استخدام استانداری گیلان سال ۹۷ (خبر جدید)

۱۴ روز قبل ۱۶۷ نظر

استخدام استانداری گیلان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدام استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید


لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون استانداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی استانداری گیلان سال ۹۶ در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۸ فروردین ۹۷  -ایجاد بیش از ۱۰۰۰ شغل در رودبار در سال ۹۷

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از ایجاد اشتغال بیش از یک هزار شغل در رودبار در سال جاری خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶ – ایجاد بیش از ۲۸۰ فرصت شغلی با تصویب ۳۳ طرح در آستارا

فرماندار شهرستان آستارا از تصویب ۳۳ طرح اشتغال‌زایی در این شهرستان خبر داد و گفت: با پرداخت بیش از ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات برای این تعداد طرح از سوی بانک‌های عامل بیش از ۲۸۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان آستارا ایجاد می‌شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۴ مرداد ۹۶ – تمدید تغییر ساعت کار دستگاه های اجرایی استان گیلان

استاندار گیلان در بخشنامه ای باتوجه به تدوام گرمای هوا بمنظور مدیریت در مصرف برق ، تغییر ساعت کار دستگاه های اجرایی ، سازمان ها و ادارات استان را برای هفته آینده تمدید کرد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۴ اریبهشت ۹۶ – تخصیص۶هزار میلیاردتومان برای ایجادشغل

خبرگزاری مهر : معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع انسانی استانداری گیلان ازتخصیص شش هزار میلیاردتومان اعتباربرای ایجاد شغل در سطح روستاها از شهریور ماه آتی خبر داد و گفت: ظرفیت روستاها شناسایی شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۹ اسفند ۹۵ – ایجاد ۲۰ هزار شغل در گیلان

خبرگزاری فارس : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گیلان از ایجاد ۲۰ هزار و ۹۴۷ شغل ثبت شده در سامانه رصد اشتغال از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ مهر ۹۵ – ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی اصناف در آستارا

خبرگزاری فارس: رئیس اتاق اصناف آستارا از ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی توسط اصناف در این شهرستان خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۷ شهریور ۹۵ – ایجاد ۷۶۰۰ فرصت شغلی در منطقه آزاد انزلی

خبرگزاری فارس : سخنگوی دولت از ایجاد ۷ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در منطقه آزاد انزلی خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۱ مرداد ۹۵ –  لیست قبول شدگان نهایی آزمون شهرداری ۱۳۹۴

بدین وسیله به اطلاع می رسانیم لیست قبول شدگان نهایی آزمون شهرداری استان گیلان اعلام شد.

برای مشاهده لیست قبول شدگان نهایی اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۱ مرداد ۹۵ – ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ نفر در گیلان

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرعامل شرکت مجتمع ماهی فروشان امید گیلان گفت: تا ۵۰ سال آینده مشکلی در زمینه پرورش و صادرات ماهی در گیلان وجود ندارد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۱ مرداد ۹۵ – ایجاد ۲۵۰۰ شغل در حوزه صنعت گیلان تا پایان سال

خبرگزاری ایلنا: رئیس‌سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: امسال بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در گیلان صورت خواهد گرفت که این حجم سرمایه گذاری علیرغم تحریم ها و مشکلات در طول تاریخ استان بی‌سابقه بوده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


 خبر ۳مرداد ۹۵ – مصاحبه آزمون شهرداری‌ها استان گیلان

پذیرفته شدگان محترم سه برابر ظرفیت رشته های شغلی مامور حراست ، مسئول خدمات مالی، کارشناس امور اداری ، حسابدار ،کارشناس امور حقوقی ، کارشناس روابط عمومی ، متصدی امور دفتری از آنجائیکه بر اساس بند ۵ مصوبه مورخ ۲۳/ ۴/ ۱۳۹۵ کمیته نظارت بر آزمون استخدام پیمانی شهرداری‌های استان  مقرر گردید مصاحبه از شما در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/ ۵/ ۱۳۹۵ در سالن الغدیر استانداری به نشانی رشت – بلوار معلم – استانداری گیلان صورت پذیرد. شایسته است با در دست داشتن کارت ملی راس ساعت ۸ صبح در مکان مذکور حضور بهم‌رسانید. عدم حضور در زمان تعیین شده به منزله انصراف می باشد.

((پذیرفته شدگان محترم سه برابر ظرفیت رشته های شغلی کارشناس باغبانی ،کارشناس شهرسازی ، مهندس راه و ساختمان ، کارشناس محیط زیست ، کارشناس امور حمل و نقل و آرشتیکت از آنجائیکه بر اساس بند ۵ مصوبه مورخ ۲۳/ ۴/ ۱۳۹۵ کمیته نظارت بر آزمون استخدام پیمانی شهرداری‌ها‌ی استان مقرر گردید مصاحبه از شما در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/ ۵/ ۱۳۹۵ در سالن الغدیر استانداری به نشانی رشت – بلوار معلم – استانداری گیلان صورت پذیرد. شایسته است با در دست داشتن کارت ملی راس ساعت۱۴ در مکان مذکور حضور بهم‌رسانید. عدم حضور در زمان تعیین شده به منزله انصراف می باشد.


خبر ۲۲ اردیبهشت ۹۵ – اگر بخواهد استخدامی صورت گیرد باید علنی اعلام شود

استاندار گیلان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه نمی توان شعار گونه به مباحث اقتصاد مقاومتی پرداخت افزود: اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل محقق می شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ اسفند ۹۴ – ثبت ۱۰۰۰ شغل جدید در واحدهای صنعتی گیلان

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ثبت یک‌هزار شغل جدید واحدهای صنعتی استان در سامانه رصد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی منتظری عصر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به معرفی ۱۵۲ نفر بافنده فرش دستباف به بانک ملی استان اظهار کرد: به ۱۰۰ نفر در قالب مشاغل خانگی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی به معرفی ۱۰۷ نفر بافنده فرش دستباف به بانک رفاه کارگران گیلان اشاره کرد و افزود: ۱۴۵ میلیون تومان به افراد مذکور تسهیلات پرداخت شده است.
منتظری با بیان اینکه ایجاد اشتغال جدید از برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است، تصریح کرد: تعداد یک‌هزار شغل جدید در حال ثبت در سامانه رصد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
*معرفی ۲۸۰ طرح مشاغل خانگی به بانک رفاه کارگران گیلان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در جلسه مذکور با قدردانی از تلاش بانک‌های رفاه کارگران و ملی در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت: امسال ۷۸۰ میلیون تومان اعتبار مصوب برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از طریق بانک ملی در گیلان داشتیم.
رضا علیزاده به معرفی ۱۸۸ طرح مشاغل خانگی به بانک ملی گیلان اشاره کرد و افزود: ۸۵ طرح به تصویب رسیده و ۳۸۰ میلیون تومان به این طرح‌ها پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه ۲۸۰ طرح مشاغلی خانگی برای بانک رفاه کارگران گیلان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تاکنون ۶۶ طرح برای دریافت تسهیلات به بانک مذکور معرفی شده و ۲۹ طرح به تصویب رسیده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان متذکر شد: پرونده مشاغل خانگی هنرمندان صنایع دستی در بانک‌های ملی و رفاه کارگران در حال بررسی است.
علیزاده با اشاره به انعقاد تفاهمنامه دو میلیارد تومانی با صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی در گیلان، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰۲ طرح به صندوق مذکور ارائه کردیم و ۳۳ طرح با مبلغ ۶۸۰ میلیون تومان منجر به پرداخت شده است.
وی روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی توسط صندوق کارآفرینی امید را نگران‌کننده خواند و بیان کرد: مسئولان صندوق مذکور قول مساعد پرداخت تسهیلات را داده بودند و متقاضیان خواستار پرداخت آن هستند.


خبر ۱۲ اسفند ۹۴ – ایجاد ۳۸ هزار شغل در گیلان

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از ایجاد ۲۰ هزار و ۳۷۹ شغل ثبت شده و ۱۷ هزار و ۶۹۰ شغل ثبت نشده در سامانه رصد از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۵ بهمن ۹۴ – استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴

به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای اجرایی در قالـب دسـتیاران سـتادی و در چـارچوب تصـویب نامـه شـماره ۲۰۶/۴۸۸۹۲ مورخ ۱۳۹۴/۴/۶ شورایعالی اداری با عنوان «ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور»، در نظر است تعداد ۹۱۳ نفر از متقاضیان واجد شرایط، از طریق امتحان کتبـی در دو حیطـه عمـومی و تخصصـی، مصـاحبه هـای اسـتخدامی و گزینش به صورت پیمانی جذب گردند. در ادامه توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد.

در بخـش نخسـت، توضـیحاتی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی استخدام، فرآیند ثبت نام و پذیرش افراد، زمان و نحوه برگزاری آزمون، مواد آزمون و در بخـش دوم، خوشه ها، شغل محل های مربوط به هر دستگاه اجرایی آورده شده است.

برای مشاهده شرایط استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴ اینجا کلیک نمایید


کارت آزمون

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید


اطلاعیه جدید در مورد زمانبندی آزمون

از آنجائیکه بر اساس‌نامه شماره  ۴۲۸۴۲ مورخ ۳۰/۰۹/۱۳۹۴ مدیرکل محترم  دفتر نوسازی  و تحول اداری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور زمان برگزاری سراسری آزمون استخدامی شهرداری‌های کشور تغییر نموده است. از اینرو زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی شهرداری‌های استان  متعاقباً از طریق سایت استانداری اعلام خواهد شدو زمان و مکان برگزاری آزمون  بر روی کارت ورود به جلسه  مشخص می‌گردد.


آگهی استخدام پیمانی شهرداری های استان گیلان

مهلت ثبت نام آزمون تا ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۰۵ تمدید گردید.

استانداری گیلان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای شهرهای ( رشت ، بندرانزلی ، آستارا، تالش ، آستانه اشرفیه ، کیاشهر ، لوشان ، فومن ، رود بار ، ماسوله ، واجارگاه، دیلمان ، سیاهل ، احمد سرگوراب، رضوانشهر، خشکبیجار، چابکسر، جیرنده، کوچصفهان، ماسال، رودسر)از محل استخدامی شماره ۱۶۶۱۸۸۱ مورخ ۱۳۹۴/۰۷/۱۸ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورو مصوبه ۳۳۳۶۱ مورخ ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان شهرداریهای و دهیاری های کشور تعداد ۶۱ نفر واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای تخصصی ، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی بشرح زیر استخدام می نماید

برای مشاهده متن کامل آگهی استخدام اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ مرداد ۹۴ – گیلان باید کشاورزی محور باقی بماند

خبرگزاری مهر : امام جمعه موقت رشت با اشاره به ظرفیت های استان گیلان در حوزه کشاورزی تاکید کرد: صنعتی شدن گیلان به صلاح اقتصاد این استان نبوده و این استان باید کشاورزی محور باقی بماند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل پور رضا در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت کشاورزی و گردشگری را دو ظرفیت اصلی اقتصادی گیلان دانست و افزود: حتی اگر از پروژه های کارآفرینی در حوزه کشاورزی و گردشگری سودی حاصل نمی شود، نباید این دو ظرفیت را نادیده بگیریم بلکه باید مشکل را در مدیریت جستجو کرد.
خطیب جمعه رشت ادامه داد: در کشورهای دیگر با مدیریت و حمایت های ویژه کشاورزی را به درآمدزایی و اشتغال زایی رسانده اند.
وی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر صنعتی شدن گیلان و حذف کشاورزی از اقتصاد این استان تاکید کرد: گیلان باید کشاورزی محور باقی مانده و صنعتی شدن این استان به صلاح استان و مردم نیست.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: مهمترین نشانه انسانیت، دوری از ظلم کردن به ضعفا و حمایت از ایتام است و کسی که انسان باشد، به مراحل بالای تقوا هم خواهد رسید.
وی افزود: از مراحل بعدی رسیدن به تقوا همچنین رعایت حلال و حرام و حدود خداوند است که باید با دستگیری انبیا و راهنمایی آنها باشد.
خطیب جمعه رشت با اشاره به لزوم تزکیه نفس تاکید کرد: تقوای الهی راهی بی پایان است که باید از درون هر فرد شروع شده و تا زمانی که افراد متقی با ایمان تر نشوند، افراد گناهکار با ایمان نخواهند شد.
حجت الاسلام پور رضا در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار تصریح کرد: امانتداری شرط اول کار خبرنگار بوده و خبرنگارمتخصص کسی است که اخبار را بعد از درستی آزمایی منتشر کرده و با انتشار شایعات، فضای جامعه را ملتهب نمی کند.
وی همچنین به روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و گفت: در کشور ما صنایع کوچک باید مورد حمایت قرار گیرند ولی چند مورد اساسی درباره صنایع کوچک در گیلان وجود دارد که باید لحاظ شود.
حجت الاسلام والمسلمین پوررضا افزود: در بحث کارآفرینی نیز باید از کارآفرینان حقیقی حمایت کرد چراکه خیلی از افرادی که خود را به عنوان کارآفرین جا می زنند، تنها به دنبال کسب رانت های ویژه و وام های کار آفرینی بوده اند.
وی تصریح کرد: وام هایی که کارآفرینان غیر واقعی دریافت کرده اند، امانتهای مردم در دست بانکداران بوده که باید برای هدر دادن آنها پاسخگو باشند.
خطیب جمعه رشت در ادامه با اشاره به اظهارات مقامات آمریکا و غرب و تکرار ادعاها و تهدیدها علیه ایران تاکید کرد: کسانی که می خواهند رفتار مقامات غربی را تحلیل کنند باید چرایی مبارزه آمریکا با ملت ایران و فریبکار و بدعهد بودن آمریکا و دولت های غرب را در نظر داشته و بر این اساس تحلیل های خود را ارائه دهند.


خبر ۳۱ تیر ۹۴- اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح ملی فعال می‌شود

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری، همسو با اهداف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در توسعه، احیا و مدیریت منابع طبیعی به عنوان بازوان توانمند و همیاران ارزشمند اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری فعال خواهد شد.
مهندس زارع در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، با اشاره به توانمندی شرکت‌های تعاونی کوچک و بزرگ در امور مرتبط با مرتع، جنگل و منابع طبیعی و آبخیزداری در گیلان، اظهار کرد: اکثریت این شرکت‌های تعاونی دارای اعضای تحصیل کرده و دانش‌آموخته و افراد با تجربه در زمینه منابع طبیعی هستند و با بهره‌گیری از توانمندی‌های آنها در زمینه حفاظت از انفال و بهره‌برداری اصولی و منطقی از منابع موجود می‌توان گام‌های بسیار موثری در صیانت از منابع طبیعی و ایجاد اشتغال در این زمینه برداشت.
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ شرکت تعاونی مرتبط با قریب به ۸۰۰ عضو در استان گیلان وجود دارد که با سازماندهی و ایجاد تشکیلاتی که بنا بر سیاست‌های کلان سازمانی داریم، این تشکل‌ها در قالب اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری منسجم شده و همسو با اهداف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و بسته به شرایط استان و امکانات بالقوه گیلان در توسعه، احیا و مدیریت منابع طبیعی به عنوان بازوان توانمند و همیاران ارزشمند اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری فعال خواهند شد.
‌زارع از اجرای این طرح در سطح ملی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اقدامات موثر استان و پیشگامی گیلانیان در این امر، یک گیلانی به عنوان یکی از سه عضو هیات موسس اتحادیه مذکور در سطح کشور انتخاب و مشغول فعالیت بوده که همین امر موجب افتخار استان است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از حمایت‌های دولتی برای اجرای دقیق این طرح خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با تشکیل اتحادیه استانی و انسجام تعاونی‌ها رونق بیشتری در معیشت اعضای شرکت‌های تعاونی مرتبط بوجود آمده و با مشارکت آنها در پروژه‌ها و طرح‌های حفاظت و صیانت از منابع طبیعی زمینه حضور بیشتر مردم در توسعه و گسترش منابع طبیعی فراهم شود، مضاعف بر اینکه موجب افزایش اشتغال در این بخش بسیار حساس اقتصادی نیز خواهد بود.


خبر ۲۹ تیر ۹۴ – گردشگری دریایی بستر اشتغال پایدار در گیلان

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دریا ظرفیتی بزرگ برای توسعه جوامع محسوب می‌شود و گیلان از این موهبت الهی با ۳۰۰ کیلومتر ساحل و همجواری با چهار کشور جمهوری آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان در دریای خزر برخوردار است.
استفاده از منابع و ذخایر دریا برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در تمام مناطق کشورهای دارای دریا پیگیری می‌شود و در این راستا گردشگری دریایی از قابلیت‌های ویژه برای توسعه در گیلان است.
سال‌های گذشته استفاده از ظرفیت دریا تنها به صید و گردشگری ساحلی محدود شده بود، اما اکنون رویکرد جدید مسئولان برای استفاده از بستر مغفول مانده ساحل و دریا برای ایجاد اشتغال پایدار در گیلان است.
کمیته راهبردی گردشگری دریایی گیلان تشکیل شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی گردشگری دریایی در استان اظهار کرد: کمیته مذکور در راستای توسعه و تحقق برنامه‌های کلان توسعه گردشگری دریایی و به منظور هماهنگی در طرح، برنامه‌ریزی و تعامل بین دستگاه‌های مربوطه با استفاده از ظرفیت، همکاری و همفکری متخصصان و صاحب‌نظران مجرب در حوزه‌های مختلف دریایی بخش خصوصی و دولتی با درک اهمیت بهره‌برداری از قابلیت‌های موجود تشکیل شده است.
رضا علیزاده با بیان اینکه کمیته راهبردی گردشگری دریایی به منظور ایجاد اشتغال، فقرزدایی، ارزآوری و توسعه صنعت گردشگری، دریانوردی و خطوط کشتیرانی مسافری در گیلان تشکیل شده است، تصریح کرد: تمام فعالیت‌هایی که توسط گردشگر با اهداف تفریحی، گردشگری و مسافری در محیط رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، سدها، تالاب‌ها، سواحل مربوطه و فرا ساحلی انجام می‌شود را گردشگری دریایی می‌نامند.
وی گردشگری دریایی را شامل مجموعه‌ای از خدمات مدیریتی، آموزشی، بازاریابی، گردشگری، حمل و نقل، امور گمرکی، بیمه، تبلیغات و تسهیل در امر ورود و خروج گردشگران عنوان کرد و افزود: گردشگری دریایی با هدف توسعه مبادلات بازرگانی خدمات در حوزه دریا در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، توسعه صادرات خدمات، کسب درآمدهای ارزی، تبادل و انتقال دانش فنی و فناوری‌های پیشرفته، بسط مناسبات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و توسعه اشتغال انجام می‌شود.
علیزاده از تشکیل کارگروه‌های تخصصی کمیته راهبردی گردشگری دریایی گیلان خبر داد و بیان کرد: کارگروه استفاده از دریا برای مقاصد پزشکی با هدف استفاده از موجودات دریایی در طب سنتی، استفاده از دریا در راستای راه‌اندازی کشتی‌های بیمارستانی به منظور ارتقای سطح سلامتی و مداوای بیماران در مناطق ساحلی و جزایر و ساخت مجتمع‌های آب‌درمانی و ماساژ مجهز در کنار سواحل زیرنظر متخصصان طب دریا تشکیل شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر ایجاد انواع تاسیسات، موسسه‌ها و ساخت شناور و صنایع ساحل و فراساحل در استان تاکید کرد و گفت: ایجاد مجموعه دهکده‌های دریایی، تبدیل جزایر به مقاصد گردشگری با رویکرد استفاده از تفریح‌های دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت در استان پیگیری می‌شود.
وی خواستار ساخت بنادر گردشگری در گیلان شد و خاطرنشان کرد: ساخت جزایر مصنوعی، ساخت کشتی‌های گردشگری، ساخت هتل‌های دریایی، ساخت موزه‌های دریایی، ساخت پارک آبی در کنار ساحل، ساخت قایق‌های کف شیشه‌ای به منظور دیدن آبزیان دریا، ساخت پلاژهای دریایی و ایجاد پارکینگ شناورهای دریایی تفریحی در ساحل از برنامه‌های کمیته راهبردی گردشگری در استان است.
علیزاده گردشگری دریایی بر پایه زیست بوم‌ها را حائز اهمیت خواند و یادآور شد: ساخت آکواریوم‌های بزرگ طبیعی، استفاده از شناورهای از رده خارج شده در دریا برای ساخت زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان دریایی برای مقاصد گردشگری و علمی، ساخت پارک دلفین‌ها در ساحل دریا، توسعه و ایجاد جنگل‌های دریایی، ساخت ژئوپارک‌های دریایی و ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای پرندگان و جانوران دریایی توسط کمیته راهبردی گردشگری در استان پیگیری می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه گردشگری بر پایه غذاهای دریایی از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود، اظهار کرد: ایجاد رستوران‌های دریایی ثابت و سیار با توجه به وجود ۱۵۰ نوع غذای دریایی در استان تاثیرگذار است.
وی توسعه اجتماعی و توانمندسازی جوامع محلی با گردشگری دریایی را امکانپذیر عنوان کرد و افزود: ایجاد کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی دریایی، تولید و فروش محصولات در سایت‌های مربوطه، راه‌اندازی موزه‌های ثابت و سیار دریایی با استفاده از توانمندی‌های موجود، ایجاد و استفاده نمادین از بناهای مرتبط با فرهنگ دریایی برای مقاصد گردشگری و آشنایی جامعه با تاریخ دریانوردی کشور و برگزاری جشنواره‌های دریایی و ساحلی در توسعه گردشگری دریایی مهم است.
علیزاده ایجاد ورزش‌ها و تفریح‌های آبی و طراحی کاروان‌های گردشگری دریایی را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: تعریف مقاصد جدید گردشگری با رویکرد گردشگری دریایی، طراحی کاروان‌های گردشگری دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت، ایجاد، راه‌اندازی و ساماندهی فعالیت‌های مربوط با ورزش‌ها و تفریح‌های آبی شنا، اسکی روی آب، قایقرانی، جت‌اسکی، غواصی و واترپلو، برگزاری مسابقه‌های ورزشی در دریا و کنار ساحل و انجام فعالیت‌های تفریحی، ورزشی، فرهنگی و علمی در داخل محیط‌های آبی و ساحلی در کمیته راهبردی گردشگری دریایی گیلان پیگیری می‌شود.
سردرگمی سرمایه‌گذاران دریایی گیلان برطرف می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به متولیان متعدد گردشگری دریایی در استان اشاره کرد و گفت: اداره بنادر و کشتیرانی، شرکت سهامی آب منطقه‌ای، سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری و… با توجه به بخشنامه‌های موجود هر کدام متولی بخشی از ساحل و دریا در گیلان هستند.
حجت شعبانپور با بیان اینکه اگر نتوانیم دستگاه‌های مذکور را هماهنگ کنیم سرمایه‌گذاران دریایی در گیلان دچار سردرگمی می‌شوند، تصریح کرد: در تمام دنیا برای ایجاد اشتغال به طرف دریا می‌روند اما این اتفاق در گیلان نیفتاده و نیروهای ما مجبورند به استان‌های دیگر بروند.
وی بر برطرف کردن مشکل سرمایه‌گذاران دریایی در گیلان تاکید کرد و افزود: احیا و بهره‌برداری از نعمت الهی ساحل و دریا برای ایجاد اشتغال مهم است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به وضعیت کشتی میرزا کوچک در زمینه گردشگری، بیان کرد: اسفند ماه سال گذشته اجازه پهلوگیری کشتی میرزا کوچک در بندر انزلی صادر شده و این کشتی می‌تواند از ترمینال مسافری این بندر استفاده کند.
شعبانپور شرط تردد کشتی میرزا کوچک در آب‌های داخلی و خارجی را اخذ گواهینامه‌های مربوطه دانست و یادآور شد: زمانی که هوا مناسب نیست از کشتی میرزا کوچک به عنوان هتل، رستوران و کافی‌شاپ استفاده می‌شود و در این زمینه مجوزهای لازم صادر شده است.


خبر ۳ تیر ۹۴ – اشتغال ۳۰ هزار نفر در صنعت فرش گیلان

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی نجفی ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به عملکرد صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: سال‌های گذشته عملکرد صندوق مذکور خوب نبود و بازپرداخت تسهیلات انجام نشده است.
وی بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط صندوق کارآفرینی امید تاکید کرد و افزود: روان‌سازی پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال خانگی حائز اهمیت است.
نجفی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات باید در راستای ایجاد اشتغال باشد، تصریح کرد: فرمانداران باید در پرداخت تسهیلات نظارت داشته باشند تا ریالی از اعتبارات هدر نرود.
استاندار گیلان خواستار جلوگیری از دامن زدن به تورم شد و بیان کرد: تسهیلات باید در راستای اشتغال، تولید و رونق باشد.
وی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، آی.تی و دولت الکترونیک را خواسته مسئولان در گیلان عنوان کرد و گفت: امسال دولت الکترونیک باید در گیلان راه‌اندازی شود و عقب‌ماندگی در این زمینه زیبنده استان نیست.
نجفی با اشاره به اینکه دولت الکترونیک موجب شفاف‌سازی فعالیت‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه دولت الکترونیک جزو اندیشه‌های جدید در استان است.
استاندار گیلان به فعالیت‌های خوب انجام شده در صنعت فرش گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال تقاضای ۳۰ هزار شغل در صنعت فرش استان را داریم و این امر باید عملیاتی شود.
وی با تاکید بر کمک به رونق بازارچه فرش گیلان، اظهار کرد: استعداد هنرهای دستی خوبی در استان وجود دارد و صنعت فرش از سالم‌ترین و پاک‌ترین اشتغال محسوب می‌شود.
نجفی خواستار استفاده از فرصت فرشبافی در خانه‌ها شد و بیان کرد: پرداخت یارانه خدمت به مردم نیست ضمن اینکه پرداخت یارانه به نیازمندان از سیاست‌های دولت است.
استاندار گیلان بر رونق اشتغال خانگی در استان تاکید کرد و افزود: گل و گیاه یکی از فرصت‌های ایجاد اشتغال است و باید توسعه پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از اشتغال باید از طریق کشاورزی در گیلان ایجاد شود، تصریح کرد: دستگاه‌ها موظف هستند در بخش کشاورزی همکاری داشته باشند.
نجفی به اقدام‌های خوب انجام شده در اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت: کمک به باشگاه‌های ورزشی باید تداوم داشته باشد.


خبر ۲۴ خرداد ۹۴ – لزوم تحقق اشتغال ۴۰ درصدی در بخش کشاورزی 

خبرگزاری ایسنا : استاندار گیلان گفت: همه اندیشه استان باید حداقل ۴۰ درصد به سوی کشاورزی باشد و انتظار داریم در بحث اشتغال ۴۰ درصد را از بخش کشاورزی داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، دکتر محمدعلی نجفی، امروز در دیدار با معاونین و مدیران ستادی شهرستان‌های سازمان جهادکشاورزی که به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد، با بیان اینکه بخش کشاورزی در استان گیلان فعال و پویاست، اظهار کرد: انتظارات ما فراتر از وضعیت موجود است زیرا برنج در گیلان مظلوم واقع شده و با توجه به اینکه بخش عظیم اقتصاد مردم و کشاورزان به برنج اختصاص دارد، اما هنوز شاهد نمایش مطلوب این بخش در استان و کشور نیستیم و کمتر به آن پرداخته می‌شود.
وی با بیان اینکه صداقت، راستگویی و امانتداری مشی اصلی مسئولان استان در ارتباط با مردم است، افزود: هرگاه ما صادقانه با مردم رفتار کنیم برکات و ثمرات آن از جانب خداوند به جامعه و در نهایت به مردم باز می‌گردد.
نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: ما بعنوان مسئولان، تحقق این صداقت و راستگویی را رصد می‌کنیم و هرجا که مغایرتی با این امر احساس کنیم به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.
دکتر نجفی با اشاره به سفر هیئت دولت به گیلان و رهاورد‌های خوبی که برای مردم به ویژه کشاورزان داشته است، خاطرنشان کرد: همه اندیشه استان باید حداقل ۴۰ درصد به سوی کشاورزی باشد و انتظار داریم در بحث اشتغال ۴۰ درصد را از بخش کشاورزی داشته باشیم.
استاندار گیلان جلوگیری دولت از واردات بی‌رویه برنج را دارای اثرات مثبت خواند و گفت: در سال قبل از ۹۱، شاهد مشکلات زیادی از سوی واردات بی‌رویه برنج بودیم زیرا راحت‌ترین و بی دردسرترین کار، واردات بود. البته کشور و استان با ضربه به اقتصاد و تولید داخلی تاوان آن را داد. در آن سال‌ها هزار و ۹۵۰ تن واردات برنج داشتیم، در حالی که کشور می‌توانست حداکثر ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن واردات داشته باشد.
وی ‌یادآور شد: علیرغم تاکیدات دولت مبنی بر عدم واردات برنج گاهی شاهد واردات بی‌رویه آن در بازارچه‌های مرزی هستیم که باید به صورت جدی با آن برخورد شود.
نجفی با بیان اینکه دولت امسال نیز در صورت لزوم برای ایجاد شور و رغبت در کشاورزان، وارد خرید توافقی برنج می‌شود، اضافه کرد: این کار موجب می‌شود مردم همواره دولت را در کنار خود احساس کنند.
وی با تاکید بر لزوم مدیریت آب در زمین‌های کشاورزی همزمان با افزایش دمای هوا در روزهای آتی و تبخیر شدید آب‌های سطحی، بیان کرد: کشاورزان باید حداکثر صرفه‌جویی را در مصرف آب داشته باشند و اجازه ندهند حتی یک مترمربع از زمین‌های کشاورزی استان خشک شود.
استاندار گیلان در ادامه از پرداخت بدهکاری ۵۰ میلیارد تومانی برای خرید برگ سبز چای در استان خبر داد و متذکر شد: ما به دنبال این نیستیم که چای موجود در انبارها که قدمت چندین ساله دارد به بازار عرضه شود زیرا از نظر بهداشت و استاندارد از کیفیت مطلوب برخوردار نیستند. باید به چای نیز مانند برنج توجه جدی شود.
نجفی برنج گیلان را باکیفیت‌ترین برنج دنیا دانست و خاطرنشان کرد: همانطور که از سراسر دنیا برای کشف شیوه کشت برنج به ایران و گیلان سفر می‌کنند، باید شاهد این اتفاق در بخش چای نیز باشیم.
استاندار گیلان خواستار حفظ اراضی ملی در بخش منابع طبیعی شد و تصریح کرد: ما باید با مجوز دادن به سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی شاهد ارتقای این بخش باشیم و از تغییر کاربری‌های بی مورد جلوگیری کنیم.
وی در پایان با اشاره به کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در کشور، عنوان کرد: در استان گیلان هم رتبه بیکاری از دوم کشور به هفتم یا هشتم در پایان سال ۹۳ رسید و این اقدامی خوب البته ناکافی است. ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی یکی از راه‌های تحقق این امر است.


خبر ۵ خرداد ۹۴ – نگاهی به وضعیت اشتغال امروز در گیلان ‌

خبرگزاری ایسنا : فشار اقتصادی برای کسانی که فاقد کارند، بسیار زیاد است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، کار و داشتن شغل از نیازهای ضروری افراد جامعه محسوب می‌شود. افزایش جمعیت و کمبود تقاضای نیروی کار و اتوماسیون، مهم‌ترین علل بیکاری هستند. یک عامل مهم بیکاری، افزایش رقابت بین‌المللی در صنایعی است که پیشرفت روزافزون غرب بر پایه آن بنیاد نهاده شده بود.
یکی از عوامل دیگر بیکاری عدم برنامه‌ریزی درست دولت و خانواده است. بیکاری برای کسانی که به داشتن شغل ثابت و مطمئن عادت کرده‌اند، می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. مستقیم‌ترین نتیجه بیکاری، از دست دادن درآمد است. فشار اقتصادی برای کسانی که فاقد کارند بسیار زیاد است و جمعیت افراد فاقد کار در گیلان مطلوب نیست و به همین جهت ایجاد و توسعه اشتغال از اولویت‌های کاری مسئولین استان قرار گرفته است.
ایزددوست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در جلسه اشتغال استان گفت: در سال گذشته متعهد بودیم تا برای ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر در گیلان اشتغال ایجاد شود و به این تعهدات عمل شد.
وی اضافه کرد: ۸ دستگاه گیلان در جهت ایجاد اشتغال بیش از تعهدات خود عمل کردند.
ایزددوست با بیان اینکه همکاری بانک‌ها برای ایجاد اشتغال در گیلان مطلوب بوده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته بانک‌های استان ۹ درصد بیشتر از سال ۹۲ در این حوزه پرداختی داشتند.
همکاری بانک‌ها در توسعه اشتغال گیلان بیشتر شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: امیدواریم همکاری بانک‌ها در جهت توسعه اشتغال گیلان بیش از سال گذشته باشد.
محمدحسین اصغریان معاون مدیریت منابع‌انسانی استانداری گیلان و یکی از اعضای کارگروه اشتغال استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه شاهد فاکتورهای خوب اقتصادی در گیلان هستیم، گفت: ترقی و پیشرفت استان را مرهون حمایت همه اقشار جامعه هستیم.
وی تصریح کرد: طبق گزارش مرکز آمار ایران، وضعیت اشتغال در گیلان بهبود یافته است.
همچنان درصد بیکاری گیلان بالاست
وی با اشاره به اینکه علیرغم پیشرفت‌ها در جهت توسعه اشتغال، گیلان همچنان با درصدهای بالای بیکاری همراه است، خاطرنشان کرد: همت‌ها را باید دو برابر کنیم.
اصغریان با بیان اینکه در جهت بهبود اشتغال استان ۲۱۲ میلیار تومان از سوی بانک‌ها در سال گذشته پرداخت شد، تصریح کرد: لازم است بانک‌ها نیز در نوع مصارف منابع خود مدیریت موثرتری در جهت ایجاد اشتغال بیشتر در گیلان داشته باشند.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور درخصوص توسعه و پیشرفت و خروج از رکود در سال ۹۴ گفت: این بحث از سال گذشته در گیلان به صورت جدی آغاز شده و در سال ۹۴ محوریت فعالیت‌های ما با ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است.
آسیب‌های موجود گیلان ناشی از بیکاری است
وی بخشی از آسیب‌های موجود در جامعه را از بیکاری دانست و افزود: دستگاه‌ها موظف هستند، براساس سیاست ابلاغی دولت در بخش‌هایی که به آنان سپرده می‌شود را حول محور اشتغال اجرایی کنند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه به رغم تلاش‌های ارزشمند در بخش صنعت و تجارت گیلان فاصله زیاد تا نقطه مطلوب داریم، گفت: تا پایان سال با تدابیری که اتخاذ خواهد شد، درصد قابل توجهی از طرح‌های نیمه تمام باید از آمار حذف شود.
وی ظرفیت موجود ایجاد اشتغال در بحث سلولزی را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: منابع‌طبیعی و جهاد کشاورزی باید به صورت ویژه منابع لازم را در اختیار این بخش قرار دهند.
اجازه پرداخت بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌ها داده شد
استاندار همچنین با اشاره به اینکه در سفر رئیس‌جمهور به گیلان اجازه پرداخت بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌ها داده شده است، خاطرنشان کرد: این جزء مطالبات استان گیلان است و پیگیر اجرای مصوبات سفر در تمامی بخش‌ها هستیم.
وی با بیان اینکه عملکرد سازمان‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی استان در ایجاد اشتغال رضایتمند نیست، یادآور شد: در سراسر استان ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و استعدادهای بالقوه‌ای هم در بحث گردشگری و هم در بخش کشاورزی وجود دارد که متاسفانه حرکت قابل قبولی انجام نگرفته است و در صورتی که تحول لازم در بحث اشتغال در این دستگاه‌ها مشاهده نشود، تصمیم دیگری اتخاذ خواهد شد.
دکتر نجفی خاطرنشان کرد: امسال تلاش خواهیم کرد تا درصد اشتغال استان را تا سطح قابل قبولی در کشور بالا ببریم.
بعضی از سازمان‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند
وی عملکرد بانک‌های عامل استان را پس از ابراز نگرانی ماه‌های گذشته مثبت ارزیابی کرد و افزود: بعضی از سازمان‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری وابسته به رغم وعده‌هایی که به استان دادند متاسفانه تاکنون اقدام موثری در بحث سرمایه‌گذاری انجام نداده‌اند که اگر حرکت مناسبی را انجام ندهند، در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور معرفی خواهند شد.
دستگاه‌ها از فرصت‌ها در جهت ایجاد اشتغال استفاده کنند
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، غلامعلی جعفرزاده از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش ۱.۱ درصدی نرخ بیکاری گیلان از استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی قدردانی کرد و گفت: ۲۲ ماده در بودجه سال ۹۴ فرصت‌های ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده است که نقش دستگاه‌ها برای استفاده از فرصت‌های قانونی موجود بسیار بااهمیت است.
وی به شرکت‌های بزرگ اقتصادی موجود در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: مدیران این دستگاه‌ها تمهیدات لازم برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های مذکور در گیلان را فراهم کنند.


 خبر ۴ خرداد ۹۴ –  ایجاد اشتغال توسط آبزی پروری

خبرگزاری ایرنا : انزلی – ایرنا – استاندار گیلان دریا محوری را از بحث های مهم دولت و استان دانست و آبزی پروری را از فرصت های مهم ایجاد اشتغال و تولید در استان عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز دوشنبه در جمع مدیران شیلاتی و فرمانداران استان اظهار کرد :۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت های امر پرورش ماهی در قفس طی دو سال از سوی دولت اختصاص یافته ضمن آنکه بانک ها نیز پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش را متقبل شده اند.
وی با اشاره به تعیین تولید ۱۰ هزار تن ماهی از طریق پرورش ماهی در قفس متذکر شد: باید با ایجاد زمینه لازم برای سرمایه گذاران ، زیرساخت ها و امکانات اولیه و بچه ماهی و تسریع در صدور مجوز، به دنبال افزایش این رقم باشیم .
استاندار گیلان با بیان این که مسوولیت اصلی کار با شیلات است، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی موظفند طی ۱۰ روز به استعلام ها پاسخ دهند و شیلات حداکثر طی ۲۰ روز مجوز برای سرمایه گذاری صادر کند .
وی با اشاره به توجه رییس جمهوری به مباحث آبزی پروری گفت: مدیران موظفند اشکالات و نگرانی هایی که در بحث های مختلف از جمله محیط زیست و آب منطقه ای وجود دارد را رفع کنند و روش هایی ارائه دهند که کمترین مشکل اتفاق بیفتد ولی اصل موضوع باید انجام شود.
استاندار گیلان ادامه داد: کار باید به صورت اصولی پی گیری شود؛ شرکت های دارای سرمایه و دانش کار وارد عرصه پرورش ماهی در قفس شوند و با توجه به عدم تولید ملزومات مورد نیاز این نوع آبزی پروری نسبت به خرید آن از کشوری دارای تجربه و توانمندی لازم در تولید استفاده شود .
وی با اشاره به این که قیمت بالای ماهی یکی از عوامل موثر بر پایین بودن سرانه مصرف ماهی در کشور است، پرورش ماهی را نه تنها برای ایجاد اشتغال و تولید پروتئین مورد نیاز مردم، بلکه برای کاهش قیمت و امکان مصرف راحت اقشار مختلف تاثیرگذار خواند .
گیلان با تولید بالغ بر ۴۷ هزار تن ماهیان گرمابی و سردآبی، از استان های برتر در بحث تولیدات شیلاتی است.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۴ –  اشتغال بیش از ۷ هزار گیلانی نتیجه طرح های اقتصاد مقاومتی

با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در گیلان برای ۷ هزار و ۱۷۵ نفر شغل ایجاد شده است .
رییس بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان امروز با اعلام این خبر گفت:این افراد در ۲ سال گذشته با بهره برداری از ۲ هزار و ۳۲۱ طرح اقتصاد مقاومتی، مشغول بکار شدند.
سرهنگ تجربه کار افزود: برای اجرای این طرح های اقتصاد مقاومتی ۲۱۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است .
به گفته وی بیشتر طرح های اقتصاد مقاومتی گیلان مربوط به تولید قارچ ، پروش ماهی وماکیان است


 

وبسایت: www.gilan.ir
کارفرما

دانلود برنامه موبایل

167 نظر برای «استخدام استانداری گیلان سال ۹۷ (خبر جدید)»


 1. سینا

  سلام من هنوز نتونستم کارت ورود ب جلسمو بگیرم …؟چیکار کنم . تاخیر ازمون گیلان 94.10.11 موکول ب چ زمانی شد …لطفا جواب بدین

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.