خبر انحلال نهضت سوادآموزی و ادغام آن با وزارت آموزش و پرورش

۴ نظر

احمد نادری، عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه از مصوبه این کمیسیون برای انحلال نهضت سوادآموزی خبر داد و گفت: با تصویب کمیسیون، نهضت سوادآموزی به شکل سابق ادامه کار نمی‌دهد.


عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه از مصوبه این کمیسیون برای انحلال نهضت سوادآموزی خبر داد و گفت: با تصویب کمیسیون، نهضت سوادآموزی به شکل سابق ادامه کار نمی‌دهد.

احمد نادری با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: در این جلسه کمیسیون تصویب کرد که نهضت سوادآموزی به شکل سابق منحل شده و ادامه کار ندهد؛ اعتقاد ما بر این است که نهضت در ابتدای انقلاب کارکرد خاص خود را داشته که با توجه به فراگیر شدن شرایط پست مدرن در کشور، دیگر نهضت کارکرد‌های سابق را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نیاز به آموختن سواد وجود دارد، افزود: بعد از ایام کرونا تعداد بازمانده تحصیل داریم منتها نهضت سوادآموزی نمی‌تواند مثل سابق ادامه دهد به همین دلیل کمیسیون تصویب کرد که ماموریت‌های سازمان نهضت سوادآموزی به معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش داده شود. البته تاکید شد که ساختار جدیدی ایجاد نشود لذا اگر معلمی با کارکرد سابق نهضت قصد آموزش به فردی داشته که در قالب نهضت قصد ادامه تحصیل دارد، می‌تواند در قالب جدید معاونت آموزش ابتدایی فعالیت کند و برای او پاداش و اضافه کاری محاسبه خواهد شد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: براین اساس طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، سیستم سابق تحت عنوان معلم نهضت سوادآموزی نداریم.

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۴ نظر برای خبر انحلال نهضت سوادآموزی و ادغام آن با وزارت آموزش و پرورش

 • ن
  نسرین
  ۲۳ دی ۱۴۰۲، ۱۷:۰۷
  استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی بعد از سال 92 را در دستور کار قرار دهید چون هم از نظر سواد هم از نظر تجربه کاری واقعا در این راه زحمت کشیده اند
  • س
   سمیراسلیمی
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۲، ۰۱:۰۷
   خدا کنه نهضت سواد آموزی منحل بشه .
   سازمانی بی در و پیکر و فاسد که به مربی هاش حقوق و بیمه نمیده
   • ا
    ابراهیم علی پور
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۲، ۱۷:۰۴
    به نظر من نیروها به استخدام خود وزارت آموزش و پرورش درمی ایند به عنوان معلم آموزگار ابتدایی. و این خوبه چون تمام وقت میشه. همچون انحلال بانک کوثر که نیروهاش به استخدام بانک سپه شدندنگران نباش.
    • ف
     فاطمه
     ۲۹ مرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۵۲
     سلام.
     من از سال 1393 به عنوان آموزش دهنده نهضت فعالم.
     الان که خبر انحلال نهضت داده شده تکلیف استخدام و رسمی شدن من چی میشه؟
     لطفا راهنمایی بفرمایید.
     بفرمایید یعنی این چند سال خدمت من بی نتیجه می شود؟

     لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

     ثبت پاسخ