اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان در سال ۹۷ (کلیه اخبار)

۱۴ روز قبل ۵ نظر

اخبار و مسائل مرتبط با کارگران و کارفرمایان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه مسائل مختلف کارگران و کارفرمایان اعلام میشود

فهرست اخبار و مسائل مرتبط با کارگران و کارفرمایان موجود در این صفحه :


۱۹ فروردین ۹۷
افزایش فقط ۸.۳ درصد مزد سایر سطوح توسط کارفرمایان

عضو شورای عالی کار با اعلام این خبر که افزایش نرخ ارز و نوسانات اخیر موجب شده تا هزینه‌های بنگاه‌های اقتصادی به مراتب افزایش پیدا کند، گفت: افزایش بیش از ۸.۳ درصدی دستمزد را امکان پذیر نمی‌دانیم.

ادامه مطلب ...
۲۷ اسفند ۹۶
توقع کارگران در افزایش دستمزد بر حق است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توقع کارگران در خصوص افزایش دستمزد بر حق است اما نمی توان عقب ماندگی دستمزد سال های گذشته را به یکباره جبران کرد.

ادامه مطلب ...
۲۲ اسفند ۹۶
مذاکرات دستمزد ۹۷ وارد فاز جدید شد

مذاکرات نشست کارگروه مزد در حالی امروز وارد مراحل نهایی می شود که خروجی این کارگروه، به عنوان ۲ محور مهم، در دستور کار نشست عصر امروز شورای عالی کار قرار می گیرد.

ادامه مطلب ...
۱۵ اسفند ۹۶
عدم وجود شرایط تعیین مزد به شکل دسته جمعی

یک کارشناس بازار کار می‌گوید شیوه تعیین مزد و پرداخت مطالبات در کشورهای دیگر در قالب پیمان‌های دسته جمعی است ولی در کشور ما گروه‌های کارگری و کارفرمایی نمی‌توانند به‌طور دوجانبه سر میز مذاکره نشسته و برای تعیین دستمزد به تفاهم برسند.

ادامه مطلب ...
۱۴ اسفند ۹۶
دولت باید از توافق کارگر و کارفرما استقبال کند

محمد گل بامری (عضو هیئت اجرایی خانه کارگر استان سیستان و بلوچستان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: کارفرما و کارگر می توانند در مذاکرات مربوط به مزد با یکدیگر به توافق برسند

ادامه مطلب ...
۱۳ اسفند ۹۶
لزوم معاینه پزشکی کارگران بدو استخدام

بر اساس ماده ٩٠ قانون تامین اجتماعی، کارفرمایان موظفند قبل از به کارگماردن کارگران نسبت به انجام معاینات پزشکی آنان اقدام کنند.

ادامه مطلب ...
۱۰ اسفند ۹۶
حل مشکل پرداخت مطالبات کارکنان توسط مدیران

معاون استاندار لرستان گفت: مدیران مشکل پرداخت مطالبات کارکنان و کارگران را باید در ارگان خود حل کنند و این موضوع به حاشیه دیگری کشیده نشود.

ادامه مطلب ...
۲۹ بهمن ۹۶
دو پیشنهاد کارگران برای جبران دستمزد پایین

یک فعال بازار کار برای جبران عقب ماندگی مزدی کارگران پیشنهاد کرد، دولت با خدمات ویژه بیمه ای و درمانی و پرداخت وام ارزان ودیعه مسکن افزایش کم دستمزدها را جبران کند.

ادامه مطلب ...
۱ بهمن ۹۶
بهبود وضع معیشت کارگران با افزایش پلکانی حقوق

رییس اتحادیه کارگران قراردادی معتقد است اگر قدرت معیشت کارگران و کارمندان بهبود نیابد تولید داخل با رکود مواجه می‌شود. وی با بیان اینکه بین مزد واقعی کارگران با خط فقر و تورم اختلاف بسیاری وجود دارد ابراز امیدواری کرد افزایش پلکانی حقوق کارگران این فاصله را به حداقل برساند.

ادامه مطلب ...
۱ بهمن ۹۶
یک فرمول جدید برای محاسبه حداقل حقوق کارگران

ایسنا: یک مقام مسئول کارگری پیشنهاد اصلاح دستمزد کارگران را مطرح کرد و از دولت خواست در یک برنامه چهار ساله هر سال مزد کارگران را پنج تا ۱۰ درصد بیش از نرخ تورم افزایش دهد.

ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۹۶
سبد هزینه کارگران فراتر از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می گوید کارگران محاسبه نرخ تورم سبد مصرفی خود و تعیین رقم دستمزد بر اساس آن را خواستارند و توقع مزد بیشتر را ندارند.

ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۹۶
توجه به افزایش حقوق کارگران معادن توسط شورای عالی کار

خبرگزاری ایرنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:حقوق کارگران معادن ذغال سنگ حدود ۱۵ میلیون ریال است که با توجه به سختی کار و مخارج زندگی نمی تواند جوابگوی نیازهای آنها باشد و به طور قطع شورای عالی کار باید برای افزایش این حقوق تصمیم بگیرد.

ادامه مطلب ...
۱۲ مهر ۹۶
استخدام کارگران کارگزاری‌های مخابرات در دستور کار وزارت رفاه

خبرگزاری ایرنا: نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز سوال نمایندگان از وزیر کار و مشکلات شرکت پتروشیمی نفت آبادان بررسی شد گفت: ربیعی در این نشست خبر داد که استخدام کارگران کارگزاری‌های مخابرات در دستور کار وزارت رفاه است.

ادامه مطلب ...
۴ مهر ۹۶
تکالیف بیمه ای کارفرما در قبال کارگر

خبرگزاری تسنیم: در صورتی که کارفرما از کسر حق بیمه سهم بیمه شده خودداری کند شخصاً مسئول پرداخت آن خواهد بود. تأخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه یا عدم پرداخت آن رافع مسئولیت و تعهدات سازمان تامین اجتماعی در مقابل بیمه شده نخواهد بود.

ادامه مطلب ...
۱ مهر ۹۶
بازنشستگی پیش از موعد، حقِ مسلمِ کارگرانِ معادن

خبرگزاری ایلنا: اکبر علیپور می‌گوید: بازنشستگی پیش از موعد تنها دلخوشی کارگرانی است که اشتغالِ سخت و خطرناک در معادن را تجربه می‌کنند.

ادامه مطلب ...
۲۹ مرداد ۹۶
انتظار افزایش دستمزد کارگران خباز

خبرگزاری ایلنا: مسئول نهاد صنفی کارگران خباز استان تهران:نهاد صنفی کارگران خباز استان تهران خواستار اجرای توافقنامه انجام بازرسی‌های بیمه‌ای از خبازی‌های استان تهران است. به اعتقاد مسئول این نهاد صنفی؛ عدم اجرای این توافقنامه که حالا به صورت «سه‌جانبه» تنظیم شده کارگران را متضرر می‌سازد.

ادامه مطلب ...
۱۶ مرداد ۹۶
قراردادهای موقت آرامش را از کارگران گرفته است

خبرگزاری تسنیم : رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: یکی از مطالبات جامعه کارگری برای تحقق امنیت شغلی ساماندهی قراردادهای موقت کار است که نه تنها امنیت شغلی را سلب کرده بلکه امنیت و آرامش کارگران را مختل کرده است.

ادامه مطلب ...
۱۵ مرداد ۹۶
قراردادهای کارگران زیر ذره‌بین وزارت کار

خبرگزاری ایسنا : معاون وزیر کار می‌گوید: راه‌اندازی سامانه ثبت قراردادهای کار علاوه بر کنترل و نظارت دقیق، امکان پیگیری شکایت کارگران را هم فراهم می‌کند.او از آغاز تدوین آیین‌نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار خبر می‌دهد.

ادامه مطلب ...
۷ مرداد ۹۶
افشای قراردادهای کارگران الزامی شد

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با اشاره به رونمایی «سامانه ثبت قراردادهای کار» در مرداد ماه گفت: کارفرمایان مکلفند در این سامانه تمام نسخه‌های قرارداد کار اعم از دائم، موقت و شفاهی را بارگذاری کنند.

ادامه مطلب ...
۲ مرداد ۹۶
کارفرما مکلف به درج«محل کار» در قرارداد شد

خبرگزاری مهر : اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با صدور بخشنامه‌ای ضمن الزامی کردن «قید محل کار» در قرارداد کار شرایط جابجایی کارگر توسط کارفرما را تعیین کرد.

ادامه مطلب ...
۲۲ تیر ۹۶
حذف حق بیمه کارفرمایی در کارگاه‌های زیر۵ نفر صحت ندارد

خبرگزاری ایسنا : معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی خبر حذف حق بیمه کارفرمایی در کلیه کارگاه‌های زیر پنج نفر را تکذیب کرد و گفت: تا کنون ۳۸ شغل مشمول این قانون بوده‌اند که تنها قرار است تعدادی از این مشاغل که از حیز انتفاع خارج شده اند با مشاغل جدید جایگزین شوند.

ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۹۶
سهم بیمه کارفرمایان کارگاه‌های زیر ۵ نفر حذف می شود

خبرگزاری مهر: رئیس اتاق اصناف از ارائه پیشنهاد حذف سهم بیمه کارفرمایان کارگاه های کوچک با کارگران کمتر از ۵ نفر خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۸ تیر ۹۶
قراردادهای کار، بیشترین عامل اختلاف کارگر و کارفرما

خبرگزاری ایسنا : دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: بخش اعظمی از پرونده‌های شکایت در مراجع حل اختلاف، مربوط به قراردادهای موقت است و بیشترین اختلاف میان کارگر و کارفرما را قراردادهای کار تشکیل می‌هد.به اعتقاد وی اگر وزارت کار قراردادهای کار را ساماندهی و آیین‌نامه ماده ۷ قانون کار را تنظیم کند، مشکلات مربوط به قرادادهای موقت و سفید امضا برطرف می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۱ تیر ۹۶
انجام معاینات پزشکی قبل از استخدام کارگران

خبرگزاری میزان: بر اساس ماده ٩٠ قانون تامین اجتماعی، کارفرمایان موظفند قبل از به کارگماردن کارگران نسبت به انجام معاینات پزشکی آنان اقدام کنند.

ادامه مطلب ...
۶ اردیبهشت ۹۶
امروز آخرین فرصت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان

خبرگزاری ایسنا: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهلت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب امروز ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، گفت: اگر کارفرمایانی بدهکار تاکنون برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی شان به شعب تامین اجتماعی مراجعه نکرده اند، فقط تا آخرین ساعت اداری امروز فرصت دارند.

ادامه مطلب ...
۶ اردیبهشت ۹۶
توجه به امنیت شغلی؛ مهم ترین دغدغه کارگران

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با تاکید بر توجه به امنیت و ثبات شغلی کارگران، گفت: آمارهای دولتی درحوزه اشتغال و مقابله با بیکاری منطبق بر واقعیت های جامعه است.

ادامه مطلب ...
۸ فروردین ۹۶
۶ مطالبه کارگران از وزیر کار در سال۹۶

خبرگزاری مهر: یک تشکل رسمی کارگری در نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن یادآوری وعده‌های ربیعی در جلسه رای اعتماد، ۶ مطالبه جامعه کارگری از وی در سال ۹۶ را اعلام کرد.

ادامه مطلب ...
۳۰ بهمن ۹۵
۶۰ هزار کارفرما مشمولان طرح بخشودگی جرایم بیمه ای شدند

بازار کار : مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه تعداد کارفرمایان بیشتری بخصوص کارفرمایان بخش خدمات متقاضی بهره‌مندی از طرح بخشودگی کارفرمایان خوش حساب در مرحله اول این طرح بودند، گفت: از این‌رو سازمان تأمین اجتماعی دردی ماه مجدداً این طرح را به دولت پیشنهاد داد، در هیأت وزیران تصویب و سپس به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.

ادامه مطلب ...
۲۰ بهمن ۹۵
بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان در دستور کار

خبرگزاری ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دو سال اخیر آمار مستمری بگیران بیمه روستایی و عشایری افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است، در نظر داریم امسال ۳۰۰ هزار تومان عیدی به مستمری بگیران بیمه عشایری و روستایی پرداخت شود.

ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۹۵
کارفرمایان در صورت استخدام نیروهای جوان از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند

باشگاه خبرنگاران جوان: طبق مصویه مجلس؛ کارفرمایان در صورت استخدام نیروهای جوان از پرداخت حق بیمه کارفرمای معاف می‌شوند.

ادامه مطلب ...
۷ دی ۹۵
بیمه شده از نخستین روز اشتغال به کار، مشمول تامین اجتماعی است

خبرگزاری ایرنا : سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد، هر کارگری (که مشمول قانون تامین اجتماعی باشد) حق دارد از اولین روز اشتغال به کار تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

ادامه مطلب ...
۲۹ آبان ۹۵
الزام کارفرمایان به بیمه کارگران

خبرگزاری مهر: مدیرکل سازمانهای کارگری و کارفرمایی با تاکید بر الزام کارفرمایان به بیمه کارگران، از بازرسی‌های میدانی و تصادفی از کارگاهها و برخورد با کارفرمایان متخلف خبرداد.

ادامه مطلب ...
۲۶ آبان ۹۵
اجرای طرح استادشاگردی به نفع کارگر و کارفرماست

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر اجرای طرح استادشاگردی را به نفع کارگر و کارفرما دانست و از اجرای طرح نظارت بر واحدهای دریافت‌کننده تسهیلات مشاغل خانگی در سال‌های گذشته خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۹۵
دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست

خبرگزاری فارس: مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر مشکل دستمزدها را از مشکلات اساسی نیروی کار عنوان کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست و باید برای آن فکری اساسی صورت گیرد.

ادامه مطلب ...
۱۷ مهر ۹۵
شرایط کارگران با تغییر قانون کار سخت می‌شود

خبرگزاری ایسنا: مشاور کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی می‌گوید: عده‌ای می‌خواهند قانون کار را تغییر دهند اما عنوان اصلاح را برای آن به کار می‌برند، در حالی که با تغییر قانون کار شرایط برای کارگران در ایران سخت‌تر خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۱۵ مهر ۹۵
تهدید منافع کارگر و کارفرما با لایحه اصلاح قانون کار

خبرگزاری مهر: عضو شورایعالی کار با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار منافع کارگر و منافع کارفرما را تهدید می‌کند، گفت: آماده‌ایم در مناظره‌ای قاطعانه مغایرت این لایحه با امنیت شغلی کارگران را ثابت کنیم.

ادامه مطلب ...
۱۴ مهر ۹۵
تامین امنیت شغلی با اصلاح قانون کار

خبرگزاری مهر: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار امنیت شغلی کارگران را تضمین می‌کند، اعتیاد و مشکلات روانی را به عنوان دو آسیب جدی پیش روی کارگران عنوان کرد.

ادامه مطلب ...
۱۳ مهر ۹۵
کاهش قدرت خرید کارگران

باشگاه خبرنگاران جوان : معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متاسفانه قدرت خرید کارگران کاهش یافته است .

ادامه مطلب ...
۱۲ مهر ۹۵
توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای بازگشت اصلاحیه قانون کار به دولت

خبرگزاری فارس : عضو کارگری شورای سه‌جانبه ملی از اتفاق نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای بازگرداندن لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت در نشست روز گذشته خبر داد و گفت: دولت با حذف برخی بندها درصدد عدم اجرای بندهای حامی کارگران است.

ادامه مطلب ...
۱۰ مهر ۹۵
شکاف ٢ میلیون تومانی در دخل و خرج کارگران

اقتصادآنلاین: بحث‌های داغ کارگری، این روزها در رسانه‌ها بالا گرفته است. حالا درشرایطی که دولت اصلاحیه قانون کار را به مجلس فرستاده، نمایندگان کارگری معتقدند؛ در این اصلاحیه تغییرات چندانی لحاظ نشده است و همچنان حقوق و معیشت کارگران اندر خم یک کوچه می‌ماند و دولت باید اصلاحیه را پس گرفته و پس از اعمال نظر مشاوران اجتماعی کار، دوباره آن را به مجلس بفرستد.

ادامه مطلب ...
۶ مهر ۹۵
در لایحه اصلاح قانون کار به امنیت شغلی کارگران توجه نشده است

خبرگزاری ایسنا: رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از لایحه اصلاحیه قانون کارگفت که در این لایحه به امنیت شغلی کارگران توجه نشده است.

ادامه مطلب ...
۶ مهر ۹۵
کارفرمایان از متن اصلاحیه قانون کار بی‌خبرند

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران گفت: در گذشته کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار به توافق رسیده بودند، اما کارفرمایان از پیش‌نویس فعلی بی‌اطلاع هستند.

ادامه مطلب ...
۵ مهر ۹۵
اتفاق نظر کارگران و کارفرمایان در لزوم اصلاح قانون کار

اقتصاد آنلاین: اصلاح قانون کار یک الزام برای بهبود محیط کسب و کار است. بهادر احرامیان عضو هیئت نمایندگان تهران معتقد است کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار متفق القولند.

ادامه مطلب ...
۱ مهر ۹۵
سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است

خبرگزاری فارس: قائم مقام کانون عالی کارفرمایی با بیان اینکه در صورت تصویب مجلس برای بلوکه شدن سنوات کارگران تا موعد بازنشستگی و از کارافتادگی قطعاً شورای نگهبان به لحاظ شرعی ایراد خواهد گرفت، گفت: سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است.

ادامه مطلب ...
۲۸ شهریور ۹۵
۹۰ درصدکارگران امنیت شغلی‌ ندارند

خبرگزاری مهر: طبق آمار ارائه شده، مدت قرارداد کارگران در بهترین حالت آنهم برای کارگرانی که در کارهای مستمر فعالیت می‌کنند ۶ماهه و یکساله است و خطر از دست دادن شغل،بیش از ۹۰ درصد کارگران را تهدید می‌کند.

ادامه مطلب ...
۲۷ شهریور ۹۵
آخرین مهلت بهره‌مندی کارفرمایان خوش حساب از بخشودگی جرائم بیمه‌ای

خبرگزاری فارس: کارفرمایان خوش حساب واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی تا پایان وقت اداری روز شنبه ٢٧ شهریور ماه ٩۵ فرصت دارند تا با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی از بخشودگی جرائم بیمه‌ای این سازمان برخوردار شوند.

ادامه مطلب ...
۲۷ شهریور ۹۵
اگر لایحه دولت علیه کارگران باشد،مجلس آن را رد خواهد کرد

تابناک: دولت روحانی در سکوت خبری کامل لایحه ایجاد تغییرات در قانون کار را، تیر ماه سالجاری تحویل مجلس شورای اسلامی داده است. این لایحه با ۸۶ بند، ۸۴ ماده از مجموع ۲۰۳ ماده موجود در قانون کار را بصورت کلی و جزئی قرار است مورد بازنگری و تغییر قرارداده است.

ادامه مطلب ...
۲۱ شهریور ۹۵
بیمه کارگران ساختمانی؛ به نام کارگران به کام دیگران

خبرگزاری ایسنا : دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان با اشاره به این‌که بیمه کارگران ساختمانی در برخی مواقع به نام کارگران اما به کام دیگران تمام می‌شود، سامانه ملی پالایش بیمه کارگران ساختمانی را در حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی مؤثر دانست و گفت: این سامانه باعث حذف پوشش بیمه‌ای افرادی خواهد شد که به ناحق از بیمه کارگران ساختمانی در گذشته استفاده می‌کردند.

ادامه مطلب ...
۲۰ شهریور ۹۵
درخواست کارگران از شورای عالی کار برای بررسی لایحه اصلاح قانون کار

خبرگزاری تسنیم : به دلیل عدم توجه مجلس شورای اسلامی و دولت به اعتراضات جامعه کارگری نسبت به اصلاح قانون کار، نمایندگان شورای عالی کار درخواست بررسی لایحه اصلاح قانون کار در اولین جلسه شورای عالی کار را دادند.

ادامه مطلب ...
۱۷ شهریور ۹۵
فعالیت کارگران پشتوانه حقیقی اشتغال در کشور

خبرگزاری فارس : معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زرند گفت: پشتوانه حقیقی اشتغال در کشور به فعالیت کارگران برمی‌گردد و کارگران نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت کشور برعهده دارند.

ادامه مطلب ...
۱۷ شهریور ۹۵
سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی رونمایی می‌شود

خبرگزاری ایلنا: رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور از راه اندازی سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی به نشانی www.samanehrefah.ir خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۷ شهریور ۹۵
لایحه اصلاح قانون حتی یک روزنه برای دفاع از حقوق کارگر ندارد

خبرگزاری ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر استان تهران می گوید که اصلاحات قانون کار باید در جهت تقویت مواد حمایتی آن باشد اما لایحه اصلاحی قانون کار حتی به اندازه یک روزنه جا برای حمایت کارگران از حقوق صنفی اشان باقی نگذاشته است.

ادامه مطلب ...
۱۷ شهریور ۹۵
اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی ضروری است

خبرگزاری میزان: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ایران گفت: ماهانه ۵۲ هزار میلیارد ریال از بابت تعهدات این سازمان به بیمه شدگان پرداخت می کند.

ادامه مطلب ...
۱۶ شهریور ۹۵
گنگ‌تر شدن شرایط کارگران قراردادی در لایحه اصلاح قانون کار

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه کارگران خودروسازی می‌گوید در لایحه اخیر اصلاح قانون کار شرایط کار کارگران قرارداد موقت بیش از هر زمان دیگری گنگ و نامفهوم شده است.

ادامه مطلب ...
۱۶ شهریور ۹۵
مقاومت کارفرمایان در تشکیل شوراها و تشکل‌های کارگری

خبرگزاری ایسنا: رئیس خانه کارگر خوزستان نبود تشکل‌های کارگری در کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ استان را یک خلاء دانست و گفت:‌ مقاومت کارفرمایان در برابر تشکیل این تشکل‌ها به کارگران آسیب می‌رساند و اکنون در استان نیاز به توسعه و گسترش این تشکل‌ها است.

ادامه مطلب ...
۱۵ شهریور ۹۵
موضع نمایندگان کارگری و کارفرمایی درباره اصلاح قانون کار

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور معتقد است قانون فعلی کار به هیچ وجه مانع تولید نیست و دولت ملزم به مشورت با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای اصلاح لایحه است.

ادامه مطلب ...
۱۵ شهریور ۹۵
قوانین حمایتی برای کارگران ضعیف است

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور با بیان اینکه قوانین حمایتی برای کارگران در کشور ضعیف است، گفت: با توجه به دستمزد کم کارگران، بیمه این بخش از جامعه باید رایگان باشد و از آنها مالیاتی دریافت نشود.

ادامه مطلب ...
۱۴ شهریور ۹۵
تلاش برای اصلاح قانون کار با کندن از سفره خالی کارگران

خبرگزاری ایسنا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در جلسه مشترک شورای اسلامی شهر تهران با فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در حال حاضر شش لایحه در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد که ارتباط مستقیم با حوزه مدیریت شهری دارد که لازم است در تصویب نهایی آنها دقت و ظرافت لازم رعایت شود.

ادامه مطلب ...
۱۳ شهریور ۹۵
زیان ۳۶۰ هزار تومانی هرکارگر از تعلیق مصوبه افزایش حق مسکن

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می گوید خودداری دولت از ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن تاکنون به هرکارگر ایرانی دست‌کم ۳۶۰ هزار تومان خسارت زده است.

ادامه مطلب ...
۱۳ شهریور ۹۵
پرداخت ۵ سال حق بیمه و ۷۵ درصد حداقل حقوق و دستمزد

خبرگزاری ایرنا : مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: بنیاد شهید به مدت ۱۸ ماه، ۷۵ درصد حداقل حقوق و دستمزد و همچنین پنج سال حق بیمه کارفرمایان مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی را که ایثارگران و فرزندان آنان را جذب کرده اند، پرداخت می کند.

ادامه مطلب ...
۹ شهریور ۹۵
معافیت کارفرمایان به شرط جذب فارغ التحصیلان اشتغالزا نیست

خبرگزاری ایسنا: عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است که پیشنهاد معافیت کارفرمایان به شرط به‌ کارگیری فارغ التحصیلان در برنامه ششم توسعه غیر کارشناسی است.

ادامه مطلب ...
۸ شهریور ۹۵
شرایط بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان صنعتی و معدنی

خبرگزاری ایلنا: معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: غیر ارادی بودن بروز مشکل در کارگاه و خوش حسابی کارفرما ۲ شرط استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای است.

ادامه مطلب ...
۸ شهریور ۹۵
تاوان مشکلات کارفرمایان را نباید کارگران بدهند

خبرگزاری ایسنا: رئیس خانه کارگر خوزستان گفت: وضعیت پرداخت دستمزد به کارگران در مجموعه شهرداری‌های استان نشانگر عدم مدیریت و نظارت شوراهای شهر بر شهرداری‌ها و عدم نظارت شهرداران بر پیمانکاران طرف قرارداد است.

ادامه مطلب ...
۷ شهریور ۹۵
تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران حذف می‌شود

خبرگزاری ایلنا: معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از حذف و کنار رفتن تبعیض مزدی‌کارفرماهای دولتی ویژه کارگران در دولت تدبیر و امید خبر داد.

ادامه مطلب ...
۷ شهریور ۹۵
برخورد با پیمانکاران متخلف در صورت عدم پرداخت مطالبات کارگران

خبرگزاری فارس: مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌ با اشاره به لزوم دریافت حسن انجام کار از پیمانکاران از سوی کارفرمایان بخش خصوصی و یا دستگاه‌های اجرایی،‌ گفت: مطالبات کارگران به عنوان دیون ممتازه محسوب شده و پیش از هرگونه تسویه حساب باید پرداخت شود.

ادامه مطلب ...
۶ شهریور ۹۵
غیرکارگران حذف و کارگران به لیست بیمه اضافه شوند

خبرگزاری خانه ملت: رئیس فراکسیون کارگری مجلس از اجرا نشدن کامل قانون بیمه کارگران ساختمانی انتقاد کرد و گفت: طبق قانون، بیمه تامین اجتماعی باید در مورد تمامی کارگران ساختمانی اعمال شود.

ادامه مطلب ...
۶ شهریور ۹۵
تمام کارگران ساختمانی تاپایان دولت تدبیر و امید بیمه می شوند

خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاپایان دولت تدبیر و امید تمام کارگران ساختمانی بیمه می شوند.

ادامه مطلب ...
۶ شهریور ۹۵
وعده بهبود معیشت برای کارگران تاکنون شعار بوده است

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه کارگران صنعت خوروسازی می‌گوید آنچه که در دوره های مختلف در خصوص بهبود وضعیت معیشت کارگران و ارتقای سطح زندگی آنها وعده داده شده است، به جز در مقاطعی کوتاه و گذرا «صرفأ شعار بوده» است .

ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۹۵
کارفرمایان با جذب مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق بیمه معاف می شوند

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: کارفرمایانی که برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شغل ایجاد کنند، می توانند از معافیت حق بیمه کارفرمایی استفاده کنند.

ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۹۵
بکارگیری سربازان غایب از سوی کارفرمایان جرم است

خبرگزاری تسنیم: فرمانده انتظامی شهرستان آمل، با اشاره به اینکه بکارگیری مشمولین سربازان غایب در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی از سوی کارفرمایان جرم است گفت: یازده هزار تماس تلفی شهروندان آملی در پلیس ۱۱۰ آمل به ثبت رسیده است.

ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۹۵
اصلاح مواد مربوط به اشتغال در برنامه ششم

بولتن نیوز : یک عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار،‌امنیت شغلی و معیشت را اصلی‌ترین مطالبه کارگران برشمرد و بر ضرورت اصلاح مواد مرتبط با تامین اجتماعی و ایجاد اشتغال در برنامه ششم تاکید کرد.

ادامه مطلب ...
۲ شهریور ۹۵
حق مسکن کارگران را تصویب کنید

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای عالی کار با بیان اینکه امنیت شغلی و معیشت دغدغه اصلی جامعه کارگری است گفت: تصویب حق مسکن کارگران و بازگشت لایحه قانون کار به دولت موضوعی است که برای جامعه کارگری حائز اهمیت است.

ادامه مطلب ...
۱ شهریور ۹۵
وزارت کار از حقِ مسکن کارگران شانه خالی می‌کند

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره شورای اسلامی کار گفت: وزارت کار با اینکه قول مساعد برای افزایش حق مسکن کارگران داده بود اما اکنون از زیر بارِ این مسئولیت شانه خالی می‌کند.

ادامه مطلب ...
۱ شهریور ۹۵
خطر حذف سوابق کاری کارگران معدن نزدیک است

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگران معادن می‌گوید: به دلیل شرایط خاص حاکم بر معادن کشور تصمیم اخیر شورای عالی حفاظت فنی می‌تواند به ابزاری برای نادیده گرفته شدن کارگران شاغل در معادن تبدیل شود.

ادامه مطلب ...
۳۰ مرداد ۹۵
تضعیف کارگران با اصلاحیه جدید دولت در قانون کار

خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی کار به مخاطره افتادن امنیت شغلی کارگران و معیشت آنان در صورت تصویب اصلاحیه قانون کار اشاره کرد و گفت: این اصلاحیه تضعیف جامعه کارگری را هدف قرار داده است.

ادامه مطلب ...
۲۸ مرداد ۹۵
پرداخت به موقع حق بیمه کارگران فصلی در دستور کار شهرداری قرار گیرد

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به مشکلات ناشی از عدم پرداخت حق بیمه کارگران فصلی شهرداری گفت: به منظور پیشگیری از بروز مشکلات جانبی پرداخت به موقع حق بیمه کارگران فصلی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

ادامه مطلب ...
۲۸ مرداد ۹۵
۱۰ میلیون کارگر غیررسمی بیمه شدند

خبرگزاری فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دو سال گذشته ۱۰ میلیون کارگر غیررسمی را بیمه کردیم و برای درمان کارگران هم ۱۸ هزار میلیارد تومان هزینه می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
۲۵ مرداد ۹۵
حمایت دولت از کارفرمایان در قبال اشتغال معلولان

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: دولت در قبال ایجاد اشتغال به معلولان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از کارفرمایان و فعالان بخش خصوصی حمایت می کند.

ادامه مطلب ...
۲۱ مرداد ۹۵
تمهیدات جدید برای بیمه کارگران ساختمانی

خبرگزاری میزان: مدیرکل نامنویسی و حسابهای انفرادی سازمان تامین اجتماعی از تمهیدات جدید برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی، خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۰ مرداد ۹۵
نظارت وزارت کار بر انجمن‌های صنفی کارگری

خبرگزاری فارس: مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار از ایجاد شبهه در نحوه برگزاری انتخابات هیئت‌مدیره کانون‌عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور و اعتراض برخی از انجمن‌ها به روند برگزاری آن، گفت: با توجه به اعتراضات، وزارت کار نظارت بر امور انجمن‌ها را آغاز کرده است.

ادامه مطلب ...
۲۰ مرداد ۹۵
٢۶ شهریور آخرین فرصت استفاده از قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان

خبرگزاری مهر: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب یک فرصت ویژه است، گفت: ٢۶ شهریور سال جاری آخرین فرصت بهره مندی از این طرح است.

ادامه مطلب ...
۲۰ مرداد ۹۵
کانون انجمن‌های صنفی، مرجع تایید کارگران ساختمانی شد

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید: کانون انجمن‌های صنفی مبنای تایید و معرفی کارگران ساختمانی برای آزمون مهارت خواهند بود.

ادامه مطلب ...
۱۹ مرداد ۹۵
لزوم حمایت دولت از شرکت‌های تعاونی‌کارگری

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگری با اشاره به سیاست‌های سرکوب مزدی، تاکید دارد، که دولت اگر خود را مکلف می داند که جلوی تضییع حقوق کارگران را بگیرد از مشارکت فعالانه آنان برای ایجاد شرکت تعاونی‌های کارگری حمایت کند.

ادامه مطلب ...
۱۷ مرداد ۹۵
قدرت خرید کارگران چه زمانی بالا می‌رود؟

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر کار می‌گوید: باید شرایطی به وجود آید که هم وضع معیشت نیروی کار از طریق افزایش قدرت خرید بهبود یابد و هم اصلاح سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید به رضایتمندی نیروی کار منجر شود.

ادامه مطلب ...
۱۵ مرداد ۹۵
دولت معاش کارگران را هدف گرفته است

خبرگزاری ایلنا: به باور یک فعال صنفی کارگری اظهارات اخیر مدیرکل اشتغال وزارت کار در اتاق بازرگانی نشان داد که مجموعه تحت مسئولیت او به عنوان بخشی از دولت با در پیش گرفتن سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته است.

ادامه مطلب ...
۱۳ مرداد ۹۵
برنامه ای برای قطع بیمه کارگران ساختمانی نداریم

خبرگزاری مهر : معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: برنامه ای برای قطع بیمه کارگران ساختمانی در تامین اجتماعی نداریم ولی نظارتی را آغاز کرده ایم که هر فردی از محل شغل اصلی اش بیمه شود.

ادامه مطلب ...
۱۲ مرداد ۹۵
ترویج قوانین ضد کارگری با گسترش مناطق آزاد

خبرگزاری ایلنا: یک تشکل صنفی کارگری دیگر با صدور بیانیه ای نسبت به تصمیم دولت و مجلس برای توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انتقاد کرد.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۵
کارگران از نداشتن ثبات شغلی رنج می‌برند

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه تمام قرا‌ردادهای کاری مشمول قانون کار می‌شود گفت:داشتن حقوق مناسب و قرارداد کارصحیح یکی دیگر از دغدغه های جامعه کارگری ایران است که این مشکل نیز با اجرای صحیح قانون کار رفع خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۵
بازنشستگی کارگران ساختمانی بدست فراموشی سپرده شده است

خبرگزاری ایلنا: کارگران ساختمانی با وجود آنکه دارای شغل سخت، مشقت‌بار و زیان آور هستند اما هنوز نمی‌توانند از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۵
نگرانی از احتمال تصویب لوایح ضد کارگری

خبرگزاری ایلنا: انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیانیه ای نسبت به در دستور کار قرار گرفتن لایحه گسترش مناطق آزاد و همچنین مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر جرم تلقی کردن دستفروشی اعتراض کرده است.

ادامه مطلب ...
۱۰ مرداد ۹۵
چرا کارگران ساختمانی ۳۵ ساله بازنشسته می‌شوند؟

خبرگزاری تسنیم : عضو هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره بیمه این دسته از نیروی کار گفت: عدم پرداخت غرامت دستمزد و رسیدگی به بازنشستگی ۳۵ ساله کارگران ساختمانی دو مشکلی است که درخواست داریم با رسیدگی مجلس برطرف شود.

ادامه مطلب ...
۱۰ مرداد ۹۵
الزاماتی در خصوص ساعات کار در گرمای شدید تعیین شود

خبرگزاری ایسنا: نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی در واکنش به مرگ یک کارگر در اهواز بر اثر گرما گفت: دیگر زمان آن فرا رسیده که در خوزستان در شرایط دمای بسیار بالای هوا و گرمای طاقت‌فرسا الزاماتی برای کارفرمایان و سایر مجموعه‌های استانی برای توقف فعالیت کارگران و کارکنان تعیین شود.

ادامه مطلب ...
۷ مرداد ۹۵
کار تعاونی‌های کارگران ساختمانی را در اولویت قرار دهید

جمشید دیوسالار در گفتگو با «نسیم آنلاین» با بیان این مطلب گفت: با تشکیل و شکل‌گیری تعاونی‌های کارگران ساختمانی برای برطرف کردن نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی کارگران، تا کنون حمایت‌های دولتی از این بخش صورت نگرفته است و با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی و ماده برنامه پنجم توسعه مبنی بر رسیدن سهم تعاون به ۲۵ درصد در اقتصاد هنوز این بخش مغفول مانده و متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی نیز تا کنون در خصوص شناسایی و ساماندهی کارگران با این بخش همکاری نمی‌نماید.

ادامه مطلب ...
۶ مرداد ۹۵
۶۰ درصد کارگران ساختمانی بیکارند

خبرگزاری تسنیم : عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه هنوز سهمیه بیمه کارگران ساختمانی ابلاغ نشده است گفت: حدود ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی در کشور وجود دارد که حدود ۶۰ درصد آنها بیکار هستند.

ادامه مطلب ...
۴ مرداد ۹۵
اسکان کارگران فصلی ساماندهی شود

خبرگزاری ایلنا : رئیس هیات انجمن صنفی کارگران ساختمانی ساری؛ ساماندهی اسکان کارگران فصلی را از سوی شهرداری این شهر را خواستار شد.

ادامه مطلب ...
۳ مرداد ۹۵
جزئیات کاهش ۱۵۷ درصدی قدرت خرید کارگران در ۳ سال اخیر

خبرگزاری تسنیم: یک فعال کارگری با بیان اینکه تغییرات سبد معیشت خانواده کارگری با تورم اعلامی همخوانی ندارد گفت: از سال ۱۳۹۲ تا خرداد ۱۳۹۵ افزایش ۱۵۷درصدی را در قیمت کالاها و خدمات مصرفی اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران شاهد بودیم.

ادامه مطلب ...
۳ مرداد ۹۵
امنیت شغلی کارگران ۲۹ روزه شد

خبرگزاری تسنیم: شرایط نامناسب فضای کسب و کار در کشور و نبود چشم انداز مناسب باعث ۲۹روزه شدن امنیت شغلی کارگران شده است.

ادامه مطلب ...
۲ مرداد ۹۵
اجرای بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان تامین اجتماعی

خبرگزاری مهر: مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی، اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب را اقدام عملی سازمان تأمین اجتماعی در اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

ادامه مطلب ...
۳۰ تیر ۹۵
اصلاح بیمه کارگران ساختمانی مهمترین مطالبه کارگران است

خبرگزاری ایلنا: رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان قم می گوید که جریان تجمع روز گذشته در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، کارگران ساختمانی علاوه بر پیگیری برای بازپرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی، اصلاح قانون بیمه کارگرانی ساختمانی نیز خواستار شدند.

ادامه مطلب ...
۲۸ تیر ۹۵
چک‌های سفید امضا تهدیدی برای امنیت شغلی کارگران

خبرگزاری فارس: نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در حاشیه بررسی وضعیت صنایع در استان‌های تهران و سمنان اظهار داشت: بی‌نظمی‌های فراوانی در چهره استان تهران در بحث نوارهای صنعتی به چشم می‌خورد و صنعت باید تقویت شود.

ادامه مطلب ...

5 نظر برای «اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان در سال ۹۷ (کلیه اخبار)»


  1. حامد

    ما داریم جون میکنیم بعد مدیر عامل پیمانکار خیلی راحت سود میبره نه هزینه ای کرده نه پولی خرج کرده اومده گمرک کار گرفته تعاونی تشکیل دادند کار گرفتن کارش از ماست زحمتش شب و روز و دود ماشین و جر و بحث دعوا و مشکلات ماییم بعد نیروی رسمی باید عضو این تعاونی حق تعاونی بگیرند ماهی چند میلیون علاوه بر حقوق و مزایای رسمی خودش حق تعاونی هم دریافت کنه حقوق ماهی 1400 با فول اضافه کار که موقع عیدی و پاداش باید پول مرخصی بزارن سال آینده و حالا حالاها پرداخت نشه سنواتت تقسیم کنند طی دو ماه تابهت پرداخت کنند تو هر فیش که بهت میدن باید ازت مالیات کم کنند هرچند قانون میگه تا 1500000 معاف از مالیات اما اینها فرق میکنند .حالا موقعی که پای جنگ و میدان و دفاع از مرز و بوم بشه من کارگر باید برم از حیثیت و شرف و ناموس و این مرز و بوم دفاع کنم نیروهای رسمی و پیمانکار کجاهستند ….. زیر لحاف از صدای خمپاره یا برو جایی که خطر نباشه…. کو گوش شنوا….فتأمل

    پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.