اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۹۷ (کلیه اخبار)

۲ روز قبل ۳۲ نظر

اخبار فرهنگیان و معلمان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار فرهنگیان و معلمان اعلام میشود

فهرست اخبار فرهنگیان و معلمان موجود در این صفحه :


۲۵ آذر ۱۳۹۷
مذاکره برای حل مشکل سنوات خدمت و تغییر صندوق‌های بازنشستگی معلمان مدارس استثنایی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: پیگیر مشکل سنوات خدمت و تغییر صندوق‌های بازنشستگی معلمان آموزش و پرورش استثنایی هستیم و مذاکرات متعددی نیز انجام شده است.
ادامه مطلب ...
۱۱ آذر ۱۳۹۷
اعلام جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان تا ۱۰ روز دیگر
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جزئیات بیمه تکمیلی کمتر از ۱۰ روز دیگر به عموم فرهنگیان اعلام می‌شود، گفت: ۳ گزینه به فرهنگیان پیشنهاد می‌دهیم و هر فرهنگی با توجه به سطح استفاده از خدمات و نوع خدمات، یکی از این ۳ گزینه را انتخاب می‌کند.
ادامه مطلب ...
۸ آذر ۱۳۹۷
افزون بر ۹ هزار معلم از دانشگاه فرهنگیان دانش آموخته شدند
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان بابیان اینکه مهمترین وظیفه اصلی این واحد آموزش عالی تامین و تربیت نیروی متخصص برای آموزش‌ و پرورش است ، گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷ این واحد، ۹ هزار و ۲۰۰ معلم دانش آموخته را در اختیار وزارتخانه گذاشت .
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
اختصاص فوق‌العاده ویژه برای ماندگار شدن معلمان در مدارس عشایر
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی معتقد است برای ماندگار شدن معلمان در مدارس عشایر در حقوق آنها فوق العاده ویژه در نظر گرفته شود.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان به کمیسیون آموزش گزارش دهد
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید درباره بیمه‌های درمانی فرهنگیان به کمیسیون آموزش گزارش دهد، گفت: ارائه خدمات بیمه‌ای متناسب با هزینه‌های پرداختی معلمان نیست.
ادامه مطلب ...
۲۶ آبان ۱۳۹۷
معلم تمام وقت راهکار آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم و بهبود معیشت فرهنگیان
عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است آموزش و پرروش با اجرای طرح معلم تمام وقت به دنبال جبران مشکل کمبود معلم و بهبود معیشت فرهنگیان است و معلمان نباید نگران افزایش ساعت موظفی خود باشند.
ادامه مطلب ...
۲۰ آبان ۱۳۹۷
گرفتن تمام مجوزهای طرح «معلم تمام وقت»
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: شکل صندوقی بیمه تکمیلی با استقبال همراه نبود که ان‌شاءالله شکل بیمه‌ای دیگری را وارد می‌کنیم اما محدودیت‌هایی داریم و خیلی از هزینه‌های پزشکی افزایش پیدا کرده است.
ادامه مطلب ...
۱۹ آبان ۱۳۹۷
معلمان حق‌التدریسی تا سال آینده جذب آموزش و پرورش می‌شوند
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ با خروج نیروهای بازنشسته و جایگزینی نیروهای جدید،‌ تا سال آینده تمامی معلمان حق‌التدریسی کشور جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۱۹ آبان ۱۳۹۷
لزوم تعیین مشوق‌های ویژه برای افزایش ماندگاری معلمان عشایری
نماینده مردم شیراز در مجلس بر ضرورت تعیین مشوق‌های ویژه برای افزایش ماندگاری معلمان عشایری تاکید کرد و گفت: معلم عشایری باید در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد.
ادامه مطلب ...
۱۸ آبان ۱۳۹۷
درخواست از وزارت علوم برای تکمیل ظرفیت ۴ هزار نفری
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی با اشاره به رسیدگی به اعترضات داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: رسیدگی‌های لازم در این زمینه انجام شد تا حق کسی ضایع نشود.
ادامه مطلب ...
۱۶ آبان ۱۳۹۷
اخذ مجوز جذب ۵ هزار دانشجومعلم جدید در دانشگاه فرهنگیان
براساس تصمیم وزارت علوم و با توجه به شرایط دانشگاه فرهنگیان، مجوز پذیرش ۵ هزار دانشجومعلم جدید برای بهمن ۹۷ صادر شد.
ادامه مطلب ...
۱۵ آبان ۱۳۹۷
لزوم افزایش بودجه آموزش و پرورش از سال آینده
یک سوم مدارس کشور نیاز به نوسازی دارند.لزوم افزایش بودجه آموزش و پرورش از سال آینده به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با وجود تلاش ها، در حوزه آموزش و پرورش به دلیل کاستی‌ها و کمبود اعتبارات شاهد مشکلات فراوانی هستیم که باید برای حل آنها تمهیداتی اساسی اندیشیده شود.
ادامه مطلب ...
۱۲ آبان ۱۳۹۷
بازنشستگی ۶۰ هزار نفر از فرهنگیان در سال جاری
وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان خوانسار از بازنشستگی ۶۰ هزار نفر در سال جاری، افزایش دومیلیونی جمعیت دانش آموزی در شش سال آینده خبر داد.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
تعیین تکلیف قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان تا نیمه آبان ماه
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتقادات وارده به طرح معلم تمام وقت گفت: اگر افراد این طرح را مطالعه کنند از زیر و بم آن آگاه می‌شوند. منتقدان به دنبال این هستند که اقتدار خود در فضای رسانه حوزه آموزش و پرورش را حفظ کنند.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
پیگیری وضعیت استخدامی معلمان نیروهای آزاد
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت استخدامی معلمان نیروهای آزاد گفت: پیگیری وضعیت معلمین نیروی آزاد به این معنی نیست که از اکنون حقی برای این عزیزان در استخدام ایجاد شود.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
ابلاغ دستورالعمل معلم تمام‌وقت به استان‌ها در این هفته
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ دستورالعمل «معلم تمام وقت» به استان‌ها در این هفته خبر داد.علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره طرح معلم تمام وقت، اظهار کرد: در حال نهایی کردن دستورالعمل هستیم و تا چند روز آینده ابلاغ می‌شود.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
بسته حمایتی از فرهنگیان در راه است
عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه "طرح تنظیم مقررات مالی و اداری آموزش و پرورش" یک بسته‌ای حمایتی از فرهنگیان است، گفت: از آنجا که قدرت خرید فرهنگیان کاهش پیدا کرده، موکول کردن ارتقاء معیشت آن‌‎ها به بودجه سال آینده اشتباه است.
ادامه مطلب ...
۳۰ مهر ۱۳۹۷
دائمی شدن استفاده معلمان از تسهیلات صندوق ذخیره فرهنگیان
محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات اظهار داشت: در طول اجرای قانون برنامه توسعه، از حقوق کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند کاسته و به صندوق واریز می شد تا از مزایای این صندوق بهره مند شوند، از آن طرف نیز دولت معادن این بکسری به حساب فرهنگیان واریز می کند.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
جزئیات طرح «معلم تمام‌ وقت»
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به تشریح جزئیات طرح «معلم تمام‌وقت» پرداخت و گفت: این طرح نهایتاً اوایل آبان ماه به استان‌ها ابلاغ می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
کاهش تعداد معلمان اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور به دلیل مشکلات ارزی
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور از کاهش تعداد معلمان اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور به ۷۰ نفر به دلیل مشکلات ارزی خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
منعی برای بکارگیری مدیران بازنشسته در مدارس وجود ندارد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارسی که بر اساس قانون بازنشسته می شوند می توانند به عنوان نیروی آموزشی ادامه خدمت دهند.
ادامه مطلب ...
۲۶ مهر ۱۳۹۷
تعیین تکلیف بیمه تکمیلی فرهنگیان تا هفته آینده
 معوقه ۱۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش به بیمه آتیه‌سازانمعاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش از تعیین تکلیف بیمه تکمیلی فرهنگیان برای دوره جدید تا پایان هفته آینده خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۱۳۹۷
کمبود ۷۰ معلم در مقطع آموزش ابتدایی در آموزش و پرورش بردسکن
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر آموزش و پرورش بردسکن گفت: "هر چند امسال ۴۵ فرهنگی به فرهنگیان کمبود ۷۰ معلم ابتدایی در بردسکناین شهرستان اضافه شده است اما ۱۰۵ نفر از همکاران نیز بازنشسته شده اند و با کمبود ۷۰ معلم در مقطع آموزش ابتدایی مواجه هستیم".
ادامه مطلب ...
۲۳ مهر ۱۳۹۷
ورود ۱۳ هزار معلم جدید به کلاس درس از مهر ۹۸
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: ۱۳ هزار مهارت آموز ورودی امسال از مهر ۹۸ در کلاس های درس آماده تدریس هستند. سوالات آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش نیازمند بازنگری است. حسین خنیفر‌ رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره روند آموزش مهارت آموزان ماده ۲۸ که از طریق آزمون استخدامی امسال در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند، اظهار کرد: دوره‌‌های آموزشی مهارت آموزان از اول آبان ماه در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور برگزار خواهد شد و مهارت آموزان حدود یکسال در این دور‌های آموزشی شرکت می‌کنند.
ادامه مطلب ...
۱۸ مهر ۱۳۹۷
اولویت‌گذاری برای پرداخت سنوات ارفاقی معلمان استثنایی
اللهیار ترکمن گفت: برای پرداخت سنوات ارفاقی معلمان اولویت بندی بر مبنای سابقه کاری را در نظر گرفتیم.
ادامه مطلب ...
۱۶ مهر ۱۳۹۷
آزمون اصلح فرهنگیان برای تامین نیاز‌های آموزش و پرورش
سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به اینکه در ۲ سال گذشته و ۴ سال پیش رو به شدت با بازنشستگی فرهنگیان رو به رو هستیم.
ادامه مطلب ...
۱۲ مهر ۱۳۹۷
محاسبه فوق العاده شغل معلمان در کسورات بازنشستگی
معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت کامل سختی کار معلمان عشایر در سال گذشته خبر داد.
ادامه مطلب ...
۹ مهر ۱۳۹۷
آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان با کمبود نیرو مواجه است
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به ضرورت توجه ویژه به بخش دانش‌آموزان استثنایی گفت: آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان با کمبود نیرو مواجه است.
ادامه مطلب ...
۹ مهر ۱۳۹۷
جزییات و شرایط تمام وقت شدن معلمان
وزیر آموزش و پرورش درباره جزییات طرح تمام وقت شدن معلمان گفت: در این طرح معلمان به جای ۲۴ ساعت ۳۶ ساعت در هفته در مدرسه حضور خواهند داشت.
ادامه مطلب ...
۷ مهر ۱۳۹۷
۴۲۰۰ ردیف جامانده از ردیف استخدامی معلمان در سال جدید
مراسم رسمی استقبال از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان همزمان در ۹۸ پردیس و مرکز سراسر کشور در تربیت معلم نسیبه تهران برگزار شد.
ادامه مطلب ...
۷ مهر ۱۳۹۷
۹۲۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شدند
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در مجموع ۹۲۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به عنوان معلم تحویل آموزش و پرورش شد.
ادامه مطلب ...
۴ مهر ۱۳۹۷
تخصیص اعتبار نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای ۵۰۰۰ معلم استثنایی
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به حل مشکل پرداخت سنوات ارفاقی معلمان استثنایی از سال ۸۸ تا ۹۱، از تخصیص اعتبارات لازم برای پرداخت مابه‌التفاوت ناشی از نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای از تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.
ادامه مطلب ...
۳ مهر ۱۳۹۷
وزیر آموزش‌و پرورش طبق وعده‌ها تکلیف معلمان نهضت سوادآموزی را مشخص کند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف معلمان نهضت سواد آموزی از سوی وزیر آموزش و پرورش شد.
ادامه مطلب ...
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
تامین معلم مدارس هرمزگان از بشاگرد تا گلشهر
مدیران آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با شرکت در میزگرد ایرنا، ضمن تشریح برنامه های بازگشایی مدارس، اعلام کردند، با وجود برخی چالش ها، معلم برای تمام کلاس های درس استان از روستاهای بشاگرد تا گلشهر بندرعباس تامین شده است.
ادامه مطلب ...
۲۲ شهریور ۱۳۹۷
کمبود ۱۰۰ معلم تربیت بدنی در همدان
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان از کمبود ۱۰۰ معلم تربیت بدنی در استان خبر داد و گفت: با وجود جذب نیروهای متخصص همچنان این کمبود احساس می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۰ شهریور ۱۳۹۷
انتقال تعداد ۱۵۰۰ معلم به شهر تهران
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۹۶ درصد دانش‌آموزان تهرانی در مدارس ثبت‌نام شدند، گفت: ثبت‌نام مابقی دانش‌آموزان نیز در این روزها در حال انجام است.
ادامه مطلب ...
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
شرایط اعطای وام ۲۰ میلیون تومانی به فرهنگیان
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در صورت انعقاد تفاهم‌نامه با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان متقاضی پرداخت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
مشکل کمبود ۵۰ هزار معلم ابتدایی حل شد
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: تاکنون برای دوره ابتدایی ۷ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۹۴۳ دانش‌آموز ثبت نام کرده‌اند.
ادامه مطلب ...
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اعزام فرهنگیان
اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اعلام شد.
ادامه مطلب ...
۱۳ شهریور ۱۳۹۷
پایان نقل و انتقالات فرهنگیان
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اتمام فرآیند نقل و انتقالات معلمان گفت: برای تهران سقف ورود تا ۲۰۰۰ نفر باز بود که تا هفته گذشته تقاضای ۱۵۰۰ نفر تایید شده است.
ادامه مطلب ...
۱۲ شهریور ۱۳۹۷
انجام نقل و انتقالات برون استانی بیش از ۴۰ درصد فرهنگیان متقاضی
مدیر کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش از انجام نقل و انتقال برون استانی بیش از ۴۰ درصد از فرهنگیان متقاضی خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
اعطای وام جدید ۲۰ میلیونی به فرهنگیان
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۲۰ درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال آینده خبر داد و گفت: بزودی تفاهمی با بانک مهر ایران برای اعطای وام های ۲۰ میلیونی قرض الحسنه به فرهنگیان خواهیم داشت.
ادامه مطلب ...
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
بازگشت دوباره سختی کار به فیش حقوقی معلمان
آنگونه که از صحبت‌های مسئولان آموزش‌وپرورش برداشت می‌شود، بند سختی کار معلمان که پیش از این حذف شده بود دوباره به فیش حقوقی آنها برخواهد گشت اما این مسئله شامل حق‌ عائله‌مندی دختران مجرد نمی‌شود.
ادامه مطلب ...
۶ شهریور ۱۳۹۷
اعلام نتایج مصاحبه معلمان اعزامی به خارج؛ شنبه آینده
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۳۰ درخواست برای تاسیس مدارس جدید غیردولتی در خارج از کشور دریافت کرده‌ایم گفت: در حال تدوین مصوبه ای در شورای عالی هستیم تا فضای کار برای علاقه مندان تاسیس مدارس در خارج از کشور فراهم و حمایت از آنها صورت گیرد.
ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۱۳۹۷
ارائه طرح «رتبه‌بندی معلمان» به دولت به‌زودی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از طی مراحل پایانی آماده سازی طرح رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت: طرح رتبه‌بندی کمتر از ۱۰ روز دیگر به دولت ارائه می‌شود.
ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۱۳۹۷
جزئیات چکش‌کاری‌های تعلیم و تربیتی برای ورود به مهر ۹۷
وزیر آموزش و پرورش از اجرای ۱۵ پروژه خاص در این وزارتخانه خبر داد و گفت: در حال حل مشکل سختی کار فرهنگیان هستیم و امیدوارم طی روزهای آتی این حکم ها اصلاح شود.
ادامه مطلب ...
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخذ مجوز تدریس برای بازنشستگان فرهنگی
وزیر آموزش و پرورش گفت: یک نفر از مدیران و ۲ نفر از مشاوران در آموزش و پرورش مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۲۷ مرداد ۱۳۹۷
ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس افزایش یافت
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر از افزایش میزان ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس داد.
ادامه مطلب ...
۲۲ مرداد ۱۳۹۷
جزئیات دوره‌ بدو خدمت معلمان مدارس غیردولتی
خبرگزاری فارس: جزئیات دوره‌ بدو خدمت معلمان مدارس غیردولتی، مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی به تشریح جزئیات دوره‌ بدو خدمت معلمان مدارس غیردولتی پرداخت و گفت: از هفته آینده برای معلمان مدارس مناطق محروم، دوره‌های رایگان برگزار می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۷
گام وزارت آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس، نهضتی‌ها و پیش‌دبستانی‌ها
معاون منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره گام این وزارتخانه برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس، نهضتی‌ها و پیش‌دبستانی‌ها پس از مصوبه اخیر مجلس توضیحاتی ارائه کرد.
ادامه مطلب ...

۳۲ نظر برای اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۹۷ (کلیه اخبار)

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید