۵۴ هزار فرهنگی فارس مشمول نظام رتبه‌بندی شدند

۱ نظر

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در این استان گفت: در استان فارس بیش از ۵۴ هزار فرهنگی مشمول نظام رتبه‌بندی شدند.

به گزارش ایکنا از فارس، محمدخلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش فارس شب گذشته، ۲۴ دی در سومین نشست مشترک مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مجلس خواست تا در تصویب بودجه سال ۱۴۰۲ مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را مدنظر قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه به نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و افزود: در استان فارس بیش از ۵۴ هزار فرهنگی مشمول نظام رتبه‌بندی شدند. وی با بیان اینکه در نقل و انتقالات سال تحصیلی جاری بیش از ۶۳۸۰ نفر منتقل شدند، گفت: طرح تثبیت و تعمیق یادگیری نیز در استان اجرا و برگزاری آزمون‌های شبه نهایی از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش استان بود.

این مقام مسئول به حوادث اخیر اشاره کرد و افزود: این حوادث اهمیت مباحث فرهنگی در جامعه را بیش از پیش نشان داد و این همان مسائلی است که دغدغه اصلی ماست به همین دلیل در وقایع اخیر کمیته‌ای را با رویکرد تربیتی تشکیل داده و با موارد پیش‌آمده برخورد کردیم. عسکری از برگزاری بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ کلاس تبیینی در مدارس استان خبر داد و افزود: پاسخ به شبهات دانش‌آموزان همچنان در آموزش و پرورش فارس ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید گمنام در این اداره‌کل و مدارس استان گفت: در بیش از ۹۰ مدرسه شیراز و ۱۸۰ مدرسه در شهرستان‌ها مراسم تشییع پیکر شهید گمنام در ایام فاطمیه برگزار شد. وی همچنین از توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی توسط بسیج دانش‌آموزی میان نیازمندان استان خبر داد و افزود: علاوه بر این‌ها در راستای انجام جهاد تبیین، اردوهای راهیان پیشرفت در سطح استان فارس و همچنین راهیان نور در حال برگزاری هستند.

عسکری با اشاره به میزبانی این سازمان در اجلاسیه سراسری نماز گفت: در اردیبهشت‌ماه سال آینده میزبان اجلاسیه سراسری نماز هستیم که بدین منظور اجلاسیه‌های نماز در سطوح مختلف در استان برگزار می‌کنیم. مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای سند تحول بنیادین گفت: بحمد الهی در استان فارس نهادهای مختلفی از جمله نهاد نماینده ولی فقیه، سپاه فجر و سایر مسئولان همراهی خوبی در اجرای این سند دارند. وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه درب آموزش و پرورش فارس بر روی تمام منتقدان و مردم باز است، از همه مردم و فعالان فرهنگی دعوت کرد تا این سازمان را نقد کنند و در مسیر تحقق اهدافش یاری رسانند.
منبع: ایکنا

برای مشاهده آخرین خبر از وضعیت نظام رتبه‌بندی معلمان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱ نظر برای ۵۴ هزار فرهنگی فارس مشمول نظام رتبه‌بندی شدند

 • ف
  فردین
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲، ۱۳:۳۴
  سلام حجم کتاب ها را کم کنید مخصوصا در ابتدایی و روستاها معلم شش پایه چگونه این 60 عنوان درسی را برای شش پایه تدریس کند کمی تعقل خیلی خوب است هیچ معلمی نمی تواند پس اسراف نکنید پول ها حیف و میل می شود دروغ ها و فریب ها زیاد می شود تعداد و محتوای کتاب ها باید کم و مفید باشد تا صداقت و توان بوجود آید
  زمان حضور بچه ها کمتر شود تا با حوصله تر حضور یابند سه ساعت کافی است
  به نظر می رسد تا پایان اسفندماه بهترین فرصت برای یادگیری است و آموزش بعد از آن یعنی در فصل بهار که مزاج طبیعت و کودک و پدر مادر معلم و تمام انسان ها عوض می شود اتلاف وقت می باشد

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ