بهترین شرکت‌های حوزه «رسانه، فرهنگ و نشریات» ایران برای استخدام

۳۸ شرکت

نقش اساسی رسانه، فرهنگ و نشریات در ایران

میزان توسعه یافتگی و آگاهی افراد هر جامعه را می‌توان در میزان سرانه مطالعه آزاد کتاب توسط آنها، فعال بودن ناشران در آنها و سواد رسانه‌ای مردم آن جامعه جستجو کرد. در ایران صنعت چاپ و نشر از جمله صنایع ریشه‌دار بوده و برترین ناشران منطقه‌ای را می‌توان همان ناشران فعال در کشور دانست. ناشرانی که تلاش فراوانی برای اعتلای فرهنگ و هنر می‌کنند و با چاپ کتب مختلف در تیراژ مختلف سعی در حفظ جایگاه رفیع کتاب، فرهنگ و رسانه‌های مکتوب در میان مردم دارند.

چگونه در بهترین شرکت‌های رسانه، فرهنگ و نشریات ایران، استخدام شویم؟

در ایران شرکت‌های مختلفی در حوزه نشر و فرهنگ و رسانه فعال هستند. برخی از این شرکت‌ها جز قدیمی‌ترین شرکت‌های ثبت شده در سطح ملی بوده و فرهنگ کاری بسیار بالایی دارند. همچنین فعالیت در این حوزه برای افرادی که مشتاق فعالیت در فضای فرهنگی را دارند یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود. بهترین ناشران کتاب ایران از لحاظ فرهنگ کاری نیز جز مشاغل بسیار جذاب برای افراد مشتاق ورود به بازار کار می‌باشد. فعالیت در چاپخانه و در کنار دستگاه چاپ برای برخی از افراد حتی تبدیل به یک رویا و در ادامه هدف می‌باشد. برای استخدام در این شرکت‌ها اولین گام اشتیاق فراوان به فرهنگ و رسانه و چاپ و در ادامه دارا بودن مهارت‌های کافی برای ورود به این حوزه است.

استخدام در برترین  شرکت‌های رسانه، فرهنگ و نشریات به چه صورت است؟

بهترین انتشارات کشور و بهترین شرکت‌های رسانه‌ای و فرهنگی ایران برای استخدام افراد برتر مورد نیاز خود را به وسیله درج آگهی‌های استخدام در وبسایت «ای استخدام» و سپس مصاحبه با این افراد جذب می‌کنند. این شرکت‌ها برای جذب این افراد پس از درج آگهی در سایت به رزومه افراد نگاه می‌کنند و در صورت دارا بودن رزومه مطلوب نسبت به استخدام آنها اقدام می‌کنند. متقاضیان ورود به این حوزه‌ها نیز می‌توانند با نوشتن یک رزومه کاری با کیفیت در جهت ورود به حوزه فرهنگ، رسانه و نشریات اولین گام برای ورود به این حوزه را محکم بردارند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های رسانه، فرهنگ و نشریات چیست؟

متقاضیان استخدام در حوزه رسانه، فرهنگ و نشریات می‌توانند فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های گرافیک، طراحی چاپ، مدیریت، ادبیات، مترجمی زبان انگلیسی، مترجمی زبان فرانسه، مترجمی زبان روسی و... باشند. همچنین در بخش‌های اداری نیز با دارا بودن مدارک دانشگاهی در زمینه فناوری اطلاعات، کامپیوتر و برنامه نویسی می‌توانند به استخدام بخش‌های فرهنگ، رسانه و نشریات درآیند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در برترین شرکت‌های رسانه، فرهنگ و نشریات چیست؟

مهارت‌های مختلف و متنوعی را می‌توان برای کار در حوزه فرهنگ، نشریات و رسانه نام برد. تقریباً هر نوع مهارتی را می‌توان در این بخش نام برد. از مهارت خوب گوش دادن برای بهره‌بردن از آمیزه‌های موثر در رابطه با رسانه تا مهارت‌های مربوط به فن بیان و نگارش در بخش فرهنگ همگی در این صنعت کاربرد دارد.

به طور ویژه مهارت‌های زیر را می‌توان بخشی از مهارت‌های لازم برای ورد به این بخش نام برد.

  • همکاری تیمی برای انجیام فعالیت‌های تیمی
  • مهارت خوب شنیدن
  • سواد رسانه‌ای بالا
  • مهارت در نرم‌افزارهای گرافیکی و ویدئویی
  • مهارت درک احساسات و جریان شناسی در رسانه

رابطه بین کار در شرکت‌های فرهنگ و رسانه و همچنین نشریات چیست؟

در برخی از شرکت‌های بزرگ و برتر حوزه نشریات که هم فعالیت نشر و هم فعالیت رسانه ای دارند، می‌توان ارتباط تنگاتنگی میان فعالیت‌های حوزه نشر و رسانه‌ای آنها مشاهده کرد. به همان میزان که توان نشر و قدرت قلم در حوزه مکتوبات آنها بالاتر باشد نیاز به تیم رسانه‌ای قوی‌تر در حوزه تبلیغات نیز در این شرکت‌ها احساس می‌شود. همچنین رسانه را می‌‌توان ابزاری برای گسترش فرهنگ دانست. همانطور که پیشتر خیلی از موضوعات جایی در فرهنگ نداشتند اما به واسطه بیان شدن و دیده شدن از طریق رسانه کم کم به بخشی از بدنه فرهنگی کشور تبدیل شدند. رسانه می‌تواند ابزار خوبی برای گسترش علم و فرهنگ، فرهنگ و هنر و گسترش جنبه‌های مختلف فرهنگ باشد. از این رو نشریات نیز می‌توانند بخشی از رسانه مکتوب و تریبونی برای بیان رابطه میان فرهنگ و رسانه قرار گیرند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه رسانه، فرهنگ و نشریات شد؟

این حوزه عظیم کاری، از چندین زیر شاخه پرمخاطب تشکیل شده است از این رو می‌توان گفت فرد بدون سابقه کار نیز می‌تواند با شیوه صحیح نمایش رزومه خود، وارد بازار کار حوزه رسانه، فرهنگ و نشریات شود. این حوزه عظیم برای افراد مشتاق فعالیت‌های دورکار، پروژه‌ای و پاره وقت نیز مشاغل بسیار گوناگونی دارد که از طریق وبسایت «ای استخدام» بخش استخدام در برترین شرکت‌های حوزه رسانه، فرهنگ و نشریات آنها را دید و برایشان رزومه ارسال نمود.

سوالات متداول