استخدام استانداری ایلام سال ۹۷ (خبر جدید)

۱۵ روز قبل ۱۴۶ نظر

استخدام استانداری ایلام

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدام استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید


لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون استانداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی استانداری ایلام سال ۹۶ در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۸ فروردین ۹۷ – اختصاص ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال در ایلام

استاندار ایلام از اختصاص ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال در ایلام خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۷ دی ۹۶ – افزایش ۱۰ درصدی اشتغال در طرح های پرورش ماهی استان ایلام

مدیر شیلات استان ایلام از افزایش ۱۰ درصدی اشتغال در طرح های پرورش ماهی استان ایلام خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، اهمیت تولید آبزیان در استان ایلام و سودآوری اشتغال این ماده غذایی موضوعی است که این روزها در دستور کار مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ آبان ۹۶ – زمینه سازی اشتغال یک هزار نفر با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در دهلران

خبرگزاری ایرنا: فرماندار دهلران گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۳۰ طرح اقتصاد مقاومتی در این شهرستان اجرا شد که زمینه اشتغال بیش از یک هزار نفر را فراهم کرده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۳ مهر ۹۶ – سهمیه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغالزایی در ایلام

خبرگزاری مهر: سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: امسال برای ایجاد فرصت های شغلی در این استان ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۹ مرداد ۹۶ – اشتغال ۱۰ هزار نفر امسال در ایلام فراهم خواهد شد

خبرگزاری ایسنا: استاندار ایلام با بیان اینکه رقابت محدود به دوران انتخابات است و امروز باید همه‌ی ما در راه سازندگی مملکت با هم همکاری کنیم، گفت: تغییر مدیران امری طبیعی است و در دوره دوم دولت تدبیر و امید در استان نیز برخی مدیران تغییر خواهند کرد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱ مرداد ۹۶ – اشتغال ۱۰۰ هزار ایلامی در بخش کشاورزی

خبرگزاری مهر : محمدرضا مروارید گفت: ایجاد ۱۴ ایستگاه تامین آب کوچک از برنامه های استان در حوزه آب و خاک است که بخشی از این مراکز در دولت یازدهم اجرا و تعدادی نیز باید در دولت آینده مورد پیگیری قرار گیرند تا با توجه به تاثیر گذاری آنها در انتقال آب به اراضی کشاورزی شاهد افزایش تولید محصولات در استان ایلام باشیم.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۴ تیر ۹۶ – پیش بینی ایجاد ۱۰ هزار شغل در استان ایلام

خبرگزاری مهر : معاون امور اقتصادی استانداری ایلام از پیش بینی ایجاد ۱۰ هزار شغل در استان ایلام خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۴ خرداد ۹۶ – ایجاد ۱۰ هزار شغل در ایلام

خبرگزاری مهر : محمدرضا مروارید در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: با توجه به شعار سال و ضرورت ایجاد اشتغال، رونق تولید و فعال شدن تمامی بخش ها لازم است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۴ اردیبهشت ۹۶ – اشتغال ۱۱۳۷ نفر در استان ایلام با تسهیلات کارآفرینی

خبرگزاری مهر : مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام گفت: یک هزار و ۱۳۷ نفر در این استان سال گذشته از طریق پرداخت تسهیلات این صندوق صاحب شغل شده اند.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ شهریور ۹۵ – اشتغالزایی ۲۵۰ نفردر شهرستان مهران بابهره برداری از۲۲طرح

تابناک : فرماندارمهران با بیان اینکه با بهره برداری از این تعداد طرح زمینه اشتغالزایی ۲۵۰ نفر در شهرستان مهران فراهم شده است، گفت: مهمترین طرح ها شامل کلنگ زنی واحد تولید قطعات بتنی، بازسازی قلعه کنجانچم و محوطه کمپینگ گردشگری و بهره برداری از چندین طرح کشاورزی است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۶ مرداد ۹۵ – اشتغال ۱۰۰۰ نفر در ایلام با اجرای طرح توانمندسازی رشته آی تی

خبرگزاری مهر : رئیس هیات مدیره نظام صنفی رایانه ایلام گفت: با اجرای طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با آی تی در این استان برای یک هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۴ خرداد ۹۵ – تکلیف استخدامی ۱۹۸ کارگر در مجموعه نفت و گاز ایلام مشخص شود

خبرگزاری مهر : محمدرضا مروارید ظهر دوشنبه در دیدار با ناصری پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، افزایش ضریب اشتغال با بهره گیری از مزیت های نسبی را مهمترین برنامه دولت در استان ایلام برشمرد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱ اردیبهشت ۹۵ – ایجاد ۱۵۰۰ فرصت شغلی با ساخت نیروگاه پتروشیمی مهران

باشگاه خبرنگاران جوان: استاندار ایلام با اشاره به امضای قرارداد ساخت نخستین نیروگاه پتروشیمی شهرستان مهران بین طرف ایرانی و سرمایه گذار چینی گفت: با ساخت این نیروگاه برای یک هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی مستقیم در منطقه ایجاد می شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳۰ فروردین ۹۵ – بسته جدید اشتغال در ایلام

خبرگزاری مهر : یکی از مهمترین برنامه های مسئولان استان ایلام در سال برای اشتغال در استان، کشت پسته بوده، به همین منظور قرار است ۱۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به پسته اختصاص یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، شاید نام پسته در کنار استان کوهستانی و سردسیر ایلام سخت باشد، ولی طی سالهای گذشته مسئولان جهاد کشاورزی اقدام به کشت نهال پسته در استان کردند که این مهم با توجه به شرایط آب و هوایی استان به ثمر نشست.
همین مسئله باعث شده مسئولان ارشد استان بعد از اجرای موفقیت کشت پسته در استان ایلام برای رونق این محصول در استان و البته اشتغالزایی برنامه های بسیار خوبی پیش بینی کنند.
طی سالهای گذشته ۳۰ هکتار از زمین های استان به صورت الگویی به باغ ویژه این محصول اختصاص یافت که سرانجام پس از پرورش و گذران دوره باردهی برای نخستین بار  سال گذشته پسته از آنها برداشت شد، مکان هایی که ۷۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ متر از سطح دریا بلندی دارد از بهترین شرایط برای کشت پسته و باغ های این محصول برخوردار است که به این منظور مناطقی در شهرستان های ایلام، ملکشاهی، سیروان، چرداول و ایوان تاکنون شناسایی شده اند.
یکی از مهمترین برنامه مسئولان استان اختصاص ۱۲ هزار از زمین های کشاورزی استان برای کشت پسته است چراکه هر هکتار باغ پسته ۷۰ میلیون تومان درآمد دارد، حال به نظر می رسد با توجه به شرایط کشاورزی استان این محصول در آینده حرف های زیادی برای گفتن در استان ایلام داشته باشد.
حال اگر درآمد خالص برای تمامی این ۱۲ هزار هکتار در نظر گرفت، درآمدهای میلیاردی نصیب مردم استان می شود که این مهم البته نیازمند مدیریت، آموزش و تروج این بخش است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام در این رابطه با بیان اینکه ایلام دارای ظرفیت های مناسبی در حوزه باغداری به ویژه توسعه باغات پسته است، گفت: ۱۴ نقطه استان که دارای پتانسیل مناسب برای تولید این محصول باشد شناسایی شده است.
سید اسکندر صیدایی تاکید کرد: این نقاط در قالب ۱۲ هزار هکتار زمین است که بر اساس بررسی های انجام گرفته در صورت ایجاد باغ پسته هر هکتار آن ۷۰۰ میلیون ریال درآمد خالص خواهد داشت.
وی همچنین یکی از رویکردهای تحقق اقتصاد مقاومتی را مشارکت مردم و برون سپاری فعالیت ها به آنها اعلام کرد و افزود: در این زمینه طرح های عمرانی نیمه تمامی که دولت با منابع محدود پیش برده به مردم واگذار می شوند.
وی یادآور شد: ۴۰ طرح عمرانی نیمه تمام استان به ویژه در حوزه ورزش شناسایی شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند.
صیدایی، پرورش ماهی در قفس، کشاورزی گلخانه ای به علت صرفه جویی در منابع آب و توسعه تولید صنایع دستی را از جمله طرح های اولویت دار سال جاری در استان اعلام کرد که با تحقق آنها چشم انداز مناسبی برای استان پیش بینی می شود.


خبر ۵ بهمن ۹۴ – استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴

به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای اجرایی در قالـب دسـتیاران سـتادی و در چـارچوب تصـویب نامـه شـماره ۲۰۶/۴۸۸۹۲ مورخ ۱۳۹۴/۴/۶ شورایعالی اداری با عنوان «ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور»، در نظر است تعداد ۹۱۳ نفر از متقاضیان واجد شرایط، از طریق امتحان کتبـی در دو حیطـه عمـومی و تخصصـی، مصـاحبه هـای اسـتخدامی و گزینش به صورت پیمانی جذب گردند. در ادامه توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد.

در بخـش نخسـت، توضـیحاتی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی استخدام، فرآیند ثبت نام و پذیرش افراد، زمان و نحوه برگزاری آزمون، مواد آزمون و در بخـش دوم، خوشه ها، شغل محل های مربوط به هر دستگاه اجرایی آورده شده است.

برای مشاهده شرایط استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴ اینجا کلیک نمایید


اعلام نتایج

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

کاربران عزیز لطفا برای تبادل اطلاعات در مورد آزمون سازمان آتش نشانی اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ مرداد ۹۴ – کمتر از ۲۰ نفر در آموزش و پرورش ایلام استخدام می‌شوند

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، علی بیرانوندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود یک ماه پیش با مسئولان امر در وزارت آموزش و پرورش در خصوص استخدام فرهنگیان مذاکراتی داشتم.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: با نمایندگان مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز وارد مذاکره شده و این مهم را به استماع آنها رساندم و این فعالیت‌ها افزون بر تلاش‌ها در مقاطع مختلف بوده است.
وی ادامه داد: در واقع مقامات استان را در جریان امور استخدام و ظرفیت‌های تعلق گرفته به استان ایلام قرار دادم و از آنها کمک گرفتم و از طرف دیگر تمام تلاش خود را صرف رایزنی با مسئولان کشوری مرتبط با موضوع در وزارت آموزش و پرورش کردم.
این مسئول با تقدیر از خبرنگاران استان ایلام اضافه کرد: خبرنگاران رسالتی پا به پای فرهنگیان و معلمان داشته و در شرایطی سخت‌تر و دشوارتر فعالیت می‌کنند.
بیرانوندی تصریح کرد: خبرنگاران بیشترین وقت خود را برای روشنگری صرف کرده که جا دارد از این تلاش‌ها صادقانه تجلیل شود.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: رکن چهارم دموکراسی رسانه‌ها بوده و رسانه‌ها توسط خبرنگاران سخت‌کوش با معلومات بسیار بالایی که دارند، اداره می‌شود.
وی ادامه داد: خبرنگاران جامعه و مسئولان را نقد می‌کنند اما به نوعی با نوشته‌هایشان خود را در نقد مسئولان قرار می‌دهند و این کار بسیار دشواری است.
این مسئول اضافه کرد: خبرنگار خالق و عینیت بخش مردم‌سالاری دینی است بر این اساس واقعا خبرنگاری جزء مشاغل سخت و زیان‌آور است.


خبر ۱۷ مرداد ۹۴ – سهمیه ایلام در استخدامی جدید آموزش و پرورش ۵۰نفر است
خبر آنلاین : مدیرکل آموزش و پرورش ایلام از رایزنی برای افزایش سهمیه این استان از استخدام نیروهای جدید در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.
علی بیرانوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سهم یک درصدی این استان از استخدام امسال نیرو در وزارت آموزش و پرورش اندک است و باید تلاش کنیم این سهمیه بیشتر شود.
وی ادامه داد: امسال قرار است پنج هزار نفر از طریق آزمون سراسری جذب آموزش و پرورش شوند که از این میزان سهم یک درصدی به این استان اختصاص یافته که معادل ۵۰ نفر است.
بیرانوندی با اشاره به پایین بودن این سهمیه افزود: این سهمیه کم در حالیست که استان ایلام در برخی دروس بویژه در حوزه علوم پایه با کمبود نیروی متخصص مواجه است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام تاکید کرد: رایزنی ها برای افزایش سهمیه استخدام نیرو با وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است تا با جذب تعداد معلم مورد نیاز، مشکل کمبود نیروی انسانی بر طرف و توازن بین نیروها برقرار شود.
وی در عین حال از بازنشستگی ۴۰۰ نفر از فرهنگیان این استان در سال جاری خبر داد.
گفتنی است استان ایلام با ۴۰ درصد بیکاری دارای ۱۴ هزار فارغ التحصیل جویای کار است که امید زیادی به این استخدامی جدید داشتند.


خبر ۲۶ خرداد ۹۴ – اشتغال زایی بیش از ۱۰۰۰ نفر در مدارس غیر دولتی استان ایلام 

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام، علی رحیمی از اشتغال زایی بیش از هزار نفر در مدارس غیر دولتی استان ایلام خبر داد و اظهار داشت: امروز مدارس غیر دولتی به عنوان بازوی قدرتمند نظام آموزشی کشور نقش اساسی در تعلیم و تربیت بخش عظیمی از جوانان ونوجوانان کشور ایفا می‌کنند.
وی افزود: این مهم مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و همدلی وهمراهی ملت با دولت در گستره عظیم دستگاه تعلیم وتربیت است.
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و مدارس غیر دولتی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام تصریح کرد: در همین راستا ودر سال تحصیلی ۹۴/۹۳ تعداد ۳۶۶ مدرسه از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی با تعداد ۹۷۸ کلاس درس و ۱۳۳۴۲ نفر دانش آموز تحت نظارت و آموزش ۱۰۱۰ نفر نیروی انسانی توانمند فعالیت می‌کنند.
وی گفت: از این تعداد ۱۴۵ نفر دیپلم ۷۲۳ نفر لیسانس ۱۴۹ نفر فوق لیسانس و ۲۹ نفر نیروی بازنشسته و ۱۵۲ نفر نیروی خدماتی انجام وظیفه می‌کنند.


خبر ۲۳ اردیبهشت ۹۴ -اختصاص اعتبار ویژه‌ای برای حل مشکل اشتغال ایلام

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، عمران علی‌محمدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفر ماه گذشته اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به استان ایلام ثمرات خوبی را برای استان به دنبال داشت.
وی گفت: نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عصر روز سه شنبه در خصوص بررسی و تصمیم گیری حل مسایل و مشکلات این استان برگزار شد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این نشست علاوه بر اعضای کمیسیون، استاندار ایلام، معاونان وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، معاون سازمان فنی و حرفه‌ای، معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس دیوان محاسبات کشور، رییس کمیته امداد، رییس سازمان بهزیستی، نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و مدیران مرتبط با موضوع حضور داشتند.
وی افزود: در این نشست مقرر گردید که وزارت رفاه اعتبار ویژه‌ای برای حل مشکل اشتغال ایلام از محل اعتبارات اشغال زایی به استان اختصاص دهد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر گردید همه اعضای کمیسیون با نظر مساعد در تصویب منطقه آزاد مهران در مجلس تلاش نمایند.
وی همچنین ادامه داد: در این نشست تصمیم گرفته شد وزارت رفاه و کمیسیون اجتماعی مجلس آسیب‌های اجتماعی استان را بررسی و در راستای حل مشکلات اجتماعی برنامه ریزی لازم را انجام دهد.
علی‌محمدی افزود: تشکیل تعاونی‌های روستایی در زمینه اشتغال زایی و بنگاههای زود بازده، تکمیل بیمه روستائیان و عشایر و همچنین بیمه سلامت شهری از جمله مصوباتی بود که وزارت رفاه به آن مکلف شد.
وی ادامه داد: توسعه و تقویت ورزشهای روستایی و ورزشهای همگانی و همچنین حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی استان از جمله مصوبات این جلسه برای وزارت ورزش و جوانان بود.
نماینده مردم ایلام ادامه داد: مقرر گردید بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در راستای حل مشکلات ایثارگران استان برنامه ریزی و اقدامات لازم به عمل آورند.
وی گفت: همچنین مقرر شد اشتغال خانواده‌های کم درآمد و تحت حمایت نهادهای حمایتی به صورت ویژه در دستور کار کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور قرار گیرد.
وی تصریح کرد: توسعه مناطق مرزی استان تقویت و توسعه روستاهای مرزی از جمله دیگر تصمیمات این جلسه بود که قرار شد در دستور کار اجرایی دستگاههای متولی قرار گیرد.
علی‌محمدی اظهار داشت: مقرر گردید بیمارستان تامین اجتماعی ایلام توسط سازمان تامین اجتماعی تجهیز و به زودی خدمات دهی آن به استان آغاز گردد.
وی گفت: البته تصمیمات دیگری نیز در این جلسهگرفته شد و همه مشکلات استان طی نامه‌ای توسط کمیسیون اجتماعی به وزارتخانه هاو سازمان‌ها ارسال شده و نسخه ایی از آن نیز به رئیس جمهورمحترم ارائه گردیده است.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: امیدواریم که تصمیمات این جلسه بتواندبخش کوچکی از مشکلات استان را مرتفع نماید.
وی افزود: البته لازم به ذکر است که این تصمیمات شامل حال همه شهرستانهای استان می‌شود.


استخدام در آتش نشانی های استان ایلام

استانداری ایلام برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهایاستان ایلام(ایلام- بدره –لومار – آبدانان- ارکواز ملکشاهی-چوار ) براساس مجوز شماره ۲۲۵/۹۳/۱۲۶۷۲ مورخ ۱۳۹۳/۹/۲۳ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و نامه شماره۵۲۸۸۴ مورخ ۹۳/۱۱/۲۹ سازمان شهرداریها و دهیاری‏های کشور، در نظر دارد تعداد ۱۲نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون تخصصی وتوانمندی های عملی و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرداریهای فوق الذکر به شرح زیر استخدام نماید

برای مشاهده آگهی و شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید


خبر۲۵ اسفند ۹۳ – پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شهرداری های تازه تاسیس استان ایلام برای انجام مصاحبه تخصصی دعوت شدند

خبرگزاری ایرنا : ایلام – ایرنا – مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ایلام از پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شهرداری های تازه تاسیس این استان برای انجام مصاحبه تخصصی و پذیرش نهایی دعوت کرد.

گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری ایلام، عباس میرزاد گفت: آن دسته از پذیرفته شدگانی که در آزمون استخدامی شهرداری های تازه تاسیس استان موفق به پذیرش در مرحله اول بیش از سه برابر ظرفیت استخدام شدند با در دست داشتن مدارک شناسایی (کارت ملی) در مصاحبه تخصصی حضور یابند.

وی اظهار کرد: مصاحبه علمی و تخصصی این افراد در روز سه شنبه ۲۶ اسفند در محل استانداری ایلام برگزار می شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها افزود: ساعت مراجعه پذیرفته شدگان به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بر اساس جدول ذیل است.
پذیرفته شدگان برای استخدام در شهرداری شباب ساعت ۸ تا ۱۰، شهرداری ماژین ۱۰ تا ۱۲ ظهر، شهرداری بلاوه تره ۱۴ تا ۱۶ عصر، شهرداری مهر ۱۶ تا ۱۸ عصر روز سه شنبه باید مراجعه کنند.
میرزاد تاکید کرد: بعد از انجام مصاحبه تخصصی نفرات اول تا سوم مشخص و جهت سیر مراحل بعدی به هسته گزینش معرفی می شوند.
وی یادآور شد: این مصاحبه شامل پذیرفته شدگان در رشته شغلی آتش نشان – آتش نشان و راننده نمی شود.


خبر ۱۳ بهمن ۹۳ – لزوم توجه مدیران استانی به ایجاد اشتغال جوانان ایلام

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، محمد رضا مروارید ظهر امروز در نخستین روز دهه فجر و افتتاح چند طرح عمرانی در ایلام اظهار داشت: کارگاه آموزشی تولید مبلمان و منبت و ساختمان تاکسیرانی ایلام افتتاح شد.

وی ادامه داد: این کارگاه آموزشی تولید مبلمان و منبت کاری بر روی چوب به همت کمیته امداد امام خمینی استان برگزار شده است.

استاندار ایلام گفت: این کارگاه با ظرفیت ۶۰ نفر به همت کمیته امداد و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی فرزندان خانواده های تحت پوشش کمیته امداد برگزار می‌شود که در قالب چهار کارگاه آموزشی ۶۰ نفر از پسران خانواده‌های تحت پوشش را آموزش می‌دهد و پس از ۶ ماه گواهینامه استادکار ماهر ارائه می‌شود.

مروارید خاطر نشان کرد: برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی می‌تواند در اشتغال جوانان استان تاثیر مستقیم داشته باشد و از ظرفیت‌های استان خصوصا نیروی انسانی جوان و کارآمد بهترین استفاده را در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام در آیین افتتاح ساختمان تاکسیرانی ایلام نیز گفت: ساختمان تاکسیرانی با اعتبار ۷۴۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی شهرداری با زیربنای ۸۳۲ متر احداث شده است.


خبر ۱۷ آبان ۹۳ – مرز بین المللی مهران کلید طلایی توسعه استان ایلام است

خبرگزاری ایرنا : معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام گفت: مرز بین المللی مهران کلید طلایی توسعه این استان و منطقه غرب کشور است.

حشمت اله عسگری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: استان ایلام بواسطه برخورداری از ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و مراودات تجاری و اعزام زائر و مسافر به این کشور، شرایط مناسب ویژه ای دارد که باید از این ظرفیت برای توسعه همه جانبه استفاده کرد.

وی تاکید کرد: مطالعه های دقیق کارشناسی در مرز بین المللی مهران با عراق صورت گرفته و فعالیت های اقتصادی گسترده ای در پایانه مرزی بین المللی مهران در حال اجرا است ولی باید با تقویت و توسعه تجارت، از مزایای این مرز بهره بیشتری ببریم.

عسگری اضافه کرد: اکنون برخی کارهای مربوط به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این مرز در حال اجراست ولی پیگیری برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به منطقه آزاد تجاری از سوی مسوولان در حال انجام است.

وی گفت: در دیدار استاندار و مسوولان استان ایلام با استانداران استان های عراقی همجوار، سعی بر توافق و تفاهم بر سر توسعه مراودات و برداشتن موانع توسعه تجارت میان دو کشور شده است.

معاون استاندار ایلام با اشاره بنام گذاری سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری در خصوص مسایل اقتصادی و طرح مساله اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند تمهیداتی است که اصلی ترین آنها توسعه صادرات غیر نفتی و افزایش این مهم است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در مرز مهران حدود یک میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم که سهم استان ایلام از این میزان صادرات حدود ۴۰ درصد بود، افزود: با توجه به ظرفیت استان در بحث محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی می توان میزان صادرات غیر نفتی استان به کشور عراق را افزایش داد.

عسگری ابراز امیدواری کرد علاوه بر توسعه و تقویت زیرساخت ها در استان ایلام از دیگر ظرفیت های بالقوه این استان بویژه در بخش نفت و گاز و معادن کانی های غیر فلزی نیز در راستای توسعه استفاده کرد.

استان ایلام دارای ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است و اکنون روزانه بیش از شش هزار زائر و ده ها کامیون محموله های صادراتی از مرز بین المللی مهران بدلیل برخورداری از امنیت و کوتاهی مسافت تا مرکز عراق تردد دارند.


استخدام شهرداری های تازه تاسیس

برای مشاهده نتایج آزمون شهرداری های تازه تاسیس اینجا کلیک کنید

استانداری ایلام برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای تازه تاسیس استان ایلام ( شباب – بلاوه تره – مهر- ماژین ) از محل سهمیه استخدامی شماره ۱۸۸۱۴/۹۲/۲۲۰ مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۲ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و نامه شماره۱۱۱۳۱ مورخ ۲۵/۰۳/۹۳ سازمان شهرداریها و دهیاری‏های کشور، در نظر دارد تعداد ۲۵ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی‏های تخصصی، علمی و مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرداریهای تازه تاسیس استان ایلام ( شباب – بلاوه تره – مهر- ماژین ) استخدام نماید .

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ردیفرشته شغلیمحل جغرافیایی خدمتتعدادجنسیتشرایط احراز
۱کارشناس تحلیل گر سیستمشبابیک نفرزن و مرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس دریکی از رشته های تحصیلی مهندسی کامپیوتر
(کلیه گرایش‏ها)، مهندسی فن آوری اطلاعات،مهندسی صنایع(کلیه گرایش ها)
بلاوه ترهیک نفر
مهریک نفر
ماژینیک نفر
۲متصدی امور دفتریمهریک نفرزن و مرددارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارابودن گواهی نامه فوق دیپلم در
یکی از رشته های حسابداری(کلیه گرایش ها)،کامپیوتر(کلیه گرایش ها)،فناوری اطلاعات ،
فناوری اطلاعات و ارتباطات،مدیریت(کلیه گرایش ها)
۳کارشناس امور اداریشبابیک نفرزن و مرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در رشته تحصیلی مدیریت (کلیه گرایش‏ها)به
جز گرایش مدیریت و ورزش،مهندسی صنایع(کلیه گرایش‏ها)،اقتصاد(کلیه گرایش‏ها)
مهریک نفر
ماژینیک نفر
۴حسابدارشبابیک نفرزن و مرددارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته‏های تحصیلی حسابداری(کلیه گرایش
ها)
بلاوه ترهیک نفر
مهریک نفر
ماژینیک نفر
۵مسئول خدمات مالیماژینیک نفرمرددارابودن گواهی نامه فوق دیپلم در رشته‏ تحصیلی حسابداری(کلیه گرایش
ها)
۶مهندس راه و ساختمانشبابیک نفرزن و مرددارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی عمران(گرایش
های مهندسی و مدیریت ساخت،گرایش سازه،گرایش سیستم های اطلاعات جغرافیایی،عمران)،مدیریت
پرژه و ساخت، طراحی محیط
بلاوه ترهیک نفر
ماژینیک نفر
۷کارشناس محیط زیستشبابیک نفرزن و مرددارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی محیط زیست(گرایش
ارزیابی و آمایش سرزمین، مهندسی طراحی محیط زیست)-محیط زیست(گرایش برنامه ریزی)-برنامه
ریزی مدیریت و آموزش محیط زیست-طراحی محیط زیست،مهندسی عمران گرایش محیط زیست،مهندسی
منابع طبیعی گرایش محیط زیست، مهندسی فضای سبز،مهندسی کشاورزی(گرایش باغبانی)،معماری
منظر
بلاوه ترهیک نفر
مهریک نفر
ماژینیک نفر
۸آتش نشان(راننده)شبابدو نفرمرددارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارابودن گواهی نامه فوق دیپلم در
یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت
امور امداد ، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در
برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای*دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است
مهریک نفر
ماژینیک نفر
۹آتش نشانشبابیک نفرمرددارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه دارابودن گواهی نامه فوق –
دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات
امداد و نجات ، مدیریت امور امداد ، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات
حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ،
امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای

الف – شرایط عمومی
۱ . داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر سی و پنج سال تمام
۲. داشتن تابعیت ایران
۳ . دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی برای مردان در زمان ثبت نام
۴ . عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی
۵ . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۶. نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی
۷ . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود
۸ . دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پیش بینی شده درجدول شرایط احراز رشته های شغلی
۹. اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۱۰. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

ب – شرایط اختصاصی
۱ . حداکثر سن داوطلبان در رشته شغلی آتش نشان (۲۵)سال و رشته شغلی آتش نشان (راننده) (۳۰) سال در زمان ثبت نام می باشد.
۲ . داوطلبان رشته شغلی آتش نشان (راننده) می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک در زمان ثبت نام باشند.
۳ . داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشند و همچنین معلولین، مجاز به شرکت در رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) نمی باشند.
۴ . داوطلبان استخدام در رشته شغلی آتش نشان (برای تصدی پست آتش نشان ) و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) در صورت موفقیت در آزمون تخصصی می بایست در آزمون عملی نیز شرکت نمایند.
۵ . داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
۶. پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی دفتر نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری ۷ ساله برای عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیزدستگاه های اجرایی دیگر و همچنین عدم تغییر رسته شغلی در شهرداری تازه تاسیس اقدام نمایند.
۷.رعایت قوانین مربوط به گزینش به قوت خود باقی است.
۸ . موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .
الف – داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۰۵/۲۹ )، به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثرمجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان از کارافتاده کلی غیر قادر به انجام کار (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال .
پ– داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.
ج – داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت
پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‏کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‏های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.
۹. حداکثر ده درصد (۱۰%) نیازهای استخدامی شهرداری ها را به قهرمانان ورزشی مشمولین ماده دو آئین نامه تسهیلات تشویقی رتبه اول تا سوم مصوب ۱۳۷۶ هیات وزیران که به تائید وزارت ورزش و جوانان میرسد برای تصدی رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان ( راننده ) به شرط داشتن شرایط عمومی ورود به خدمت و اخذ حدنصاب از آزمون تخصصی و آزمون عملی اختصاص میدهد.
۱۰. امتیاز آزمون تخصصی کارکنان شاغل در دهیاری یا شهرداری تازه تاسیس به ازای هر سال سابقه خدمت ۳ درصد تا سقف ۲۰ درصد و برای کارکنان شاغل در یکی از دهیاری ها یا شهرداری های شهرستان همان شهر به ازای هر سال خدمت ۵/۲ درصد تا سقف ۱۸ درصد و برای کارکنان شاغل در یکی از دهیاری ها یا شهرداری های استان همان شهر به ازای هر سال خدمت ۲ درصد تا سقف ۱۵درصد ضرب شده ومبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .اعمال امتیاز مربوطه مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداری ها ویا سازمانهای وابسته و یا دهیاریها تا پایان سال ۱۳۹۲ می باشد .
۱۱. امتیاز آزمون تخصصی داوطلبان بومی شهر تازه تاسیس در ۱.۱۵ و داوطلبان بومی شهرستان تازه تاسیس در ۱.۱ ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۲. امتیاز آزمون تخصصی دهیاران در یکی از دهیاری های استان شهر تازه تاسیس به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید بخشدار ذیربط ۴ درصد تا سقف ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۳. امتیاز آزمون تخصصی شهرداران که در یکی از شهر های آن استان شهردار بوده اند به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید استانداری ۵ درصد تا سقف ۲۵ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۴. امتیاز آزمون تخصصی فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت و یا از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرارمی گیرد .
۱۵. درصورتی که داوطلبان مشمول بیش از یک امتیاز از مزایای پیش بینی شده در مواد ۹و۱۰و۱۱و۱۲و۱۳ این آگهی شوند بالاترین امتیاز برای آنها مبنای محاسبه قرارخواهد گرفت .
۱۶. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵ %) به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
۱۷. معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از۳ % سهمیه قانونی مربوط برخوردار خواهند شد.
۱۸ . انتخاب نهائی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت درکلیه مراحل آزمون تخصصی ، مصاحبه یا آزمون عملی و گزینش صورت خواهد گرفت و تا قبل از صدور احکام استخدام پیمانی برای پذیرفته شدگان حقی ایجاد نخواهد شد .
۱۹ . نمرات نهائی داوطلبان بر اساس امتیاز آزمون تخصصی با «ضریب ۲»و امتیاز مصاحبه با «ضریب۱»محاسبه و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز درهررشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی می‏شوند .
۲۰ . نمرات نهائی داوطلبان رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان (راننده )‌ بر اساس امتیاز آزمون تخصصی با « ضریب ۱»و امتیاز آزمون عملی با «ضریب۲»محاسبه و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز درهررشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی می‏شوند .
۲۱. داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می شود که دارای یکی از ویژگی های زیر باشد:
– محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی شهر خدمت شغل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
– حداقل دو مقطع تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی و متوسطه) را در محل شهر مورد تقاضای استخدام گذرانده باشد.
– فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی که محل جغرافیایی ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) با شهر مورد تقاضای استخدام یکسان باشد.

تاریخ های مهم
۹۳/۰۵/۲۹
تا
پایان وقت اداری ۹۳/۰۶/۰۶
ثبت نام در سامانه و اخذ کد رهگیری
۹۳/۰۶/۱۵
از ساعت ۹ صبح
مراجعه به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه و برگه راهنمای آزمون
۹۳/۰۶/۲۱
ساعت ۸:۳۰ صبح
برگزاری آزمون کتبی
سایر مراحل متعاقبا اعلام خواهد شد

ج – ثبت نام و مدارک مورد نیاز
۱ . داوطلبین می توانند تنها در یک رشته شغلی و در شهرهای مختلف استان ( شباب – بلاوه تره – مهر- ماژین ) به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت نام اعلام می نماینداز طریق سایت اعلامی از سوی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ایلام ( http://portal-il.ir ) و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.
۲ .شروع ثبت نام ازساعت ۸ صبح روز چهار شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ به مدت ۹ روز (ساعت ۲۰ روزپنجشنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۶ ) می‏باشد.
۳ . داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴ * ۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع۲۰۰ پیکسل و با فرمتjpgو حداکثر۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
۴ . پرداخت مبلغ دویست و پنجاه هزار ریال (۲۵۰،۰۰۰ ریال) به شماره حساب اعلامی به نام سازمان همیاری شهرداری های استان ایلام به صورت اینترنتی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام پرداخت نمایند ( ایثارگران و فرزندان شاهد از پرداخت۵۰% وجه مذکور معاف می باشند)ونهایتا پس ازبررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
۵ . تکمیل فرم درخواست شغل و سایر فرمهای مورد نیاز در سایت مربوطه به آدرسhttp://portal-il.ir
۶ .کارت ورود به جلسه آزمون استخدام روز شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ از طریق وب سایت استانداری ایلام به داوطلبان ارائه می‏شود.
۷. زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۲۱ ساعت ۸:۳۰ صبح است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
۸ . داوطلبان می‏بایست اطلاعات مورد نیاز را در سایت و در قسمت‏های مربوطه درج نموده و قبل از اعلام نتایج مدارک لازم به شرح زیر جهت تطبیق با اطلاعات زمان ثبت نام به شرح زیر به استانداری ارسال نمایند (زمان ارسال مدارک اعلام می گردد):
۱ . اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
۲ . اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه ( در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات)
۳ . اصل وتصویر کارت ملی ( دورو)
۴ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی
۵. اصل مستندات ایثارگری، معلولان عادی و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری ها، سازمان های وابسته و دهیاری ها.
۶ . اصل و تصویرگواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین درپست آتش نشان(راننده).
۷. سه قطعه عکس ۴*۳ همانند عکس ارسالی از طریق سایت اینترنتی
۸ . ارائه گواهی پرداخت اینترنتی حق ثبت نام شرکت در آزمون

د – مواد آزمون تخصصی
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهار گزینه‏ای و به تعداد ۱۲۰ سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط با احتساب نمره منفی با سقف ۱۰۰امتیاز می باشد.

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ه –اعلام نتایج
۱. اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی یا مصاحبه در سایت رسمی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ایلام بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.
۲. آزمون تخصصی در هر رشته تخصصی بصورت چهار گزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سوال بصورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط با احتساب نمره منفی تا سقف ۱۰۰ امتیاز می باشد.

و –تذکرات
۱.در رابطه با سهمیه ایثارگران مطابق ضوابط مربوطه عمل خواهد شد.
۲. در هر مرحله از مراحل آزمون استخدامی مشخص شود که داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع ابراز نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.
۳. به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر و بالاتر ا ز مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احرازمشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند وگواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد. داوطلبین می بایست در زمان ثبت نام در آزمون تخصصی دارای کلیه شرایط مورد نظر در آگهی استخدام باشند.
۴. انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل آزمون عملی یا مصاحبه و گزینش صورت می پذیرد.
۵. داوطلبان می توانند حداکثر ظرف مهلت دو هفته پس از اعلام نتایج، اعتراض خود را به دفتر امور شهری برای بررسی و اعلام نظر ارایه نمایند.پس از سپری شدن مدت مذکور به اعتراض داوطلبان ترتیب اثر داده نخوتهد شد.
۶. در صورتی که داوطلب در طول فرآیند استخدام انصراف داده یا به هر دلیل قانونی از ادامه فرآیند باز ماند،دفتر نفرات بعدی را بر اساس بالاترین امتیاز نهایی کسب شده برای طی مراحل بعدی معرفی خواهد نمود.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

۳۱ فروردین ۹۳ – استخدام ۱۷۲ نفر از ناظران کشاورزی

خبرگزاری ایرنا : فرآیند استخدام ۱۷۲ نفر از ناظران کشاورزی استان به زودی آغاز خواهد شد.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند استخدام ۱۷۲ نفر از ناظران کشاورزی استان به زودی آغاز خواهد شد.
به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری عمران ایلام، ˈعمران علی محمدیˈ اظهار کرد: با پیگیری های مکرر و دیداری که با مسوولان وزارتخانه داشتم، موضوع بکارگیری و استخدام ناظران کشاورزی استان مطرح و خواستار شتاب بخشی در استخدام این افراد در بدنه جهاد کشاورزی استان شدم.
وی افزود: مسوولان وزارت جهاد کشاورزی نیز قول های مساعدی برای جذب این افراد و شرایط فعالیت آنها در بدنه سازمان داده اند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام شرایط جذب این افراد فراهم شده و مراحل اداری آن نیز در نامه ای به سازمان جهاد کشاورزی استان ابلاغ و به زودی این افراد استخدام خواهند شد.
علی محمدی یادآور شد: با جذب این افراد تحول بزرگی در بخش کشاورزی استان حاصل خواهد شد چرا که این افراد از نیروهای با تجربه و باسواد دانشگاهی هستند که سال ها به عنوان ناظر در بخش کشاورزی فعالیت داشته اند.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری ایلام سال ۹۲

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۲۳ آذر ۹۲ – اشتغال سه هزار و ۵۲۵ نفر در شهرک‌های صنعتی ایلام

۲۰ مهر ۹۲ – ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از جمعیت فعال ایلام بیکارند

۱۱ مهر ۹۲ – ۴۰۰ شغل توسط بنیاد برکت در ایلام

۲۳ آذر ۹۲ – اشتغال سه هزار و ۵۲۵ نفر در شهرک‌های صنعتی ایلام

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام گفت: سه هزار و ۵۲۵ نفر در شهرک‌های صنعتی این استان اشتغال به کار دارند.

نادر رضایی منش بیان کرد: ۱۴ شهرک صنعتی و ناحیه ای در استان ایلام وجود دارد که تاکنون ۹ شهرک از این شمار به بهره‌برداری رسیده و پنج ناحیه دیگر نیز در دست ساخت است.

وی افزود: شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده با توجه به امکانات رفاهی لازم برای استقرار واحد‌های تولیدی مکانی امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری هستند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ادامه داد: این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تملک، آماده‌سازی و تجهیز شهرک‌ها و نواحی صنعتی به کلیه امکانات رفاهی از قبیل آب، برق، گاز، تلفن، فضای سبز و جاده زمینه را برای فعالیت سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان آماده کرده است. رضایی منش یادآور شد: این شرکت تاکنون ۸۳۶ هکتار زمین در شهرستان‌های ایلام، ایوان، دهلران، مهران، شیروان چرداول، دره شهر، آبدانان و ملکشاهی برای ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی تملک کرده است. وی تاکید کرد: ۳۷۵ هکتار از این مقدار زمین تملک شده در ۱۴ شهرک صنعتی استان دارای قابلیت صنعتی بوده و آماده واگذاری به متقاضیان شده است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام اضافه کرد: ۳۱۷ فقره قرارداد با متقاضیان ساخت واحدهای تولیدی و صنعتی در استان از ابتدای فعالیت این شرکت منعقد شده و تاکنون سه هزار و ۵۲۵ فرصت شغلی در این واحدها ایجاد شده است. رضایی منش بیان کرد: این شرکت در راه ایجاد و توسعه اشتغال پایدار تلاش خود را بر فعال‌سازی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به کار گرفته است. وی عارضه‌یابی واحدهای صنعتی، اعطای کمک‌های فنی اعتباری و دادن مشاوره‌های لازم را از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت برای برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک‌های صنعتی استان ایلام برشمرد.

جزوه آموزشی مصاحبه استخدامی دولتی

۲۰ مهر ۹۲ – ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از جمعیت فعال ایلام بیکارند

 خبرگزاری ایرنا : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: بر اساس آمار و اطلاعات مرکز آمار بین ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از جمعیت فعال این استان بیکارند.

علیرضا زرگوش روز چهارشنبه در حاشیه نشست سرمایه گذاری و اشتغال استان در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۰ افزون بر ۱۸۰ هزار نفر از جمعیت استان فعال است که ۱۴۷ هزار نفر آنها بیمه تامین اجتماعی بوده و در مشاغل دولتی و خصوصی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: در این بین بین ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر نیز فاقد بیمه بوده و به نوعی بیکار تلقی می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام افزود: متولی اعلام آمار بیکاری و اشتغال مرکز آمار است و آمارهای متفاوتی در این بخش وجود دارد اما به طور متوسط نرخ بیکاری ایلام از متوسط کشور نیز بالاتر است.

زرگوش آمار بیکاری استان ایلام را به استناد آمار مرکز آمار ایران ۱۵ درصد اعلام کرد و یادآور شد: همین آمار نیز از متوسط کشور بیشتر است.

وی در خصوص راه برون رفت از معضل بیکاری در این استان اظهار کرد: جذب محدود افراد در دستگاه های دولتی، افزایش سرمایه گذاری در بخش تولید و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان از راه کارهای رفع بیکاری در ایلام است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: جمعیت فعال استان که اکنون بیکارند به واسطه نداشتن سرمایه بالا، نرخ سودهای بانکی، نبود وثیقه و ضامن توان راه اندازی واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال ندارند.

زرگوش ادامه داد: همچنین به دلیل یکسان بودن شرایط هیچ سرمایه گذاری رغبتی به حضور در استان ایلام ندارد زیرا تفاوتی برای سرمایه گذاری در استان های برخوردار با ایلام کمتر توسعه یافته وجود ندارد.

وی اضافه کرد: اکنون نرخ سودهای بانکی ۲۰ تا ۲۵ درصد است و میزان تسهیلات و مالیات و باز پرداخت تسهیلات برای سرمایه گذاران در کشور یکسان است و با توجه به بالا بودن قیمت تمام شده کالا در استان، انگیزه زیادی برای سرمایه گذاری در استان وجود ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همگرایی مسوولان و متولیان امر گشایشی در رفع مشکل بیکاری استان حاصل شود


۱۱ مهر ۹۲ – ۴۰۰ شغل توسط بنیاد برکت در ایلام

 خبرگزاری فارس : بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) اعلام کرد با اجرای طرح‌های کارآفرینی در مناطق محروم و دورافتاده استان ایلام ۴۰۰ شغل جدید ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بنیاد برکت، این بنیاد که در سال ۸۶ زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شکل گرفت، تاکنون در سه طرح توانمند سازی اقتصادی در استان ایلام مشارکت کرده است.

حمایت مالی بنیاد برکت از این طرح‌ها برای بیش از ۴۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده و فعالیت های تولیدی و اقتصادی را در این استان محروم رونق بخشیده است.

حجم کل منابع این طرح‌ها بیش از ۲۰۳ میلیارد ریال شامل ۸۶ میلیارد ریال منابع سرمایه‌ای و ۱۱۷ میلیارد ریال منابع غیر سرمایه‌ا‌ی بوده است.

این در حالی است که بنیاد برکت همچنان آمادگی دارد که برای توانمند سازی کارآفرینان در این استان، مشارکت داشته باشد.

این بنیاد تلاش می کند تمامی فعالیت های تامین مالی خرد را معطوف بر مدل های جدید مبتنی بر عقود مشارکتی و تامین مالی پروژه‌ای سرمایه محور کند.

به همین خاطر برای تحقق ماموریت راهبردی خود در مناطق محروم کشور، مدل تامین مالی خرد را از طریق سرمایه‌گذاری ریسک پذیر، بومی سازی کرده است.

بنیاد برکت تاکنون در حوزه کارآفرینی فردی و جمعی با تشکیل شرکت با افراد حقیقی یا حقوقی، برای راه اندازی طرح های اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار کشور اقدام کرده است و با گذشت دوره‌ای نه چندان طولانی، این شیوه فعالیت در حد چشم‌گیری نتایج مثبت خود را نشان داده و توجه کارشناسان اقتصادی را به خود جلب کرده است.

در این چارچوب تاکنون برای مشارکت در ۱۳۵ طرح کارآفرینی در سطح کشور، بیش از ۱۵ هزار و ۱۲۱ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت سرمایه گذاری شده است.

اجرای این طرح‌ها بیش از ۷۳۰ روستا در کشور را با جمعیتی بیش از ۵۷۰ هزار نفر پوشش می‌دهد و بیش از ۱۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

این طرح‌ها به طور میانگین حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۳۱ طرح نیز به بهره برداری رسیده است.

نمونه سوالات استخدامی استانداری ایلام

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

146 نظر برای «استخدام استانداری ایلام سال ۹۷ (خبر جدید)»


 1. ....

  سلام.امیدوارم یکی از مسئولای ایلام این پیامو ببینه.چرا هیچ فکری به حال جوونای بیکار ایلام نمیکنید؟ جوونای بدون سهمیه ایلام چه گناهی کردن که نباید برن سرکار ؟ چرا کسایی که پارتی و سهمیه ندارن تو این استان باید از همه چی محروم باشن ؟ چرا هیچ ازمون استخدامی اعلام نمیکنید ؟ چرا به فکر مردم نیستید پس وظیفه شما چیه ؟؟

  پاسخ
 2. مجتبی

  با عرض سلام و خسته نباشی.زمان ارسال مدارک به استانداری را اعلام نمایید. گفته قبل از نتایج اولیه آزمون. دقیقا کی ارسال کنیم. درضمن اصل مدرک هم میخواد یا فقط کپی آنها کافیست. خواهشا جواب بدین . ممنون از لطف شما

  پاسخ
 3. ستار

  سلام-رشته حسابداری ۱۲۰ سوال امده بود حدود ۷۰ سوالش در مورد شهرداری و قوانین شهرداری بود و مابقی در چند سوال در مورد حسابرسی و مابقی اصول ۱ و ۲ بود

  پاسخ
 4. مژده

  سلام میشه یکی جواب بده؟ سوالات همه تخصصین؟ اصلا منابع چی هست؟ چرا اینجوری شد؟ مگه میشه سوال عمومی نباشه برا آزمون استخدامی؟؟ جواب بدین تورو خدا

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.