اخبار گردشگری و اشتغال در سال ۹۸ (کلیه اخبار)

۲ روز قبل

اخبار گردشگری و اشتغال

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار گردشگری و اشتغال و تاثیرات گردشگری بر اشتغال  اعلام میشود

لینکهای مفید

فهرست اخبار گردشگری و اشتغال موجود در این صفحه :


۲۵ تیر ۱۳۹۸
ایجاد ۲۳۰ هزار شغل توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۲۳۰ هزار شغل از سوی این سازمان در سطح کشور ایجاد شده که موفقیت مهمی محسوب می شود.
ادامه مطلب ...
۱۱ تیر ۱۳۹۸
صنعت گردشگری راهی برای اشتغال‌زایی
نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه معضل بیکاری در شرق استان سمنان بیشتر از سایر نقاط است، گفت: گردشگری یکی از راه‌هایی است که می‌تواند اشتغال را در این منطقه ترویج دهد.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
ایجاد ۱۹ هزار فرصت شغلی با اجرای پروژه های گردشگری در خراسان رضوی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ایجاد ۱۹ هزار فرصت شغلی با اجرای پروژه های سرمایه گذاری بخش گردشگری و صنایع دستی در استان پیش بینی شده است.
ادامه مطلب ...
۲۹ خرداد ۱۳۹۸
سرعت ایجاد اشتغال در صنعت گردشگری ۲.۵ برابر سایر حوزه‌ها است
رئیس سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه سرعت ایجاد اشتغال در صنعت گردشگری ۲.۵ برابر سایر حوزه‌ها است، گفت: یکی از مسیرهای میانبر در راستای توسعه و پیشرفت کشورها صنعت گردشگری است.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اشتغالزایی ۵۵۰ نفر در صنعت گردشگری کرمان در سال ۹۷
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از اشتغالزایی ۵۵۰ نفر در مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری این استان در سال ۱۳۹۷ خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۸
صدور موافقت اجرای ۹ طرح توسعه گردشگری در اردبیل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت:با اجرای ۹ طرح گردشگری با اعتباری بالغ بر ۶۵۲۲۸۱ میلیارد ریال و با اشتغال زایی ۱۱۶ نفر موافقت شد.
ادامه مطلب ...
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایجاد ۱۱ شغل به ازای هر گردشگر در سطح کشور
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه امروز گردشگری می‌تواند یکی از راه‌های مهم توسعه اقتصادی باشد، گفت: ۱۱ شغل به ازای هر گردشگر در سطح کشور ایجاد می‌شود.
ادامه مطلب ...
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
سه ظرفیت بزرگ برای جذب گردشگران در استان البرز
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: استان البرزسه ظرفیت بزرگ برای جذب گردشگر دارد که یکی از آن ها خانه آیت الله طالقانی است که سعی می کنیم زمینه های بازدید عمومی از این بنا را فراهم کنیم.
ادامه مطلب ...
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایجاد ۱۷۰ هزار شغل در بخش گردشگری
مونسان با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در بخش گردشگری گفت: با اجرای ۲هزار و ۲۰۰ پروژه گردشگری، زمینه اشتغال ۱۷۰ هزار نفر در این بخش ایجاد شده است.
ادامه مطلب ...
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
اشتغال ۳ هزار نفری در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی آذربایجان‌غربی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: امسال با سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی آذربایجان‌غربی برای سه هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.
ادامه مطلب ...
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
طرح ایجاد ۱۴۰ هزار شغل گردشگری در سال ۹۸
وزیرکار با اشاره به هماهنگی بانک ها برای شناسایی و رونق بخشیدن به طرح های گردشگری و صنایع دستی گفت:طرح ایجاد ۱۴۰ هزارشغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی را در دستور کار داریم.
ادامه مطلب ...
۲۶ فروردین ۱۳۹۸
توجه به گردشگری و صنایع دستی راهگشای مسائل اقتصادی است
رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به این که ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد شغل پایدار در این حوزه ها وجود دارد ،گفت: با سرمایه گذاری اندک در حوزه صنعت گردشگری و صنایع دستی می توان به این مهم دست یافت و راهگشای مسائل اقتصادی شد.
ادامه مطلب ...
۱۴ اسفند ۱۳۹۷
۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات گردشگری در خمین مصوب شد
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خمین گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات گردشگری و صنایع دستی از محل اعتبارات اشتغال روستایی در این شهرستان مصوب شده است.
ادامه مطلب ...
۱ اسفند ۱۳۹۷
استفاده از ظرفیت صنایع‌دستی، بوم‌گردی و گردشگری در ایجاد اشتغال
استاندار لرستان با بیان این‌که تولید فقط با کارهای بزرگ و کارخانه‌ها ایجاد نمی‌شود، گفت: لازم است با انجام کارهای کوچک نظیر بوم‌گردی، صنایع‌دستی و گردشگری اشتغال ایجاد کنیم.
ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
توسعه گردشگری در چهارمحال و بختیاری سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود
فرماندار شهرستان کیار گفت: گردشگری در بحث درآمدزایی و اقتصادی تاثیر زیادی دارد و می‌تواند در آینده در ایجاد اشتغال پایدار جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.
ادامه مطلب ...
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
ایجاد شهرک صنایع دستی در تبریز
استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: برای اشتغال‌زایی زودبازده، گردشگری و صنایع‌دستی جزو اولویت‎های ماست و در این راستا احداث چند شهرک یا ناحیه صنعتی را در دستور کار داریم.
ادامه مطلب ...
۷ بهمن ۱۳۹۷
صنعت گردشگری ظرفیت اشتغالزایی بالایی دارد
استاندار کرمانشاه گفت: صنعت گردشگری از ظرفیت بالایی برای اشتغال برخوردار است. به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر امروز شنبه در سی و نهمین کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تعیین مناطق نمونه گردشگری در استان یکی از کارهای بسیار خوب در حوزه گردشگری است.
ادامه مطلب ...
۲۹ دی ۱۳۹۷
پرداخت بیش از ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال گردشگری در خراسان شمالی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از پرداخت ۷۶ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در بخش گردشگری استان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۱۳۹۷
ایجاد شغل و کارآرفرینی با توسعه صنعت گردشگری
یک استاد دانشگاه پیشنهاد کرد از صنعت گردشگری به دلیل درآمدزایی و ارزش افزود بالای آن در حوزه اشتغال‌زایی و کارآفرینی استفاده شود.
ادامه مطلب ...
۲۳ دی ۱۳۹۷
اشتغال ۶۰۰۰ هزار نفر در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز
استاندار البرز گفت: طبق آماری که اداره کل میراث فرهنگی استان اعلام کرده است؛ شش هزار نفر در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان مشغول به فعالیت هستند.
ادامه مطلب ...
۲۲ دی ۱۳۹۷
اشتغال مستقیم ۱۸۰۰ نفر در واحدهای اقامتی شهرستان انزلی
رئیس هیات مدیره جامعه هتل‌داران گیلان گفت:در حال حاضر ۱۸۰۰ نفر به طور مستقیم در واحدهای اقامتی شهرستان انزلی مشغول به کار هستند که ثبات و دوام این مشاغل، مستلزم آموزش های کاربردی و مستمر است.
ادامه مطلب ...
۱۹ دی ۱۳۹۷
گردشگری نخستین و ‌بزرگترین ظرفیت ایجاد اشتغال در نهاوند است
فرماندار نهاوند با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری نهاوند در ایجاد اشتغال، گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه گردشگری مانند سراب‌های متعدد و‌ آب و ‌هوای مناسب، گردشگری اولین و ‌بزرگترین ظرفیت ایجاد اشتغال در شهرستان است.
ادامه مطلب ...
۱۵ دی ۱۳۹۷
اشتغال برای ۷۰۰ نفر در بخش گردشگری آذربایجان غربی
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با اجرای ۵۰۰ طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری برای ۷۰۰ نفر ایجاد اشتغال می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۳ دی ۱۳۹۷
ضرورت استفاده از زیرساخت‌های موجود در شهرضا برای توسعه گردشگری
رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت:در عرصه‌هایی همچون گردشگری و صنایع دستی که زمینه‌های آن در شهرستان وجود دارد، می‌توان با استفاده از اعتبارات اشتغال روستاییان طرح‌هایی را اجرا کرد.
ادامه مطلب ...
۵ دی ۱۳۹۷
توسعه بخش گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر برای گسترش اشتغال
استاندار بوشهر با قابلیت‌های بالای استان بوشهر در بخش صنایع دستی، گفت: ظرفیت‌های بخش گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر برای توسعه اشتغال استفاده شود.
ادامه مطلب ...
۳ دی ۱۳۹۷
۱۵۰۰ نفر در حوزه گردشگری وارد چرخه اشتغال می‌شوند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: امسال تسهیلات درخواستی حوزه گردشگری استان بالغ بر هزار و ۸۳۲ میلیارد ریال بوده که می تواند برای هزار و ۵۷۸ نفر فرصت شغلی فراهم سازد.
ادامه مطلب ...
۲۴ آذر ۱۳۹۷
اجرای طرح های گردشگری موجب رونق صنعت توریسم و اشتغال می شود
فرماندار شهرستان کامیاران گفت: اجرای طرح های گردشگری موجب رونق صنعت توریسم، اشتغال و تولید و عرضه انواع صنایع دستی که تاکنون نتوانسته است جایگاه خود را به خوبی نشان دهد، خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۲۲ آذر ۱۳۹۷
ایجاد بسترهای اشتغال در حوزه گردشگری
سرپرست استانداری البرز به ظرفیت‌های بزرگ البرز در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: اکنون با برنامه ریزی‌هایی که در دستور کار قرار دارد درصدد ایجاد بسترهای اشتغال در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان هستیم.
ادامه مطلب ...
۱۴ آذر ۱۳۹۷
۱۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت حوزه گردشگری اعطا می‌شود
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، درباره حمایت از اشتغال حوزه گردشگری، گفت: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت حوزه گردشگری اعطا می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۳ آذر ۱۳۹۷
طرح های گردشگری فارس و ظرفیت اشتغال زایی
 ۱۲۱ طرح گردشگری با ظرفیت ایجاد بیش از ۵ هزار شغل در سطح استان فارس در دست ساخت است.
ادامه مطلب ...
۱۲ آذر ۱۳۹۷
بخشی از اشتغال خراسان جنوبی در حوزه گردشگری و صنایع دستی تعریف شود
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه خراسان جنوبی دو دهه است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند بنابراین باید قسمتی از اشتغال استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی تعریف شود.
ادامه مطلب ...
۱ آذر ۱۳۹۷
تحقق ۱۵۵ درصد از تعهد اشتغال گردشگری اردبیل
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ۱۵۵ درصد از تعهد اشتغال این اداره کل در هشت ماهه نخست امسال محقق شده است.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
بهره گیری از ظرفیت های گردشگری برای ایجاد اشتغال ضروری است
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بهره گیری از ظرفیت های گردشگری برای ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
ادامه مطلب ...
۲۶ آبان ۱۳۹۷
توسعه بوم گردی نقشی مهم در توسعه گردشگردی دارد
فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: یکی از مهمترین برنامه ها این شهرستان برای اشتغال زایی پایدار توسعه صنعت گردشگری است و با توسعه بوم گردی روستایی زمینه اشتغال زایی در روستاها فراهم خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۱۵ آبان ۱۳۹۷
توسعه حوزه گردشگری افزایش اشتغال را به دنبال دارد
استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل از مناطق دارای استعداد گردشگری است و توسعه این بخش می تواند افزایش اشتغال در حوزه های مختلف را به دنبال داشته باشد.
ادامه مطلب ...
۱۳ آبان ۱۳۹۷
رویکرد نهاد گردشگری اشتغال محور است
عباس صوفی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: همدان یکی از کم نظیرترین شهرهای جهان است و ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه گردشگری و تاریخی دارد اما نتوانستیم این ظرفیت ها را به دنیا بشناسانیم.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
ایجاد اشتغال برای هزار نفر با هدف تقویت بوم گردی
تا پایان امسال، با پرداخت کامل تسهیلات روستایی و عشایری در رسته‌های گردشگری، برای هزار نفر ایجاد اشتغال می شود.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
تایید ۴۸۱ طرح گردشگری در خراسان رضوی
سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ۴۸۱ طرح در کمیته ‌های فنی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در 'سامانه کارا' ثبت نام کرده اند برای دریافت تسهیلات تایید شد.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی با ۵۰ میلیون تومان
رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری با ۵۰میلیون تومان می‌توان شغل ایجاد کرد، درحالی‌که در سایر صنایع این رقم گاه به ۱۰ برابر نیز می‌رسد.
ادامه مطلب ...
۵ آبان ۱۳۹۷
توسعه گردشگری با اقامتگاه های بومگردی میسر است
نماینده امور تشکل های اتاق بازرگانی ایران گفت: توسعه صنعت گردشگری برای افزایش اشتغال پایدار در کشور با توسعه اقامتگاه های بوم گردی میسر است.
ادامه مطلب ...
۳ آبان ۱۳۹۷
انسجام همگانی زمینه ساز رونق گردشگری در کشور
رییس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور، گفت: مناطق گردشگری در کشور ۲/۵ برابر نسبت به سایر بخش ها دارای مزیت های مهمی در بحث ایجاد کارهای کوچک و ایجاد اشتغال پایدار هستند.
ادامه مطلب ...
۲ آبان ۱۳۹۷
گردشگری مسیری برای اشتغال با ثبات است
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: گردشگری با ظرفیت بالای ایجاد اشتغال پایدار نباید مورد غفلت واقع شود.اکبر رنجبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به میزبانی همدان از اجلاس جهانی گردشگری UNWTO اظهار کرد: این اجلاس‌ می‌تواند در راستای تقویت پایه‌های اقتصادی استان کمک کند که بر این اساس باید مورد توجه همه مسوولان استان و کشور قرار گیرد.
ادامه مطلب ...
۲ آبان ۱۳۹۷
توجه به زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همدان گفت: مجلس و دولت باید در توجه به زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری وارد شوند.
ادامه مطلب ...
۱ آبان ۱۳۹۷
رشد اشتغال تاسیسات گردشگری اردبیل
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از رشد اشتغال تاسیسات گردشگری در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۹ مهر ۱۳۹۷
سرعت ایجاد اشتغال در گردشگری دو برابر سایر بخش‌ها است
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: سرعت اشتغال در گردشگری دو برابر سایر بخش‌ها است. با ۵۰ میلیون تومان در گردشگری می‌توانیم شغل ایجاد کنیم در حالی که در سایر بخش‌ها به۵۰۰ میلیون تومان برای ایجاد شغل نیاز داریم.
ادامه مطلب ...
۲۵ مهر ۱۳۹۷
توسعه اشتغال پایدار در گناوه نیازمند نگاه ویژه به گردشگری
گناوه - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه گفت: توسعه اشتغال پایدار در گناوه نیازمند نگاه ویژه به گردشگری است.
ادامه مطلب ...
۲۲ مهر ۱۳۹۷
توسعه گردشگری موجب اشتغالزایی و تقویت ظرفیت های فرهنگی می شود
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با تاکید بر نقش رسانه ها برای ارتقای شاخص های گردشگری، گفت: ایجاد اشتغال و تقویت ظرفیت های فرهنگی از جمله دستاوردهای مهم و ارزشمند توسعه صنعت گردشگری در کشور است.
ادامه مطلب ...
۱۷ مهر ۱۳۹۷
جدی گرفتن ظرفیت گردشگری و صنایع دستی در اشتغالزایی
استاندار هرمزگان گفت: با توجه با اشاره به ظرفیت های ویژه بخش گردشگری و صنایع دستی، می توان مشاغل بسیاری در این حوزه ها ایجاد و باید این موضوع جدی گرفته شود.
ادامه مطلب ...
۱۶ مهر ۱۳۹۷
رشد ۵۱.۵ درصدی صنعت گردشگری در کشور
رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: ایران جزء ۱۰ کشور برجسته دارای عوامل جذب گردشگر بوده و همین عامل باعث رشد ۵۱.۵ درصدی صنعت گردشگری در ۶ ماهه نخست امسال شده است.
ادامه مطلب ...
۱۱ مهر ۱۳۹۷
رونق اقتصاد و اشتغال خراسان جنوبی در گرو توجه به صنعت گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: برای رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال راهی جز توجه جدی به صنعت گردشگری در استان نداریم.
ادامه مطلب ...

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید