اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۹۸ (کلیه اخبار)

امروز ۳۸ نظر

اخبار فرهنگیان و معلمان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار فرهنگیان و معلمان اعلام میشود

فهرست اخبار فرهنگیان و معلمان موجود در این صفحه :


۲۹ خرداد ۱۳۹۸
پرداخت سنوات معلمان ابهامی ندارد
رئیس آموزش و پرورش عمومی سازمان برنامه و بودجه گفت: اولویت پرداخت سنوات ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومانی معلمان پیش از سایر کارمندان نشان‌ می‌دهد که دولت نگاه ویژه‌ای به فرهیختگان دارد وهیچ ابهامی در این زمینه نیست.
ادامه مطلب ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
هیچ مجوزی برای اعمال حداقل حقوق به دانشجومعلمان ابلاغ نشده است
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: تا کنون هیچ مجوزی برای اعمال حداقل حقوق به دانشجومعلمان ابلاغ نشده است.
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید
رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید، از اجرای طرح جامع دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، علاوه بر مراکز و پردیس‌های موجود، ۳۱ دانشگاه جامع در مراکز استان‌ها ایجاد خواهیم کرد.
ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
شیب بالای بازنشستگی معلمان در چند سال آینده
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در چند سال آینده با شیب بالای افزایش بازنشسته روبرو می‌شویم از آموزش و پرورش خواست قبل از مواجهه با این مساله برای آن چاره‌اندیشی کند.
ادامه مطلب ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۸
ارائه درخواست ۵۵ هزار مجوز استخدامی به سازمان امور استخدامی
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: با بررسی‌های انجام‌شده برای مهرماه ۹۸، ۱۸ هزار ورودی دانشجو معلم و ماده ۲۸ و ۳۵۰۰ سرباز معلم خواهیم داشت.
ادامه مطلب ...
۸ خرداد ۱۳۹۸
پیگیری برای کسب ۱۰۰۰ مجوز برای جذب نیروی انسانی در مدارس استثنایی
رئیس سازمان مدارس استثنایی کشور با اشاره به اینکه مشکل شدید کمبود نیروی انسانی متخصص در مدارس استثنایی داریم، گفت: با یک سیل بازنشستگی عظیم روبه‌رو هستیم و نیاز به جذب نیروی انسانی متناسب وجود دارد.
ادامه مطلب ...
۸ خرداد ۱۳۹۸
آمادگی دانشگاه فرهنگیان برای تامین تمام نیازهای آموزش و پرورش به معلم
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان این آمادگی را دارد که تمام نیازهای آموزش و پرورش به نیروی انسانی را در صورت بر طرف شدن کمبودهای مالی جبران کند، گفت: این دانشگاه باید فن و مهارت معلمی را آموزش دهد و با سایر دانشگاه‌ها متفاوت باشد.
ادامه مطلب ...
۷ خرداد ۱۳۹۸
آموزش‌وپرورش ضوابط خروج نیرو و انتقال دائم را اعلام کرد
شرایط خروج نیروی مامور و انتقال دائم توسط آموزش‌وپرورش اعلام شد و براین اساس موافقت با ماموریت با حفظ پست سازمانی و پرداخت حقوق ازمبداء امکان پذیر نیست.
ادامه مطلب ...
۷ خرداد ۱۳۹۸
اصلاح حقوق دانشجو معلمان ابلاغ شد
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: در پی پیگیری‌ها مبنی بر اعمال حداقل حقوق برای دانشجو معلمان، این دستورالعمل به وزارت آموزش وپرورش ابلاغ شد.
ادامه مطلب ...
۵ خرداد ۱۳۹۸
بازنشستگی دو سوم فرهنگیان طی ۶ سال آتی
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۴ خرداد ۱۳۹۸
سنوات ارفاقی معلمان؛ امتیازی ویژه برای حل مشکل کمبود معلم در آموزش و پرورش
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: سنوات ارفاقی معلمان می تواند امتیازی ویژه برای حل مشکل کمبود معلم در آموزش پرورش محسوب شود.
ادامه مطلب ...
۲ خرداد ۱۳۹۸
قول مساعد سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجو معلمان
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس از قول مساعد رئیس سازمان اداری و استخدامی و قائم قائم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و رئیس دیوان محاسبات برای افزایش حقوق دانشجو معلمان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲ خرداد ۱۳۹۸
توضیحات جدید بطحایی درباره استخدام معلمان، مدارس سیل‌زده و شهریه مدارس
وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز در خصوص یک مدرسه گزارشی به من دادند که کارت ورود به جلسه امتحان را منوط به اخذ کمک‌های مردمی کرده بودند، اینها کارهای ضد تربیتی است.
ادامه مطلب ...
۱ خرداد ۱۳۹۸
آخرین وضعیت استخدام معلمان در سال جاری
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به وضعیت استخدام معلمان در سال جاری گفت: پیش‌بینی این است که بین ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر در آزمون‌هایی که در یکی - دو ماه اخیر برگزار می‌شود، به جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان افزوده شوند.
ادامه مطلب ...
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
زمینه گسترش جذب دانشجومعلم در استان مرکزی فراهم شود
استاندار مرکزی گفت: زمینه گسترش جذب دانشجومعلم در استان مرکزی با بهره گیری از ظرفیت ها و زیرساخت های موجود و همکاری بین بخشی بایستی فراهم شود.
ادامه مطلب ...
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
فرهنگیان در صورت تمایل می‌توانند تا ۳۵ سال ادامه خدمت دهند
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع گفت: روال بازنشستگی فرهنگیان مطابق سنوات قبل است و در صورت تمایل اشخاص و نیاز منطقه و همچنین با رعایت شرایط سنی، همکاران می‌توانند تا ۳۵ سال ادامه خدمت دهند.
ادامه مطلب ...
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
محدودیت اعمال مدرک فرهنگیان باید برطرف شود
معاون برنامه ‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از طرح ۳ پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش برای رفع محدودیت اعمال مدرک فرهنگیان خبر داد و گفت: محدودیت اعمال مدرک فرهنگیان باید برطرف شود.
ادامه مطلب ...
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
صدور احکام کارگزینی افزایش حقوق سال ۹۸ فرهنگیان و پیگیری برای دانشجومعلمان
وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: معلمان ماده ۲۸ که از مهر ماه ۹۷ حکم پیمانی آنها صادر شده است همانند سایر کارمندان آموزش و پرورش هستند و احکام پرسنلی آنها با اعمال ضریب افزایش حقوق به زودی صادر می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
لزوم به‌کارگیری معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور خانواده، جامعه، رسانه‌ و ... را در نوع رفتارهای معلمان تاثیرگذار دانست و گفت: معلمان باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان وارد عرصه تعلیم و تربیت شوند و برای آنان توانمندی‌هایی از بعد علمی، نگرشی، اخلاقی و مهارتی پیش‌بینی شود.
ادامه مطلب ...
۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
اختصاص ۸۲۷ میلیارد تومان برای واریز مطالبات فرهنگیان
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به چرایی عدم تحقق وعده‌های مختلف مسئولان آموزش و پرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: ۲۶۱ میلیارد تومان از محل حساب ذخیره ارزی و ۵۶۶ میلیارد تومان از محل تنخواه سال ۹۷ برای پرداخت مطالبات معلمان اختصاص یافته است.
ادامه مطلب ...
۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
مطالبات فرهنگیان خراسان جنوبی ۱۰۸ میلیارد تومان است
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مطالبات فرهنگیان استان در سال ۹۶ مبلغ ۱۷ میلیارد تومان و سال گذشته ۹۱ میلیارد تومان است.
ادامه مطلب ...
۱۱ فروردین ۱۳۹۸
جذب ۵۵۰ نیرو در سازمان آموزش و پرورش استثنایی
قدمی با اشاره به نیرو‌های سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: باید حدود ۵۵۰ نفر را از آزمون استخدامی جذب این سازمان کنیم.
ادامه مطلب ...
۱۱ فروردین ۱۳۹۸
حقوق معلمان در سال ۹۸ چقدر خواهد شد؟
رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس می‌گوید دو گام جدی برای افزایش حقوق فرهنگیان در سال ۹۸ برداشته شده است.حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص روایت‌های مختلف از مصوبه افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ گفت: آنچه که مجلس مصوب کرد و به قانون تبدیل و به دولت ابلاغ شده؛ عبارت است از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به علاوه ۱۰ درصد برای سال آینده.
ادامه مطلب ...
۱۵ اسفند ۱۳۹۷
پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان تا پایان سال
وزیر آموزش و پرورش از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان تا پایان سال خبر داد و گفت: سازمان امور اداری و استخدامی با استخدام ۵۵ هزار نفر در آموزش و پرورش موافق است.
ادامه مطلب ...
۳۰ بهمن ۱۳۹۷
شرایط نقل‌وانتقال فرهنگیان در سال ۹۸ اعلام شد
آموزش‌وپرورش شیوه‌نامه نقل‌ وانتقال فرهنگیان در سال ۹۸ را ابلاغ کرد و براین اساس تعیین تکلیف نهایی متقاضیان انتقال دائم و موقت درون‌استانی حداکثر تا تاریخ ۳۱ فروردین ۹۸ و برون‌استانی حداکثر تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۸ پایان پذیرد.
ادامه مطلب ...
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
برگزاری آزمون کتبی اصلح مهارت آموزان ورودی ۹۶ و۹۷ در تیرماه ۹۸
سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، از برگزاری آزمون مهارت آموزان ورودی ۹۶ و ۹۷ در تیرماه سال ۹۸ خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
نیاز به اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد تومانی برای پرداخت معوقات فرهنگیان
معاون مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش از رایزنی برای تامین اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد تومانی پرداخت معوقات فرهنگیان تا اسفند ۹۷ خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
لزوم زمینه سازی، سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت جذب، آموزش و استخدام دانشجو معلمان
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی طی نامه‌ای به سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش پرورش بر لزوم زمینه سازی، سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت جذب، آموزش و استخدام دانشجو معلمان تاکید کرد.
ادامه مطلب ...
۲۳ بهمن ۱۳۹۷
پرداخت ۹۵ درصد از مطالبات فرهنگیان تا پایان امسال
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از پرداخت ۹۵ درصد از مطالبات فرهنگیان تا پایان امسال خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
تلاش برای پرداخت ۷ ماه حقوق معلمان اعزامی به خارج از کشور تا پایان سال
قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم ۷ ماه حقوق معلمان اعزامی خارج از کشور را پرداخت کنیم که پرداخت حقوق معلمان اعزامی منقضی خدمت را در این موضوع لحاظ کردیم و امیدواریم تا پایان سال تسویه شود.
ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
پرداخت حق الزحمه و خرید خدمت معلمان تا چند روز آینده
وزیر آموزش و پرورش گفت: مسئله پرداخت حق‌الزحمه و خرید خدمت معلمان حل شده و تا چند روز دیگر پرداخت می‌شود.به گزارش ایلنا، سید محمد بطحایی وزیر آموزش پرورش امروز در گردهمایی مشترک مدیران و نمایندگان معلمان مدارس استان اصفهان با وزیر آموزش و پرورش در فلاورجان با اشاره به پرداخت حق الزحمه و خرید خدمت معلمان تا چند روز آینده گفت: در جلسه ای که با محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه کشور داشته ایم مسئله پرداخت حق الزحمه و خرید خدمت معلمان حل شده و تا چند روز دیگر پرداخت می شود.
ادامه مطلب ...
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
نحوه محاسبه ۱۷.۵‌درصد فوق‌العاده ویژه در طرح‌ معلم‌ تمام‌وقت
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت را توضیح داد.
ادامه مطلب ...
۷ بهمن ۱۳۹۷
پرداخت معوقات حقوق معلمان خارج از کشور تا آخر سال
رئیس مدارس خارج از کشور از پرداخت معوقات حقوق معلمان اعزامی تا آخر سال خبر داد. غلامرضا کریمی (قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور) در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به پراخت حقوق عقب افتاده معلمان خارج از کشور گفت: حقوق عقب افتاده معلمان خارج از کشور تقریبا به اندازه سه ماه واریز شده و برای برخی دیگر هم در حال انجام است.
ادامه مطلب ...
۶ بهمن ۱۳۹۷
سازمان امور اداری استخدامی مجوز استخدام دانشجو معلم را پیمانی کرد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوزهای استخدام «پیمانی» برای دانشجو معلمان ورودی سال۹۷ از سوی سازمان امور اداری استخدامی کشور اعلام شده است.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
پرداختی معلمان خرید خدمات به روز می شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، اظهار امیدواری کرد پرداختی معلمان خرید خدمات نیز مانند معلمان حق التدریس و سرباز معلمان به روز شود.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
«فوق‌العاده مناطق درگیر» برای فرهنگیان مشمول به‌زودی پرداخت می‌شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: «فوق‌العاده مناطق درگیر» برای فرهنگیان مشمول به‌زودی پرداخت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۱۳۹۷
وضعیت آزمون اعزام معلمان به مدارس خارج در سال جاری
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور از بودجه ناکافی مدارس خارج از کشور در سال ۹۸ با توجه به افزایش قیمت ارز خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری آزمون اعزام معلمان به مدارس خارج از کشور نداریم.
ادامه مطلب ...
۲۴ دی ۱۳۹۷
کمبود سالانه ۵۰۰ معلم در مدارس استثنایی
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: با توجه به تعداد نیروی ورودی و شرایط بازنشستگی هرساله ۵۰۰ کمبود معلم را شاهد هستیم.
ادامه مطلب ...
۲۳ دی ۱۳۹۷
بازنشستگی بیش از ۶۰ هزار معلم تا پایان سال
عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس از نبود بانک اطلاعاتی مناسب برای جذب معلم در آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: بیش از ۳۰۰ هزار معلم تا سال ۹۹ بازنشسته می شوند.
ادامه مطلب ...
۱۶ دی ۱۳۹۷
آموزش و پرورش سالانه ۷۰ هزار معلم نیاز دارد
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش سالانه ۷۰ هزار معلم برای تعلیم و تربیت دانش آموزان در تمامی مقاطع نیاز دارد.
ادامه مطلب ...
۱۵ دی ۱۳۹۷
مشکل معوقات معلمان طرح خرید خدمات تا خرداد حل می‌شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکل معوقات معلمان طرح خرید خدمات تا خرداد حل می‌شود، بودجه تسویه حساب در نوبت خزانه است و اولویت پرداخت هم با معلمان خرید خدمات است.
ادامه مطلب ...
۱۳ دی ۱۳۹۷
تخصیص پرداخت معوقات اسفند تا خرداد خرید خدمات آموزشی را گرفتیم
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و گفت: تخصیص پرداخت معوقات اسفند تا خرداد ماه طرح خرید خدمات آموزشی را گرفتیم.
ادامه مطلب ...
۵ دی ۱۳۹۷
طرح معلم تمام وقت بزودی ابلاغ می شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح معلم تمام وقت از جمله محورهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف تقویت نقش محوری معلم است که به امضای رئیس جمهوری رسیده و بزودی ابلاغ می شود.
ادامه مطلب ...
۳ دی ۱۳۹۷
قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان ایثارگر شاغل امضا شد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از امضای قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان ایثارگر شاغل به همراه افراد تحت تکفل آنان با شرکت بیمه دی خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۶ آذر ۱۳۹۷
کمبود شدید نیروی انسانی در مدارس استثنایی
رئیس سازمان آموزش و‌پرورش استثنایی کشور کمبود شدید نیروی انسانی در مدارس به ویژه در طرح فراگیر را مهم‌ترین چالش دانست.
ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۱۳۹۷
مذاکره برای حل مشکل سنوات خدمت و تغییر صندوق‌های بازنشستگی معلمان مدارس استثنایی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: پیگیر مشکل سنوات خدمت و تغییر صندوق‌های بازنشستگی معلمان آموزش و پرورش استثنایی هستیم و مذاکرات متعددی نیز انجام شده است.
ادامه مطلب ...
۱۱ آذر ۱۳۹۷
اعلام جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان تا ۱۰ روز دیگر
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جزئیات بیمه تکمیلی کمتر از ۱۰ روز دیگر به عموم فرهنگیان اعلام می‌شود، گفت: ۳ گزینه به فرهنگیان پیشنهاد می‌دهیم و هر فرهنگی با توجه به سطح استفاده از خدمات و نوع خدمات، یکی از این ۳ گزینه را انتخاب می‌کند.
ادامه مطلب ...
۸ آذر ۱۳۹۷
افزون بر ۹ هزار معلم از دانشگاه فرهنگیان دانش آموخته شدند
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان بابیان اینکه مهمترین وظیفه اصلی این واحد آموزش عالی تامین و تربیت نیروی متخصص برای آموزش‌ و پرورش است ، گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷ این واحد، ۹ هزار و ۲۰۰ معلم دانش آموخته را در اختیار وزارتخانه گذاشت .
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
اختصاص فوق‌العاده ویژه برای ماندگار شدن معلمان در مدارس عشایر
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی معتقد است برای ماندگار شدن معلمان در مدارس عشایر در حقوق آنها فوق العاده ویژه در نظر گرفته شود.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان به کمیسیون آموزش گزارش دهد
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید درباره بیمه‌های درمانی فرهنگیان به کمیسیون آموزش گزارش دهد، گفت: ارائه خدمات بیمه‌ای متناسب با هزینه‌های پرداختی معلمان نیست.
ادامه مطلب ...

۳۸ نظر برای اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۹۸ (کلیه اخبار)

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید