بهترین شرکت‌های حوزه «پخش و FMCG» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

شرکت‌های پخش و کالاهای FMCG در ایران

کالاهای (Fast Moving Consumer Goods) FMCG یا همان کالاهای تند مصرف به دسته‌ای از کالاهای مصرفی فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها گفته می‌شود که به دلیل دارا بودن قیمت پایین و نرخ مصرف بالای خود در میان مردم، به سرعت در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند. مواد غذایی، مواد شوینده، مواردی که در داروخانه بدون نسخه قابل تهیه کردن هستند، همگی در دسته کالاهای تند مصرف قرار می‌گیرند. بزرگترین شرکت‌های پخش ایران نیز در زمینه پخش کالاهای FMCG فعال بوده و رقابت سختی در کسب بازار بزرگتری از محصولات خود نسبت به رقبا دارند.

کار شرکت‌های پخش و FMCG چیست؟

شرکت‌های پخش و FMCG در سراسر دنیا، وظیفه پر کردن قفسه فروشگاه‌ها از کالاهایی که به طور مرتب مورد مصرف قرار می‌گیرد را دارند. شرکت‌های پخش تمام سعی خود را می‌کنند با استخدام برترین بازاریابان و افراد متخصص در حوزه بازاریابی و مدیر فروش منطقه‌ای و مرچندایزر و تحلیلگر بازار بتوانند عمر فروشگاهی محصولات خود را کاهش دهند. هر چه عمر فروشگاهی یک محصول کوتاه‌تر باشد سود این شرکت‌ها بالاتر رفته و قدرت شرکت پخش نیز نسبت به رقبایش در فتح بازار بیشتر می‌شود.

استخدام در برترین  شرکت‌های پخش و FMCG به چه صورت است؟

شرکت‌های پخش و FMCG به دلیل گسترده بودن دامنه فعالیتشان در سراسر کشور، همیشه در تعداد بالا افراد را استخدام می‌کند. حتی اگر شما بخواهید بدون داشتن سابقه کاری استخدام شوید هم در این حوزه برای شما کار مناسب و با درآمد بالا وجود دارد. به دلیل آنکه شرکت‌های بزرگ نمی‌توانند محصولاتشان را مستقیماً به مصرف کننده نهایی برسانند، شرکت‌های پخش مسئولیت فروش کالا به خرده فروشی‌ها را برعهده می‌گیرند. این شرکت‌های پخش به وسیله شبکه بزرگ بازاریابی مویرگی و نیروهای متخصص چینش و مرچندایزر و نمایندگان علمی فراوان به راحتی می‌توانند بازارهای بزرگی را برای پخش کالا در اختیار بگیرند.

شرکت‌های بزرگ به پخش محصولات می‌پردازند. این روش پخش هیچگاه کند نمی‌شود و حتی در دوران رکود عظیم و دوران رکود کرونا نیز آنها به پخش محصولات غذایی، دارویی و دیگر کالاهای تند مصرف مشغول بودند. شرکت‌های پخش معتبر در این دوره دست به ابداعات و شیوه‌های تبلیغاتی نوینی زدند تا به وسیله آن بتوانند بیش از هر شرکت دیگری محصولاتی که به پخش آن مشغول هستند را به فروش برسانند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در صنایع غذایی چیست؟

دارا بودن پشتکار و هوش هیجانی بالا، خیلی موثرتر از تحصیلات در این حوزه است. البته کارشناسان مدیریت، تحلیلگران بازار و افرادی که تخصص بیشتری در زمینه شناخت بازار و محصول دارند به طور قطع در این مشاغل موفق‌تر هستند اما این به آن معنا نیست که شما برای ورود به حوزه پخش و FMCG نیاز و الزام بر تحصیل دارید. بلکه آشنایی با بازار محصولی که قصد فروش آن را دارید برای شما امتیاز ویژه‌تری می‌باشد.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در حوزه FMCG و پخش چیست؟

همانطور که گفته شد، این حوزه نیازمند افرادی با ویژگی‌های خاص است. برخی از این ویژگی‌ها و مهارت‌ها عبارتند از:

  • هوش هیجانی بالا
  • توان درک و ثبت رضایت مشتریان
  • توانایی در تحلیل داده های بازار
  • توانایی برنامه ریزی
  • توانایی برقراری ارتباط سازنده
  • بازاریابی اثربخش

آیا بدون سابقه کار پخش و FMCG هم می‌توان در این حوزه استخدام شد؟

بله یکی از نکات مثبت صنعت پخش و FMCG که آن را تبدیل به پلی برای ورود کارجویان به بازار کار کرده است، همین موضوع استخدام بدون سابقه کار بازاریاب و استخدام بدون سابقه کار نماینده علمی و استخدام بدون سابقه کار در دیگر حوزه‌های پخش و FMCG می‌باشد. شرکت‌های بزرگی که به پخش و FMCG مشغول هستند به صورت پیوسته در طول سال مشغول استخدام نیروهای جدید و نیروهای بدون سابقه کار هستند. این شرکت‌ها به دلیل میل به گسترش شبکه بازاریابی مویرگی خود در سراسر ایران، استخدام دارند و کافیست که بخواهید وارد بازارکار شوید. پس از آن آگهی یکی از شرکت‌های برتر حوزه پخش را بررسی کرده و برای آنها ارسال رزومه انجام دهید.

بهترین شرکت‌های پخش و FMGC در ایران کدام یک هستند؟

شرکت‌های برتر این حوزه که به پخش مواد غذایی و دیگر کالاهای تند مصرف مشغول هستند همگی در وبسایت «ای استخدام» آگهی‌های فعال دارند. شما از هرکجای ایران که هستید کافی است در این صفحه پس از مشاهده برترین شرکت‌های حوزه پخش و FMGC آنها را انتخاب کرده و برای آنها رزومه ارسال کنید.

سوالات متداول