استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران

امروز ۵۰۰ نظر

استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران

ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای کادر افسری نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی، دریایی و سازمان های تابعه مختلفی است که در طول سال به اشکال مختلفی اقدام به جذب نیرو و استخدام جوانان با مدارک تحصیلی مختلف مثل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌کند. در این صفحه اخبار استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت کامل و جامع پوشش داده می‌شود.

استخدام‌های درجریان ارتش جمهوری اسلامی ایران

آخرین اخبار استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران
منابع مطالعاتی برای مصاحبه استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران
در این بخش تمام منابع مطالعاتی برای مصاحبه آزمونهای استخدامی شامل مصاحبه عقیدتی و سیاسی، روانشناختی، تخصصی و ... گردآوری شده است. شما میتوانید با مراجعه به هر لینک مورد نظر مطالب موجود را مطالعه نمایید.
لینکهای مفید و کاربردی استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران
در این بخش به منظور دسترسی بهتر، صفحات مهم و کاربردی لیست شده است شما می توانید در صورت نیاز به هر صفحه بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.
آرشیو مطالب پیشین
آرشیو مطالب پیشین و سالهای گذشته مربوط به استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این قسمت لیست شده است، لطفا در صورت تمایل به مطالعه از پیوست های مربوط به سال مورد نظر خود استفاده بفرمایید

شرایط استخدام ارتش

ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای کادر افسری نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی، دریایی و سازمان های تابعه مختلفی است که در طول سال به اشکال مختلفی اقدام به جذب نیرو و استخدام جوانان با مدارک تحصیلی مختلف مثل دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌کند. استخدام در ارتش به سه صورت انجام می‌شود: ۱- استخدام درجه‌داری ۲- استخدام افسری و ۳- استخدام کارمندی

برای هر یک از سه حالت استخدامی ارتش در طول سال اطلاعیه‌های مختلفی منتشر می‌شود که این اطلاعیه‌ها به طور دقیق در صفحه استخدام نیروهای مسلح پوشش داده می‌شود. از جمله بخش‌های مهم و جذاب برای متقاضیان استخدام در ارتش را می‌توان استخدام با مدرک لیسانس در ارتش دانست.

افرادی که متقاضی استخدام ارتش با مدرک لیسانس هستند نیز با رعایت شرایط زیر می‌توانند برای ثبت نام در گزینش ارتش اقدام نمایند:

 • داشتن حداقل معدل ۱۴برای رشته های فنی/مهندسی و حداقل معدل ۱۵ برای رشته های غیرفنی ومهندسی
 • حداکثر سن برای داوطلبان ۲۸ سال می باشد. (مدت زمان دوره خدمت سربازی به حداکثر سن اضافه می‌شود.)
 • موفقیت در انجام معاینات پزشکی، مصاحبه مکتبی وامنیتی وعلمی و آزمون مقاومت جسمانی.

سایر شرایط استخدام دارندگان مدرک لیسانس و فوق لیسانس در ارتش نیز متغیر بوده و با هر بار اطلاعیه ارتش باید بررسی شوند. همچنین استخدام زنان در ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز برای برخی مشاغل کادر درمانی و دیگر حوزه‌های تخصصی میسر بوده و در برخی اطلاعیه‌های ارتش که مختص استخدام زنان در ارتش است مورد تبیین قرار می‌گیرد.

سوالات متداول

 

از تجربیات دیگران استفاده کنید!
مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.
تجربیات شرکت کنندگان

۵۰۰ نظر برای استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران

 • ا
  امیرحسین
  ۵ تیر ۱۴۰۱، ۱۹:۱۷
  سلام خسته نباشید من برای درجه داری ارتش نیرو زمینی ثبت نام کردم بعد از اینکه مدارک و فرم هارو رو تحویل به گزینش دادم یه برگ بهم دادن که برگ معاینه پزشکی اولیه بود و رفتم بیمارستان ارتش شهرمون(کرمانشاه)کاراشو انجام دادم وقبول شدم معاینه پزشکی اولیه شامل(دندون پزشکی ،تناسب قد وزن ،رادیولوژی(عکس قفسه سینه…)تست و نوار قلب,داخلی(که پاهامو جفت کردم دستام رو به جلو گرفتم وبشین پاشو رفتم،جراحی که لباسمامو درآوردم و معاینه کرد )وفقط معاینه های بینایی شنوایی آزمایشگاه و روانشناسی مونده که گفتن باید تهران انجام بدین حالا سوال من اینه که تهران که برم دوباره از اول همه معاینات رو انجام میدن یا فقط چیز هاایی که مونده رو معاینه میکنن
  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ