خبر خوش دولت برای بانوان خانه دار پرداخت وام‌ ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن

سخنگوی دولت گفت: مقرر شده یکی از صندوق‌های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ضامن زنان سرپرست خانوار باشد تا به راحتی از وام اشتغال بانکی استفاده کنند.

به گزارش بازار کار به نقل از خبرگزاری فارس علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و تولیدات مددجویان کمیته امداد ، در رابطه با حمایت‌های دولت از ایجاد شغل برای مددجویان کمیته امداد و محرومان جامعه، گفت: هفته گذشته در جلسه هیات دولت یک مصوبه خوب برای رفع مشکل ضمانت وام بانوان سرپرست خانوار و اشتغال آنها به تصویب هیات وزیران رسید. مشکل این اقشار نداشتن ضامن برای استفاده از تسهیلات بانکی است که با مصوبه دولت، این مساله رفع شد.
وی با اشاره به وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی خود اشتغالی کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار، بیان کرد: بانوان سرپرست خانوار مشکل ضامن داشتند و یا کارفرمایی که می‌خواست با ایجاد اشتغال برای مددجوی کمیته امداد از وام کارآفرینی بهره‌مند شود دچار مشکل معرفی ضامن بود؛ بنابراین یکی از صندوق‌های زیر مجموعه وزارت کار، متولی ضمانت تسهیلات بانکی زنان سرپرست خانوار شد. فرآیندی پیش‌بینی شده تا زنان سرپرست خانوار خودشان ضامن خودشان باشند.
سخنگوی دولت تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی دولت پیگیر است تا برای اشتغال زنان سرپرست خانوار منابع مالی بیشتری تامین کند، با توجه به اینکه کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ و اساس تصمیم شورای عالی اشتغال، ایجاد ۵۰۰ هزار شغل برای مددجویان و نیازمندان را متعهد شده است، دولت پیگیر این موضوع است تا منابع بیشتری برای ایجاد اشتغال با ایجاد صندوق‌های جدید مالی تامین کند.
بهادری جهرمی در پایان گفت: دولت بر ایجاد شغل برای همه افراد جامعه به ویژه محرومان اهتمام دارد و همه ما خوشحال خواهیم شد که افراد بیشتری در کشور مشغول به کار باشند؛ در مورد ایجاد شغل برای مددجویان کمیته امداد نیز این تکلیف و وظیفه را برای خود بیشتر احساس می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده اخبار اشتغال بانوان اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ