌های مشابه در ساختار اداری کشور مشغول به فعالیت هستند. گسترش همین ادارات در سطح شهرها و روستاها تعداد آن‌ها را بالغ بر هزاران نهاد دولتی می‌رساند. دولت برای تسریع در امور استخدام و برگزاری راحت‌تر آزمون استخدامی، با انتشار آگهی استخدام، متقاضیان از همه شهرها را از طریق برگزاری یک یا دو آزمون مجتمع در سال با نام «آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی» دعوت به همکاری می‌کند. در صورت وجود ظرفیت خالی و همچنین دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی مد نظر برای شغل‌محل‌های انتخابی، شما خانم خواننده این مقاله می‌توانید در آزمون استخدامی دولت شرکت کنید.

برخی سازمان‌ها استخدام‌شان متفاوت است!

برخی سازمان‌ها به دلیل تقاضای بالای افراد برای استخدام در آنجا یا نیاز بالای آن سازمان برای استخدام افراد، آگهی استخدام‌شان نه با عنوان آزمون فراگیر، بلکه با نام خود سازمان منتشر می‌شود. برخی از آن‌ها عبارتند از وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، بانک مرکزی و قوه قضاییه. گفتنی است تا پیش از همه‌گیری کووید ۱۹، آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت جداگانه از آزمون فراگیر برگزار می‌شد اما با همه‌گیری کووید ۱۹، دولت برای انجام بهتر فرآیند استخدام، آزمون استخدامی آموزش و پرورش را همزمان با آزمون فراگیر برگزار کرد. آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز متفاوت است. در این سازمان‌ها، علاوه بر آزمون فراگیر، برخی از استان‌ها نیز به طور جداگانه اقدام به برگزاری آزمون می‌کنند.

منتظر انتشار آگهی استخدام دولتی باشید

از چند ماه پیش از انتشار آگهی استخدام و برگزاری آزمون، از سایت‌های خبری به اصطلاح زرد، خبرهایی مبنی بر آغاز فرآیند آزمون توسط نمایندگان مجلس یا اعضای دولت شنیده می‌شود. پس از آن یکی تایید می‌کند و دیگری تکذیب! همزمان قسمت نظرات صفحه‌های مختلف «ای استخدام» محل بحث کارجویان می‌شود. یکی می‌پرسد: «آیا برای آزمون آماده شویم؟»، «آیا فلان کتاب استخدامی را بخریم؟»، «امسال که آزمون برگزار نمی‌شود، چرا منابع مطالعاتی تهیه کنم!؟» دیگری پاسخ می‌دهد: «ناامید نشوید! هر چقدر تلاش کنید مزد زحمت‌تان را می‌گیرید.»، «برای آرزوهای‌تان بجنگید!» و  ...

«ای استخدام» شما را از هرگونه هیاهو بر حذر می‌دارد و به آرامش دعوت می‌کند. به یک دلیل ساده برگزاری آزمون استخدامی در هر سال محتمل است زیرا سالانه کارمندان زیادی بازنشسته می‌شوند و دولت برای جایگزینی آن‌ها، حتما کارجویان جوان را استخدام می‌کند. توجه کنید آزمون‌های فراگیر تقریبا هر سال برگزار شده‌اند. همچنین آزمون‌های سازمان‌ها، ادارات و بانک‌های مختلف دولتی نیز هر سال برگزار می‌شود. تا انتشار آگهی استخدام دولتی پیشنهاد می‌کنیم:

 • خبرها را از مراجع رسمی دنبال کنید. «ای استخدام» خبرهای موثق استخدامی را از منابع مختلف خبری، با ذکر منبع در صفحه اخبار منتشر می‌کند. می‌توانید عضو شبکه‌های اجتماعی «ای استخدام» شوید. با این کار دیگر نیازی نیست سایت‌های مختلف خبری را دنبال کنید، کافی است «ای استخدام» را دنبال کنید!
 • خوب است فرصت‌های شغلی در بخش خصوصی را مشاهده کنید و با تکمیل رزومه خود و ارسال آن برای کارفرمایان، امکان استخدام خود در  شرکت‌های خصوصی بزرگ و معتبر را افزایش دهید. مشاهده و انتخاب آگهی و ارسال روزمه، هزینه‌ای برای شما ندارد! برای این کار اگر از اپلیکیشن موبایل «ای استخدام» استفاده می‌کنید، در قسمت پایین اپلیکیشن روی گزینه جستجو بزنید و عنوان شغلی مورد نظر خود را جستجو کنید. اگر  با لب‌تاپ یا رایانه شخصی سایت  «ای استخدام» را می‌بینید در قسمت بنفش‌رنگ بالای صفحه عنوان شغلی مورد نظر خود را جستجو کنید.

لینک‌های مفید و کاربردی

 

 • به محض شنیدن نخستین خبرها درباره برگزاری آزمون، خود را برای آزمون آماده کنید. تعداد کارجویان زیاد و بنابراین رقابت‌تان سنگین‌تر است. برنده کسی است که زودتر شروع کند! «کتاب جامع آزمون‌های استخدامی» وب ‌سایت «ای استخدام» را بخوانید. این کتاب منبع مناسبی برای سوالات عمومی آزمون‌های استخدامی است. به کمک درس‌نامه، تست‌ها و پاسخ‌نامه تشریحی‌شان، به راحتی سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی، آزمون تامین اجتماعی، آزمون‌های بانکی، آزمون قوه قضاییه، آزمون وزارت بهداشت و ... را پاسخ می‌دهید.

 

 • به شایعات گوش نکنید به جایش «گوش به زنگ» را فعال کنید! «ای استخدام» برای پرمتقاضی‌ترین آزمون‌های استخدام دولتی، خدمت منحصر به فردی به نام «گوش به زنگ» معرفی کرده است. شاید شما فرصت بررسی هر روزه سایت «ای استخدام» را نداشته باشید. با فعال‌سازی «گوش به زنگ»، دیگر نیازی به بررسی چندباره وب‌سایت نیست و به محض انتشار خبر مهم درباره آزمون مورد نظر از طریق پیامک و تماس تلفنی از آن مطلع می‌شوید. این خدمت به مدت ۶ ماه فقط اخبار مهم آزمون استخدامی مورد نظر را شامل انتشار دفترچه، شروع و تمدید ثبت نام، اصلاحیه‌ها و اطلاعیه‌ها، دریافت کارت و منابع و سوالات مشابه آزمون را به شما اطلاع می‌دهد. البته! توجه داشته باشید ممکن است در بازه زمانی ۶ ماه از اولین روز استفاده از این خدمت، هیچ آزمون استخدامی برگزار نشود. این خدمت برای آزمون‌های استخدامی زیر، در سایت «ای استخدام» فعال است.

 

شرایط استخدام خانم‌ها در دولت چیست؟
یکی از نگرانی‌های افراد تا پیش از انتشار آگهی استخدام و دفترچه راهنمای آزمون این است که آیا شرایط شرکت در آزمون استخدامی را دارند یا نه!؟ عمده پرسش‌های آنان درباره مدرک و انطباق رشته تحصیلی و شرایط سنی شرکت در آزمون استخدام دولتی است. به طور کلی پاسخ رسمی به چنین پرسش‌هایی تا پیش از انتشار دفترچه آزمون، اشتباه است. معیار و ملاک همه تصمیم‌گیری‌ها محتویات مندرج در دفترچه آزمون است. فقط با توجه به دفترچه آزمون‌های برگزار شده دولتی به ویژه آخرین آزمون فراگیر، به طور غیر رسمی می‌توان پرسش‌های زیر را پاسخ داد:

 
افزون بر شرایط عمومی بالا، برخی سازمان‌ها شرایطی اختصاصی نیز مد نظر دارند. مثلا وزارت آموزش و پرورش، گذارندن دوره یک ساله کارآموزی پس از قبولی در آزمون استخدامی را از شرایط استخدام نهایی در آن وزارت‌خانه تعیین کرده است. برای اطلاع از شرایط اختصاصی و احتمالی هر سازمان، بایستی تا روز انتشار دفترچه صبر کرد. پس از انتشار دفترچه آزمون نیز در صفحه استخدامی مورد نظر، قسمت سوالات متداول را هر بار بررسی کنید در آنجا قسمت‌های مهم دفترچه را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم و به سوالات رایج شما پاسخ می‌دهیم.

لینک‌های مفید و کاربردی

 

مراحل استخدام خانم‌ها در دولت چیست؟

پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه، نوبت مراحل انجام مصاحبه حضوری، معاینات پزشکی و گزینش است. در این سال‌ها در دفترچه آزمون چنین نوشته شده بود: «انجام مصاحبه‌های استخدامی در صورت وجود داوطلب واجد شرایط صرفا از بین داوطلبانی که مدارک آنان توسط دستگاه اجرایی مورد بررسی و تایید قرار گرفته است، بر اساس نمره افراد در آزمون کتبی و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی، به تعداد سه تا پنج برابر ظرفیت در هر شغل‌محل صورت می‌پذیرد.» به زبان ساده‌تر یعنی:
فرض کنید اداره آموزش و پرورش شهر همدان تعداد ۳ نفر خانم برای درس ادبیات در نظر دارد. در متن دفترچه آزمون نیز نوشته شده است: «از بین دارندگان حداقل نمره، تعداد ۳ برابر ظرفیت به سایر مراحل استخدام معرفی می‌شوند.» این یعنی تعداد ۹ نفر خانم از کسانی که حداقل نمره را کسب کرده‌اند به ترتیب از نفر اول تا پانزدهم به مرحله مصاحبه و معاینات پزشکی معرفی می‌شوند. در آنجا نیز پس از انجام اقدامات لازم، و محاسبه نمرات مصاحبه و پزشکی، به تعداد یک برابر ظرفیت (در اینجا ۳ نفر) به مرحله گزینش معرفی می‌شوند. در آن‌جا نیز در صورت قبولی در اداره آموزش و پرورش مشغول به کار می‌شوند. توجه کنید که:

 • در مرحله مصاحبه مدارک شما بررسی می‌شود و درباره علاقه‌مندی‌تان به شغل انتخابی و ایده‌ها و راه‌کارهای‌تان نسبت به افزایش بهره‌وری در انجام ماموریت‌های محوله، پرسش‌هایی می‌پرسند. حتما نگاهی به قسمت نمونه رزومه‌های تدوین شده سایت بیندازید! در دسته‌بندی‌های موجود با مهارت‌های مرتبط در حیطه تحصیلی خود آشنا شوید و درباره آن‌ها اطلاعات کسب کنید، دانستن این مهارت‌ها در روز مصاحبه به دردتان می‌خورد.
 • در مرحله گزینش پرسش‌هایی درباره مسائل دینی نظیر اصول و فروع دین و شناخت واجبات و محرمات می‌پرسند. همچنین اطلاعات و شناخت شما را درباره مسائل روز و نهادهای دولتی می‌سنجند.
 • توجه داشته باشید قبولی در مرحله آزمون، به منزله استخدام شما در دولت نیست و تنها پس از گذراندن موفقت‌آمیز همه مراحل، استخدام می‌شوید.
 • «کتاب جامع از آگهی استخدام تا مصاحبه و گزینش» مرجع مناسبی برای دانستن نکات طلایی برای موفقیت در مصاحبه شغلی است. درباره سوالات مصاحبه سازمان‌ها اطلاعات بسیار سودمندی کسب می‌کنید. در این کتاب، با نحوه و قانون گزینش وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دولتی آشنا می‌شوید. «کتاب جامع از آگهی استخدام تا مصاحبه و گزینش» را بخوانید! «ای استخدام» هر سال مباحث آزمون، مصاحبه و گزینش را با توجه به تجربیات خود و کاربرانش به‌روز می‌کند. نگران نباشید! اگر کتابی که خریده‌اید، قدیمی شده است، «ای استخدام» نسخه جدید آن را برایتان ارسال می‌کند!

مروری بر آنچه گفته شد

استخدام دولتی خانم و آقا ندارد! بایستی صبوری کرد و تا انتشار دفترچه آزمون، خبرها را از منابع معتبر پیگیری کرد. انتشار دفترچه آزمون و مشخص شدن شرایط دقیق، ثبت نام و قبولی در آزمون، شرکت در مصاحبه تخصصی، معاینات پزشکی و گزینش، مراحل استخدام در دولت هستند. «ای استخدام» از پیش از انتشار دفترچه آزمون تا پایان اعلام نتایج، محصولات و خدمات متنوعی به شما ارائه می‌دهد از جمله کتاب جامع آزمون و مصاحبه که مطالعه آن کمک به‌سزایی در استخدام شما در دولت می‌کند.

پیدا کردن دوست آسان است!

«ای استخدام، کامل‌ترین ابزار استخدامی کشور»، بزرگ‌ترین پایگاه کارجویان برای نوشتن تجربیات آزمون، دل‌نوشته‌ها، آرزوها و تبادل اطلاعات برای شرکت در آزمون‌های استخدامی است. «ای استخدام» برای هر یک از سازمان‌های دولتی یک صفحه اختصاصی ایجاد کرده است. نام آزمون استخدامی خود را در گوگل جست‌وجو کنید و از آن‌جا وارد پیوندهای مرتبط با آزمون و سازمان شوید. نظرات افراد را بخوانید، اندک اندک متوجه می‌شوید برای یک موضوع خاص بایستی در کدام صفحه پیام بگذارید. دوستان خود را در «ای استخدام» بیابید. از قدیم گفته‌اند: «پیدا کردن دوست آسان است.»
ما به استخدام‌های دولتی، توجه ویژه‌ای داریم. می‌کوشیم با تالیف کتاب‌های استخدامی و انتشار انواع جزوه‌ها و منابع رایگان، مسیر موفقیت شما در آزمون‌های استخدام دولتی را هموار کنیم. «ای استخدام» تا پیدا کردن شغل مناسب دولتی، در کنارتان هست.

 

سوالات متداول

فهرست اخبار کار و اشتغال بانوان موجود در این صفحه:


مخالفت مجلس با کاهش ساعت کار زنان به ۲۰ ساعت در هفته
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد کاهش ساعت کارکنان زن دستگاه‌های اجرایی به ۲۰ ساعت در هفته مخا...
انتشار در ۲۶ اردیبهشت ۰۳
پیچ و خم‌های چهارساله تصویب طرحی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار
چند سالی هست که رسیدگی به وضعیت و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در قالب تدوین طرحی جامع مورد توجه م...
انتشار در ۱۷ اردیبهشت ۰۳
ایجاد اشتغال بانوی توانمند برای ۴۰ زن سرپرست خانوار
از آنجا که برای حضور زنان در جوامع مختلف موانع و محدودیت های متعددی را عنوان می کنند ولی زنان ایرانی...
انتشار در ۳۰ فروردین ۰۳
۸۰ درصد اشتغال ایجادی حوزه مشاغل خانگی متعلق به زنان است
معاون اشتغال وزیر کار گفت: بیش از ۳۵ درصد اشتغال ایجادی در سامانه رصد اشتغال و ۸۰ درصد اشتغال ایجادی...
انتشار در ۰۵ اسفند ۰۲
جزئیات وام زنان سرپرست خانوار
به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ این مطلب خبری است که از سوی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور...
انتشار در ۰۲ آبان ۰۲
ایجاد سه هزار و ۸۰۰ شغل برای زنان خود سرپرست در کشور
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: سه هزار و ۸۰۰ شغل برای زنان خود سرپرست در کشور ایجاد شد...
انتشار در ۰۹ مهر ۰۲
ایجاد سه هزار فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار
نگاه مثبت دولت سیزدهم به حوزه زنان و خانواده با اجرای طرح‌های مهمی همچون ایجاد سه هزار فرصت شغلی برا...
انتشار در ۰۱ شهریور ۰۲
امضای تفاهم‌نامه برای حمایت از اشتغال زنان روستایی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه حمایت از اشتغال زنان روستایی، گف...
انتشار در ۲۵ مرداد ۰۲
ظرفیت ۶۳ درصدی پذیرش زنان در «استخدام آموزگار»
به گفته مشاور وزیر و مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش، امسال ظرفیت پذیرش در استخدام آموزگ...
انتشار در ۱۰ مرداد ۰۲
اجرای مرخصی زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی
مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی،...
انتشار در ۲۴ تیر ۰۲
کاهش ساعت کاری مادران دارای فرزند زیر هفت سال
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد: ساعت کاری مادران کارمند دارای فرزند زیر هفت سال کمتر از سا...
انتشار در ۲۱ خرداد ۰۲
بررسی «شناورشدن ساعت شروع کار مادران دارای کودک زیر ۷ سال» طی روزهای آتی
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از بررسی موضوع شناورشدن ساعت شروع کار مادران دارای کودک زیر ...
انتشار در ۱۷ خرداد ۰۲
درخواست برای شناور شدن ساعت آغاز به کار مادران دارای فرزند زیر ۷ سال
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از ارسال تقاضای خود به دولت مبنی بر شناور شدن ساعت آغاز به کار...
انتشار در ۱۶ خرداد ۰۲
صندوق های خرد محلی زمینه ساز اشتغال بانوان روستایی در بلوچستان
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ صندوق خرد محلی در روستاها...
انتشار در ۰۶ خرداد ۰۲
ایجاد ۳ هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در قالب کسب‌وکار پایدار خانواده‌محور، در ۲۱ استان برای ...
انتشار در ۲۸ اردیبهشت ۰۲
ضرورت ایجاد تشکل‌های منسجم ویژه بانوان در کردستان
استاندار کردستان خواستار جدی گرفتن مقوله جوانی جمعیت در استان شد و گفت: تشکل‌های منسجم ویژه بانوان د...
انتشار در ۰۴ اردیبهشت ۰۲
شفاف‌سازی مرخصی زایمان بانوان متخصص مشمول ضریب کا
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی از شفافیت در حفظ حقوق مرخصی زایمان پزشکان متخصص ضریب کا خبر داد ...
انتشار در ۱۹ بهمن ۰۱
رشد ۳۰ برابری جذب اعضای هیات علمی خانم
رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی از رشد ۳۰ برابری اعضای هیات علمی خانم نسبت به اوایل انقلاب...
انتشار در ۰۲ بهمن ۰۱
نیمی از مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد ایلام زنان هستند
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: حدود نیمی از مجریان طرحهای اشتغال زایی این نهاد را زنان سرپرست خ...
انتشار در ۲۶ دی ۰۱
«بانوان قهرمان» می‌توانند استخدام آموزش و پرورش شوند
تهران (پانا) - وزیر ورزش و‌ جوانان جزئیات طرح «بانو قهرمان» برای استخدام زنان ورزشکار را تشریح کرد. ...
انتشار در ۲۴ دی ۰۱
اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به بانوان کارآفرین لرستانی
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان گفت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به بانوان کارآفرین لرستانی ...
انتشار در ۲۴ دی ۰۱
قانون بازنشستگی زنان، معضل تامین اجتماعی
رئیس گروه مطالعات و رویه‌های اداره کل امور مستمری‌های تامین اجتماعی، بازنشستگی‌های پیش از موعد را از...
انتشار در ۲۱ مهر ۰۱
افزایش ۳۵ درصدی تولید اقتصادی با استخدام زنان
بسیاری از زنان در سراسر جهان از قرار گرفتن در نیروی کار محروم هستند. استخدام بیشتر زنان در کشورهایی ...
انتشار در ۳۰ شهریور ۰۱
آغاز پروژه اشتغالزایی ویژه بانوان سرپرست خانوار
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از آغاز پروژه اشتغالزایی ویژه بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیست...
انتشار در ۱۶ شهریور ۰۱
اشتغال زنان با محوریت الگوی تعاون در مجلس پیگیری می‌شود
نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در‌ مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال زنان با محوریت الگوی تعاون در مج...
انتشار در ۱۳ شهریور ۰۱
خبر خوش دولت برای بانوان خانه دار پرداخت وام‌ ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن
سخنگوی دولت گفت: مقرر شده یکی از صندوق‌های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ضامن زنان سرپرست خانوار ...
انتشار در ۰۸ شهریور ۰۱
تسهیل‌گیری اشتغال بانوان نیازمند توجه همگانی
عضو هیئت رئیسه شورای شهر اصفهان با بیان اینکه تسهیل گری اشتغال بانوان نیازمند توجه همگانی است، گفت: ...
انتشار در ۳۰ تیر ۰۱
ابلاغ دستورالعمل نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار یا دارای فرزند شیرخوار
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ دستورالعمل نوبت کاری شب برای م...
انتشار در ۰۹ تیر ۰۱
توزیع ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای بانوان لرستانی
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری لرستان از توزیع ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای ...
انتشار در ۲۵ خرداد ۰۱
اشتغالزایی برای ۵۰۰ خانوار در روستا
بانوی کرمانشاهی، کارآفرینی که توانسته برای ۵۰۰ خانوارِ روستایی اشتغال ایجاد کند.کار آفرینی، نه فقط ز...
انتشار در ۰۶ اردیبهشت ۰۱
بخشنامه‌ای استفاده از مرخصی ۱۲ ماهه زایمان برای فرزندان دوقلو و بیشتر
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای استفاده از مرخصی ۱۲ ماهه زایمان بر...
انتشار در ۳۰ فروردین ۰۱
پیش‌بینی ایجاد ۱۰ هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار
معاون امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی ما ایجاد ۱۰ هزار شغل برای زنان سرپرست ...
انتشار در ۱۷ فروردین ۰۱
شهرداری به دنبال افزایش اشتغال در حوزه زنان سرپرست خانوار است
مدیرعامل سازمان مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: امروز استارت برنامه‌های حمایت از زنان سرپرست خ...
انتشار در ۱۷ اسفند ۰۰
میزان تسهیلات اشتغال زایی بانوان کردستانی افزایش یابد
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بانوان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند و انتظار می رود دستگاه ...
انتشار در ۰۵ بهمن ۰۰
کاهش ساعت کار مادران شاغل
اگر برای مادران شاغل قوانین حمایتی مناسب وجود نداشته باشد؛ خانم‌ها به نداشتن فرزند روی می‌آورند و مع...
انتشار در ۰۴ بهمن ۰۰
غرامت دستمزد ایام بارداری از ۶ به ۹ ماه بانوان
به گزارش بازارکار از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،تشکیل و برگزاری ن...
انتشار در ۲۰ آذر ۰۰
سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری افزایش می‌یابد
سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از اختصاص تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی و خرید ...
انتشار در ۱۶ آبان ۰۰
مجوز دورکاری مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال صادر شد
مجوز استفاده از دورکاری مادران شاغل باردار یا دارای فرزند زیر ۶ سال و یا معلولان با پیگیری‌های معاون...
انتشار در ۱۵ آبان ۰۰
شرایط برخورداری از ۹ ماه مرخصی زایمان برای بیمه شدگان زن
مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی شرایط برخورداری بیمه شدگان زن از ۹ ماه مرخصی زایمان، مدا...
انتشار در ۰۹ آبان ۰۰
برای استخدام بانوان ورزشکار شرایط جدیدی باید پیش بینی شود
مریم بخشی تاکید کرد: در راستای بالا بردن سطح انگیزش بانوان ورزشکار شرایط جدیدی را برای استخدام افتخا...
انتشار در ۱۸ مهر ۰۰
تخصیص ۵۰ میلیارد تومان به اشتغال بانوان بوشهری در بخش کشاورزی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان به اشتغال بانوان بوشهری در بخش کشا...
انتشار در ۱۷ مهر ۰۰
طرح هایی برای اشتغال زایی زنان سرپرست خانواربرای توانمندسازی آنها
معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور گفت: طرح هایی برای اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار جهت توانمند سازی آ...
انتشار در ۱۱ مهر ۰۰
توانمندسازی و ایجاد اشتغال جوامع زنان روستایی
مدیر توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید گفت: توانمندسازی و ایجاد اشتغال جوامع زنان روستایی هدف اصلی صن...
انتشار در ۳۱ شهریور ۰۰
درخواست بازنشستگی پیش از موعد زنان با بیست سال سابقه
به گزارش خبرنگار ایلنا، «درخواست بازنشستگی پیش از موعد زنان با بیست سال سابقه» کارزاری است که زنان ش...
انتشار در ۰۸ شهریور ۰۰
زنان کارآفرین خراسان شمالی ۲ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کردند
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: این صندوق پنج هزار شغل از سال ۹۲ تاکنون در روستاهای استا...
انتشار در ۰۴ اردیبهشت ۰۰
افزایش سهم زنان بیمه شده در بازار کار رسمی
بر اساس گزارش ها سهم زنان بیمه شده تامین اجتماعی در سال های اخیر افزایش یافته و این امر از رشد سهم ز...
انتشار در ۱۶ بهمن ۹۹
افزایش سهم زنان در بازار کار رسمی
به گزارش بازارکار به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحیده نگ...
انتشار در ۱۵ بهمن ۹۹
طرح تامین مالی خرد برای اشتغال بانوان و رونق اقتصادی روستاها
مدیر کل بهزیستی استان گفت : در روستاهایی که طرح تامین مالی خرد اجرا شده است ، نتیجه بخش بوده و شاهد ...
انتشار در ۱۵ دی ۹۹
حدود هزار و ۳۰۰ بانو در آذربایجان‌غربی تسهیلات اشتغال دریافت کردند
مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: در راستای حمایت از بانوان فعال و کارآفرین ...
انتشار در ۲۷ آذر ۹۹
اختصاص ۳۰ درصد از استخدام‌ها به زنان و جوانان
روزنامه اعتماد نوشت: جمعی از کنشگران سیاسی و اجتماعی حوزه زنان طی نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار...
انتشار در ۱۵ آذر ۹۹
ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۵۵ نظر برای استخدام دولتی برای خانم‌ها

 • آ
  آیدا گلی پور
  ۱۴ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۳۵
  میخوام کار کنم و پول دربیارم کاره راحتی باشه
  • ه
   هدی
   ۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۷:۰۸
   لطفاااکارررر😢😢😢😢
   • م
    مژگان حسینی
    ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۲۴
    با سلام و احترام لطفا بعد از 10 سال که از مصوبه تبدیل وضع زنان سرپرست خانوار که هیچ خبری از استخدام نیست به فکر ما زنان سرپرست خانواری که به تنهایی بایستی بار این مشکلات عدیده را بر دوش بکشیم در حالیکه 17 سال سابقه قراردای در یک ارگان دولتی که فقط بیگاری میکشند با ماهانه حداق حقوق کارگری یعنی 820 هزارتومان باشید التماس میکنم خانم ملاوردی به فکر اجرایی کردن بخشنامه 131100/4334 باشد2/7/88
    • ز
     زینب میرحسینی
     ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۰۹:۲۴
     لطفا به مسولان محترم برسانید جهت پیگیری و ابلاغ به اجرایی درامدن زنان سرپرست خانواده در اهواز امورمالیاتی تشکر
     • ح
      حسام
      ۱۷ آذر ۱۳۹۵، ۱۰:۳۳
      سلام فوق لیسانسم ولی دو ساله از فارغ التحصیلیم می گذره و حتی یه کار نیمه وقت هم ندارم اگه بود معرفی کنین بچه هم دارم شوهرمم بیکاره
      • پشتیبان چهار
       ۱۷ آذر ۱۳۹۵، ۱۰:۳۷
       با سلام
       کاربر عزیز برای اطلاع از آخرین آگهی های مربوط به رشته،تخصص و موقعیت شغلی در شهر خود اینجا را کلیک کنید.
       با تشکر
      • ز
       زهرا
       ۱۴ آذر ۱۳۹۵، ۱۰:۲۶
       بهتره در جامعه ای که تعداد بیشماری مردان بیکار هستند و دخترانی ک مشغول به کار میباشند,مردان ارجحیت برای کار داشته باشند.لذا بسیاری از این مردان خرج خانواده را می دهند.
       • ر
        رسپینا
        ۸ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۴۲
        با سلام و احترام. یه سوالی دارم لطفا اگه امکانش هست جواب م رو بدید. برای پیگیری ثبت نام برای کارشناس آمار برای سرشماری .باید از کجا پیگیری کنیم .یه عده از دوستان از آذربایجان میگن ک کلاس اش شروع شده و اونا برا آموزش میرن. ولی برای من هیچ تماس و پیغام ی نیومده .فقط روزی ک ثبت نام کردم ی ایمیل کد پیگیری برام اومده .همین.
        • ب
         با سلام.مدرک کارشناسی مربی کودک در روستای ابیانه هستم و به شدت علاقه به کار دارم.لطفا مرا راهنمایی کنید
         ۹ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۷
         کار برام بسازید
         • پشتیبان سه
          ۹ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۰۰
          با سلام کاربر عزیز برای اطلاع از آخرین آگهی های مربوط به رشته، تخصص و موقعیت شغلی در شهر و استان خود اینجا را کلیک کنید. با تشکر
         • ن
          ناشناس
          ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۳۷
          بعضی ازخانمها به دنبال کارآفرینی برای دیگران هستندو عده‌ای از آقایان دنبال گرفتن شغل از چنگ خانمها.شمابگید کدوم اینها لایقتر برای فعالیت اجتماعی است؟
          • م
           مریم
           ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۲۹
           بسمه تعالی
           باسلام به استحضارمی رسانم از نظرمن به عنوان یک شهروند ایرانی مشکل ما جوانان بیکار و جوانان جویای کارنیستند بلکه شاغلینی هستند که علی رغم برخورداری از شغل وموقعیت اجتماعی وعلی رغم برخورداری از بسیاری حقوق ومزایا و امکانات وتسهیلات دولتی به شدت بیکار هستند . شاغل ومشغول به کار کسی نیست که درجایی استخدام شده است واز حقوق ومزایای نسبتا" خوبی برخورداراست. بسیاری از شاغلین ما به شدت در رده ی بیکاران قرار می گیرند. افرادشاغلی هستند که به کوچکترین وظایف خودعمل نمی کنند ونقش صفر را ایفامی کنند وحتی در ازای ارائه ی کوچکترین خدمات به مردم انتظار دریافت امتیازات ومطالباتی از مردم را دارند. شاغلین بیکار ضرر وزیانشان برای کشور ومردم از جوانان جویای کار وجوانان بیکار بیشتر است .بدتر ازهمه شاغلین بیکار به باور واعتقادات مردم می زنند وبدتر از ان تصویرغلطی است که از نظام اسلامی وانقلاب اسلامی وجمهوری اسلامی در ذهن مردم شکل می دهند.
           باتشکر از شما
           • ق
            قاسم
            ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۵:۱۳
            احسنت به شما بانوی گرامی
           • س
            سجاد
            ۱ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۵۹
            سلام برای اینکه سن ازدواج بیاد پایین باید از جنس زن استخدام نباشه چون ادعاها و خواسته هارو میبره بالا و دلیل دوومم اینکه با توجه به بیکاری بی سابقه فقط از مردان باید استخدام بشه.اگه مرد کار داشته باشه ازدواج خواهد بود ولی اگه نباشه نتنها خبری از ازدواج نخواهد بود بلکه فساد در جامعه هم میره بالا
            • ر
             رسپینا
             ۸ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۴۸
             لطفا .شما می تونید این نظر و اعتقاد و باور رو برا خودتون داشته باشید ولی حق ندارید عقیده بی اساس خودتون رو به عنوان ی نظر کارشناسی ارایه بدید آقای سجاد محترم

            لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

            ثبت پاسخ