بهترین شرکت‌های حوزه «پزشکی و بیمارستانها» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

وضعیت استخدام نیروی کار بهداشت و درمان در ایران

ایران به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور خاورمیانه، دارای نیاز دائم به افزایش ظرفیت‌های کادر درمانی می‌باشد. استخدام در حوزه سلامت، بهداشت و درمان در کشور به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود که در دو بخش در تلاش هستند با ایجاد ظرفیت‌های جدید و ارائه تسهیلات نیروهای ماهر را جذب خود کنند. البته تمام استخدام‌ها در بخش بهداشت و درمان ایران در حوزه پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی نیست و در بخش مهندسی پزشکی و صنایع وابسته نیز استخدام‌های گسترده‌ای صورت می‌گیرد.

چگونه در بهترین بیمارستان‌های تهران و بهترین بیمارستان‌های ایران، استخدام شویم؟

بهترین بیمارستان‌های خصوصی تهران و همچنین بهترین بیمارستان‌های دولتی تهران به شیوه‌های گوناگونی نیروی خود را جذب می‌کنند. یکی از این شیوه‌ها برگزاری آزمون‌های استخدامی جهت جذب پزشک و پرستار می‌باشد. راه دیگر برای جذب افراد در بیمارستان‌های تهران و همچنین بیمارستان‌های معتبر در سراسر کشور مطالعه آگهی‌های استخدامی پزشکی و سلامت در «ای استخدام» است. روزانه کلینیک‌های پزشکی معتبر، بیمارستان‌های ناباروری و بهترین بیمارستان‌ها برای زایمان در تهران، اقدام به درج آگهی‌های جذب نیروی کار خود در وبسایت «ای استخدام» می‌کنند. از همین رو کافی است در صورتی که طرح پزشکی خود را گذرانده‌اید و تمایل به استخدام شدن در بهترین مراکز سلامتی کشور دارید حتماً به این صفحه مراجعه کرده و آگهی‌های بهترین مراکز را در این صفحه مطالعه کنید.

استخدام در برترین  شرکت‌های پزشکی به چه صورت است؟

علاوه بر بهترین بیمارستان‌هایی که در «ای استخدام» آگهی جذب نیروی کار دارند، تعداد زیادی از شرکت‌های پزشکی و ارائه خدمات پزشکی و سلامت نیز در ایران، استخدام خود را از طریق درج آگهی در «ای استخدام» انجام می‌دهند. این شرکت‌های فعال در حوزه پزشکی و سلامت به ارائه خدمات مهندسی پزشکی، ساخت پروتزهای پزشکی، ساخت تجهیزات پیشرفته درمانی، تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماری‌های پاندمیک مانند کرونا ویروس مشغول هستند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در بیمارستان‌ها و شرکت‌های پزشکی چیست؟

تحصیلات آکادمیک در بخش پزشکی و درمان از جمله الزامات این حوزه است. پزشکانی که در بهترین رشته‌های پزشکی درس خوانده‌اند می‌توانند در این بخش با مطالعه آگهی‌های مرتبط با تخصص خود برای استخدام در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی رزومه ارسال کنند. همچنین فوق تخصص‌های پزشکی و پیراپزشکی نیز می‌توانند با مشاهده آگهی‌های بهترین مراکز درمانی ایران، استخدام خود را با ارسال رزومه به این دسته از کارفرمایان قطعی کنند. بیمارستان‌های دولتی و بیمارستان‌های خصوصی در تهران روزانه تعداد زیادی آگهی برای جذب نیروهای دیگر نیز در وبسایت «ای استخدام» درج می‌کنند. برای استخدام در این شرکت‌های پزشکی و بیمارستان‌ها که عمدتاً شامل: استخدام پزشک عمومی، استخدام پزشک متخصص، استخدام پزشک متخصص قلب، استخدام پزشک متخصص چشم، استخدام پزشک جراح عمومی، استخدام دندان پزشک، استخدام دستیار دندان پزشک، استخدام پرستار، استخدام فیزیوتراپ، استخدام کارشناس مدارک پزشکی، استخدام حسابدار در بیمارستان، استخدام حسابدار در کلینیک، استخدام اوپتومتریست، استخدام مهندس پزشکی، استخدام پیراپزشک و... می‌باشد دارا بودن تحصیلات در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، تخصص قلب، تخصص مغز و اعصاب، تخصص چشم، تخصص گوش و حلق و بینی، دندان پزشکی، حسابداری، کامپیوتر، اوپتومتری، مهندسی پزشکی، پیراپزشکی و ... الزامی است.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در بخش سلامت و درمان چیست؟

برای استخدام در هر یک از حوزه‌های پزشکی و سلامت و بیمارستان‌ها به مهارت‌ها مختلفی نیاز است.

  • علاقه به کمک کردن به مردم
  • روابط عمومی بالا
  • تحمل فشار کاری و ساعات کاری بالا
  • مدیریت قوی در زمان و افراد
  • توان آموزش افراد
  • آشنایی و علاقه به بازاریابی و نمایندگی علمی
  • آشنایی به زبان انگلیسی
  • علاقه به دیگر رشته های مرتبط (مخصوصاً در حوزه رشته مهندسی پزشکی)
  • علاقه به کارهای تحقیقاتی

آیا بدون گذراندن دوره طرح هم می‌توان در این حوزه استخدام شد؟

دوره طرح به صورت اجباری برای تمام پزشکان وجود دارد. پزشکان متقاضی ورود به فضای کاری حرفه‌ای حتماً باید طرح خدمتی خود را در یکی از مراکز درمانی گذرانده تا بتوانند به امر طبابت مشغول شوند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه پزشکی و سلامت شد؟

از آنجایی که ورود به هر کار نیازمند مهارت ابتدایی در ورود به آن است، میتوان گفت بدن سابقه کار هم می‌توان در این حوزه استخدام شد، اما باید حتماً از لحاظ مهارتی خود را به سطح خوبی برسانید. فرضاً اگر شخصی بخواهد به عنوان نماینده علمی یک کالای پزشکی فعالیت کند، باید مهارت و شناخت کافی از آن محصول را داشته باشد. البته اکثر شرکت‌های فعال در حوزه پزشکی و سلامت پس از استخدام فرد بدون سابقه کاری، مهارت آموزی به وی را آغاز می‌کنند.

سوالات متداول