بهترین شرکت‌های حوزه «کشاورزی و دامداری» ایران برای استخدام

۴۳ شرکت

اهمیت مشاغل گروه کشاورزی و دامداری در ایران چیست؟

گروه کشاورزی و دامداری در ایران را می‌توان در اهمیت تامین منابع غذایی مردم و نیاز روز افزون کشور در گسترش مشاغل این گروه جهت صادرات محصولات کشاورزی و دامداری به دیگر کشورهای همسایه و هدف دانست. حوزه کشاورزی و دامداری همچنین در حفظ جمعیت در مناطق روستایی موثر بوده و در ایجاد مهاجرت معکوس موثر است. از این رو با گسترش مشاغل این حوزه می‌توان توازن شغلی و درآمدی را در اکثر نقاط انتظار داشت.

محصولات خروجی گروه کشاورزی و دامداری چیست؟

بجز نامهای آشنا همانند میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و... که با شنیدن نام مشاغل گروه کشاورزی و دامداری به ذهن متبادر می‌شود، نهاده‌های دامی، سموم و کودهای کشاورزی، ادوات کشاورزی و... را نیز می‌توانیم از جمله محصولات اشتغال در حوزه کشاورزی و دامداری در ایران بدانیم.

چگونه در بهترین شرکت‌های کشاورزی و دامداری ایران، استخدام شویم؟

مشاغل کشاورزی و دامداری ایران در حوزه‌های مختلفی به جذب نیرو می‌پردازند. از این رو بسته به نوع تخصص و علاقه خود می‌توانید در این بخش به اشتغال بپردازید. جهت ورود به مشاغل گروه صنعت کشاورزی و دامداری کافی است با ساخت و ایجاد رزومه در وبسایت «ای استخدام» اقدام به ارسال رزومه برای شرکت‌های فعال در این حوزه که در وبسایت «ای استخدام» آگهی فعال دارند بپردازید.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های کشاورزی و دامداری چیست؟

شرکت‌های کشاورزی و دامداری علاوه بر گروه فارغ التخصیلان کشاورزی، دامداری و صنایع وابسته از فارغ التحصیلان رشته‌های مدیریت، بازرگانی، حسابدرای، حقوق و دیگر رشته‌های تحصیلی استخدام انجام می‌دهند. همچنین شرکت‌های بزرگ‌تر که از جمله شرکت‌های بورسی حساب می‌شوند و می‌توانیم آنها را دارندگان ارزشمندترین سهام‌های گروه زراعت بدانیم، تقریباً از تمام تخصص‌های رایج در سطح کشور نیروی فعال می‌پذیرند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های کشاورزی و دامداری چیست؟

با توجه به جایگاه استراتژیک صنعت کشاورزی و دامدرای ایران، می‌توان گفت مهارت‌های متعددی در این حوزه کاربرد دارد. از جمله مهمترین مهارت‌ها میتوان به:

  • بازاریابی محصولات کشاورزی
  • بازاریابی محصولات دامی
  • شناخت مبادی وارداتی نهاده‌های دامی
  • شناخت انواع سموم کشاورزی
  • آشنایی با انواع روش‌‌های بهبود بهره‌‎وری در صنعت

اشاره کرد. بجز این مهارت‌ها، مهارت‌های عمومی و تخصصی که در دانشگاه‌ها و تجربیات کاری دیگر به دست می‌آید نیز در این حوزه می‌توان بهره‌برد.

آینده شغلی شرکت‌های کشاورزی و دامداری در ایران چیست؟

از آنجا که این صنعت ارتباط تنگاتنگی با تغذیه و سلامت جامعه دارد، می‌توان گفت مشاغل این صنعت جز مشاغل پایدار بوده و آینده شغلی درخشانی در انتظار آنها است. همچنین شرکت‌های سهام زراعی نیز با ورود به بورس اوراق بهادار می‌توانند عاملی برای رونق بیش از پیش این صنعت در سطح ملی باشند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه شرکت‌های کشاورزی و دامداری شد؟

با آنکه مشاغل این حوزه اکثراً مشاغل تخصصی هستند، اما جذب افراد با انگیزه و مشتاق فعالیت در حوزه کاری کشاورزی و دامداری از اهمیت خاصی در این حوزه برخوردار است. از همین رو شرکت‌های فعال در حوزه صنعت کشاورزی و دامدرای پذیرای افراد بدون سابقه کاری نیز هستند.

سوالات متداول