اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۷ (کلیه اخبار)

۲ روز قبل ۳۲ نظر

تعیین دستمزد کارگران

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

 در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جزییات تعیین دستمزد کارگران اعلام میشود

لینکهای مفید

فهرست اخبار تعیین دستمزد کارگران موجود در این صفحه :


۲۷ دی ۱۳۹۷
ابلاغ دستورالعمل رسیدگی و نظارت بر وضعیت حقوق کارگران
معاون توسعه و منابع انسانی شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل رسیدگی و نظارت بر وضعیت حقوق کارگران پیمانکاری خبر داد و تاکید کرد: اگر پیمانکاران این بخش را اجرایی نکنند قراردادشان فسخ می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
عیدی کارگران الکترونیکی پرداخت می‌شود
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: طبق مصوبه شورای انقلاب، در پایان هر سال به کارگران کشور مبلغ ۲ ماه حقوق تا سقف حداقل ۳ برابر دستمزد ثابت‌شان به عنوان عیدی تعلق خواهد گرفت.
ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۱۳۹۷
فردا بسته حمایتی کارگران واریز می‌شود
سبد حمایتی دولت تاکنون به سه گروه از مشمولان تعلق گرفته اما هنوز تکلیف سبد معیشتی ۱۴میلیون کارگر مشخص نیست و میان وعده‌های سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه معطل مانده است.
ادامه مطلب ...
۲۲ دی ۱۳۹۷
افزایش حقوق کارگران در شورای عالی کار کلید می خورد
جلسه شورای عالی کار با توجه به اعلام وزارت تعاون، با هدف تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۸، در این هفته برگزار می شود.
ادامه مطلب ...
۲۰ دی ۱۳۹۷
پیشنهاد افزایش حقوق کارگران به ۳ میلیون تومان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی ۳ پیشنهاد جدید نمایندگان برای افزایش میزان حقوق کارگران در سال ۹۸ خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۸ دی ۱۳۹۷
شرط تعیین مزد توافقی کارگران چیست؟
یک کارشناس حوزه کار با هشدار به کسانی که به دنبال حذف حداقل‌های دستمزد در روستاها و شهرهای کوچک هستند،‌ گفت: تا زمانی که قانون کار در راستای مزد توافقی اصلاح نشده، مجلس باید در برابر دیدگاه‌ها و طرح‌های خطرناکی که شان و کرامت انسان‌ها را زیر سوال می‌برد، بایستد.
ادامه مطلب ...
۱۱ دی ۱۳۹۷
پیشنهاد منطقه ای شدن دستمزد کارگران به شورای عالی کار می رود
عضو کارفرمایی شورای عالی کار گفت: کمیته مزد کانون کارفرمایان کشور طرح تعیین دستمزد براساس «مناطق و نوع صنایع» را به شورای عالی کار ارائه خواهد کرد.
ادامه مطلب ...
۹ دی ۱۳۹۷
کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟
حداقل عیدی کارگران ۲میلیون و ۲۲۸ هزار تومان و حداکثر عیدی کارگران ۳میلیون و ۳۴۲ هزار تومان برای سال ۹۸ خواهد بود.کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یکی از مهمترین موارد کارمندان، کارگران و صاحبان کار در پایان سال میزان پرداخت عیدی و سنوات است، این موارد کاملا وابسته به میزان پایه حقوق تعیین و پرداخت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۴ دی ۱۳۹۷
حق بیمه کارگران به خزانه دولت واریز می شود
دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور پیشنهاد داد سهم درمان از حق بیمه پرداختی حقوق بگیران سازمان اجتماعی به حسابی در خزانه کل کشور واریز شود.
ادامه مطلب ...
۱ دی ۱۳۹۷
مسئله دستمزد کارگران مهم است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستمزد کارگران، گفت: مسئله دستمزد کارگران موضوع مهمی است که باید بدان پرداخت و در این خصوص نیز به دنبال حل مشکل هستیم.
ادامه مطلب ...
۲۸ آذر ۱۳۹۷
احتمال ترمیم و افزایش مجدد دستمزد کارگران
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احتمال ترمیم دستمزد کارگران تا قبل از پایان امسال خبر داد و گفت: منتظر پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری در این باره هستیم.
ادامه مطلب ...
۲۶ آذر ۱۳۹۷
بررسی حقوق کارگران بزودی در شورای عالی کار
معاون امور روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل نشست شورای عالی کار برای بررسی وضعیت معیشتی و مزدی کارگران در آینده نزدیک خبرداد.
ادامه مطلب ...
۲۲ آذر ۱۳۹۷
احتمالات افزایش حقوق کارگران
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برخی احتمال‌ها درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده را تشریح کرد.
ادامه مطلب ...
۲۰ آذر ۱۳۹۷
نحوه جبران عقب ماندگی مزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می‌شود
معاون روابط کار وزیر تعاون گفت: درباره نحوه جبران کاهش قدرت خرید و عقب ماندگی مزد کارگران فقط شورای عالی کار ‌می‌تواند تصمیم‌گیری کند.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
بزودی حقوق عقب افتاده کارگران مترو پرداخت می شود
مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: تلاش می‌کنیم مطالبات پیمانکاران مترو را سبک کنیم تا آنها بتوانند به زودی حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت کنند.
ادامه مطلب ...
۱۴ آذر ۱۳۹۷
واریز دو ماه حقوق تمام کارگران فولاد خوزستان
یک مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به واریز دو ماه از حقوق تمام کارگران گروه ملی فولاد گفت: بانک ملی به عنوان سهامدار اصلی نسبت به انجام وظایف سهامداری‌اش کوتاهی می‌کند.
ادامه مطلب ...
۱۲ آذر ۱۳۹۷
دستمزد کارگران فردا بررسی می‌شود
نماینده کارگران در شورای عالی کار از تشکیل جلسه‌ای با موضوع بررسی حداقل دستمزد و معیشت کارگران در وزارت کار خبر داد.
ادامه مطلب ...
۵ آذر ۱۳۹۷
جزئیات تغییرات دستمزد کارگران ساختمانی در یک سال اخیر
در بین تمامی اقلام مورد آمارگیری، نقاش درجه دو ساختمان با ۲۲.۷ درصد دارای بیش ترین افزایش و « کمک آرماتوربند» با ۳.۸ درصد، دارای کمترین افزایش در متوسط دستمزد ساعتی در یک سال اخیر نسبت به دوره ی قبل بوده اند.
ادامه مطلب ...
۳۰ آبان ۱۳۹۷
بهترین تصمیم برای حفظ قدرت خرید کارمندان و کارگران
کارشناس حوزه کار می‌گوید: افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان تنها در صورتی کفاف هزینه‌های زندگی را می‌دهد که یا شرایط اقتصاد به قبل از آغاز سال ۹۷ برگردد یا دریافتی افراد تغییر کند.
ادامه مطلب ...
۳۰ آبان ۱۳۹۷
پرداخت یکماه از حقوق معوق کارگران گروه ملی فولاد در هفته آینده
مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار، با اشاره به پرداخت یکماه از حقوق عقب معوق ۳ هزار کارگر گروه ملی فولاد حداکثر تا پایان هفته آینده، از پرداخت کل مطالبات کارگران تا پایان آذر خبرداد.
ادامه مطلب ...
۲۹ آبان ۱۳۹۷
درخواست مجدد کارگران برای نشست اضطرار ی شورای عالی کار
نشست کمیته مزد شورای عالی کار عصر دیروز برگزار شد و برای چندمین بار نمایندگان کارگری برگزاری نشست فوری شورای عالی کار برای ترمیم قدرت خرید کارگران را درخواست کردند.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی حقوق کارگران در سال ۹۸
دولت در بخشنامه بودجه ۹۸ اعلام کرده، حقوق کارگران در سال آینده متوسط ۲۰ درصد افزایش یابد.این در حالی است که پیشنهاد و تعیین و تصویب حقوق کارگران با شورای عالی کار است، نه دولت.
ادامه مطلب ...
۲۶ آبان ۱۳۹۷
آخرین رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد
نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام آخرین رقم هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری، گفت: قدرت خرید جامعه کارگری از سال گذشته تا امروز یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان کاهش یافته است.
ادامه مطلب ...
۱۹ آبان ۱۳۹۷
بررسی وضعیت اقتصادی کارگران در دستور کار شورای عالی کار
شورای عالی کار روز سه‌شنبه با دستور کار وضعیت اقتصادی نیروی کار تشکیل جلسه می‌دهدبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دعوت‌نامه حضور در نشست شورای عالی کار برای نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت امروز ارسال شد و روز سه‌شنبه نشست شورای عالی کار برگزار می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۷ آبان ۱۳۹۷
جلسه شورای عالی کار سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود
عضو کارگری شورای عالی کار از قرار برگزاری جلسه این شورا خبر داد و گفت: این جلسه سه‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود و امیدوارم بتوانیم هرچه سریعتر قدرت خرید از دست رفته‌ کارگران را احیا کنیم.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
دستمزد کارگران قبل از مذاکرات مزد ۹۸ ترمیم شود
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی خواستار تشکیل جلسه ترمیم مزد کارگران پیش از برگزاری جلسات دستمزد سال ۱۳۹۸ شد و از وزیر کار خواست که تصویب آیین‌نامه تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار در هیات وزیران را پیگیری کند.
ادامه مطلب ...
۷ آبان ۱۳۹۷
جزئیات تصمیم جدید دولت برای جبران حقوق کارمندان و کارگران
بر اساس مصوبه جدید دولت، کارکنان رسمی، پیمانی، کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران که حقوق آنها ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان است، جبرانی خواهند گرفت.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
احتمالِ شفاف سازیِ افزایش چندمرحله‌ایِ دستمزد
عضو کارگری شورای عالی کار با تاکید بر این که قانون کار در ارتباط با افزایش دستمزد صراحت کافی دارد، گفت: قرار است ابهامات دولت و کارفرمایان برطرف شود.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
پرداخت حقوق کارگران در اولویت قرار گیرد
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: باید پرداخت مطالبات کارگران را در زمان پرداخت مطالبات پیمانکاران مدنظر قرار داده و آن را در اولویت قرار دهند تا کارگر دچار چالش و مشکل نشود.
ادامه مطلب ...
۵ آبان ۱۳۹۷
پیشنهاد برگزاری نشست غیرعلنی برای بررسی وضعیت معیشت کارگران
عضو فراکسیون کارگری مجلس، از تلاش حامیان کارگران در مجلس برای ارائه پیشنهادی به منظور برگزاری نشست غیرعلنی در صحن مجلس برای بررسی وضعیت معیشت کارگران خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲ آبان ۱۳۹۷
قول مجلس برای تهیه طرح دوفوریتی افزایش مجدد دستمزد کارگران
عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به جزئیات نشست با اعضای فراکسیون کارگری مجلس گفت: قرار شد طرح دوفوریتی «افزایش مجدد دستمزد جامعه کارگری در سال ۹۷» تهیه شود.
ادامه مطلب ...
۱ آبان ۱۳۹۷
افزایش مزد کارگران در انتظار برگزاری جلسه شورای عالی کار
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه منتظر اعلام زمان برگزاری جلسه شورای عالی کار هستیم گفت:تر
ادامه مطلب ...
۳۰ مهر ۱۳۹۷
لزوم افزایش حقوق کارگران توسط دولت
رییس فراکسیون پاسخگوی مجلس گفت‌: حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان درآمد مازاد دولت در سال جاری است که بخشی از آن برای بسته‌های حمایتی و بخش دیگر برای ترمیم حقوق کارمندان و کارگران باید در نظر گرفته شود.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
همزمان با افزایش حقوق کارمندان باید حقوق کارگران نیز افزایش یابد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت‌: دولت باید توجه ویژه‌ ای به اقشار کم درآمد جامعه داشته باشد، چرا که افزایش قیمت کالاها آسیب جدی به این قشر وارد می‌کند.
ادامه مطلب ...
۲۶ مهر ۱۳۹۷
عدم افزایش دستمزد کارگران
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط فعلی تنها موضوع بسته‌های حمایتی در دستور کار است و خبری از افزایش دستمزدها نیست.
ادامه مطلب ...
۲۶ مهر ۱۳۹۷
لزوم ترمیم حقوق کارکنان و کارگران حداقل یک بار در سال
بسته حمایتی نقدی تورم زاست نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت : بر اساس قانون ترمیم حقوق کارکنان و کارگران حداقل یک بار در سال باید انجام شود ؛ بسته حمایتی دولت به اقشار آسیب پذیر غیر نقدی است چرا که شارژ نقدی موجب تورم در جامعه می شود.
ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۱۳۹۷
توزیع بسته‌های حمایتی به حقوق بگیران زیر ۳ میلیون تومان
محسنی‌بندپی گفت: تمام افرادی که حقوق آنها زیر ۳میلیون تومان است واجد شرایط دریافت بسته‌های حمایتی هستند که یکشنبه هفته آینده میزان و نحوه توزیع این بسته‌ها اعلام خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۲۱ مهر ۱۳۹۷
وضعیت دستمزد مشاغل منتخب بخش کشاورزی در مناطق روستایی در سه ماهه اول سال
براساس یافته‌های مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار شکاف قابل توجهی که بین متوسط دستمزد روزانه مردان و زنان کارگر "دروگر غلات" در بهار ۱۳۹۶ دیده می‌شد در بهار ۱۳۹۷، نزدیک به ۰.۸ درصد، کاهش پیدا کرده است.
ادامه مطلب ...
۱۹ مهر ۱۳۹۷
کمک به کاهش هزینه‌های درمانی کارگران
کارشناس حوزه کار تاکید دارد که تقویت قدرت معیشت کارگران نیازمند عبور از اقتصاد خدماتی به اقتصاد تولیدی و احیای اشتغال در بخش تولید است. او معتقد است دادن تسهیلات ودیعه مسکن و کمک به کاهش هزینه‌های آموزشی و درمانی در تقویت معیشت کارگران راهگشاست.
ادامه مطلب ...
۱۸ مهر ۱۳۹۷
چهار راه افزایش قدرت خرید کارگران
از نگاه یک کارشناس حوزه کار پیش‌بینی بسته‌های غذایی،‌ معافیت مالیاتی کارگران، کاهش تعرفه خدمات درمانی و معافیت کارفرمایان از پرداخت مالیات و عوارض از جمله راهکارهای حمایت از خانوارهای کارگری و افزایش قدرت خرید کارگران است.
ادامه مطلب ...
۱۴ مهر ۱۳۹۷
انتظار جامعه کارگری برای ترمیم حقوق و دستمزد کارگران
دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات شهرستان های ساوه و زرندیه گفت: انتظار جامعه کارگری از رئیس جمهور ترمیم حقوق و دستمزد کارگران است.
ادامه مطلب ...
۱۱ مهر ۱۳۹۷
دستمزدها باید نقدی افزایش یابد
عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به کاهش ۸۰۰ هزار تومانی قدرت خرید کارگران، اظهار داشت: افزایش دستمزد جزو مطالبات به‌حق جامعه کارگری است. باید به‌صورت سه‌جانبه مذاکره در مورد این مسائل صورت گیرد. دستمزدها، به‌صورت نقدی باید افزایش یابند. عدم افزایش دستمزدها، عواقب زیادی برای تولید خواهد داشت.
ادامه مطلب ...
۹ مهر ۱۳۹۷
استدلال‌هایی در مخالفت با افزایش دستمزد کارگران
نماینده کارگران در شورای عالی کار می‌گوید، سبد معیشتی خانواده‌های کارگری از ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان در دی‌ماه گذشته، اینک با گرانی‌های اخیر، به ۴ میلیون و ۸۵ هزار تومان رسیده است؛ همین مسئله، دلیل درخواست آنان برای برگزاری جلسه‌ی ترمیم دستمزد کارگران است. در این میان استدلال‌هایی در مخالفت با افزایش دستمزد مطرح می‌شوند؛ استدلال‌هایی که داعیه‌دار حفاظت از «نفع اقتصاد ملی»‌اند، اما به نظر می‌رسد که نفع کارفرمایان و بخش خصوصی‌ را در نظر دارند.
ادامه مطلب ...
۷ مهر ۱۳۹۷
افزایش دستمزد را هرچه سریع‌تر اجرایی کنید
کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در نامه‌ای خطاب به دولتی‌ها، خواستار برگزاری جلسات سه‌جانبه‌ی ترمیم مزد شدند.
ادامه مطلب ...
۴ مهر ۱۳۹۷
دستمزد کارگران در شرایط کنونی اقتصاد کشور باید شناور شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است، میزان دستمزد کارگران نیز باید شناور باشد.به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب (نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با کاهش شدید قدرت خرید مردم طی ما‌ه‌های اخیر، گفت: همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است دستمزدها و پرداخت مستمری‌ها نیز برای حفظ ارزش واقعی خودشان، باید به صورت شناور باشند.
ادامه مطلب ...
۱ مهر ۱۳۹۷
درخواست رسمی کارگران برای برگزاری جلسه شورای عالی کار
نمایندگان کارگری شورای عالی کار با ارسال نامه ای به سرپرست وزارت کار خواستار برگزاری جلسه شورای عالی کار شدند . در این نامه بیان شده است که فشار مضاعف کاهش قدرت خرید کارگران به تایید کمیته سه جانبه مزد رسیده است، بنابراین برگزاری جلسه ضروری است.
ادامه مطلب ...
۳۱ شهریور ۱۳۹۷
افزایش اشتغال با تخفیف ۲۰ درصدی حق بیمه کارفرما
نایب رئیس­ انجمن کاریابی ایران گفت: با فراگیری تخفیف ۲۰ درصدی دولت در حق بیمه کارفرما افزایش اشتغال در کشور­ را به دنبال دارد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، حسین ساروخانی افزود: تا دو سال گذشته مشوق هایی برای جذب نیرو در بخش کارفرمایی در نظر گرفته شده بود مانند بند « واو» ماده ۸۰­ که در برنامه ششم توسعه حذف و طرح کارورزی ماده ۱۴ جایگزین آن شد.
ادامه مطلب ...
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
پرداخت دو ماه دستمزد معوقه کارگران شهرداری تا ده روز آینده
شهردار سی سخت از `پرداخت دو ماه دستمزد معوقه مربوط به‌ فروردین و اردیبهشت ماه کارگران شهرداری این شهر تا ده روز آینده خبر داد.«علی‌محمد حسینی» شهردار سی سخت به خبرنگار ایلنا گفت: کارگران شهرداری سی سخت طی امروز و فردا دستمزد فروردین ماه خود را دریافت می‌کنند. دستمزد اردیبهشت ماه آنان نیز حداکثر تا ده روز آینده پرداخت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۴ شهریور ۱۳۹۷
پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارگران
سرپرست فرمانداری خواف بر اولویت تصمیم‌گیری برای پرداخت به موقع معوقات و حقوق و بیمه کارگران شاغل در واحدهای صنعتی تاکید کرد.
ادامه مطلب ...
۲۱ شهریور ۱۳۹۷
درخواست از شورای عالی کار برای ترمیم دستمزد کارگران
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد است که طرح پیشنهاد اعطای کوپن و بن کالا حکم مسکّن موقتی را دارد تا بخشی از معیشت کارگران را پوشش دهد. او از شورای عالی کار خواست تا ترمیم مزد کارگران را در دستور کار قرار دهد.
ادامه مطلب ...

۳۲ نظر برای اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۷ (کلیه اخبار)

 • کارگر
  ما سر، کاریم.شما صبح تاشب بشینید هی قانون بنویسید وبعد هم اونو برای ما تفسیر کنید. ما ساده هم میگیم، خب درست میشه.شما هم برای
  این همه بازی با کلمات میلیون میلیون تو حسابتون اضافه میشه.ولی کارگر بیچاره که در تولیدات کشور نقش عمده داره تمام وقت وعمر خودشو متمرکز کرده روی وظیفه ای که به او محول شده، تا کارش را با کیفیت بالا انجام دهد. وسرانجام باید 30سال باروزی 10الی12ساعت وقت وعمرش را روی کارش بگذارد.تازه با هزار منت که بر سرش میگذارند.میبیند پیر وخسته شده.واگه پس اندازی هم تا حالا داشته اون پس اندازه بی ارزش شده .وبعداز بازنشستگی اگه توانی براش مونده باشه بجای اینکه چند سال باقی مانده از عمرش کمی استراحت کنه ،باید سعی کنه از اول دنبال کار جدید باشه.تازه اگه سالم باشه...ومجبور نباشه هر روز از این دکتر به اون دکتر ودنبال دارو درمان (حاصل از یک عمر کارگری کردن .وگردن کارفرما را کلفت کردن)باشه.سالهاست که این روند ادامه داشته وهمیشه وعده های سرخرمن میدهید .ونمایشهایی ..مثل نماینده کارگر چه گفت ونماینده کارفرما چه کردو ....وعده های الکی و....وهمیشه کارگر باید زیر دست وپا باشه.
  من که دستم کوتاه است وشما که اون بالاتر برا خودتو میبرید و میدوزید.بدون آنکه ما نقشی داشته باشیم .فقط هر چهارسال یکبار مردم براتون عزیز میشند که ازشون بیعت بگیرید. بین اون چهار سال هم بیعت زوری میگیرید ویا با مکر وحیله....من که دستم کوتاهه ولی من امیدم فقط به خداست ودر حالی که روزهای کاریم را میگذرانم از او میخوام ریشه ظلم را نابود کنه...کسانی که به اسم دین دارند خون کارگر را توشیشه میکنند.آیا شما این حرفهای من را رکیک میپندارید .اگه فکر میکنیدمن اشتباه میگم ،خودتون تو یه جای خلوت بشینید و واقعی فکر کنید.و مقصر این وضع چیزی جز مدیریت ناکارامد نیست.من میگم کسانی که نمیتونند بیایند وشجاعت بخرج دهند بگویندما نتونستیم وبروند کنار وکار را به نیروهای تازه نفس وخلاق بسپارند....سر سال که میشه شلوغ میکنید که کارگر فلان است و ویثار...گاهی فکر میکنم عده ای عمدا میخواند کارگر همیشه ضعیف باشه. ولی تا کی....برای یه کار اداری گاهی ماهها وحتی سالها کارگر را از این اداره به اون اداره پاسکاری میکنند.بیمه تامین اجتماعی از تلاش کارگران به ثروت رسیده ،حالامثلا موقع بیماری گاهی باید از خیر دفترچه بیمه بگذره وبه پزشک آزاد مراجعه کنه..ویا مثلا برا خدمات دندانپزشکی . چون که باید ساعتها تو صف دکتر بنشینه ودر آخر هم کار با کیفیت پایین انجام میشه....
  پاسخ
  • علیرضا
   با سلام سال نو مبارک اولا تشکر از اینکه دوستان متوجه اوضاع نابسامان قشر ضعیف کارگری هستن وبا توجه به هزینه های کمر شکن زندگی خواهشمندیم دقت عمل بیشتری در فروردین برای سایر سطوح حقوق بگیران تصمیم گیری شود
   پاسخ
   • فرزاد
    سلام .بنده به عنوان نفر عملیاتی در کارخانه بهره برداری نفت در امیدیه مشغول هستم و یک نیروی ارکان ثالث هستم تفاوت ریالی ما با نیروهای رسمی نفت اصلا قابل مقایسه نیست .خدمت دوستان دیگه ای که جز ارکان ثالث در جاهای دیگه مشغول کار هستند عارضم که هیچ تفاوت ریالی با شما نداریم و شاید کمتر از شما دریافتیمون باشه من شخصا از مسولین محترم که این دیدگاه رو می خونن استدعا دارم که توجه بیشتری به نیروهای کارگر در سراسر کشور داشته باشن چرخ ایران زمین به دست همین نیروهای زحمتکش و بی منت داره میچرخه خدارو مابین بذارین رحم به خانواده های این عزیزان کنید .امیدوارم با حمایت مسولین گام بزرگی در معیشت خانوارهای کارگری داشته باشید ..
    باتشکر
    پاسخ
       • سعید
        یکی به دادمون برسه .بقران با حقوق ماهی 8 میلیون هم نمیشه زندگی کرد.چه برسه به حقوق ماهی 1 میلیون یا 2 میلیون. یک فکری بکنین.این نفت چی میشه.این پولها چی میشن .بچهامون ارزو خوردن کباب دارن .العان 3 ماه که گوشت نخوردیم.از بس پا مرغ خوردیم .مردیم
        پاسخ
        • مهدی زاهدیان
         دولت باید از آگهی دهندهها هم حمایت کنه. مالیات کم بگیره و یا مواد اولیه ارزون به کارخونه ها برسونه وخیلی راههای دیگه. کارگرهای بیچاره هم حق دارن حقوق بیشتری بخوان گرونیه والله این حقوق کفاف زندگی مارو نمی کنه.
         پاسخ
         • سعید
          نمیدونیم به نوع قراردادمون گریه کنیم،یا پایین بودن دستمزد
          آخه این وضعشه،والا به پیر به پیغمبر دیگه نمیتونیم خرج خانواده رو بدیم،هروقت عم اعتراض میکنی،میگن برو خداتو شکر کن
          پاسخ

          لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید