تسهیلات مشاغل خانگی در بودجه ۱۴۰۲ افزایش می‌یابد

۲ نظر

وزیر کار با تاکید بر اینکه سهم مشاغل خانگی در کشورپایین است گفت: افزایش سهم مشاغل خانگی از اشتغال باید از سه درصد فعلی به ۲۰ درصد برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت درباره: برنامه داریم تا در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ منابع مشاغل خانگی را افزایش دهیم و مشکلات افرادی که دنبال ایجاد مشاغل خانگی هستند، را کمتر کنیم.

به گزارش بازارکار، «سید صولت مرتضوی» روز دوشنبه در حاشیه چهل و هفتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت تامین تسهیلات را انجام می‌دهد برای امسال پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در نظر گرفته شده بود که از این رقم سه هزار میلیارد تامین شده است.

وی افزود: در تلاش هستیم تا این تسهیلات افزایش یافته و به رقم پنج هزار میلیارد تومان برسد و بانک‌های عامل به تعهدات خود عمل کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سهم ۲۰ درصدی مشاغل خانگی از سهم کل اشتغال کشور هدف‌گذاری شده است گفت: گزارش‌هایی که داریم حدود ۳ تا ۴ درصد از مشاغل کل کشور به مشاغل خانگی اختصاص دارد برنامه‌ریزی می‌کنیم تا به سقف مورد نظر برسیم.

وی ادامه داد: در حوزه ایجاد مشاغل خانگی و تسهیل در صدور مجوزها از دستگاه‌ها تقاضای همکاری کرده‌ایم.

مرتضوی با بیان اینکه دولت سامانه واحد صدور مجوزها را راه‌اندازی کرده است گفت: بر اساس این سامانه به صورت واحد و با همکاری همه دستگاه‌ها مجوزها به صورت برخط و در کمترین زمان صادر می‌شود که این امر سبب رونق مشاغل خانگی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ۷۰ هزار مجوز مشاغل خانگی در سامانه ثبت شده است که امیدواریم این مجوزها منجر به ایجاد اشتغال شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مصوبه‌های چهل و هفتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: عمده‌ترین مصوبه‌های امروز کوتاه کردن زمان صدور مجوزها، اعلام رشته‌های جدید، تاکید بر تسهیلات، کوتاه کردن فرایند پرداخت اعتبارات، برداشتن موانع و سایر موارد بود.

وی تاکید کرد: دولت تمام همت خود را به کار گرفته است تا با عدالت محوری حقوق و مزایای آحاد جامعه را با توجه به منابع بهبود بخشد.

منبع : بازار کار

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده صفحه اصلی مشاغل خانگی اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲ نظر برای تسهیلات مشاغل خانگی در بودجه ۱۴۰۲ افزایش می‌یابد

 • ا
  ال
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱، ۰۰:۲۶
  ... 7 ماهه ثبت نام کردم برای وام اشتغال مشاغل خانگی هنوز هیچ خبری نیست
  • ا
   احمد
   ۲۹ بهمن ۱۴۰۱، ۰۸:۱۹
   کدوم سازمان؟؟؟ تمبرهم ابطال کردید؟؟

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ