بهترین شرکت‌های حوزه «فناوری اطلاعات» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

جایگاه شرکت های فناوری اطلاعات در ایران

از دهه ۸۰ میلادی و با گسترش نفوذ رایانه‌ها در بین مردم، شرکت‌های فناوری اطلاعات رو به روز بزرگتر و گسترده‌تر شدند. امروزه به واسطه همین نفوذ بالا شرکت اپل تولید کننده گوشی‌های موبایل آیفون به عنوان غول فناوری اطلاعات در دنیا مطرح می‌شود. در ایران نیز شرکت های فناوری اطلاعات و استارتاپی روز به روز بزرگ‌تر و گسترده‌تر می‌شوند. این شرکت‌ها که در حوزه‌ها مختلفی مشغول کار هستند، به واسطه ماهیت خود هر روز توسط مردم شنیده می‌شوند. شرکت‌های خرید و فروش کالا و یا ارائه خدمات سفری و فروشگاهی که همه ما نام آنها را می‌شنویم، تنها برخی از بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در کشور هستند. شرکت‌های برنامه نویسی به زبان‌های مختلف کامپیوتری و موبایل نیز روز به روز در ایران در حال گسترش هستند و می‌توان گفت آینده بسیار درخشانی در انتظار این شرکت‌ها می‌باشد.

کار شرکت‌های فناوری اطلاعات چیست؟

شرکت‌های فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلفی مشغول فعالیت هستند. شرکت‌های نرم افزار و سخت افزار، رایانه، خدمات اینترنت و ارائه زیر ساخت‌های اینترنتی، شرکت‌های ارائه خدمات و فضای ابری، تجهیزات الکترونیکی، تجارت الکترونیک و... همگی بخشی از این حوزه پرطرفدار و پردرآمد را تشکیل می‌دهند. این شرکت‌ها می‌توانند به صورت مخابراتی، خدماتی، ارائه محتوا، ارائه و فروش محصول و... فعالیت کنند.

استخدام در برترین  بخش فناوری اطلاعات به چه صورت است؟

شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعاتی ایران و همچنین شرکت‌های مختلف مخابراتی ایران هر کدام به نوعی مشغول استخدام نیروهای متخصص و زبده هستند. پیش از استخدام در هر یک از این شرکت‌ها می‌توانید با جستجوی اینترنتی با برخی فعالیت‌های شرکت‌های برتر فناوری اطلاعات آشنا شوید. استخدام در برترین شرکت‌های فناوری اطلات نیز مانند سایر مشاغل و تخصص‌ها به تعداد زیاد در وبسایت «ای استخدام» دارای آگهی استخدامی هستند و شما در صورت داشتن شرایط مورد نظر آنها می‌توانید اقدام به ارسال رزومه کنید. آگهی استخدام برنامه نویس در برترین شرکت‌های فناوری اطلاعات موجود در وبسایت «ای استخدام» عبارتند از: استخدام برنامه نویس اندروید، استخدام برنامه نویس پایتون، استخدام برنامه نویس front end، استخدام برنامه نویس back end، استخدام برنامه نویس جاوا، استخدام برنامه نویس Asp.net، استخدام برنامه نویس PHP و...

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های فناوری اطلاعات چیست؟

شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات، برنامه نویسی و صنایع مخابراتی در کشور بیشترین نیاز خود را به برنامه نویس کامپیوتر و برنامه نویس موبایل دارند. در کنار این دو حوزه پرطرفدار برنامه نویسی، فارغ التحصیلان رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندس نرم‌افزار، IT، فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز جز رشته‌های مناسب جهت استخدام در این حوزه هستند.

البته بانک‌ها نیز با گسترش خدمات از راه دور خود بیش از پیش به متخصصین فناوری اطلاعات و برنامه نویس احتیاج دارند و در استخدام بانک‌ها فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات نیز مورد توجه واقع می‌شوند. همچنین از زمان شیوع ویروس کرونا اهمیت پرونده سلامت، معاینه پزشکی از راه دور و نسخه داروخانه‌ای به صورت الکترونیکی نیز مورد توجه استارتاپ‌ها و دولت واقع شده است. از همین رو مفهوم فناوری اطلاعات سلامت با تمرکز بر:

  • مدیریت اطلاعات سلامت مراکز بهداشتی درمانی
  • برنامه نویس اپلیکیشن‌های حوزه سلامت (برنامه نویس کامپیوتر، برنامه نویس وب، برنامه نویس موبایل جهت سیستم عامل‌های اندروید و ios)
  • کارشناس فنی و مدیر پایگاه داده‌های سلامت
  • کارناس امنیت پایگاه داده‌های سلامت
  • طراح و مدیر وبسایت خدمات حوزه سلامتی
  • تحلیلگر نرم افزار حوزه سلامتی

بیش از پیش مورد توجه شرکت‌های برتر حوزه فناوری اطلاعات ایران قرار گرفته است.

با این وجود همچنان شرکت‌های خدمات اینترنتی و مخابراتی، شرکت‌های حوزه پرداخت الکترونیکی و برنامه نویسی هنوز هم جز برترین و بزرگترین شرکت‌های کشور می‌باشند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در حوزه فناوری اطلاعات چیست؟

به عنوان یک کارشناس فناوری اطلاعات شما می‌توانید در حوزه‌های بسیار گوناگونی استخدام شوید. از این رو میتوان لیست بسیار بلندبالایی از برترین مشاغل فناوری اطلاعات و برنامه نویسی و متعاقب آن مهارت‌های مورد نیاز هر کدام نوشت. در لیست زیر برخی از مهمترین مهارت‌ها را برای هر شغل مورد نظر در حوزه برنامه نویسی نوشته شده است.

  • مهارت و تسلط بر فریم‌ورک‌های برنامه‌نویسی
  • تحلیل داده و توانایی حل مسئله
  • توانایی کار تیمی
  • توانایی مدیریت زمان

اینها تنها بخشی از مهارت‌های کلی در استخدام می‌باشد. متقاضیان استخدام در بهترین شرکت‌های برنامه نویسی، فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات سلامت، استارتاپ و... باید بر مهارت‌های بیشتری نیز مسلط باشند.

کارآموزی رمز ورود به شرکت‌های بزرگ

یکی از راه‌های ورود به برترین و بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در ایران و استخدام شدن در آنها، انتخاب ورود به عنوان کارآموز است. استخدام کارآموز چه در حوزه فناوری اطلاعات و چه استخدام کارآموز برنامه نویسی برای این شرکت‌ها مزایای بیشماری دارد. متقاضیان نیز با قبول کردن شغل‌های کارآموزی هم توان خود و مهارتشان را افزایش می‌دهند و هم از نام برندهای معتبر به عنوان بخشی از رزومه خود استفاده می‌کنند.

برنامه نویسی PHP، برنامه نویسی پایتون، برنامه نویسی C++، همگی بخش از مشاغل کارآموزی برنامه نویس در کشور هستند که میتوان آنها را برای شروع فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات برگزید. تنها کافی است که بر الفبای برنامه نویسی آشنا و یا مسلط باشید تا به راحتی وارد بازار کار محبوب خود شوید.

بهترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در ایران کدام یک هستند؟

در لیست بهترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در ایران نام‌های بزرگ و متنوعی به چشم می‌خورد که بر روی سایت «ای استخدام» نیز آگهی استخدام دارند. در ایران، استخدام شدن در حوزه فناوری اطلاعات نیاز به مهارت کافی دارد. پس اگر به دنبال استخدام در معتبرترین و بهترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در ایران هستید، لیست موجود در این صفحه می‌‌تواند کمک بسیار بزرگی به شما انجام دهد.

سوالات متداول