رفع مشکل “ضمانت” تسهیلات وام اشتغال مددجویان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از تصویب اساسنامه صندوق «حیات» به منظور ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان این نهاد خبر داد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا،مرتضی فیروزآبادی، با اشاره به چالش‌های ضمانت تسهیلات ایجاد اشتغال برای مددجویان گفت: مسئله ضمانت تسهیلات یکی از چالش‌های مهم مددجویان برای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال است. باتوجه به اینکه مددجویان کمیته امداد برای دریافت تسهیلات باید دارای ضامن باشند، در این میان افرادی با شرایط خاص هستند که نمی‌توانند فردی را به عنوان ضامن معرفی کنند. در این زمینه در کنار تلاش‌های دولت و نظام بانکی برای بهبود شرایط ضمانت، کمیته امداد نیز اقدام به راه‌اندازی صندوق ضمانت با همین هدف کرده است.
وی افزود: در این راستا مجلس شورای اسلامی نیز در تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ مجوز ایجاد صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال را برای مددجویان صادر کرده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار کرد: این صندوق با عنوان «حیات» در ایام دهه کرامت از سوی هیات امنای کمیته امداد تصویب شد و کار خود را آغاز کرد.
فیروزآبادی تاکید کرد: صندوق حیات با سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده و امیدواریم با این اعتبار پیش‌بینی شده، مشکل ضمانت وام چندین هزار نفر از متقاضیان اشتغال کمیته امداد حل شود. این صندوق به افراد دارای شرایط خاص که امکان معرفی ضامن برای دریافت تسهیلات را ندارند خدمت می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه فعالیت این صندوق، امید است که با استفاده از ظرفیت خیران و تفاهم با نهادها و دستگاه‌های خدمت‌رسان به محرومان، خدمات صندوق حیات گسترش خواهد یافت و شاهد رفع چالش ضمانت تسهیلات مددجویان باشیم.

منبع : بازار کار

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده آخرین اخبار کمیته امداد اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ