استخدام بانک توسعه تعاون

۲۰۳۳ روز قبل ۱۸۹ نظر

استخدام بانک توسعه تعاون

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمونهای استخدامی با پاسخنامه تشریحی وب سایت «ای استخدام» (کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون استخدامی بانکها)  

دانلود سوالات عمومی و تخصصی بانک توسعه تعاون به همراه اصل سوالات رایگان بانکها

لینکهای مفید و کاربردی

مشاهده صفحه استخدامی تمامی بانکهای کشور به همراه توضیحات مفید هر بانککتاب الکترونیکی جامع درس و نکات و اصل سوالات آزمونهای استخدامی وب سایت «ای استخدام» (بهترین و کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمونهای استخدامی)کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی، گزینش عقیدتی، سیاسی و روانشناختیدانلود اصل سوالات عمومی آزمونهای برگزار شده توسط سنجش با پاسخنامه تشریحی (ویرایش جدید)سوالات تخصصی رایج آزمونهای استخدام بانکها با پاسخنامه تشریحی (مدیریت، حسابداری، بانکداری و اقتصاد)سوالات تخصصی رشته کامپیوتر ویژه آزمون بانکها و سازمانهای دولتیمشاهده صفحه منابع مطالعاتی برای آزمون های استخدامیمشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامیمشاهده تجربه های کاربران در زمینه سوالات، نتایج آزمون، سوالات مصاحبه و سایر تجربه هامشاهده سوالات مصاحبه تخصصی و روانشناسی (طبقه بندی شده، مطابق با دستورالعمل اجرایی مصاحبه)مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی

 

برای دانلود نمونه سوالات استخدامی بانک توسعه تعاون اینجا کلیک کنید.

۹ مهر ۹۲ - بانک توسعه تعاون و ۵۰۰ استخدام

مدیرعامل بانک توسعه تعاون کل اشتغالزایی ایجاد شده از زمان تاسیس بانک تا پایان مرداد سال جاری را بیش از ۱۰۵ هزار و ۵۰۸ نفر شغل ذکر کرد.
ماشاء الله عظیمی در گفت وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، افزود: از این میزان اشتغال ایجادی سهم اشتغال سال ۹۱ بیش از ۳۹ هزار و ۷۴۹ نفر و سهم سال ۹۲ از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه ۲۱ هزار نفر بوده است.
وی همچنین حفظ اشتغال موجود در سال جاری را بیش از ۲۳ هزار و ۴۸۰ نفر ذکر کرد و گفت: این رقم در سال گذشته ۴۶ هزار و ۳۱۵ نفر بوده است.
رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در عین حال کل تسهیلات اعتباری پرداختی به تعاونگران از ابتدای تاسیس بانک تا پایان تیرماه امسال را ۳۱ هزار و ۱۹ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سهم سال ۹۲ طی ۵ ماهه امسال بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در مقایسه با سال قبل که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بود، بیش از ۷۰ درصد رشد را نشان می دهد.
عظیمی در عین حال از رشد ۴۵ درصدی پرداخت تسهیلات بانک در سال ۹۲ خبر داد و گفت: بانک توسعه تعاون به لحاظ پرداخت تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است.
وی در ادامه به طرح‌های تعاونی‌ها اشاره کرد و گفت:طی هماهنگی‌های صورت گرفته با صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، بسیاری از مشکلات وثیقه تعاونی‌ها حل شده و طرح‌های تعاونی برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شده‌اند.
به گفته مدیرعامل بانک توسعه تعاون نزدیک به ۴۰ درصد منابع بانک به بخش کشاورزی و ۷۰ درصد تسهیلات به بخش صنعت اختصاص یافته است.
عظیمی تاکید کرد: بیشتر طرح‌های تعاونی مصوب صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک توسعه تعاون بوده و امسال نیز عاملیت صندوق توسعه ملی در بحث ریالی را متعهد شده‌ایم.
وی درباره افزایش شعب بانک نیز، گفت: امسال برنامه‌ای برای توسعه و افزایش شعب نداریم و در صورت تصمیم به توسعه شعب باید مجوز بانک مرکزی را بگیریم.

۱۴ شهریور ۹۲ - بانک توسعه و تعاون ۲۰ هزار و ۹۷۹ شغل در سال ۹۲

مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه این بانک تنها بانک تخصصی بخش تعاون است اظهار داشت: بانک توسعه تعاون از ابتدای سال ۹۲ تا کنون برای ۲۰ هزار و ۹۷۹ نفر شغل ایجاد کرده است.

ماشاالله عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه این بانک بر اساس سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴قانون اساسی تنها بانک دولتی است که مجاز به ارائه تسهیلات به بخش دولتی نبوده و صرفاً به بخش غیر دولتی خدمات ارائه می دهد بیان کرد: بانک توسعه تعاون از بدو تاسیس در مرداد ماه ۸۸ تا پایان مرداد ماه ۹۲ برای بیش از ۱۰۵ هزار و ۵۰۸ نفر ایجاد شغل نموده است.
وی ادامه داد: این میزان اشتغال ایجادی به ترتیب سهم سال ۸۸افزون بر ۸ هزار و ۵۴۳ نفر و سال ۸۹,بالغ بر ۱۳هزار و ۹۹۹نفر و سال ۹۰ نزدیک به ۲۲هزار و ۲۳۸نفر بوده است.
عظیمی با بیان اینکه میزان شغل ایجادی در سال ۹۱ بیش از ۳۹هزار و ۷۴۹ نفربوده است افزود: این سهم در سال ۹۲ از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه بالغ بر ۲۰ هزار و ۹۷۹ نفر است.
مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون اظهار داشت: همچنین بانک توسعه تعاون در همین مدت زمان برای بیش از ۱۶۶ هزار و ۳۶۰نفر حفظ اشتغال نموده است.
وی بیان کرد: از این میزان حفظ اشتغال به ترتیب سهم سال ۸۸ افزون بر ۲۰ هزار و ۴۲۴ نفر, سال ۸۹ بالغ بر ۲۸هزار و ۵۹۷نفر, سال ۹۰نزدیک به ۴۷ هزار و ۵۴۴ نفر و در سال ۹۱ این میزان به بیش از ۴۶ هزار و ۳۱۵ نفر و سهم سال ۹۲ از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه بالغ بر ۲۳هزار و ۴۸۰نفر است.

برای دانلود نمونه سوالات استخدامی بانک توسعه تعاون اینجا کلیک کنید.

استخدام بانک توسعه تعاون سال ۹۱

با توجه به استقبال گسترده داوطلبان و تماس های مکرر به اطلاع داوطلبان عزیز می رساند ثبت نام تا ساعت ۱۶ روز چهارشنبه مورخ ۱۸/۱۱/۹۱ تمدید گردید. به منظور رفاه حال داوطلبان و تسهیل در تردد آنان مقرر گردید برگزاری آزمون استخدامی بانک توسعه تعاون در مراکز ۳۱ استان برگزار و آدرس محل آزمون در کارت ورود به جلسه داوطلبان درج گردد.

شرایط عمومی و اختصاصی

۱-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲-التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۳-اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۴-دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس در یکی از رشته های مندرج در جدول

تبصره۱: داشتن حداقل معدل ۱۴ برای لیسانس و معدل ۱۳ برای فوق دیپلم

تبصره۲: فرزندان معزز شاهد و جانبازان بالای ۲۵% و آزادگان دارای بیش از یکسال اسارت از شرط حداقل معدل معاف
می باشند.

۵-دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه یا داشتن برگ معافیت دائم قانونی (ویژه برادران)

تبصره ۱: تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی و همچنین تاریخ فراغت از تحصیل کلیه داوطلبان باید قبل از تاریخ ۲۶/۱۱/۹۱ باشد.

تبصره ۲: برای دارندگان کارت معافیت دائم پزشکی در صورت موفقیت در مراحل مربوطه، ادامه مراحل استخدامی پس از تایید پزشک معتمد بانک بلامانع خواهد بود.

۶-دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن تا تاریخ ۲۷/۱۱/۹۱ و حداکثر ۲۹ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم و ۳۰ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس.

تبصره: لازم به ذکر است بر اساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام، شرط حداکثر سن متقاضیان در صورت ارائه مدرک معتبر از سوی مراجع ذیصلاح به شرح زیر افزایش می یابد.

 • در صورت انجام خدمت نظام وظیفه، مدت خدمت وظیفه به حداکثر سن داوطلبان برای کلیه مشاغل افزوده
  می گردد.
 • به میزان خدمت داوطلبانه در جبهه های جنگ و نیز مدت استراحت پزشکی و بستری شدن در اثر مجروحیت جنگی.
 • به میزان سال‌های اسارت و حضور در جبهه در مورد افرادی که به اسارت دشمن بعثی و یا گروه های ضد انقلاب درآمدند.
 • افراد خانواده معظم شهداء، جانبازان ،آزادگان و مفقودالاثرها (شامل: همسر، فرزند، برادر و خواهر) به میزان ۵ سال.

۷-عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری موثر که موجب محدودیت از حقوق اجتماعی شده باشد (با تایید مراجع ذیصلاح).

۸-عدم اشتغال بکار رسمی و پیمانی و همچنین نداشتن تعهد انجام کار در سایر سازمانها، موسسات دولتی، موسسات عمومی وابسته به دولت و یا نهادهای انقلابی.

۹-تندرستی و توانایی جسمی و روانی متناسب با کار بانک طبق تشخیص مراجع پزشکی مورد نظر

۱۰- ایثارگران و خانواده آنان بر اساس قانون و مقررات مصوب، از امتیازات مربوط به خود برخوردار خواهند بود.

۱۱- متقاضیان باید بومی و ساکن شهر مورد تقاضا باشند و در انتخاب نهایی اولویت با متقاضی بومی شهر مورد نیاز جهت استخدام می باشد.

تبصره: متقاضیان فقط در استان و شهرستان مورد تقاضا مطابق جدول نیازها بکارگیری خواهند گردید و انتقال و جابجایی به سایر استانها صرفاً بر اساس تشخیص بانک امکانپذیر می باشد.

برای آزمون آماده شوید

مراحل نام نویسی:

۱-مراجعه به سایت بانک توسعه تعاون به نشانی: www.ttbank.ir

۲-تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۱۶/۱۱/۹۱ .

۳-ارسال عکس: متقاضیان می بایست عکس پرسنلی ۴×۳ جدید خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آن را در قسمت مربوطه در سایت وارد نمایند.

۴-متقاضیان واجد شرایط به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی می بایست از تاریخ ۱۴/۱۱/۹۱ لغایت ۱۸/۱۱/۹۱ نسبت به واریز مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ ریال (دویست هزار ریال) به حساب جاری ۱/۱۱۰۴۷۵/۱۱۱/۳۱۳ نزد شعبه مستقل مرکزی میرداماد تهران بانک توسعه تعاون با کد حسابگری ۳۱۳ به نام بانک توسعه تعاون (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک توسعه تعاون در سطح کشور) و یا شماره حساب شبا به شماره ۴۱۰۲۲۰۰۳۱۳۰۱۱۱۰۱۱۰۴۷۵۰۰۱ قابل پرداخت در سایر بانکهای کشور اقدام و سپس اطلاعات فیش واریزی و سایر موارد (مطابق نمونه نمایش داده شده در سایت فوق) را در قسمت مربوط به پرداخت وجه ثبت نام وارد و نهایتاً پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.

تبصره۱: با توجه به اینکه وجوه ثبت نام تحت هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود لذا داوطلبان می بایست قبل از واریز وجه جهت اطمینان از واجد شرایط بودن خود به سایت بانک مراجعه و مندرجات آن را دقیقاً مطالعه نمایند.

تبصره ۲: داوطلبان ایثارگر و خانواده های آنان از پرداخت ۵۰ درصد هزینه ثبت نام معاف می باشند.

تاریخ توزیع و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون:

۱-داوطلبان به منظور اخذ کارت ورود به جلسه آزمون می بایست از روزهای ۲۵/۱۱/۹۱ لغایت ۲۶/۱۱/۹۱ به سایت ثبت نام آزمون مراجعه نموده و نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند.

تبصره۱: داوطلبان به منظور حضور در جلسه آزمون می بایستی اصل شناسنامه عکسدار یا کارت ملی، شماره رهگیری آزمون و اصل فیش واریزی را به همراه داشته باشند.

تبصره۲: داوطلبان به منظور آگاهی از هرگونه تغییرات احتمالی در تاریخ و محل برگزاری آزمون و غیره به قسمت خبرنامه سایت مراجعه نمایند.

تبصره ۳: محل برگزاری آزمون:

 • شهر مشهد برای داوطلبان استانهای خراسان رضوی،خراسان شمالی و خراسان جنوبی
 • شهر ساری برای داوطلبان استانهای گلستان، مازندران و سمنان
 • شهر رشت برای داوطلبان استانهای گیلان، قزوین و زنجان
 • شهر تبریز برای داوطلبان استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل
 • شهر کرمانشاه برای داوطلبان استانهای ایلام،کرمانشاه، کردستان و همدان
 • شهر اهواز برای داوطلبان استانهای خوزستان و لرستان
 • شهر اصفهان برای داوطلبان استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری
 • شهر تهران برای داوطلبان استانهای قم ، مرکزی، البرز و تهران
 • شهر شیراز برای داوطلبان استانهای فارس، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر
 • شهر کرمان برای داوطلبان استانهای کرمان و هرمزگان
 • شهر زاهدان برای داوطلبان استان سیستان و بلوچستان

۲- آزمون استخدامی در روز جمعه مورخ ۲۷/۱۱/۹۱ راس ساعت ۹:۳۰ صبح برگزار می گردد. محل برگزاری آزمون به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه از سایت آزمون ،به اطلاع خواهد رسید.

تذکرات مهم:

۱-متقاضیان شرکت در آزمون، قبل از واریز وجه، جهت آگاهی از شرایط در نظر گرفته شده شامل: مدرک و رشته تحصیلی، محل مورد تقاضا و ... به سایت در نظر گرفته شده و اطمینان از واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

۲-قبل از ثبت نام به راهنمای نحوه تکمیل فرم موجود در سایت مراجعه و مندرجات آن را دقیقاً مطالعه نمایید.

۳-ثبت نام زمانی تکمیل می باشد که شماره رهگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام گردد.

۴-شماره سریال موجود در رسید فیش واریزی که به وسیله رایانه بر روی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تایید پرداخت وجه ثبت نام عیناً وارد نمایید.

۵-چنانچه در هر یک از مراحل استخدام (ثبت نام، آزمون، مصاحبه، گزینش، معاینات پزشکی، دوره آموزشی) مشخص شود، داوطلب واجد شرایط اشاره شده در متن آگهی نبوده، حتی در صورت موفقیت در آزمون و یا هر یک از مراحل استخدام ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و استمرار خدمت وی در بانک منتفی خواهد شد و در این صورت داوطلب حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

۶-ثبت نام متقاضیان صرفاً از طریق سایت مزبور و به صورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نیست.

۷-پس از برگزاری آزمون تا ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز بانک، نسبت به اعلام اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت اقدام می شود تا پس از انجام سایر مراحل استخدامی نظیر مصاحبه تخصصی و عمومی ، معاینات پزشکی ، گزینش و ... قبول شدگان نهایی انتخاب گردند.

تبصره: متقاضیان می بایست پس از ۷۲ ساعت از برگزاری آزمون به سایت آزمون مراجعه تا از پذیرش و سایر موارد پس از آن مطلع گردند.

۸-انجام ثبت نام هیچگونه تعهد استخدامی برای بانک ایجاد نمی نماید.

مواد آزمون:

مواد آزمون برای مقاطع تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس به شرح زیر خواهد بود:

الف) عمومی: معارف اسلامی (ضریب۳)، زبان و ادبیات فارسی و ادبیات اداری (ضریب۲)، اطلاعات سیاسی، اجتماعی و مبانی قانونی (ضریب۲)

ب) تخصصی:

رشته روابط عمومی: دروس ۱- آمار و روش تحقیق (ضریب۱) ۲- اصول روزنامه نگاری (ضریب۳) ۳- جامعه شناسی (ضریب۱) ۴- ارتباطات( ضریب۲) ۵- روابط عمومی الکترونیک (ضریب۲) ۶- بازاریابی (ضریب۳)

رشته حقوق: دروس۱- حقوق بانکی (ضریب۳) ۲- حقوق تجارت (ضریب۲) ۳- آئین دادرسی مدنی و کیفری (ضریب۲) ۴- حقوق اداری (ضریب۲)

رشته کامپیوتر: دروس ۱- مباحث شبکه و انواع سخت افزارها (ضریب۳) ۲- مدارهای الکتریکی، الکترونیکی دیجیتال، انتقال داده‌ها (ضریب۲) ۳- ساختمان داده‌ها (ضریب۲) ۴- سیستم عامل(ضریب۳)

رشته مترجمی زبان: دروس ۱- کلیات زبان‌شناسی(ضریب ۱) ۲- اصول و روش ترجمه (ضریب۳) ۳- نامه‌نگاری (ضریب۲) ۴- ترجمه متون تخصصی اقتصادی و بانکی (ضریب۳)

رشته مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی: دروس ۱- برنامه‌ریزی و کنترل پروژه ۲- مکانیک جامدات ( مقاومت مصالح ، تحلیل سازه‌ها) ۳- اقتصاد عمومی ۴- شیمی عمومی

رشته مهندسی عمران: برنامه‌ریزی و کنترل پروژه (ضریب۲) مکانیک جامدات( مقاومت مصالح ، تحلیل سازه‌ها) (ضریب۳) اقتصاد عمومی (ضریب۱) شیمی عمومی (ضریب۰)

رشته مهندسی شیمی: برنامه‌ریزی و کنترل پروژه (ضریب۱) مکانیک جامدات (ضریب۰) اقتصاد عمومی (ضریب۱) شیمی عمومی (ضریب۳)

رشته مهندسی صنایع: برنامه‌ریزی و کنترل پروژه (ضریب۳) مکانیک جامدات (ضریب۰) اقتصاد عمومی (ضریب۲) شیمی عمومی (ضریب۰)

رشته حسابداری، اقتصاد و مجموعه مدیریت: دروس ۱- حسابداری (ضریب۳) ۲- اقتصاد خرد و کلان (ضریب۲) ۳- تئوری های مدیریت (ضریب۲) ۴- مالیه عمومی و بودجه (ضریب۱)

رشته برق و قدرت: مدارهای الکتریکی (ضریب۳)، فیزیک الکترومغناطیس (ضریب۳)، ماشین‌های الکتریکی (ضریب۳)، سیستم‌های کنترل خطی (ضریب۲)

رشته تاسیسات: تاسیسات برودت، حرارت و تهیه مطبوع (ضریب۳)، فیزیک الکترومغناطیس و الکترسیسته (ضریب۳)، برق تاسیسات و آسانسور (ضریب۲)، نقشه‌کشی صنعتی (ضریب۲)

رشته مهندسی شیمی- بیوتکنولوژی: سینتیک و طراحی راکتور (ضریب۲)، پدیده‌های انتقال (ضریب۲)، بیوشیمی و میکروبیولوژی عمومی (ضریب۲)، ترمودینامیک (ضریب۲)

رشته مهندسی کشاورزی: آمار و احتمالات (ضریب۲)، مدیریت کشاورزی (ضریب۳)، اقتصاد کشاورزی (ضریب۳)، توسعه اقتصادی (ضریب۲)

رشته مدیریت بیمه: سازمان و مدیریت شرکت‌های بیمه (ضریب۲)، مدیریت مالی (ضریب۲)، اقتصاد خرد و کلان (ضریب۲)

رشته نانوتکنولوژی: فیزیک (ضریب۲)، بیوفیزیک (ضریب۲)، شیمی عمومی (ضریب۲)

رشته امنیت شبکه: امنیت شبکه های کامپیوتر (ضریب۲)، شبکه های کامپیوتری پیشرفته (ضریب۲)، مهندسی فناوری اطلاعات (ضریب۲)

رشته ساختمان: نقشه برداری کاربردی (ضریب۲)، متره برآورد (ضریب۲)، دروس آئین نامه ای (بتن - فولاد)(ضریب ۲)

۲- داوطلبان محترم می‌توانند سوالات احتمالی خود را با شماره تلفنهای ۶۱۰۳۲۳۰۴، ۶۱۰۳۲۳۳۴ و ۶۱۰۳۲۳۳۳ در میان بگذارند.

ثبت نام از شنبه ۱۴ بهمن ۹۱ تا چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۱ می باشد.

برای دیدن رشته های مورد نظر و پوشش سراسری آگهی، لطفا لینک زیر را ببینید :

جدول نیازها را در اینجا ببینید

برای ثبت نام لطفا اینجا کلیک کنید

۱۸۹ نظر برای استخدام بانک توسعه تعاون

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید