تامین اعتبار منابع رتبه‌بندی معلمان

۳ نظر

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوالی در خصوص اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: منابع اجرای رتبه‌بندی معلمان آماده شده و منتظر صدور احکام حقوق معلمان از سوی آموزش‌وپرورش هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و روابط بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه، سیدمسعود میرکاظمی در مورد اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: آیین‌نامه اجرایی این قانون پس از سال‌ها در دولت سیزدهم تصویب و ابلاغ شد و سازمان برنامه و بودجه خود را مکلف به اجرای قانون می‌داند. معاون رئیس‌جمهور با اشاره به پرداخت علی‌الحساب در شهریور افزود: حتی سازمان آمادگی پرداخت علی‌الحساب برای حقوق مهرماه را هم داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: تاکنون احکام معلمان توسط آموزش‌وپرورش صادر نشده که به‌محض صدور احکام افزایش حقوق لحاظ خواهد شد و حتی منابع مورد نیاز در خزانه برای اجرای این کار در نظر گرفته شده است.

میرکاظمی با بیان اینکه اعتبار موردنیاز جهت رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته ‌شده که پس از صدور احکام معلمان در سقف بودجه پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم اجرای این طرح علاوه بر کمک به بهبود معیشت معلمان عزیز به بهبود سطح کیفیت آموزش در مدارس نیز منجر شود.

پیش از این سازمان برنامه بودجه اعلام کرده بود: پس از ابلاغ آیین نامه های اجرایی مربوطه طی مصوبه شماره ۵۹۴۲۶/ت ۵۹۷۹۴ هـ مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ و اصلاحیه آن به شماره ۸۱۸۴۳/ت ۶۱۰۱۵۱ هـ مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ هیئت وزیران، مقرر گردید تا زمان نهایی شدن بررسی‌ها و استقرار معلمان در رتبه های استحقاقی مبلغی به عنوان علی الحساب به کلیه مشمولین نظام رتبه بندی معلمان پرداخت گردد.

بر این اساس طی ابلاغیه شماره ۲۵۰۹۸۲ مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ مبلغ ۸۳ هزار میلیارد ریال بابت علی الحساب خالص پرداختی اجرای طرح رتبه بندی معلمان به مدت ۱۱ ماه (مهر ۱۴۰۰ لغایت مرداد ۱۴۰۱) به وزارت آموزش و پرورش- ادارات کل آموزش و پرورش استانها اختصاص یافته و به حساب مشمولین واریز شده است.

منبع: تسنیم

برای مشاهده آخرین خبر از وضعیت نظام رتبه‌بندی معلمان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۳ نظر برای تامین اعتبار منابع رتبه‌بندی معلمان

 • ن
  ناشناس
  ۴ بهمن ۱۴۰۱، ۱۸:۵۹
  محدودیت اعمال مدرک فرهنگیان.شده = تبعیض برای فرهنگیان
  • ن
   ناشناس
   ۴ بهمن ۱۴۰۱، ۱۸:۵۵
   رتبه‌بندی به هر جهت اگر محدودیت اعمال مدرک فرهنگیان رو برداشته اید چرا باید با رشته تدریس مرتبط باشد به میان آوردید پس این یک نوع تبعیض هست نه یک کارخوب در نظرتان
   • ا
    احمد
    ۴ بهمن ۱۴۰۱، ۱۶:۳۷
    حقوق کارمند اداری نباید بامعلمی که بیشتر در تعطیلات‌وحجم کار کم 24 ساعت بجای 44 به سر می برد یکی باشد

    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

    ثبت پاسخ