بهترین شرکت‌های حوزه «کسب و کار اینترنتی» ایران برای استخدام

۴۹ شرکت

کسب و کار اینترنتی چیست؟

با گسترش اینترنت، مفهوم کسب و کار از حالت سنتی به سرعت در حال تغییر است. کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین روز به روز درحال گسترش یافتن هستند. در این مدل از کسب و کار دیگر مانند گذشته محدود به یک منطقه جغرافیایی نیستید و تا زمانی که سایت شما به عنوان واسط در حال خدمت رسانی به مشتریان است مشغول کسب درآمد از طریق اینترنت هستید. کسب و کارهای آنلاینی مانند فروشگاه‌های آنلاین، سرویس‌های رزرو آنلاین اقامتگاه مدیریت شبکه‌های اجتماعی، خرید و فروش بر بستر اینترنت همگی بخشی از کسب و کارهای اینترنتی موفق و پولسازی هستند که در چند سال اخیر به محبوبیت قابل توجهی دست یافته‌اند.

درآمد کسب و کارهای اینترنتی موفق چگونه است؟

کسب و کارهای آنلاین به چندین شیوه مختلف به کسب درآمد مشغول هستند:

  • فروشگاه های آنلاین
  • ارائه دهندگان خدمات وبسایت مانند طراحی سایت و بهبود موتور های جستجو یا به اصطلاح سئو
  • سایت های ارائه خدمات گردشگری آنلاین
  • سایت های رزرو آنلاین اقامتگاه و هتل
  • ارائه دهندگان خدمات صفحات مجازی
  • و...

یک کسب و کار اینترنتی موفق می‌بایست دارای ایده‌ای جدید و پولساز باشد. ایده های پولساز در حوزه کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد به همین سبب شرکت‌های فراوانی نیز در این حوزه مشغول بوده و اقدام به جذب نیروی کاری مجرب می‌کنند.

انواع مشاغل در کسب و کارهای اینترنتی چیست؟

مشاغل اینترنتی تقریباً مانند نمونه‌های سنتی خود در تمام حوزه‌ها می‌توانند جذب نیرو داشته باشند، اما در برخی تخصص‌ها جذب نیروی بیشتری صورت می‌گیرد. مثلاً به واسطه نیازهای دائمی خود به متخصصین شبکه و برنامه نویسی، تقریباً تمام کسب و کارهای آنلاین به طور مستمر نیازمند استخدام برنامه نویس وب، برنامه نویس فول استک، برنامه نویس موبایل، ادمین وبسایت، ادمین شبکه‌های اجتماعی و ... می‌باشند.

به همین دلیل در مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی حتی از منزل و به صورت دور کار نیز شاغل باشید. کسب درآمد اینترنتی آن هم فقط با کمک گوشی موبایل شاید تا چند سال قبل موضوعی غیرقابل باور بود. اما امروزه به واسطه کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین دیگر این موضوعات هیچ محدودیتی نداشته و شما می‌توانید به صورت دور کار و از منزل برای سایت های معروف کسب درآمد اینترنتی مشغول به کار شوید. کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین فرصتی خوبی برای کسب درآمد با گوشی موبایل شما است.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در کسب و کارهای آنلاین چیست؟

این موضوع با توجه به گستردگی خدمات بر بستر کسب و کارهای آنلاین کاملاً شناور است. فارغ تحصیلان کامپیوتر، رشته حقوق، رشته گرافیک، رشته‌ها و گرایش‌های مختلف مدیریت و بازرگانی و تقریباً هر رشته دیگر بر اساس ایده‌های آن کسب و کار اینترنتی می‌توانند وارد این حوزه کاری شوند.

حتی بدون مدرک دانشگاهی و در صورت داشتن مهارت‌های کافی و دانش مناسب در زمینه مورد نظر یک شرکت و کسب و کار آنلاین می‌توانید وارد آن شرکت شوید. در حال حاضر برترین شرکت‌های کسب و کار آنلاین در ایران و برترین شرکت‌های فناوری در جهان مشغول گذر از دوران مدرک گرایی به سمت مهارت محوری هستند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در کسب و کار اینترنتی چیست؟

مهارت‌های بسیار متنوعی می‌تواند در شرکت‌های برتر کسب و کارهای اینترنتی مشغول به فعالیت شود. فرض کنید یک شرکت آنلاین خدمات کشاورزی بجز برنامه نویس وب، برنامه نویس اندروید، برنامه نویس iOS، طراح محصول، طراح رابط کاربری و طراح تجربه کاربری (که به آن‌ها UI/UX Designer می‌گویند) به فارغ تحصیلان کشاورزی و متخصصین بازاریابی و ارتباط با مشتری و CRM نیاز دارد.

توانایی حل مسئله یکی از مهارت‌هایی است که افراد متقاضی استخدام در مشاغل اینترنتی باید داشته باشند. آنها باید بتوانند برای هر مسئله و موضوعی که پیش روی آنها قرار می‌گیرد به پاسخی درخور و شایسته برسند و تیم کاری خود را نیز در این مسیر هدایت کنند.

مهارت کار تیمی دیگر موضوعی است که یک فرد باید در این بخش داشته باشد. اکثر مشاغل اینترنتی به صورت تیمی پیش می‌روند و فردی که می‌خواهد در این حوزه ورود کند، باید بتواند کارهای تیمی را درک و توان هماهنگی و همکاری با دیگر اعضای تیم کاری خود را داشته باشد.

خلق ایده‌های پولساز نیز می‌تواند مهارت بسیار چشم گیر دیگری در حوزه کسب و کارهای اینترنتی باشد. اینکه فردی در تیم باشد که همه ایده‌ها و موضوعات را به شکل پول ببیند و بتواند از هر ایده و موضوعی راهکاری برای کسب درآمد و خلق ثروت پیدا کند.

توان تحلیل بالا را می‌توان از شاخصه‌های یک شاغل در بخش کسب و کارهای آنلاین دانست. این بازار همیشه در حال چرخش است. شبانه روز در حال پیش روی است و هیچ ساعتی آرامش ندارد. تا به حال سایتی را دیده‌اید که ساعت کاری داشته باشد و از پذیرش افراد در ساعات خاصی معذور باشد؟ پس بدانید با ورود بر این حوزه باید آماده چالش‌های فراوان در تمام ساعت روز باشید. بتوانید در هر ساعت نیاز افراد را تجزیه و تحلیل کنید و برای هر نیاز چاره‌ای بیندیشید.

بهترین شرکت‌های کسب و کار اینترنتی ایران کدام هستند؟

اگر برای استخدام شدن در بهترین شرکت‌های کسب و کار آنلاین و یا به اصطلاح اینترنتی مشغول جستجو هستید، «ای استخدام» به شما در این راه کمک می‌کند. در این صفحه برترین کارفرمایان و شرکت‌های کسب و کار اینترنتی که بر روی وب‌سایت «ای استخدام» در ایران، استخدام نیرو می‌کنند را مشاهده می‌کنید. شما نیز می‌توانید با باز کردن هر یک از شرکت‌ها لیستی از موقعیت‌های شغلی فعال در آن شرکت را مشاهده و تقاضای استخدام شدنتان را مطرح کنید.

سوالات متداول