شروع بکار نومعلمان از اول مهر ماه ۱۴۰۳

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: با اعلام اسامی نهایی قبول شدگان آزمون استخدامی بلافاصله، دوره‌های کارآموزی نومعلمان برگزار و از اول مهر ماه ۱۴۰۳ در دستگاه تعلیم و تربیت مشغول به خدمت خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان، علی باقرزاده گفت: از آنجایی که معلم اصلی‌ترین عنصر تعلیم و تربیت و عامل مهم ایجاد تحول در آموزش و پرورش است فرایند جدید مصاحبه و ارزیابی داوطلبان استخدامی در حقیقت انتخاب اصلح را در بین همگان دنبال می‌کند.
وی افزود: در شرایط جدید مصاحبه داوطلبان آزمون‌های استخدامی، فرایند شناسایی و استخدام معلمان به کلی تغییر کرده و رعایت اصل عدالت و برابری در این جریان مهم‌ترین رویکرد خواهد بود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بررسی وضعیت داوطلبان آزمون استخدامی در مراحل چهارگانه بررسی مدارک، معاینات پزشکی، گزینش عمومی و ارزیابی تخصصی صورت می‌گیرد.
باقرزاده بیان داشت: ارزیابانی که در فرآیند مصاحبه داوطلبان استخدامی نقش آفرینی می‌کنند؛ از قبل گزینش شده و دوره مهارتی خود را طی نموده و به صورت کاملا تصادفی بین داوطلبان توزیع می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: به منظور پاسخگویی به سوالات، ابهامات و احیانا شکایات داوطلبان استخدامی، میز رسیدگی به شکایات در ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها مستقر شده است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: به محض اعلام نتایج نهایی، دوره‌های کارآموزی نومعلمان برگزار و از اول مهر ماه ۱۴۰۳ در دستگاه تعلیم و تربیت مشغول به خدمت خواهند شد.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ