آرشیو استخدام شرکت فرودگاه‌های کشور سال ۱۴۰۰

۱ نظر

آرشیو استخدام شرکت فرودگاه‌های کشور سال ۱۴۰۰

خبر ۱۱ آبان ۱۴۰۰- خبر جذب و استخدام ۳۵۰ نفر نیروی انسانی در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال جاری به دنبال اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی و جذب ۳۵۰ نفر نیروی انسانی در ستاد و فرودگاه های کشور، اجرای فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی از یکم آذر ماه و اتمام ۱۵ پروژه فرودگاهی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ صبح امروز ۱۰ آبان ماه، هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی کشور با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره و معاونین شرکت فرودگاه ها به صورت وبینار برگزار شد. در این نشست، معاونان شرکت فرودگاه ها در بخش های مختلف فرودگاهی، هوانوردی، توسعه مدیریت و منابع و برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی گزارشی از وضعیت موجود ارائه و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به دنبال جذب و استخدام ۳۵۰ نفر نیروی انسانی هستیم

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از تنظیم سند جامعه نیروی انسانی و پیگیری برای دریافت مجوز جذب و استخدام ۳۵۰ نفر نیروی انسانی در بخش های مختلف فرودگاهی و ستادی خبر داد.

علی شورمیج در هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی با اعلام این خبر گفت: از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ حدود ۳۵۰ نفر بازنشسته می شوند که از این تعداد ۱۹۱ در حوزه عملیات هوانوردی، ۶۰ نفر در حوزه عملیات فرودگاهی و ۹۹ نفر در حوزه پشتیبانی هستند و با توجه به خروجی بالای نیروی انسانی، از سوی سازمان اداری و استخدامی، پیگیر جذب ۳۵۰ نفر هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: از مجوز قبلی که برای ۱۹۴ خذ شد، تاکنون مقدمات انجام کار ۱۶۲ نفر صورت گرفته و ۳۲ نفر به دلیل دارا نبودن امتیازات لازم می بایست در آزمون آذر ماه سال جاری که از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود، شرکت کنند.

وی از برگزاری موفق مجموع عمومی شرکت فرودگاه ها و تصویب صورتهای مالی سال ۱۳۹۹ شرکت در ۲۸ شهریور سال جاری خبر داد.

شورمیج در خصوص میزان وصول مطالبات شرکت فرودگاه ها با بیان اینکه در این بخش با توجه به بودجه مصوب باید تلاش های بیشتری انجام شود، گفت: فرودگاه ها در وصول مطالبات نقش موثری دارند و با توجه به بررسی صورت گرفته، فرودگاه اهواز در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد خوبی به لحاظ وصول مطالبات داشته است.

وی در خصوص اراضی فرودگاهی نیز گفت: از ۲۶ هزار هکتار اراضی در اختیار شرکت فرودگاه ها، سند تک برگ ۲۰ هزار هکتار اخذ و شش هزار هکتار دیگر نیز در دست اقدام است که با پیگیری های دفتر حقوقی امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم تمامی اسناد را اخذ کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع همچنین در خصوص معافیت مالیاتی شرکت فرودگاه ها به استناد مواد ۴۰ و ۵۳ قانون احکام دائمی از سال ۹۷ گفت: این موضوع برای تحقق در شورای حل اختلاف مطرح شده و به دنبال حل آن در سال جاری و سال پیش رو هستیم.

شورمیج همچینین از پیگیری مستمر اساسنامه شرکت فرودگاه ها خبر داد و گفت این اساسنامه همچنان به دلایلی بین هیات وزیران و شورای نگهبان رد و بدل می شود و ما پیگیر حل موانع موجود هستیم.

وی همچنین از بازنگری چارت سازمانی و ابلاغ آن در آینده نزدیک خبر داد و در عین حال گفت: چارت تفصیلی می بایست مورد بازنگری قرار گیرد.

اجرای فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی از اول آذر ماه

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی از انجام فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی در ده فرودگاه کشور از یکم آذرماه خبر داد.

احمد مظفر در نشست هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی کشور با اشاره به اجرای موفق فاز نخست بودجه‌ریزی عملیاتی در ۱۰ فرودگاه منتخب کشور گفت: بودجه ریزی عملیاتی تکلیف قانونی و مصوبه هیات مدیره است و در فاز نخست با توجه به هدف گذاری های صورت گرفته شاهد مدیریت هزینه و هدایت اعتبارات به سمت پروژه ها بودیم که منجر به ارتقای بهره وری و صرفه جویی شد.

مظفر ادامه داد: فاز دوم بودجه‌ریزی عملیاتی از اول آذر ماه در ۱۰ فرودگاه دیگر آغاز می‌شود.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای دریافت مجوز زیست محیطی پروژه ها در فرودگاههای کشور که مورد پیگیری جدی دستگاه های نظارتی نیز هست گفت: از حدود ۶۲ پروژه مجوز ۴۲ پروژه زیست محیطی اخذ شده است و حدود ۲۰ پروژه در فرودگاه‌ها باقی مانده است که می بایست ظرف ۲۰ روز آینده اقدامات لازم برای آن انجام شود.

مظفر در خصوص مدیریت هزینه در حامل های انرژی، خطاب به مدیران فرودگاهی گفت: در قالب برنامه ابلاغی مدیریت سبز اهتمام ویژه ای داشته باشند تا شاهد صرفه جویی در این بخش باشیم.

مظفر در خصوص سند استراتژیک که نقشه راه و حرکت شرکت در مسیر توسعه است، گفت: این سند به تصویب هیات مدیره رسیده و ابلاغ شده است. همچنین نقشه راه ستادی و فرودگاهی آماده شده و به زودی بالاغ می شود و امیدواریم مدیران فرودگاهی برنامه های خود را در قالب این سند طراحی و اجرا کنند.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی با اشاره به بخشنامه صادر شده از سوی سازمان اداری و استخدامی گفت: مدیران به برنامه های عملیاتی در شاخص های اختصاصی اهتمام داشته باشند چراکه ارزیابی واحدهای استانی به ستادملی دستگاه ها واگذار شده است.

وی گفت: شاخص های سند بهره وروی شرکت بر اساس سند جامع حمل و نقل ابلاغی وزارتخانه احصا و ابلاغ شده است و استقرار چرخه بهره وری نیز بر اساس سند ابلاغی که توسط دانشگاه علوم تحقیقات در حال بررسی است، ابلاغ خواهد شد.

وی در خصوص سند راهبردی سلامت اداری گفت: در این زمینه شاخص های لازم در دانشگاه علامه طباطبایی در حال بررسی و آسیب شناسی است و گلوگاه های احتمال وقوع فساد را شناسایی می کند تا با همکاری فرودگاه ها یک نقشه راه و سند راهبردی ارزشمندی در سلامت اداری تدوین شود.

وی در خصوص اصلاح نظامنامه واگذاری اماکن گفت: از آثار و نتایج نظامنامه اصلاح شده، تسهیل در فراخوان ها و تسهیل در ورود برندها و از همه مهمتر تغییر مبنای درآمدی از اجاره به سمت درصدی از فروش است که بر اساس گزارش بازرگانی، از زمان ابلاغ تا کنون ۲۷۱ درصد افزایش درآمد نسبت به شش ماه سال گذشته داشتیم و از همین رو فرودگاهها در این زمینه باید اهتمام ویژه داشته باشند.

مظفر ادامه داد: اصلاح تعرفه خدمات در فعالیت های فرودگاهی در دستور مجمع قرار گرفته که در صورت تایید ابلاغ خواهد شد که در آن ۲۶ مورد تعرفه بازنگری شده است که شاهد تعدیل نرخ ها و هدفمند کردن درآمدها در این بخش خواهیم بود.

تهیه پیش نویس جانمایی غرف تجاری بر اساس وضعیت موجود، طرح جامع سرمایه گذاری، استفاده فرودگاه ها از اعتبارات حوزه های نظارت تصویری با همکاری حراست، شناسایی املاک آزاد با هماهنگی مدیرعامل، استقرار سامانه فروش آپ در غرفه های تجاری فرودگاهها و مجوز کسب ۱۸ دوره آموزشی برای ۶۸ نفر با هماهنگی نهاد بین المللی ACI از دیگر مواردی بود که معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی به آن اشاره کرد.

نیکبخت:‌خروجی استاندارد محتویات موردنیاز صدور "نوتام" با رونمایی از یک اپلیکیشن

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: بر اساس الزامات سازمان هواپیمایی جهانی (ICAO)، اطلاع‌رسانی از نظر بازدید و ارزیابی سطوح پروازی شامل باند، تاکسی‌وی و... و همچنین نحوه اعلام اطلاعیه هوانوردی برف (SNOWTAM) با شرایطی که در گذشته بوده است، متفاوت و تغییر یافته است.

مسعود نیکبخت ادامه‌ داد: در فرایند جدید، ضرورت دارد در ابتدا فرودگاه یک تیم ارزیابی باند (Runway safely team) را تشکیل داده که این تیم، وظیفه بررسی و تهیه اطلاعات موردنیاز جهت صدور اطلاعیه هوانوردی را دارد.

نیکبخت اضافه کرد: به‌‌منظور تسهیل در صدور اطلاعیه و کاهش هرگونه خطا، همکاران اداره اطلاعات هوانوردی اداره‌کل کنترل ترافیک هوایی و اداره‌کل مخابرات فناوری اطلاعات و امنیت سایبری، "اپلیکیشنی" را در این زمینه تهیه کرده‌اند که بعد از ورود اطلاعات از سوی تیم ارزیابی، محتویات موردنیاز صدور "نوتام" به‌صورت استاندارد را خروجی خواهد داشت که این خروجی برای اطلاع خلبان خوانده خواهد شد.

گفتنی است این مهم، پنجشنبه همین هفته (به‌تاریخ سیزدهم آبان ماه) عملیاتی خواهد

 

صفایی: ۱۵ پروژه فرودگاهی تا پایان سال به اتمام می‌رسند

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها در نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور گفت: در سال گذشته به‌رغم وجود کرونا، پروژه‌های مهمی را به انجام رساندیم که سال ۹۹ پروژه‌هایی با هزینه‌کردی بالغ‌بر ۲۲ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و این دستاورد مهمی برای شرکت فرودگاه‌ها است.
مصطفی صفایی افزود: امسال نیز باید ۱۵ پروژه فرودگاهی تا پایان سال به اتمام برسند که ۱۲ پروژه در فرودگاه‌‌های مختلف با ارزش ۱۶ هزار میلیون ریال تا اسفند ماه به اتمام خواهند رسید.
صفایی ادامه داد: سال گذشته ما به‌رغم وجود کرونا، ۱۲ طرح جامع را به تصویب رساندیم.
صفایی یکی از موارد مهم را تشکیل کارگروه‌های لازم برای بررسی قیمت‌های جدید عنوان کرد و گفت: کارگروه‌ها لازم است که‌ با نظارت بر اقدامات مشاوران و پیمانکاران، پروژه‌ها را با کمک ستاد هدایت کنند.
این مقام مسئول فرودگاهی همچنین در انتها ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره همکارانی که بر اثر کرونا از دست رفته بودند، اظهار داشت: امیدواریم با توجه به فروکش کردن کرونا، بتوانیم پروژه‌های آتی را با موفقیت به پایان برسانیم.

خبر ۶ شهریور ۱۴۰۰- فراخوان پذیرفته شدگان آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش طی فراخوانی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در سال ۱۴۰۰ خواست ؛ برای تحویل، بررسی و تطبیق مدارک در تاریخ نهم و دهم شهریور ماه با در دست داشتن اصل و تصویر مدارک لازم به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ بر اساس اطلاعیه صادر شده کلیه افراد پذیرفته شده می بایست برای تحویل، بررسی و تطبیق مدارک در تاریخ مذکور مراجعه نمایند و عدم مراجعه در بازه های زمانی یادشده به منزله انصراف تلقی می شود:

مدارک مورد نیاز:

۱- -اصل و تصویرکارت ملی

۲-اصل و تصویرکارت پایان خدمت و یا معافیت دائم به تاریخ صدور حداکثر ۱۴۰۰/۰۱/۳۱

۳- اصل و تصویر مدرک تحصیلی به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ (مبنا ، تاریخ فراغت از تحصیل می باشد)

۴-اصل و تصاویر کلیه صفحات شناسنامه

۵-مستندات ایثارگری مطابق با مفاد مندرج در آگهی استخدامی

۶-کارنامه قبولی در آزمون

۷-تعداد ۶ قطعه عکس ۴*۳ جدید

۸- ارائه مستندات در خصوص داوطلب بومی

محل تولد فرد بر اساس شناسنامه وی
سوابق سکونت ۱۰ ساله در شغل محل مورد درخواست( احراز با استشهاد محلی با تایید نیروی انتظامی محل سکونت)
گذراندن حداقل دو مقطع تحصیلی در شغل محل مورد درخواست

۹-مستندات حافظین قرآن

گفتنی است؛ اسامی افراد پذیرفته شده که در فایل پیوست آمده است، می بایست مطابق جدول به تهران- میدان آزادی- خیابان معراج ساختمان مرکزی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ، طبقه اول بال شمالی، اداره برنامه ریزی، تامین و ساماندهی نیروی انسانی مراجعه کنند.

خبر ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص نتایج برخی از سازمان های هشتمین آزمون استخدامی فراگیر در سال ۱۳۹۹

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی سال ۹۹ به اطلاع میرسانیم، نتایج نهایی دستگاه های اجرایی کشور شامل: بانک توسعه تعاون، پست بانک ایران، سازمان امور عشایر ایران، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران (مادر تخصصی) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امروز شنبه مورخ ۱۹/۰۴/۱۴۰۰ در درگاه اطلاع رسانی سازمان ‌سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک کنید

خبر ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها توسط سازمان سنجش

بر اساس بخشنامه اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت به عهده سازمان سنجش و آموزش کشور است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، پیرو اطلاعیه های پیشین در خصوص فرایند آزمون استخدامی شرکت و با توجه به پیگیری های انجام شده از سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت به عهده سازمان سنجش است.

اطلاع رسانی مربوط توسط سایت سازمان سنجش انجام می شود و به محض اعلام نهایی، چگونگی ادامه فرایند استخدامی اطلاع رسانی خواهد شد.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ تیر ۱۴۰۰- نتایج ۱.۵ برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها به زودی اعلام می شود

اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی این شرکت پس از پردازش توسط سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ بر اساس اطلاعیه صادر شده نتایج اولیه سه برابر ظرفیت مصاحبه استخدامی در موعد مقرر به سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده است و از آنجا که تایید نهایی نتایج ۱.۵ برابر ظرفیت استخدامی صرفا پس از پردازش توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد، به محض مشخص شدن موضوع و اعلام نتایج توسط سازمان مذکور، مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است؛ هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور سال گذشته برگزار و نتایج نهایی آن به زودی اعلام می شود.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اینجا کلیک نمایید

خبر ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰- زمان تحویل مدارک پذیرفته شدگان ذخیره آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها

پذیرفته شدگان ذخیره سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در تمام مشاغل روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت می توانند برای تحویل مدارک به این شرکت مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس اطلاعیه اخیر اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش، پذیرفته شدگان ذخیره سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی با توجه به شرایط اختصاصی درج شده در آگهی استخدامی شرکت در تمامی مشاغل برای تحویل، بررسی و تطبیق مدارک باید در تاریخ های ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت با در دست داشتن اصل و تصویر مدارک به نشانی تهران، میدان آزادی، خیابان معراج، مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی مراجعه کنند.

آزمون تعیین سطح زبان و چک پزشکی برای پذیرفته شدگان شغل مراقبت پرواز و تست پزشکی برای پذیرفته شدگان شغل ایمنی زمینی هواپیما در تاریخ های مقرر انجام می شود و آزمون آمادگی جسمانی شغل ایمنی زمینی هواپیما نیز پس از طی مراحل در بازه تعیین شده انجام می شود.

عدم مراجعه در بازه های زمانی یاد شده به منزله انصراف تلقی می شود.

گفتنی است؛ اسامی پذیرفته شدگان ذخیره سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها از اینجا قابل مشاهده است.

مدارک مورد نیاز:

اصل و تصویر کارت ملی
اصل و تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم به تاریخ صدور حداکثر ۴/۷/۹۹
اصل و تصویر مدرک تحصیلی به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر ۴/۷/۹۹ (مبنا، تاریخ فراغت از تحصیل است.)
اصل و تصاویر کلیه صفحات شناسنامه(ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام مشترک فراگیر به تاریخ ۲۰/۰۶/۱۳۹۹ است.)
مستندات ایثارگری مطابق بامفاد مندرج درآگهی استخدامی.
سوابق بیمه بخش دولتی برای کاهش سن افراد(در صورتی که مطابق حکم کارگزینی نیروی قراردادی دستگاههای دولتی باشند.)
کارنامه قبولی در آزمون
تعداد ۶ قطعه عکس ۴*۳ جدید
ارائه مستندات در خصوص داوطلب بومی

۹-۱ محل تولد فرد بر اساس شناسنامه وی

۹-۲ سوابق سکونت ۱۰ ساله در شغل محل مورد درخواست (احراز با استشهاد محلی با تایید نیروی انتظامی محل سکونت)

۹-۳ گذراندن حداقل دو مقطع تحصیلی در شغل محل مورد درخواست

۱۰. مستندات حافظین قرآن

قابل توجه پذیرفته شدگان ذخیره آزمون استخدامی مشاغل مراقبت پرواز و ایمنی زمینی هواپیما

به متقاضیان توصیه می شود در هنگام مراجعه در زمان های مقرر نکات ذیل را مورد توجه قرار دهند.

همراه داشتن اصل و کپی گواهینامه رانندگی صرفا برای پذیرفته شدگان ذخیره شغل ایمنی زمینی هواپیما
همراه داشتن دفترچه بیمه درمانی
داشتن استراحت و خواب کافی قبل از مراجعه به کلینیک پزشکی مخصوصاً زمان بررسی های مغزی که شامل نوار مغزی و... است.
حدالامکان از مصرف داروهای غیر ضروری خصوصا مسکن ها با پایه کدئین به منظور تاثیرگذاری در جواب ازمایشات خودداری شود.
فرایند چک پزشکی برای هر دو شغل و نیز آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی(صرفا برای شغل مراقبت پرواز -افراد ذخیره) ممکن است حداکثر تا پنج روز به طول بینجامد.
ازمون امادگی جسمانی برای شغل ایمنی زمینی هواپیما- افراد ذخیره پس از اتمام چکاپ پزشکی در موعد مقرر که از پیش تعیین شده انجام خواهد پذیرفت.
پس از قبولی در مراحل پیش گفته برای هر یک از مشاغل افراد ذخیره برای انجام مصاحبه تخصصی در بازه های تعیین شده معرفی می شوند

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - زمان مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی به زودی اعلام می شود

اداره کل نیروی انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: زمان مصاحبه پذیرفته شدگان هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در اسرع وقت از طریق پورتال این شرکت اطلاع رسانی می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ پیرو اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص انتشار کارنامه نتایج بررسی مدارک متقاضیان هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور بر روی درگاه سازمان سنجش، اداره کل نیروی انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها اعلام کرد؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا، زمان مصاحبه با پذیرفته شدگان به زودی از طریق پورتال این شرکت اطلاع رسانی خواهد شد. گفتنی است به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، پذیرفته شدگان از هر گونه مراجعه حضوری برای دریافت اطلاعات پرهیز کنند. بر همین اساس همه موارد مرتبط با آزمون روی سایت این شرکت قرار خواهد گرفت. گفتنی است؛ شرکت فرودگاهها در پنج رشته شغلی کارشناس مراقبت پرواز، کارشناس الکترونیک هواپیمایی، کارشناس مخابرات هواپیمایی، کارشناس ایمنی زمینی هواپیما و کارشناس عملیات فرودگاهی، تعداد ۱۹۴ نفر را در قالب آزمون مذکور استخدام خواهد کرد.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اینجا کلیک نمایید

خبر ۵ اسفند ۹۹ - اعلام زمان آزمون آمادگی جسمانی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت استخدامی ایمنی زمینی هواپیما

اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اریان طی اطلاعیه ای زمان انجام آزمون آمادگی جسمانی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت استخدامی شغل ایمنی زمینی هواپیما را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس این اطلاعیه، متقاضیان شغل ایمنی زمینی هواپیما که از طریق تماس تلفنی اداره کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما، موفقیت در تست پزشکی به آنها اعلام شده است، به منظور انجام آزمون آمادگی جسمانی ویژه آتش نشانان (دوی ۱۶۰۰متر ، دوی ۹*۴ ، بارفیکس ، شنا ، دراز نشست ، پرش اطراف مانع ، پرش طول ) در تاریخ های ۱۰ تا ۱۳ اسفند براساس جدول ضمیمه به نشانی فرودگاه مهرآباد – خیابان بسیج – مجتمع فرهنگی ورزشی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مراجعه کنند.

متقاضیان برای آگاهی از زمان مراجعه می توانند به جدول پیوست مراجعه کنند.

برای مشاهده فایل پیوست اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۱ بهمن ۹۹ - اطلاعیه فراخوان پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طی اطلاعیه یی شرایط لازم برای مراجعه پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت استخدامی مشاغل مراقبت پرواز و آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ متن این اطلاعیه بدین شرح است:

«پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص لزوم ارائه و بررسی مدارک و مستندات استخدامی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی، با توجه به شرایط اختصاصی درج شده در آگهی استخدامی شرکت در مشاغل مراقبت پرواز و آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما، به متقاضیان توصیه می شود در هنگام مراجعه در زمان های مقرر نکات ذیل را مورد توجه قرار دهند.

همراه داشتن اصل وکپی گواهینامه رانندگی صرفا ً برای پذیرفته شدگان شغل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما
همراه داشتن دفترچه بیمه درمانی
داشتن استراحت و خواب کافی قبل از مراجعه به کلینیک پزشکی به ویژه زمان بررسی های مغزی که شامل نوار مغزی و... است.
تا حد امکان از مصرف داروهای غیر ضروری به ویژه مسکن ها با پایه کدئین به منظور تاثیرگذاری در جواب آزمایشات خودداری شود.

شایان ذکر است فرایند چک پزشکی برای هر دو شغل و نیز آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی (صرفا ً برای شغل مراقبت پرواز) ممکن است حداکثر تا پنج روز به طول بینجامد. ضمنا ً آزمون آمادگی جسمانی برای شغل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما پس از اتمام چکاپ پزشکی در موعد مقرر که از پیش تعیین شده انجام خواهد پذیرفت.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ بهمن ۹۹ - اطلاعیه فراخوان پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

اداره کل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اطلاعیه ای زمان و مکان تحویل و بررسی مدارک پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکت را برای انجام مراحل تکمیلی پذیرش نهایی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس این اطلاعیه، تمام افراد پذیرفته شده برای تحویل، بررسی و تطبیق مدارک به ترتیب زمان بندی مندرج در جدول پیوست در موعد مقرر با در دست داشتن اصل و تصویر مدارک باید به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واقع در تهران – میدان آزادی – خیابان معراج ساختمان مرکزی مراجعه کنند.

آزمون تعیین سطح زبان و چک پزشکی برای پذیرفته شدگان شغل مراقبت پرواز و تست پزشکی( قد و BMIو ...) برای پذیرفته شدگان شغل ایمنی زمینی هواپیما بر اساس ضوابط در تاریخ های مقرر انجام خواهد شد. همچنین آزمون آمادگی جسمانی مربوط به شغل ایمنی زمینی هواپیما پس از طی مراحل در بازه زمانی از دهم تا سیزدهم اسفند برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز شامل اصل و تصویرکارت ملی، اصل و تصویرکارت پایان خدمت و یا معافیت دائم به تاریخ صدور حداکثر ۴ مهر امسال، اصل و تصویر مدرک تحصیلی به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر ۴ مهر امسال ( مبنا، تاریخ فراغت از تحصیل است)، اصل و تصاویر تمام صفحات شناسنامه (ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام مشترک فراگیر به تاریخ ۲۰ شهریور امسال است)، مستندات ایثارگری مطابق با مفاد مندرج درآگهی استخدامی، سوابق بیمه بخش دولتی برای کاهش سن افراد(در صورتی که مطابق حکم کارگزینی نیروی قراردادی دستگاه های دولتی باشند.)، کارنامه قبولی در آزمون، تعداد شش قطعه عکس ۴*۳ جدید، ارایه مستندات در خصوص داوطلب بومی، محل تولد فرد بر اساس شناسنامه وی، سوابق سکونت ۱۰ ساله در شغل محل مورد درخواست(احراز با استشهاد محلی با تایید نیروی انتظامی محل سکونت)، و مستندات حافظین قرآن است.

زمان تحویل مدارک در جدول پیوست قابل دسترسی است.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ بهمن ۹۹ - اعلام نتایج هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی سال ۹۹

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی سال ۹۹ به اطلاع میرسانیم،نتایج اولیه آزمون اعلام گردید.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

خبر ۸ دی ۹۹ - دریافت کارت هشتمین آزمون استخدامی فراگیر سال ۹۹

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال ۹۹ به اطلاع می رسانیم،لینک دریافت کارت آزمون فعال گردید.

زمان آزمون : ۱۱ و ۱۲ دی ماه ۹۹

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۷ مهر ۹۹ - اطلاعیه جدید سازمان سنجش (خبر تعویق زمان آزمون، ویرایش اطلاعات و ...)

 «اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در ارتباط با نحوه اعمال اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی در هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور»
پیرو اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۷/۰۳، بنا بر اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور و با توجه به ماده واحده قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری (مصوبه مورخ ۱۶‏‏‏‏/۰۶‏‏‏‏/۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی‏) و مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی درخصوص تعیین اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان‌ها) در آزمون های مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور موضوع بخشنامه شماره ۳۶۹۴۸۸ مورخ ۹۹/۰۷/۲۷ سازمان اداری و استخدامی کشور (تصویر مصوبه مندرج در ذیل این اطلاعیه) به اطلاع تمامی متقاضیان ثبت نام کننده در هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور می‌رساند:

متقاضیان مذکور در سهمیه‌های قانونی مختلف اعم از آزاد، ایثارگران و معلولین، می‌توانند در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود، با در نظر گرفتن موارد ذیل از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۷/۲۹ تا روز جمعه مورخ ۹۹/۰۸/۰۲، به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

تمامی متقاضیان ثبت نام کننده در آزمون یاد شده با در نظر گرفتن مفاد بخشنامه مذکور، لازم است نسبت به تعیین وضعیت خود بر اساس یکی از موارد ذیل اقدام نمایند:

- افراد بومی شهرستانی متقاضی بهره‌مندی از اولویت بومی، می‌بایست در زمان ویرایش اطلاعات، پس از انتخاب گزینه، «من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم»، شغل محل انتخابی خود را تایید و در صورت نیاز به تغییر شغل محل انتخابی، می‌توانند نسبت به تعیین شغل محل جدید بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام نمایند.

- متقاضیان غیر بومی در صورت تمایل می‌توانند نسبت به اصلاح و تغییر اطلاعات شغل محل جدید بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام نمایند.

-متقاضیان انصراف از آزمون، می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اعلام انصراف خود از ثبت‌نام و شرکت در آزمون فوق‌الذکر اقدام نمایند. ضمناً پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌نامی این دسته از افراد مسترد خواهد شد.

یادآوری مهم ۱: در صورت عدم مراجعه افراد ثبت‌نام کننده در آزمون مذکور به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر جهت تعیین استفاده از اولویت بومی و یا اصلاح و تغییر شغل محل انتخابی، این امر به منزله عدم درخواست بهره‌مندی از اولویت بومی شهرستانی و تایید اطلاعات ثبت‌نامی آن‌ها از نظر شغل محل انتخابی خواهد بود.

یادآوری مهم ۲: مدت زمان ویرایش و اصلاح اطلاعات تمدید نخواهد شد.

به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی تمامی متقاضی ثبت‌نام کننده در این آزمون که متقاضی ویرایش و اصلاح شغل محل انتخابی خود می‌باشند، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور از روز پنج شنبه مورخ ۹۹/۰۸/۰۹ به روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۹۹/۰۹/۰۶ و ۹۹/۰۹/۰۷ تغییر می‌یابد.

برای دریافت فایل ابلاغ مصوبه شورای توسعه در خصوص بومی گزینی اینجا کلیک کنید

خبر ۲۵ شهریور ۹۹ - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت‌نام در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور – سال ۱۳۹۹

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹، بدین‌وسیله به اطلاع همه متقاضیان ثبت‌نام در آزمون مذکور می‌رساند، با توجه به اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، شرایط و ضوابط اختصاصی سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان پزشکی قانونی و هم‌چنین فهرست شغل محل‌های وزارت ورزش و جوانان (به عنوان شغل محل جدید) به شرح ذیل می‌باشد. بنابراین همه متقاضیان، ضرورت دارد که تا مهلت درنظر گرفته شده برای ثبت‌نام و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و هم‌چنین مندرجات این اطلاعیه و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

برای مشاهده فایل اصلاحات دفترچه ثبت‌نام هشتمین آزمون استخدام فراگیر سال ۱۳۹۹ اینجا کلیک نمایید

انتشار دفترچه هشتمین آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی

با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در اجرای ماده (۴۴ (قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی منضم به بخشنامه های شماره۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ و اصلاحیه آن به شماره ۱۱۷۲۶۶۰ مورخ  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ سازمان مذکور و به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور به شرح زیر اعلام می گردد:

بخش اول : تعاریف

مفاهیم و تعاریف برخی از اصطلاحات بکار رفته در این متن دفترچه به شرح ذیل است:
الف) دستگاه اجرایی:
کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاههای موضوع ماده (۵)قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده میشوند.
ب) ایثارگران :
ب-۱ ) ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵ )درصد شامل

جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید


ب-۲) ایثارگران سهمیه پنج (۵) درصد شامل

رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد
فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

 

تذکر: مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از :
۱ .معاونت نیروی انسانی هر یک از ردههای نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
۲ .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
۳ .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.

بخش دوم : شرایط عمومی داوطلبان

۱ .داشتن تابعیت ایران
۲ .اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳ .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴ .انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
۵ .داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند
۶ .عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
۷ .نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۸ .عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح
۹ .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند
۱۰ .به استناد ماده (۹۴ (قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاههای اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند،پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.
تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در  زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.
۱۱ .داشتن حداقل بیست (۲۰ (سال تمام و حداکثر بیست و پنج (۲۵ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سی سال (۳۰ (برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج (۳۵ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل (۴۰ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل پنج (۴۵ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری.
تبصره ۱ :جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
تبصره ۲ :موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نمودهاند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
- میزان مدت خدمت ضرورت؛
- داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانهها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشتهاند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
تذکر :
ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه، و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (۱۳۹۹/۰۶/۲۹ )میباشد؛ ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (۱۳۹۹/۰۶/۲۰ )میباشد.

بخش سوم : مواد آزمون

الف- آزمون عمومی
مواد آزمون عمومی عبارتند از:
۱ .فنّاوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه L.D.C.I)
۲ .ریاضی و آمار مقدماتی؛
۳ .زبان و ادبیات فارسی؛
۴ .معارف اسلامی*
۵ .زبان انگلیسی ـ عمومی؛
۶ .اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی؛
۷ .هوش و توانمندیهای عمومی؛
تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

ب- آزمون تخصصی
مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول شماره ۱ مشخص شده است.
تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب یک (۱ (می باشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات استخدامی وب سایت «ای استخدام» - ۳۰ درصد تخفیف

اصل سوالات عمومی دفترچه آزمون های استخدامی سنجش وب سایت «ای استخدام»

دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی،سازمانهای دولتی

دانلود رایگان سوالات استخدام فراگیر به همراه جزوه های رایگان

دانلود رایگان نمونه سوالات تخصصی آزمون های استخدامی

بخش چهارم : امتیازات و سهمیه های قانونی

الف) سهمیه ایثارگران
بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل سهمیه های استخدامی از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی، رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر در هر یک از سهمیه های ۲۵ درصد و ۵ درصد (در هر یک از مجوزهای کلی سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه اجرایی) بر اساس نمره مکتسبه در امتحان مشترک فراگیر به میزان دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت می پذیرد:
۱ .در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد.
۲ .با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر تایید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۳ .ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی ۲۵ درصد موضوع ماده (۲۱ (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تایید گردد و در صورت عدم تایید بنیاد مذکور مجاز به انتخاب شغل محلهای مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمی باشند.
۴ .جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف می باشند

۵ .کسب حد نصاب نمره امتحان مشترک فراگیر برای مشمولین سهمیه ۲۵ و ۵ درصد ایثارگران تا سقف سهمیه الزامی نمیباشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه ها در شغل محلهای سهمیه آزاد شرکت نمایند کسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوط الزامی است.
تبصره: بر اساس تبصره ۳ ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران، کلیه ایثارگران مشمول سهمیه های ۲۵ و ۵ درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش و وزارت علوم تحقیقات و فناوری بایستی حداقل هشتاد درصد (۸۰ درصد) حدنصاب علمی آخرین نفر پذیرفته شده را کسب نمایند.
۶ .آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه بر سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران با کسب حد نصاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد پذیرفته می شوند، می توانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.
۷ .سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۵ درصد را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.
۸ .استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی (۲۵ درصد و ۵ درصد) ایثارگران در صورت کسب حد نصاب آزمون، از طریق رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در صورت وجود ظرفیت و جنسیت متناسب، صرفاً در مرحله معرفی افراد برای بررسی مدارک و تا قبل از مرحله مصاحبه استخدامی در همان شغل محل جنسیت صورت می پذیرد.

تذکر :
۱ .معرفی نهایی ایثارگران در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از ایثارگران واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبت نامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه ایثارگران صورت گرفته باشد.
۲ .در صورتی که داوطلب ایثارگری براساس نمره فضلی در آزمون کتبی در رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در همان شغل محل جنسیت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، سایر مراحل آزمون و فرآیند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهمیه آزاد ادامه خواهد داد.

ب) سهمیه معلولین
جذب معلولین مورد تایید سازمان بهزیستی کشور، از محل سهمیه استخدامی (۳ درصد قانون جامع حمایت از معلولان) صرفاً از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر، کسب حد نصاب و رقابت بین کلیه داوطلبان معلول در همان شغل محل بر اساس نمره مکتسبه در امتحان مشترک فراگیر (به میزان حداکثر دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی) و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:

۱ .سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه۳ درصد معلولین مورد تایید سازمان بهزیستی کشور در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سایر سهمیههای استخدامی مجزا گردیده است. داوطلبان معلول تایید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در  صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوقالذکر محفوظ خواهد ماند.
۲ .معلولین باید توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام میشوند را داشته باشند.
۳ .بر اساس ماده(۵ )آیین نامه شماره  ۴۴۱۷۸/۸۸۳۸۴ مورخ ۱۳۸۹/۰۴/۲۲ وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از ماموریت کاری آنها نباشد، بلامانع میباشد.
۴ .استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی ۳ درصد معلولین از طریق رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در صورت وجود ظرفیت و جنسیت متناسب در همان شغل محل جنسیت صورت میپذیرد

تذکر :
۱ .معرفی نهایی معلولین در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از معلولین واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبت نامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه معلولین صورت گرفته باشد.
۲ .در صورتی که داوطلب معلول براساس نمره فضلی در آزمون کتبی در رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در همان شغل محل جنسیت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، سایر مراحل آزمون و فرآیند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهمیه آزاد ادامه خواهد داد.

ج) سایر امتیازات
بر اساس مصوبه شماره ۲۰۰/۱۳۷۳۶ مورخ ۱۳۹۰/۰۶/۱۴ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ۱۰ درصد به امتیاز مکتسبه حافظان قرآن دارای درجات (۱ تا ۳) برای حافظین قران در مشاغل کارشناس امور فرهنگی، مربی امور تربیتی مدارس و دبیر معارف اسلامی لحاظ خواهد شد.
همچنین برای مشاغلی که شرایط احراز آنها دیپلم می باشد، درجه پنج حفظ قرآن به شرط دارا بودن گواهینامه پایان دوره اول متوسطه از لحاظ استخدامی همتراز دیپلم می باشد و امتیاز ذکر شده نیز به افراد واجد شرایط اعلام شده در متن آگهی استخدامی منتشره تخصیص خواهد یافت.

بخش پنجم : مراحل ثبت نام

داوطلب متقاضی استخدام در دستگاه های اجرایی باید در زمان ثبت نام در امتحان مشترک فراگیر، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد.

الف) تهیه فایل عکس اسکن شده

داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
عکس ۴*۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰× ۲۰۰پیکسل و حداکثر ۴۰۰ ×۳۰۰ باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تذکر (۱) : اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و ...) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذکر(۲) : عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذکر(۳) : با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام میشود رخ داده است. تاکید میگردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

ب) پرداخت وجه

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز پنج شنبه ۲۰/۰۶/۱۳۹۹ لغایت روز شنبه مورخ ۲۹/۰۶/۱۳۹۹ انجام خواهد پذیرفت. مدت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود. متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس از پرداخت مبلغ (۶۱۰/۰۰۰ششصد و ده هزار) ریال به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه ی شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.
موکداً تاکید میگردد مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام در امتحان مشترک فراگیر تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. متقاضیان شرکت در امتحان مشترک فراگیر باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند. به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

ج) تکمیل تقاضانامه ثبت نام

در ردیفهای ۱ ،۲ و ۳ ،داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی (فامیلی)، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطورکامل وارد نماید (از بکاربردن مد، تشدید، الف محذوف یا همزه خودداری شود
در ردیف ۴ ،داوطلب باید کد ملی خود را که ده رقم می باشد از چپ به راست در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید. ً ضمنا داوطلبانی که تاکنون موفق به اخذ کارت ملی نشده اند برای اطلاع از شماره کد ملی خود با شماره تلفن گویای ۶۶۷۰۷۱۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایند .
در ردیف ۵ ،داوطلب باید برحسب اینکه زن یا مرد می باشد منحصراً مربع مربوط را علامتگذاری نماید.
در ردیف ۶ ،داوطلب باید ازسمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و ازدرج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.
در ردیف ۷ ،داوطلب باید تاریخ تولد خود را به صورت سال، ماه و روز درمحل مربوط درج نماید.
در ردیف ۸ ،داوطلب باید بر حسب اینکه مجرد یا متاهل می باشد مربع مربوط را علامتگذاری نماید.
در ردیف ۹ ،داوطلب باید کد استان و شهرستان محل تولد خود را با توجهبه جدول شماره ۲ مندرج درصفحه ۳۶ مشخص و در این محل درج نماید.
در ردیف ۱۰ ،داوطلب باید با علامتگذاری در یکی از مربع ها، دین خود را مشخص نماید. در ردیف ۱۱ ،داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را با علامتگذاری در مربع مربوطه مشخص نمایند.
در ردیف ۱۲ ،داوطلبان چپ دست باید این مربع را علامتگذاری نمایند.
در ردیف ۱۳ ،داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران وضعیت ایثارگری خود را بر اساس سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد در این بند علامتگذاری نماید.
در ردیف ۱۴ ،داوطلبان دارای سابقه غیر رسمی در دستگاههای اجرایی (جهت مقررات مربوط به حداکثر سن) می بایست موارد خواسته شده در این بند را با درج سابقه خدمت تکمیل نمایند.
در ردیف ۱۵ ،داوطلب معلول باید نوع معلولیت خود را در یکی از مربع ها علامتگذاری نماید.
در ردیف ۱۵-۱ ،داوطلب معلول چنانچه نیازمند منشی می باشد باید این قسمت را علامتگذاری نماید.
در ردیف ۱۶ ،مشمولان حافظان قرآن درجه ۱ تا ۵ این بند را علامتگذاری نمایند.
در ردیف ۱۷ ،داوطلب باید آخرین مقطع تحصیلی خود را در این بند علامتگذاری نماید ( براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
در ردیف ۱۸ ،داوطلب باید عنوان رشته تحصیلی خود را مشخص و در این محل درج نماید. در ردیف ۱۹ ،داوطلب باید دانشگاه یا موسسه محل اخذ مدرک تحصیل خود را درج نماید. در ردیف ۲۰ ،داوطلب باید تاریخ فارغ التحصیلی آخرین مقطع تحصیلی خود را به سال و ماه و روز در این قسمت درج نماید.
در ردیف ۲۱ ، داوطلب باید معدل آخرین مدرک تحصیلی خود را درج نماید.
در ردیف ۲۲ ،داوطلب باید کد و نام استان و شهرستان محل اقامت خود را جهت تعیین حوزه امتحانی با توجه به جدول شماره ۲ مندرج در صفحه ۳۶ مشخص و در این محل درج نماید .همچنین آدرس دقیق پستی و کدپستی دقیق خود را که یک عدد ده رقمی می باشد در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.
در ردیف ۲۳ ،داوطلب باید کد پستی ده رقمی خود را درج نماید.
در ردیف ۲۴ ،داوطلب شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.
در ردیف ۲۵ ،داوطلب شماره تلفن همراه خود را در محل مربوط درج نماید.
در ردیف ۲۶ ،داوطلب متقاضی میتواند آدرس پست الکترونیکی خود را درج نماید.
در ردیف ۲۷ ،داوطلب میبایست آدرس محل سکونت خود را در این محل درج نماید.
در ردیف ۲۸ ،داوطلب باید عنوان شغل و شغل محل انتخابی خود را که شامل نام دستگاه، شغل و محل مورد تقاضا است، در این قسمت مشخص نماید. (براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
تذکر مهم: داوطلبان باید در انتخاب کد شغل محل به نام شغل، محل خدمت، جنس و ظرفیت پذیرش، کد شرایط احراز توجه نمایند (لازم به توضیح است منظور از کد شرایط احراز تطابق رشته، گرایش و مقطع تحصیلی با شغل محل مورد تقاضا بر اساس جدول تطابق رشته ها مندرج در صفحات ۵۴۲-۴۹۶ میباشد)

د) زمان برگزاری هشتمین امتحان مشترک فراگیر و نحوه دریافت کارت شرکت در آن

کارت شرکت در امتحان مذکور از روز سه شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. هشتمین امتحان مشترک فراگیر در روزجمعه ۱۳۹۹/۰۸/۹ در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استانها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی میباشد که در تقاضانامه درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاری امتحان مشترک فراگیر بر روی کارت شرکت در امتحان مشترک فراگیر درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در امتحان مشترک فراگیر به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مدارک داوطلبان پس از اجرای امتحان مشترک فراگیر توسط دستگاه اجرایی مربوط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بخش ششم: سایر مراحل استخدامی و نحوه اعلام نتیجه

بر اساس دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی منضم به بخشنامه شماره
۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ و اصلاحیه آن به شماره ۱۱۷۲۶۶۰ مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ سازمان اداری و استخدامی کشور، سایر
مراحل استخدامی به شرح زیر صورت میپذیرد:

الف) تعیین حدنصاب

معرفی داوطلبان جهت انجام سایر مراحل استخدامی، منوط به کسب حد نصاب در آزمون کتبی بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر
اساس ترتیب نمرات مکتسبه، سهمیههای قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر میباشد: پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب، معادل کسب حداقل پنجاه (۵۰)درصد امتیاز مکتسبه توسط نفر اول با ارزش وزنی چهل (۴۰ )درصد برای حیطه عمومی و شصت (۶۰) درصد برای حیطه تخصصی در هر شغل محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار میگیرد.
تذکر:
۱ -داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفاً کارنامه آزمون کتبی از طریق سامانه امتحانات جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود.
۲ -کسب حد نصاب در امتحان مشترک فراگیر، هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمیکند و معرفی افراد به ترتیب نمره مکتسبه آنان،  از میان داوطلبانی که حدنصاب را کسب نمودهاند، صورت میپذیرد

ب) انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین دارندگان حدنصاب

انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین داوطلبانی که حد نصاب را کسب نمودهاند، بر اساس نمره مکتسبه آنان و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی به تعداد چند برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل جنسیت و به ترتیب نمرات فضلی صورت میپذیرد.

تذکر مهم
با توجه به اینکه، دستگاه های استخدام کننده مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، برای داوطلب حقی ایجاد نخواهد کرد و داوطلب از ادامه فرآیند جذب و استخدام حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد
ج) انتخاب و اعلام لیست دو یا سه برابر ظرفیت جهت انجام مصاحبه استخدامی از بین تاییدشدگان مرحله بررسی مدارک:
انتخاب افراد دو یا سه (۲ یا ۳ ) برابر ظرفیت در هر شغل محل (در صورت وجود داوطلب واجد شرایط) جهت انجام مصاحبه های استخدامی صرفاً از بین داوطلبانی که مدارک آنان توسط دستگاه اجرایی مورد بررسی و تایید قرار گرفته است، بر اساس نمره مکتسبه این افراد در هر یک از آزمونهای کتبی (حیطه های عمومی و تخصصی) با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی، به تعداد دو برابر ظرفیت در سهمیه های ایثارگران و معلولین وسه برابر ظرفیت در سهمیه آزاد صورت میپذیرد.
تذکر: با توجه به شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹ )و وضعیت کنونی کشور، در صورت عدم امکان انجام مصاحبه استخدامی به صورت حضوری، مصاحبه های استخدامی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

د) معرفی به گزینش

۱) : پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن هفتاد (۷۰ ) درصد برای آزمونهای کتبی (حیطه های عمومی و تخصصی) و سی (۳۰ ) درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) خواهد بود.
۲) : در صورت عدم برگزاری مصاحبه استخدامی، انتخاب نفر اصلی صرفاً بر اساس ترتیب نمره مکتسبه این افراد و با در نظر سهمیه های قانونی برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل جنسیت صورت میپذیرد.

بخش هفتم: تذکرات مهم

۱-به منظور احراز مهارتهای پایه و عمومی فنّاوری اطلاعات افراد واجد شرایط جهت استخدام در مشاغل تخصصی، کارشناسی و بالاتر (موضوع تبصره دو ماده (۴۲ (قانون مدیریت خدمات کشوری) پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر یک ماه پس از اعلام تایید گزینش، مدارک مربوط به کسب مهارتهای هفتگانه (ICDL )صادره از مراکز و موسسات تایید صلاحیت شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور را ارائه نمایند. بدیهی است کسانی که فاقد گواهینامه های مذکور می باشند و یا گواهینامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمیباشد،  موظفند برای شرکت در آزمون تعیین سطح و دریافت گواهینامه مذکور به یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده در بخش اعتبار سنجی موسسات آموزشی (با عنوان موسسات تعیین صلاحیت شده) که در درگاه الکترونیکی سازمان اداری و استخدامی کشور با آدرس ir.gov.aro.www://https قابل مشاهده میباشد، مراجعه نمایند.
۲ -هر داوطلب در صورت مشمول بودن در سهمیه های قانونی ۲۵ و ۵ درصد ایثارگران و۳ درصد معلولان، صرفاً یکی از سهمیه های مشخص شده را بر اساس ضوابط مربوطه، استفاده نماید. به عبارت دیگر چنانچه داوطلبی واجد شرایط برای استفاده از دو یا چند سهمیه قانونی فوق الذکر باشد، در زمان ثبت نام صرفاً می تواند یکی از سهمیه های مورد نظر را انتخاب نماید و مبنای قرار گرفتن وی در هر یک از سهمیه های استخدامی فوق الذکر (با رعایت ضوابط مربوطه) انتخاب فرد در زمان ثبت نام می باشد.
۳ -استخدام افراد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، برای تمامی دستگاههای اجرایی به استنثنای وزارت جهاد کشاورزی (بخش قراردادی) به صورت پیمانی خواهد بود.
داوطلبان صرفاً در صورتی میتوانند در امتحانات مشترک فراگیر ثبت نام نمایند که مقطع، رشته و گرایش مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه مدرک تحصیلی آنان، مطابق با شرایط احراز مشاغل قید شده در دفترچه ثبت نام یکسان باشد.

تذکر:
۱ -در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی استخدامی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفاً فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند. اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر رایش و یا با عبارت «کلیه گرایشها» در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایشهای آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، میتوانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه ثبت شده باشد، صرفاً آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مد نظر میباشد.
به طور مثال نام رشته های تحصیلی ذکر شده در بخش شرایط احراز شغلها، به سه صورت آمده است:
الف: با ذکر کلمه «گرایش» مثال : مهندسی عمران گرایش سازه، که منظور گرایش خاصی از یک رشته تحصیلی میباشد و شامل دیگر گرایشهای این رشته نمی شود.
ب: بدون ذکر کلمه «گرایش» و یا با ذکر عبارت «کلیه گرایش ها» مثال : مهندسی عمران و یا مهندسی عمران(کلیه گرایش ها) که همه گرایشهای این رشته تحصیلی را شامل میشود.
ج: با ذکر عنوان «بدون گرایش» مثال: مهندسی عمران(بدون گرایش) که صرفاً همین رشته تحصیلی بدون هیچگونه گرایشی را شامل میشود.
۲ -از آن جایی که تایید شرایط احراز مشاغل، (از جمله مقاطع، رشته ها و گرایشهای مورد نظر برای هر یک از مشاغل، صرفاً از وظایف و اختیارات شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می باشد، بنابراین ارائه هر گونه گواهی از مراجع مختلف، مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایشهای تحصیلی با رشته یا گرایشهای تحصیلی عنوان شده در آگهی استخدامی جهت ادامه فرایند استخدام موضوعیت نداشته و صرفاً عین عنوان رشته ها و یا گرایشهای تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی ملاک عمل میباشد. از این رو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی استخدامی منتشره، غیر واجد شرایط تشخیص داده شوند از ادامه فرایند استخدام حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
۴ -دارندگان مدارک تحصیلی پایینتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در این دفترچه و همچنین دارندگان مدارک تحصیلی معادل، حق شرکت در امتحان مشترک فراگیر را ندارند.
۵ -افراد دارای مدارک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون می بایست مدرک (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) ذکر شده در این دفترچه را داشته باشند. بدیهی است صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در دفترچه ثبت نام می باشد.
۶ -بر اساس بند(ز) ماده (۴۲ (قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین نامه شماره ۸۸۳۸۴/۴۴۱۷۸ مورخ ۲۲/۰۴/۱۳۸۹وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، داوطلبان استخدام میبایست سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند را داشته باشند (با لحاظ نمودن بند ب، بخش ۴ سهمیه معلولین). در صورت عدم تایید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله بررسی مدارک، مصاحبه استخدامی و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض
داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه میباشد.
۷ -با توجه به اینکه، دستگاههای استخدام کننده مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، پایان خدمت یا معافیت دائم، سن، ایثارگری، معلولیت و سابقه اشتغال غیررسمی در دستگاههای اجرایی (برای محاسبه حداکثر سن) و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، برای داوطلب حقی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از امتحان مشترک فراگیر (اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی، گزینش و حتی در صورت پذیرش نهایی)، داوطلب از ادامه فرآیند جذب و استخدام حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
۸ -مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، مصاحبه و گزینش بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه در هر مرحله از جذب و استخدام محرز شود، داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در این آگهی باشد، از انجام مراحل بعدی حذف گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر میشود.
۹ -اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق درگاه سامانه امتحانات یا مسابقات استخدامی سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
۱۰ -مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تایید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
۱۱ -دستگاه اجرایی موظف است پس از وصول نظر گزینش، نسبت به اطلاع رسانی به پذیرفته شدگان نهایی اقدام نماید.
۱۲ -به منظور ایجاد فرصت برابر برای تمامی داوطلبان امتحان مشترک فراگیر، پس از اتمام مهلت ثبت نام و زمانهای تعیین شده برای ویرایش اطلاعات، امکان هیچ گونه تغییر و اصلاح اطلاعات مربوط به سهمیه ثبت نامی و شغل محل انتخابی توسط داوطلبان وجود ندارد.

 

شرایط اختصاصی دستگاههای اجرایی

شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران(مادر تخصصی):
الف - شرایط اختصاصی شغل کارشناس مراقبت پرواز:
۱ -گذراندن دوره ۹ ماهه مصوب مراقبت پرواز در مدت حداکثر یکسال پس از شروع کار (به استثنای دارندگان مدرک تحصیلی هوانوردی گرایش مراقبت پرواز و مراقبت پرواز) الزامی است.
۲ -کسب صلاحیت پزشکی سطح ۳ سازمان هواپیمایی کشوری که منوط به انجام آزمایشات در مراکز پزشکی مورد تائید سازمان هواپیمایی کشوری و تائید نهایی پزشکان طب هوایی آن سازمان می باشد.
۳ -تسلط کامل به زبان انگلیسی الزامی است و از افراد در مرحله بررسی مدارک، تسلط به زبان انگلیسی ارزیابی میگردد و در صورت موفقیت وارد مرحله مصاحبه استخدامی می گردند.
ب- شرایط اختصاصی شغل کارشناس الکترونیک هواپیمایی:
گذراندن موفقیت آمیز ۵۱۰ ساعت دوره تخصصی و فنی الکترونیک هواپیمایی و آموزشهای عملی مرتبط (به استثنای دارندگان مدرک تحصیلی الکترونیک هواپیمایی)، الزامی است.
ج - شرایط اختصاصی شغل کارشناس ارتباطات هواپیمایی :
گذراندن موفقیت آمیز ۳۴۰ ساعت دوره تخصصی مخابرات هواپیمایی و آموزشهای عملی مرتبط (به استثنای دارندگان مدرک تحصیلی مخابرات هواپیمایی)، الزامی می باشد.
د- شرایط اختصاصی شغل کارشناس ایمنی زمینی هواپیما:
۱ -امتحان آمادگی جسمانی بعد از قبولی در آزمون عمومی گرفته خواهد شد؛
۲ -دارابودن حداقل قد ۱۷۵ سانتی متر؛
۳ -الزام به گذراندن۱۱۱ course بعد از قبولی در آزمون؛
۴ -داشتن شاخص BMI( بین ۵,۱۸ تا ۲۵ )الزامی است.

جدول شماره ۱ مواد امتحانی هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور

جدول شماره ۲ کد و نام استانها و شهرستانها

جدول انطباق رشته یا گرایشهای تحصیلی همانند یا جایگزین در هشتمین آزمون فراگیر

فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی فراگیر

فهرست شغل محلهای شرکت فرودگاه‌های کشور

متقاضیان محترم برای ثبت نام اینجا کلیک کنید
برای مشاهده دفترچه آزمون اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده صفحه استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید

کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات استخدامی وب سایت «ای استخدام» -

اصل سوالات عمومی دفترچه آزمون های استخدامی سنجش وب سایت «ای استخدام»

دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی،سازمانهای دولتی

دانلود رایگان سوالات استخدام فراگیر به همراه جزوه های رایگان

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱ نظر برای آرشیو استخدام شرکت فرودگاه‌های کشور سال ۱۴۰۰

 • س
  سامیه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰، ۰۴:۳۹
  ج - شرایط اختصاصی شغل کارشناس ارتباطات هواپیمایی :
  گذراندن موفقیت آمیز 340 ساعت دوره تخصصی مخابرات هواپیمایی و آموزشهای عملی مرتبط (به استثنای دارندگان مدرک تحصیلی مخابرات هواپیمایی)، الزامی می باشد
  این دوره بعد قبولی نهایی برای دارندگان مدرک برق برگزار میشه؟
  کارشناس ارتباطات هواپیمایی داریم؟

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ