استخدام نیروهای مسلح

استخدام نیروهای مسلح

وب سایت «ای-استخدام» تمامی‌ اخبار استخدامی و استخدام های مربوط به نیروهای مسلح را در این صفحه به اطلاع شما کاربران عزیز می‌رساند. در ادامه تمام صفحات مربوط به نیروهای مسلح به همراه توضیحات تکمیلی مورد نیاز آورده شده است. لطفا صفحه را تا انتها مطالعه نمایید.

استخدام های در جریان نیروهای مسلح

 

آخرین وضعیت استخدام ارتش، نیروی انتظامی و نیروهای مسلح

ارتش و نیروی انتظامی ایران مسئول دفاع از تمامیت ارضی کشور هستند. از این رو هرساله جوانان پرشور کشور در زمان آغاز فرایند ثبت نام استخدام ارتش و استخدام نیروی انتظامی و همچنین استخدام دانشکده افسری به سرعت اقدام به ثبت نام می‌کنند. استخدام در هر کدام از این دو نیرو به صورت ثبت نام و ثبت مشخصات فردی و تشکیل پرونده بوده و پس از این مرحله جهت استخدام در ارتش و استخدام در نیروی انتظامی، از سوی متولیان امر با متقاضیان تماس برقرار می‌شود.

در شیوه استخدام درجه داری ارتش و استخدام درجه داری نیروی انتظامی، عمدتا مدرک تحصیلی مورد نظر به صورت استخدام ارتش با مدرک دیپلم و استخدام نیروی انتظامی با مدرک دیپلم است. اما برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس نیز جا نگرانی نیست. در طول سال این دو نیرو به صورت ثبت نام دانشکده‌های افسری جهت ثبت نام مشتاقان اعلامیه‌هایی را منتشر می‌کنند. استخدام ارتش با مدرک لیسانس و استخدام نیروی انتظامی با مدرک لیسانس قدری با دیگر سازمان‌ها تفاوت دارد.

در استخدام افسری ارتش و استخدامی افسری نیروی انتظامی، افراد باید ابتدا برای آزمون سراسری دانشکده افسری ثبت نام کرده و سپس در صورت موفقیت در آزمون اقدام به ادامه دادن مراحل استخدامی از جمله گزینش نمایند.

شرایط استخدام درجه داری هر سال در بندهایی ممکن است تغییر کند. از این رو توصیه می‌شود با آغاز هر دور از اعلانات استخدامی نیروی زمینی ارتش، نیروی هوایی ارتش، نیروی پدافند ارتش، نیروی دریایی ارتش و نیروی انتظامی به صورت کامل اقدام به مطالعه اطلاعیه‌ها کرده و سپس در صورت دارا بودن تمام شرایط ذکر شده اقدام به ثبت نام نمایید.

 • استخدام دانشگاه افسری ارتش

دانشگاه افسری ارتش، یا همان آجا محلی برای تربیت افسران آینده ارتش جمهوری اسلامی ایران است. این دانشگاه به از آن به عنوان دانشگاه جنگ نیز یاد می‌شود از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آموزش نظامی در کشور است. دانشگاه افسری ارتش، هر ساله از طریق ثبت نام افراد و با برگزاری آزمون استخدامی نیاز خود به نیروی انسانی و دانشجوی جدید را برطرف می‌کند.

افرادی که متقاضی استخدام خلبانی ارتش هستند نیز باید مراحل استخدام شدن خود به عنوان خلبان را از طریق استخدام دانشگاه های افسری ارتش پیگیری نمایند. به این منظور مشتاقان خلبانی کافی است در زمان شروع ثبت نام دانشگاه های افسری ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های ثبت نام، پس از تمکیل فرم‌ها و ثبت‌نام در آزمون دوره‌های تکمیلی را در دانشگاه افسری ارتش طی نمایند.

شرایط استخدام در دانشگاه افسری ارتش به صورت زیر است:

 • متدین به دین مبین اسلام
 • تابعیت ایرانی
 • دارابودن حداقل سن ۱۶ سال تمام و حداکثر ۲۲ سال، و در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت ضرورت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود(فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند)
 • حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما ۲۰ سال است.
 • فقدان محکومیت موثر کیفری و محکومیت ناشی از اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن حداقل معدل کل دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته‌های علوم تجربی و ریاضی‌فیزیک ۱۴ و برای دیپلم علوم انسانی ۱۶ و حداقل معدل کتبی برای رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی ۱۰ و برای دیپلم علوم انسانی ۱۴ می باشد

اینها تنها بخشی از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام برای آزمون استخدامی دانشگاه افسری ارتش است. برای استخدام در دانشگاه افسری ارتش دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم کافی است. همچنین سایر شرایط استخدام ارتش نیز در صفحه استخدام دانشگاه های افسری ارتش به صورت جامع و کامل آورده شده است.

 • استخدام در ارتش جمهوری اسلامی ایران

ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای کادر افسری نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی، دریایی و سازمان های تابعه مختلفی است که در طول سال به اشکال مختلفی اقدام به جذب نیرو و استخدام جوانان با مدارک تحصیلی مختلف مثل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌کند.

افرادی که متقاضی استخدام ارتش با مدرک لیسانس هستند نیز با رعایت شرایط زیر می‌توانند برای ثبت نام در گزینش ارتش اقدام نمایند:

 • داشتن حداقل معدل ۱۴برای رشته های فنی/مهندسی و حداقل معدل ۱۵ برای رشته های غیرفنی ومهندسی
 • حداکثر سن برای داوطلبان ۲۸ سال می باشد. (مدت زمان دوره خدمت سربازی به حداکثر سن اضافه می‌شود.)
 • موفقیت در انجام معاینات پزشکی، مصاحبه مکتبی وامنیتی وعلمی و آزمون مقاومت جسمانی.

سایر شرایط استخدام دارندگان مدرک لیسانس و فوق لیسانس در ارتش نیز متغیر بوده و با هر بار اطلاعیه ارتش باید بررسی شوند. همچنین استخدام زنان در ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز برای برخی مشاغل کادر درمانی و دیگر حوزه‌های تخصصی میسر بوده و در برخی اطلاعیه‌های ارتش که مختص استخدام زنان در ارتش است مورد تبیین قرار می‌گیرد. همچنین سایر شرایط استخدام در ارتش نیز به تفصیل در صفحه اختصاصی استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران آورده شده است.

 • استخدام در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان نگهبانان همیشه بیدار آسمان‌های کشور، در طول سال و برای تخصص‌های مختلفی از بین جوانان اقدام به جذب نیرو می‌کنند. در این شیوه‌ها شرایط استخدامی کاملا مشابه استخدام در ساختار اصلی ارتش کشور بوده و تفاوتی با آن ندارد. اما به دلیل تنوع مشاغل استخدام نیروی هوایی ارتش از دیپلم تا کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند جهت استخدام در این نیرو اقدام نمایند. این نیرو به صورت کارمند علمی با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، افسر پیمانی از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در نهایت کارمند تجربی با مدرک دیپلم اقدام به جذب نیرو می‌کند. متقاضیان محترم استخدام در نیروی هوایی ارتش می‌توانند شرایط استخدام نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی را در صفحه اختصاصی استخدامی نیروی هوایی ارتش مطالعه نمایند.

 • استخدام در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخش دیگری از ساختار نظامی کشور است که وظیفه آن پاسداشت مرزهای آبی ایران است. البته انجام خدمت در نیروی دریایی صرفا بر روی ناوهای نیروی دریایی ارتش و در نزدیکی دریاها نیست و دیگر مراکز و سازمان‌های نیروی دریایی ارتش کشور نیز اقدام به جذب نیروهای متخصص خود می‌کنند.

برای جذب شدن در نیروی دریایی ارتش علاوه بر دارا بودن شرایط ذکر شده در خصوص کلیت شرایط استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ممکن است شرایط اختصاصی دیگری نیز حکم‌فرما باشد. در این خصوص پس از هر بار انتشار یک آگهی استخدامی از سوی نیروی دریایی ارتش در صفحه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در «ای استخدام» شرایط اختصاصی نیز اعلام می‌شود. همچنین رشته‌های تحصیلی مورد پذیرش از هر مقطع تحصیلی نیز با هر بار به روز شدن آگهی استخدامی ممکن است دستخوش تغییراتی شود.

 • استخدام در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران وظایف گوناگونی از جمله دفاع از کشور در زمان تهاجم خارجی دارد. همچنین این نیرو با در دست داشتن یگان‌های مختلف زرهی و توپخانه‌ای آماده دفاع از مرزهای کشور است. اما یکی از سوالات همیشگی افراد چگونگی استخدام در نیروی زمینی ارتش است. نیروی زمینی ارتش همانطور که در صفحه اختصاصی استخدام نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در «ای استخدام» ذکر شده است، برای استخدام شرایط مختلفی دارد.

عمده این شرایط در بخش شرایط عمومی استخدام نیروی زمینی ارتش، با شرایط اصلی استخدام در ارتش یکی است. اما در برخی شرایط اختصاصی مانند رشته‌های تحصیلی مورد پذیرش، نیروی زمینی دارای شرایط اختصاصی مخصوص به خود است که متقاضیان استخدام در نیروی زمینی ارشد لازم است ابتدا تمام شرایط استخدام در نیروی زمینی ارتش را به دقت بررسی کرده و سپس اقدام به ثبت نام برای استخدامی نیروی زمینی ارتش نمایند.

 • استخدام در نیروی پدافند هوایی ارتش

نیروی پدافند هوایی ارتش به عنیوان یکی از چهار نیروی نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پس از تفیکیک از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا معرفی شد. این قرارگاه به منظور انجام عملیات‌های دفاع زمین به هوا ارتش تشکیل شده است اما همچنان جهت انجام امور هماهنگی خود با قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا تعامل می‌کند. قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا مسئول ایجاد هماهنگی میان نیروی پدافند هوایی ارتش و دیگر نیروها است.

قرارگاه پدافند هوایی ارتش نیز برای استخدام نیروهای مد نظر خود که شرح استخدام در نیروی پدافند هوایی ارتش به طور کامل و مفصل در صفحه اختصاصی استخدام نیروی پدافند هوایی ارتش آمده است، شرایط و ضوابطی را دار است.

 • استخدام در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یا همان فراجا (ناجای سابق)، بخشی از نیروهای مسلح کشور بوده که وظیفه آن تامین امنیت کشور است. فرماندهی ناجا از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که استخدام آنها به صورت‌های مختلفی انجام می‌شود.

شرایط استخدام نیروی انتظامی به صورت زیر است:

 • اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام.
 • اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
 • عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی در زمان تقاضای استخدام.
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری.
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر.
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی لازم برای خدمت مورد نظر.
 • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر.
 • حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال می باشد. این شرط مختص داوطلبان با مدرک دیپلم بوده و متقاضیان استخدام نیروی انتظامی با مدرک لیسانس ۱۴۰۰ و سال جاری شرایط سنی مختص خود را دارا هستند. بدین منظور توصیه می شود در زمان انتشار هر آگهی جدید به دقت شرایط اختصاصی آن آگهی را مطالعه نمایید.

این شرایط استخدام نیروی انتظامی به صورت کلی است و در صورتی که دستخوش تغییراتی شود، ما آنها را مورد بررسی و تغییر قرار می‌دهیم. تمرکز اصلی در جذب نیروهای استخدام نیروی انتظامی بر متقاضیان دیپلمه است، اما در مواردی استخدام نیروی انتظامی با مدرک لیسانس نیز رخ میدهد. همچنین برای متقاضیان خانم نیز استخدام نیروی انتظامی زن در برخی اطلاعیه‌های استانی صورت می‌گیرد. به این منظور متقاضیان زن استخدام در نیروی انتظامی می‌توانند با مراجعه به شرایط اختصاصی هر آگهی استخدامی این نیرو که در صفحه اختصاصی استخدام نیروی انتظامی «ای استخدام» وجود دارد، در صورت دارا بودن شرایط لازم اقدام به ثبت نام نمایند.

سوالات متداول استخدام در ارتش و نیروی انتظامی

 

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۶۴۸ نظر برای استخدام نیروهای مسلح

 • ع
  عالمع
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۲، ۲۰:۳۵
  سلام ادمین محترم شخص محصل ،، میتونه تو استخدامی ارتش یا نیروانتظامی شرکت کنه؟
  • پشتیبان سه
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۲، ۲۲:۲۵
   کاربرعزیز
   شرایط استخدام در هر ارگان متفاوت می باشد ، در بعضی استخدام ها ، دانش آموزان پایه دوازدهم می توانند ثبت نام نمایند و تا قبل از تاریخی که در آگهی ذکر میشود ، می بایست مدرک دیپلم خود را ارائه نمایید .
   • ع
    عالمع
    ۲۸ بهمن ۱۴۰۲، ۰۷:۳۳
    متشکرم
  • ح
   حسین
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۲، ۱۷:۵۳
   سلام وقت بخیر چرا سایت ثبت نام نیرو انتظامی باز نمیشه؟
   چند روزه بسته
   • پ
    پرتلاش
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۱۲
    لیسانس کامپیوتر دارم
    میخوام استخدام نظام شم چیکار کنم
    • ا
     امیر
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۲۲:۳۸
     سلام من خالکوبی دارم پشت کمرم البته که دیده نمیشه ،آیا توی گزینش مشکلی داره،میتونم. ثبت نام کنم
     • پشتیبان سه
      ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۲۳:۲۲
      کاربرعزیز
      معمولا این موضوع ، در ارگان‌های نظامی با حساسیت بیشتری نسبت به دیگر مراکز بررسی می‌گردد ، منتها این مورد را از سازمان مربوطه دقیق‌تر پیگیری نمایید .
     • ا
      ارشیا لرکی بروجنی
      ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۲۱:۲۸
      سلام من 15 سال تموم شده می تونم استخدام نیروی انتظامی بشم ؟ من علاقه زیادی دارم لطفا راهنمایی کنید اگر امکانش هست باید کجا پیگیری کنم من تهران میدان امام حسین ع سکونت دارم با تشکر
      • مشاور «ای استخدام»
       ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۲۳:۱۰
       کاربرعزیز
       حداقل سن برای استخدام در ارتش ، 16 سال می باشد .
      • ا
       اصغر استجلو
       ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۰۸:۴۹
       سلام من 24سالم میتونم تو نیروی زمینی استخدام بشم
       • مشاور «ای استخدام»
        ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۲:۴۶
        کاربرعزیز
        حدنصاب سن برای ثبت نام حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال می باشد.
       • ن
        نصور رستمی
        ۱۶ بهمن ۱۴۰۲، ۲۱:۳۹
        سلام من استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میخام
        • پشتیبان سه
         ۱۶ بهمن ۱۴۰۲، ۲۲:۰۴
         کاربرعزیز
         از همین صفحه پیگیر باشید ، تمامی آگهی های مربوط به استخدام نیروهای مسلح به محض انتشار ، در همین صفحه بارگذاری خواهد شد .
        • م
         محمدرضا
         ۱۵ بهمن ۱۴۰۲، ۱۶:۰۹
         سلام وقت بخیر برای جذب شدن در ارتش نیرو هوایی خلبانی چه پیش نیازی داره و در کل چطوره ؟؟
         • ن
          نویسنده اقتصاد
          ۱۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸:۰۳
          برو نیروی انتظامی شهرتون اونجا میگن چکار کنی
          • ح
           حسین
           ۱۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۴۵
           خسته نباشید من مهره T4 T3 کمرم شکسته تو تصادف علاقه شدیدی به سپاه دارم میخواستم ببینم برا گزینش سپاه و نیرو انتظامی مشکلی پیش نمیاد؟
           • ن
            نویسنده اقتصاد
            ۱۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸:۰۱
            بله
           • ق
            قادر دنیاطلب
            ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، ۲۳:۲۱
            با عرض سلام خسته نباشد خدمت شما بند 21 سالم من خیلی علاقه زیاد به نیروی ارتش یا نیروی انتظامی دارم اکه امکان دارم ی راهنمایی بفرمایید ممنون از زحمات شما
            • م
             مهدی طنان
             ۱۱ بهمن ۱۴۰۲، ۰۷:۵۶
             سلام به مرکز گزینش ناجا محل سکونت مراجعه کنید و یکی از بهترین کارهایی که نیروی انتظامی امسال انجام داده برداشتن شرط سنی و استخدام با سن 30 سال در مقطع درجه داری است . 3 مصاحبه داره.اولی دومی خیلی آسان است و سومی مصاحبه احکام و... و یک آزمون کتبی ساده.و آزمایشات بالینی و تحقیقات محلی اگر از نظر پزشکی و تحقیقات محلی هیچ گونه موردی نداشته باشین 100 درصد قبول هستن. به امید روزی که همه عزیزان علاقه مند به این سرزمین بتوانند برای این مملکت خدمت صادقانه بکنت.یاعلی
            • ق
             قادر دنیاطلب
             ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، ۲۳:۱۸
             من خیلی به نیروهای مسلح دارم در هر نیروی باسه مشکل نیست لطف ی راهنمایی کنید
             • ن
              نویسنده اقتصاد
              ۱۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸:۰۲
              برو نیروی انتظامی شهرتون اونجا میگن چکار کنی
             • ص
              صادق
              ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۰۹
              نیروی هوایی برای درجه داری کی استخدامی میزاره ؟
              • پشتیبان سه
               ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۲۵
               کاربرعزیز
               به محض انتشار اخباری پیرامون این استخدام ، از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
              • ا
               ابراهیم
               ۸ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۵۵
               به نام خدا
               سلام. در دانشگاه افسری نیروی انتظامی برای فرزندان جانبازان محدودیت سنی نیست ؟
               • پ
                پوریا
                ۴ بهمن ۱۴۰۲، ۲۰:۵۹
                سلام برای مقطع افسر پیمانی که 18دی ماه ثبت نامش هست این خبر کاملا فیک و اشتباه هست چون بنده چندبار به گزینش شهر کرمانشاه مراجعه کردم و گفتن همچین خبری صحت ندارد
                • پشتیبان سه
                 ۵ بهمن ۱۴۰۲، ۰۱:۵۸
                 کاربر گرامی
                 هر خبر دارای لینک بوده و ازطریق وب‌سایت رسمی متولی آزمون استخراج می‌شود.
                 • پ
                  پوریا
                  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲، ۱۹:۱۲
                  یعنی گزینش شهرمون به من دروغ گفتن که ثبت نام نیست و این خبر فیک هست!!؟؟
                  • پشتیبان سه
                   ۱۸ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۲۷
                   کاربر گرامی
                   این مورد را می‌توانید از گزینش شهر خود استعلام بگیرید.
                 • ع
                  علی
                  ۱۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۳:۳۷
                  سلام
                  ولا من چند روز پیش رفتم افسری ثبت نام داشت
                  خیلی شلوغ بود صبح زود 6ونیم اونجا باش
                  تا 25 سال میگیرن
                  ضمنن افری کلا رسمی هست در تمام نیرو ها
                 • م
                  محسن ملکی
                  ۲۲ دی ۱۴۰۲، ۱۳:۴۲
                  با سلام بنده الان 30 سالم هست و حسابدار مالی یک شرکت خصوصی در تهران هستم اگه بخوام وارد سپاه یا ارتش بشم امکانش نیست؟
                  مدرکم لیسانس حسابداری هست
                  • پشتیبان سه
                   ۲۲ دی ۱۴۰۲، ۱۶:۲۲
                   کاربرعزیز
                   آگهی استخدامی کلیه نیروهای مسلح در همین صفحه بارگذاری شده است ، بر روی آگهی مورد نظر کلیک نموده و شرایط استخدام را بررسی نمایید.
                   • ع
                    عارف بالدی
                    ۲۷ دی ۱۴۰۲، ۱۱:۴۰
                    سلام وقت بخیر واسه استخدام در نیرو مسلح بنده مدرک لیسانس فقه مبانی حقوق با معدل 16/88
                    • پشتیبان سه
                     ۲۷ دی ۱۴۰۲، ۱۹:۴۰
                     کاربرعزیز
                     در این صفحه تمامی آگهی های مربوط به استخدام نیروهای مسلح بارگذاری شده است ، بر روی لینک آگهی مورد نظر کلیک نموده و شرایط استخدام را بررسی نمایید .
                  • م
                   مهدی
                   ۲۱ دی ۱۴۰۲، ۱۵:۰۷
                   سلام من متاهل هستم اگه بخوام تو شهر خودم استخدام بشم خدمت کنم چه اقداماتی رو باید انجام بدم؟؟
                   • م
                    محمد حسین
                    ۱۷ دی ۱۴۰۲، ۱۳:۰۰
                    افراد نیازمندان مددجوهای بهزیستی را نمی گیرید
                    • م
                     مصطفی
                     ۱۴ دی ۱۴۰۲، ۰۹:۳۱
                     سلام کسی که مصاحبه اول رد بشه ایا میتونه اعتراض کنه یا خیر
                     • ی
                      یاسین
                      ۱۲ دی ۱۴۰۲، ۲۳:۴۹
                      سلام وقت بخیر
                      آیا سابقه کیفری پدر باعث جلوگیری از استخدام نیروانتظامی یا ارتش میشه؟
                      • ا
                       احسان
                       ۱۳ دی ۱۴۰۲، ۰۲:۰۴
                       متاسفانه بله البته بستگی به نوع محکومیت داره

                      لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

                      ثبت پاسخ