بهترین شرکت‌های حوزه «حقوقی و قانونی» ایران برای استخدام

۱۶ شرکت

به طور کلی شرکت‌های حقوقی و قانونی به چه موسساتی می‌گویند؟

از زمان آغاز تجارت و آغاز مدنیت، نیاز به وکیل، قاضی و مدافع در حل دعاوی واضح بوده است. در سال‌های اخیر نیز فعالیت دفاتر وکالت و موسسات وکالت به واسطه گسترش جمعیت در کشور و بیشتر شدن پرونده‌های حقوقی در کشور سرعت گرفته است.

این دفاتر حقوقی و موسسات حقوقی معتبر وظیفه دارند تا با کمک گرفتن از وکیل یا وکلای پایه یک دادگستری مجرب در حوزه پرونده‌های مختلف اقدام به حل مشکلات حقوقی مردم نمایند. شرکت‌های حقوقی به شرکت‌هایی گفته می‌شود که حوزه فعالیت آنها حل تعارضات قانونی مردم به کمک وکیل پایه یک دادگستری است.

وظایف و خدمات برترین  شرکت‌های حقوقی و قانونی چیست؟

موسسات حقوقی معتبر و شرکت‌های قانونی هر کدام وظایف مختلفی دارند که به صورت خلاصه می‌توان گفت موسسات حقوقی امور خانواده، موسسات حقوقی دعاوی کیفری، موسسات حقوقی امور ملکی، موسسات حقوقی امور بین المللی، موسسات دعاوی حقوقی، موسسات حقوقی انجام امور مالی و اداری، موسسات امور ثبتی، موسسات امور قانونی و موسسات امور ارث از حمله مهمترین شاخه‌های فعالیت موسسات حقوقی و قانونی می‌باشد که هر کدام وظیفه رسیدگی به پرونده‌های همان حوزه را دارا می‌باشند.

چگونه در بهترین موسسات حقوقی و قانونی ایران، استخدام شویم؟

موسسات حقوقی معتبر در سطح کشور و همچنین موسسات حقوقی معتبر در تهران نیروی مجرب خود را از میان متقاضیان واجد شرایط بر اساس آگهی‌های استخدامی خود بر روی وبسایت «ای استخدام» جذب می‌کنند. دقت و ریزبینی و سطح بالای سواد وکلای موسسات حقوقی همگی باعث می‌شود استخدام در این شرکت‌ها تابع شرایط و ضوابط خاصی باشد.

 

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در موسسات و شرکت‌های حقوقی و قانونی چیست؟

موسسات حقوقی و قانونی عمدتاً نیروی مورد نیاز خود را به صورت استخدام کارآموز حقوق، استخدام وکیل پایه یک دادگستری، استخدام وکیل و دیگر موارد مشابه انجام مید‌هند. از این رو فارغ التحصیلان رشته حقوق و گرایش‌های مختلف آن می‌توانند برای استخدام در موسسات حقوقی و قانونی پیشگام شوند. از آنجا که وکالت در حوزه‌های مختلف تبدیل به امری تخصصی شده است، به همین دلیل می‌توان گفت فارغ التخصیلان گرایش‌های مختلف حقوق حسب علاقه خود می‌توانند به استخدام موسسات حقوقی و قانونی درآیند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های حقوقی و قانونی چیست؟

شرکت‌های حقوقی و قانونی همیش به دنبال افرادی ریزبین و قانون مدار هستند. از این رو میتوان گفت ریزبینی و قانون‌مداری مهم‌ترین مشخصه یک کارجو برای این موسسات می‌باشد. اما دیگر مهارت‌های شایان ذکر برای استخدام در حوزه برترین شرکت‌های حقوقی و قانونی کشور را می‌توان:

  • دارا بودن فن بیان مناسب
  • آشنایی به قوانین و احکام جاری در کشور
  • پیگیری و انضباط بالا در رفتار و عملکرد
  • آشنایی به استفاده از رایانه و بایگانی اطلاعات
  • توانایی کار در شرایط سخت و پرتنش

آینده شغلی شرکت‌های حقوقی و قانونی در ایران چیست؟

با گسترش تجارت و زیاد شدن جمعیت در کشور، نیاز به کارشناسان و مشاوران حقوقی و قانونی نیز افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل می‌توان گفت آینده مشاغل حقوقی و قانونی در ایران بسیار روشن بوده و کارجویان علاقمند به این حوزه می‌توانند با خیال راحت رزومه کاری و تحصیلی خود را برای آغاز همکاری در برترین موسسات حقوقی کشور به کارفرمایان ارسال نمایند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه حقوقی و قانونی شد؟

بله، کارآموزی در این حوزه جز ارکان اصلی آغاز فعالیت حرفه‌ای است و هر دانشجو می‌تواند جهت کسب تجربه از طریق آگهی‌های جذب کارآموز وکالت، جذب کارآموز مشاوره حقوقی و جذب کارآموز کارشناسی امور ثبت به استخدام شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه حقوقی و قانونی شود.

سوالات متداول