استخدام کارشناسان رسمی دادگستری (اطلاعیه جدید)

۱۷ روز قبل ۳۷۶۹ نظر

 استخدام کارشناسان رسمی دادگستری

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

استخدامهای مرتبط با کارشناسان رسمی دادگستری

  • برای مشاهده صفحه استخدام وزارت دادگستری اینجا کلیک کنید.
  • برای مشاهده صفحه استخدام کانونهای وکلای دادگستری اینجا کلیک کنید.
  • برای مشاهده صفحه استخدام قوه قضاییه اینجا کلیک کنید.
  • برای مشاهده صفحه اخبار آموزش و اشتغال کارآموزان قضایی اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۴ آبان ۹۸ - اطلاعیه‌ شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری درخصوص تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۸/۰۸/۰۴ بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ می‌رساند، نظر به اینکه براساس اطلاعیه منتشر شده، مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در تاریخ ۹۸/۰۹/۲۹ اقدام به برگزاری آزمون اخذ پروانه وکالت خواهد نمود. لذا به منظور آرامش وآسایش آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در آزمون اخذ پروانه وکالت مرکز مذکور نیز ثبت‌نام نموده‌اند تاریخ برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری بجای ۹۸/۰۹/۲۹ در روز جمعه مورخ ۹۸/۱۰/۰۶ در کلیه مراکز استانهای کشور بطور همزمان برگزار خواهد شد.ضمناً جزئیات مربوط به زمان توزیع کارت ورودبه جلسه و برگزاری آزمون دراطلاعیه ای که درتاریخ ۹۸/۱۰/۰۲ منتشر می شود، به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.همچنین همانگونه که دردفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ۹۸ توضیح داده شده است سوالات آزمون از دروس علمی تخصصی ودانشگاهی رشته مربوطه ونکات کاربردی درآن رشته می باشد.

خبر ۴ ابان ۹۸ - اطلاعیه‌ شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری درخصوص اعلام تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ و ایجاد امکان برای ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که قبلاً کارت اعتباری تهیه نموده‌اند و همچنین داوطلبان جدید که قبلا برای ثبت‌نام اقدامی ننموده‌اند

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸، همچنین اطلاعیه‌های مورخ ۹۸/۰۷/۰۸ ، ۹۸/۰۷/۰۹ و ۹۸/۰۷/۱۳، به منظور ایجاد فرصت مطالعه و حضور ذهن بیشتر برای داوطلبان، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام می‌رساند که زمان برگزاری آزمون مذکور به تاریخ ۹۸/۰۹/۲۹ تغییر می‌یابد. لذا به منظور فراهم نمودن تسهیلات برای کلیه داوطلبان متقاضی بویژه آن دسته از داوطلبانی که در زمان مقرر (از تاریخ ۹۸/۰۷/۰۸ لغایت ۹۸/۰۷/۲۰) در آزمون مزبور ثبت‌نام ننموده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که متقاضیان بتوانند از روز شنبه مورخ ۹۸/۰۸/۱۱ تا روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۸/۱۵ و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اصلاحات دفترچه مذکور وفراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و با توجه به موارد ذیل نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

۱- داوطلبانی که قبلاً نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت‌نام اقدام نموده‌اند و موفق به ثبت نام نشده اند می‌توانند با اطلاعات همان کارت اعتباری نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

۲- داوطلبانی که در زمان مقرر ثبت نام ننموده‌اند می‌توانند با مراجعه به قسمت خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه مربوطه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

۳- داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام نموده‌اند می‌توانند در صورت تمایل در بازه زمانی فوق (۹۸/۰۸/۱۱ لغایت ۹۸/۰۸/۱۵) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

لازم به توضیح است آزمون در روزجمعه ۹۸/۰۹/۲۹ در کلیه مراکز استانهای کشور برگزار خواهد شد.

خبر ۱۳ مهر ۹۸ - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اصلاحیه سری سوم دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون‌ کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ و تمدید مهلت ثبت‌نام

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸، همچنین اطلاعیه‌های مورخ ۹۸/۰۷/۰۸ و ۹۸/۰۷/۰۹، با توجه به اعلام شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام می‌رساند شرایط ثبت نام متقاضیان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری از حیث رشته تحصیلی و سابقه کار به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

۱-متقاضیان با داشتن دانشنامه کارشناسی و بالاتر مرتبط، با ۵ سال سابقه کار تجربی.

۲-متقاضیان برای رشته های کارشناسی که رشته دانشگاهی ندارند با داشتن دانشنامه غیر مرتبط و ۱۵ سال سابقه کار تجربی مرتبط.

لذا با عنایت به مراتب فوق و به منظور فراهم نمودن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ (۹۸/۰۷/۱۳) برای ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که بتوانند تا روز شنبه مورخ ۹۸/۰۷/۲۰ نسبت به ثبت‌نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند. بنابراین کلیه متقاضیان‌، ضرورت دارد که تا مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام، مندرجات اطلاعیه‌های فوق و همچنین این اطلاعیه و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در این آزمون ثبت‌نام نموده‌اند می‌توانند با توجه به مندرجات اطلاعیه‌های صادر شده، در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود در بازه زمانی تعیین شده اقدام نمایند

خبر ۹ مهر ۹۸ - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۸ و اطلاعیه مورخ ۹۸/۰۷/۰۸ بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون مذکور می‌رساند، با توجه به اعلام شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری اصلاحات جدید مربوط به جداول شماره (۱)، (۲) و (۴) دفترچه راهنمای ثبت نام به شرح ذیل اعلام می‌گردد.

داوطلبان با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت‌نام، مفاد اطلاعیه مورخ ۹۸/۰۷/۰۸ و همچنین توضیحات ذیل می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در بازه زمانی مقرر (تا تاریخ ۹۸/۰۷/۱۳) نسبت‌ به ثبت‌نام اقدام نمایند. ضمناً آن دسته از داوطلبانی هم که قبلا نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند در صورت تمایل می‌توانند با توجه به مفاد اطلاعیه‌ فوق و همچنین توضیحات این اطلاعیه، تا پایان مهلت ثبت‌نام نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نمایند.

ـ اصلاحات مربوط به جدول شماره(۱):

اصلاحات مربوط به رشته امور سرمایه گذاری،پولی و اعتباری(کد ۷۸):

- رشته تحصیلی مدیریت کسب و کار(کد۴۳۷) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته تعیین نفقه(کد ۳۳):

- رشته تحصیلی حقوق(کد۲۵۲) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته امور حسابداری و حسابرسی(کد ۳۷):

- رشته تحصیلی مدیریت بازرگانی با گرایش مالی(کد۴۳۸) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته امور ثبتی(کد ۱۴):

- رشته تحصیلی حقوق (کد۲۵۲) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته راه و ساختمان(کد ۴۱):

- رشته تحصیلی مهندسی تکنولوژی عمران(کد۴۳۹) و مهندسی تکنولوژی معماری(کد ۴۴۰)به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته کامپیوتر(رایانه) و فناوری اطلاعات(کد ۵۵):

- رشته تحصیلی مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار(کد ۴۴۱) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته ایرانگردی و جهانگردی(کد ۲۳):

- رشته تحصیلی مدیریت جهانگردی(کد ۴۴۲) و مدیریت گردشگری(کد ۴۴۳) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته برق الکترونیک و مخابرات(کد ۲۴):

- رشته تحصیلی مهندسی برق ـ مخابرات(کد۳۳۸) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

اصلاحات مربوط به رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات(کد ۲۵):

- رشته تحصیلی مهندسی برق ـ مخابرات(کد۳۳۸) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

ـ اصلاحات مربوط به جدول شماره(۲):

ـ شرایط اختصاصی مندرج در بالای جدول فهرست رشته محل ها ی رشته های کارشناسی جدول شماره(۲) به صورت ذیل اصلاح می گردد.

شرایط اختصاصی:

- داشتن دانشنامه کارشناسی و بالاتر و ۱۵ سال تمام سابقه تجربی.

رشته‌های تحصیلی مجاز:

- مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری:‌ کلیه رشته های تحصیلی (کد۴۳۶)

اصلاحات مربوط به رشته امور اداری و استخدامی(کد ۱۱):

- رشته تحصیلی مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی(کد۴۴۴) با داشتن ۵ سال تجربه به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

ـ اصلاحات مربوط به جدول شماره(۴):

اصلاحات مربوط به رشته بیوتکنولوژی (کد ۷۷):

- دارا بودن کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته تحصیلی مهندسی شیمی(کد۲۲۲) به شرایط احراز تحصیلی اضافه می گردد.

خبر ۸ مهر ۹۸ - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۸ بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون مذکور می‌رساند، با توجه به اعلام شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری جدول سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد ایثارگران مندرج در صفحه (۲) دفترچه بخش دوم: امتیازات و سهمیه­ های قانونی بشرح ذیل اصلاح می‌گردد. لذا کلیه داوطلبان متقاضی سهمیه ایثاگران لازم است با توجه به اصلاحات اعلام شده در صورت لزوم نسبت به اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی خود حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۷/۱۳ اقدام نمایند.

ـ سهمیه ایثارگران:

- جانبازان با حداقل ۱۰ درصد جانبازی

- آزادگان با حداقل ۳ ماه اسارت

- همسر شهید

- فرزند شهید

- همسر جانباز بیست و پنج درصد و بالاتر

- فرزند جانباز بیست و پنج درصد و بالاتر

- همسر آزاده

- فرزند آزاده

- رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه­ ها

- فرزند رزمنده با سابقه حداقل دوازده ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه­ ها

خبر ۳ مهر ۹۸ - انتشار دفترچه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

اول دفتر به نام ایزد دانا. راهنمای ثبتنام آزمون کارشناسی رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ را به داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی رسمی ارائه میکنیم. توصیه ما این است که این مجموعه را بدون شتابزدگی بخوانید و در گردآوری و ثبت اطلاعات خواسته شده منتهای دقت را به کار ببندید تا حقی از شما تضییع نشود. برایتان در این آزمون و در سراسر زندگی موفقیت آرزو میکنیم.

بخش اول : شرایط عمومی داوطلبان و درباره جدولهای ۱ و ۲ و ۳ و ۴

متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری، بر اساس مفاد ماده ۱۵ قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری، علاوه بر شرط وثاقت، باید واجد شرایط زیر باشند:
۱ .متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیتهای دینی به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی.
۲ .داشتن تابعیت ایرانی.
۳ .نداشتن پیشینه کیفری موثر.
۴ .عدم اعتیاد به مواد مخدر.
۵ .نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروههای غیرقانونی، یا مخالف اسلام.
۶ .داشتن حداقل ۲۵ سال سن تمام تا آخرین روز ثبتنام. (۱۳۷۳/۰۷/۱۳به قبل)
۷ .داشتن گواهی معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان).
۸ .داشتن سلامت جسمی برای انجام امور کارشناسی، بدون نیاز به کمک دیگران، به تایید پزشکان مورد اعتماد کانون ذیربط.
۹ .داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر- نه معادل- در رشته مورد تقاضا از یکی از دانشگاههای معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تایید یکی از وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و داشتن حداقل پنج سال تمام سابقه تجربی در رشته مورد تقاضا پس از اخذ دانشنامه مذکور.
تذکر: رشته های کارشناسی رسمی که داوطلبان با داشتن شرایط یاد شده میتوانند در آن رشته ها ثبتنام کنند، در جدول شماره یک آورده شده است.
۱۰ .هرگاه در رشته مورد تقاضا، دوره تحصیلی مقطع کارشناسی یا بالاتر وجود نداشته باشد، داوطلبان با دارا بودن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته و داشتن حداقل پانزده سال تمام سابقه تجربی در آن رشته، میتوانند در آزمون شرکت کنند. رشته های کارشناسی رسمی که داوطلبان با داشتن شرایط یاد شده میتوانند در آن رشته ها ثبتنام کنند، در جدول شماره دو آورده شده است.
۱۱ .در جدول شماره سه، رشتههای کارشناسی رسمی که داوطلبان با داشتن دانشنامه کارشناسی مرتبط یا بالاتر و پنج سال تمام سابقه تجربی بعد از اخذ دانشنامه، یا در صورت داشتن دانشنامه کارشناسی غیر مرتبط یا بالاتر و پانزده سال تمام سابقه تجربی مرتبط میتوانند در آنها ثبت نام کنند، آورده شده است.
۱۲ .در جدول شماره چهار، فهرست رشتههایی آورده شده است که ثبت نام در آزمون آنها به دانشنامه کارشناسی ارشد یا دکتری نیاز دارد.
۱۳ .ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت یا کارت معافیت، آخرین روز ثبت نام (۱۳۷۳/۰۷/۱۳) است.

بخش دوم: امتیازات و سهمیه های قانونی

سهمیه ایثارگران
الف) ایثارگران سهمیه ۲۵ درصد شامل

جانبازان
آزادگان
همسر شهید
فرزند شهید
همسر جانباز بیست و پنج درصد و بالاتر
فرزند جانباز بیست و پنج درصد و بالاتر
همسر آزاده دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
فرزند آزاده دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
خواهر و برادر شهید


ب) ایثارگران سهمیه ۵ درصد شامل

رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها
همسر رزمنده با سابقه حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزند رزمنده با سابقه حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزند جانباز زیر بیست و پنج درصد
فرزند آزاده کمتر از یک سال اسارت

 

در مورد ایثارگران، جانبازان، آزادگان، و خانواده محترم شهدا عیناً مفاد مندرج در ماده ۵۹ و ۵۹ مکرر قانون خدمات جامع ایثارگران اعمال میشود.
در مورد ایثارگران، ابتدا ایشان باید ۷۰ درصد نمره کتبی آخرین فرد پذیرفته شده درآن رشته را کسـب نمـوده تـا در زمـره ۳۰ درصـد سـهمیه از ظرفیت آن رشته در کانون مربوطه در نظر گرفته شوند.

ج) مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه
مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
الف. معاونت نیروی انسانی هریک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛ و
ب. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی، اعم از کارکنان دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و اشخاص فاقد شغل.

بخش سوم : مراحل ثبتنام

الف) پرداخت وجه
۱ .داوطلبان لازم است به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور (www.sanjesh.org )و پرداخت ۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون کتبی، سریال ثبت نام بخرند و از( ۱۳۹۸/۷/۳ تا پایان روز ۱۳۹۸/۷/۱۳) به مدت ۱۱ روز) به سایت سازمان سنجش به نشانی مذکور وارد شوند و پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام مطابق با نمونه ارائه شده در آخرین صفحه دفترچه و با توجه به راهنمای مراحل ثبت نام در نشانی مذکور  دقت در مفاد مندرج در جدول شماره ۵) اعلام نیاز استانها) ثبت نام کنند.
۲ .مبالغی که داوطلبان پس از گذراندن آزمون کتبی و کسب حدنصاب تعیین شده (۱۲ از ۲۰ (و موفقیت در آزمون شفاهی (مصاحبه)، باید بپردازند، به ترتیب زیر است:
- برای کمیسیون ماده ۱۳ :۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال
- برای کارآموزی: متناسب با رشته کارشناسی، حداکثر: ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
- هزینه های آزمایشهای پزشکی و سایر هزینههای مرتبط، مستقیم توسط داوطلب پرداخت میشود.
ب) تهیه فایل عکس اسکن شده
 فایل عکس پرسنلی اسکن شده، با مشخصات زیر:
- عکس ۴×۳ پرسنلی تمام رخ که در سال ۱۳۹۸ گرفته شده باشد. (بانوان با پوشش اسلامی)
- عکس فقط با فرمت jpg اسکن شود.
- عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
- عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.
- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۱۵ کیلو بایت کمتر و از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص، و فاقد اثر مهر، منگنه، و هرگونه لکه باشد.
- حاشیه های اضافه عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
- یادآوری: در صورت ارسال عکسی که فاقد مشخصات یاد شده باشد، یا اگر عکس شخص دیگری به جای عکس داوطلب فرستاده شود، از ادامه انجام مراحل آزمون داوطلب جلوگیری خواهد شد.

تذکر مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، ناشی از اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، تاکید میشود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف داوطلب، ثبتنام و آزمون داوطلب در هر مرحله که باشد کان لمیکن تلقی می شود.
 فایل اسکن شده کارت ملی، با مشخصات زیر
- عکس اسکن شده کارت ملی با فرمت jpg باشد.
- حجم فایل ذخیره شده عکس کارت ملی نباید از ۱۵ کیلو بایت کمتر و از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
- اسکن پشت و روی کارت ملی در یک صفحه قرار داده شده باشد.
 فایل اسکن شده صفحه اول شناسنامه. در صورتی که شناسنامه توضیح دارد، اسکن صفحه توضیحات.
- تصویر صفحه اول شناسنامه با فرمت jpg باشد.
- حجم فایل ذخیره شده تصویر صفحه اول شناسنامه نباید از ۳۰ کیلو بایت کمتر و از ۱۳۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
- در صورت اسکن تمامی صفحات، عکسها را در یک صفحه قرار دهید و سپس در سیستم بارگذاری کنید.
 فایل اسکن شده گواهی سابقه کار در رشته مورد تقاضا در فرمت jpg .
 فایل اسکن شده دانشنامه کارشناسی یا بالاتر، یا گواهی موقت عکسدار فراغت از تحصیل، در فرمت jpg .
 فایل اسکن شده کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان مشمول)، در فرمت jpg .
ج) نحوه تکمیل تقاضانامه
۱ .درردیفهای۱ ،۲، ۳، ۴ و ۵ :داوطلب درمحل مورد نظر نامخانوادگی، نام، نام خانوادگی قبلی، نام مستعار، و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه به طورکامل و صحیح وارد نماید. در صورت وارد نکردن هرکدام از موارد فوق اجازه ورود به مرحله بعد داده نمیشود. (تکمیل این بندها اجباری است)
۲ .در ردیف ۶ :داوطلب برحسب این که زن یا مرد است منحصراً مربع مربوط را علامت بگذارد. ( تکمیل این بند اجباری است)
۳ .درردیف ۷ :داوطلب وضعیت تاهل خود را مشخص نماید. (تکمیل این بند اجباری است)
۴ .در ردیف ۸ :داوطلب تاریخ تولد خودرادرمحل مربوط درج نماید ( از ۱۳۷۳/۷/۱۳ به قبل) (دورقم اول سال تولد یعنی۱۳درج گردیده است.)
۵ .در ردیف ۹ :داوطلب کُد ملی خود را که ده رقم است از چپ به راست در محل مربوط بنویسد و از درج ممیز یا خط تیره خودداری کند. داوطلبانی که تاکنون موفق به اخذ کارت ملی نشده اند برای اطلاع از شماره کُد ملی خود با شماره تلفن گویای ۶۶۷۲۹۵۹۳ -۰۲۱ تماس حاصل نمایند. (تکمیل این بند اجباری است)
۶ .درردیف ۱۰ :داوطلب ازسمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه بنویسد و از درج حروف، ممیز، یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج شده خودداری کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۷ .درردیف ۱۱ :داوطلب محل صدور شناسنامه خود را در محل مربوطه درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۸ .درردیف ۱۲ و ۱۳ :داوطلب نام استان و شهرستان محل تولد خود را درج کند. (تکمیل این بندها اجباری است)
۹ .در ردیف ۱۴ :داوطلب با علامتگذاری دین خود را مشخص کند. (تکمیل یکی از موارد این بند اجباری است)
۱۰ .درردیف ۱۵ :داوطلب اگر چپ دست است این بند را علامت بگذارد.
۱۱ .در ردیف ۱۶ :داوطلبان(مرد) وضعیت نظام وظیفه و مدت خدمت خود را در این محل مشخص کنند. تاریخ صدور کارت پایان خدمت یا کارت معافیت باید قبل از تاریخ آخرین روز ثبت نام ۱۳۹۸/۷/۱۳ باشد) (تکمیل این بند برای داوطلبان مرد اجباری است)
۱۲ .درردیف ۱۷ :داوطلب چنانچه داوطلبِ استفاده از سهمیه ایثارگران (۲۵درصد و ۵ درصد) است این بند را علامت گذاری کند.
۱۳ .در ردیف ۱۸ :داوطلب باید مقطع تحصیلی خود را در محل مربوط با علامتگذاری مشخص کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۱۴ .در ردیف ۱۹ :داوطلب کد و عنوان رشته تحصیلی و گرایش خود را در این محل درج کند. ( تکمیل این بند اجباری است)
۱۵ .در ردیف ۲۰ :داوطلب ابتدا روز، ماه، و سال اخذ مدرک تحصیلی خود را در محل مربوطه درج کند. (تاریخ فارغ التحصیلی باید قبل از
تاریخ آخرین روز ثبت نام ۱۳۹۸/۷/۱۳ باشد). ( تکمیل این بند اجباری است)
۱۶ .در ردیف ۲۱ :داوطلب دانشگاه یا موسسه صادرکننده دانشنامه خود را در محل مربوطه درج کند.
۱۷ .در ردیف ۲۲ :کارشناس داوطلب انتقال گزینه های مربوطه را علامت گذاری کند.
۱۸ .در ردیف ۲۳ :کارشناس داوطلب تغییر رشته گزینه های مربوطه را علامت گذاری کند.
۱۹ .در ردیف ۲۴ :داوطلب شماره پروانه کارشناسی خود را درج کند.
۲۰ .در ردیف ۲۵ :داوطلب باید سابقه کار مرتبط با رشته مورد تقاضای خود را (به ماه) وارد نماید. (تکمیل این بند اجباری می باشد)
۲۱ .در ردیف ۲۶ :داوطلب کد و عنوان رشته کارشناسی خود را مطابق ضوابط دفترچه راهنمای ثبتنام در محل مربوطه درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۲۲ .در ردیف ۲۷ :داوطلب کد و عنوان رشته محل مورد تقاضای خود را مطابق ضوابط دفترچه راهنمای ثبتنام در محل مربوطه درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۲۳ .در ردیف ۲۸ :داوطلب نشانی دقیق محل سکونت و کد پستی دقیق خود را که عددی ده رقمی است درمحل مربوط درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۲۴ .در ردیف ۲۹ : داوطلب نشانی دقیق محل کار و کد پستی دقیق خود را که عددی ده رقمی است را درمحل مربوط درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۲۵ .در ردیف ۳۰ : داوطلب شماره تلفن ضروری خود را در محل مربوط درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
۲۶ .در ردیف ۳۱ : داوطلب نشانی پست الکترونیکی (ایمیل) خود را درمحل مربوط درج کند. (تکمیل این بند اجباری است)
د) یادآوری
یادآوری ۱ :داوطلبان در زمان ثبتنام، با توجه به محل سکونت خود، میباید منطقه مورد نظرشان (مذکور در جدول شماره ۶ (را انتخاب کنند. ملاک پذیرش، کسب حدنصابِ نمره کتبی ۱۲ از ۲۰ و ظرفیت اعلام شده در منطقه مورد تقاضا به علاوه ۲۰ %خواهد بود. جابه جایی احتمالی بعدی فقط بر اساس نظامنامه نقل و انتقالات کارشناسان، پس از گذشت سالهای پیش بینی شده، مقدور است
یادآوری ۲ :کلیه اظهارات داوطلب در فرم ثبت نام اینترنتی حمل بر صحت میشود و کارت حضور در جلسه برای وی صادر خواهد شد. مدارک لازم پس از اعلام نتیجه آزمون کتبی از مجازشدگان برای گذراندن مراحل بعدی آزمون دریافت میشود.
یادآوری ۳ :ثبت نام در آزمون و شرکت در آن، حتی به دست آوردن بالاترین نمره، زمانی مورد تایید قرار میگیرد که داوطلب واجد کلیه شرایط اعلام شده باشد. در غیر این صورت ثبت نام و آزمون داوطلب در هر مرحله که باشد، کان لم یکن تلقی شده و بدون اینکه حقی برای او ایجاد شود پرونده وی مختومه میگردد؛ و حتی اگر پروانه کارشناسی وی صادر شده باشد، نیز پروانه باطل خواهد شد.
یادآوری ۴ :به ثبت نامهای ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه بازگردانده نمیشود.

بخش چهارم : مراحل آزمون کتبی و آزمون شفاهی

۱ .آزمون به شیوه کتبی چهارجوابی خواهد بود.
۲ .پس از برگزاری آزمون و تصحیح پاسخنامهها، داوطلبان به تعداد ظرفیت اعلام شده در منطقه مورد تقاضا به علاوه ۲۰ %در هر رشته، به شرط کسب حداقل نمره کتبی ۱۲ از ۲۰ ،به عنوان مجاز شدگان مرحله اول آزمون، برای آزمون شفاهی دعوت میشوند.
۳ .عدم حضور در جلسه آزمون، چه کتبی و چه شفاهی، در زمان تعیین شده، به هر علت که باشد، انصراف از تقاضا تلقی میشود و حقی به
داوطلب غایب تعلق نمیگیرد.
۴ .تاریخ برگزاری آزمون کتبی روز جمعه مورخ ۲۴/۰۸/۱۳۹۸ است. محل برگزاری آزمون و زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و سایر اطلاعات مرتبط، در پایگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور و نیز در سایت شورای عالی در دسترس است.
۵ .لازم است هر داوطلب، پیش از پرداخت وجه ثبت نام، از میزان ظرفیت هر رشته در هر منطقه در کانون متبوع (مندرج در جدول شماره ۵ ) مطلع شود و سپس ثبتنام کند.
۶ .سوالهای آزمون کتبی براساس درسهای تخصصی دانشگاهی در رشته مورد تقاضا تدوین میشود. نمونه سوالهای آزمونهای سالهای گذشته به منظور بهره برداری داوطلبان، در سایت شورای عالی در دسترس است.
۷ .مراحل دیگری که داوطلبان، پس از گذراندن آزمون کتبی و موفقیت در آزمون شفاهی، باید طی کنند:
 انجام مصاحبهکمیسیون ماده ۱۳ و اخذ تایید آن کمیسیون.
ادای سوگند و دریافت پروانهکارشناسی با صلاحیتهای تعیین شده.  گذراندن موفقیتآمیز دوره کارآموزی تحت نظر کارشناس راهنما به مدت حداقل یک سال بر اساس نظامنامه کارآموزی. محول میکند.  شرکت در دورههای آموزشی، مطالعه قوانین و مقررات مربوط، و شناخت وظایف کارشناسی که کارشناس راهنما یا کانون ذیربط به کارآموز

بخش پنجم : تذکرات مهم

۱ .هنگام ثبت نام باید اصل مدارک مورد نظر فقط اسکن و به پایگاه ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی ارسال شود. ارسال اصل یا تصویر هیچ یک از مدارک یاد شده به کانون تا زمان اعلام نتیجه مرحله اول آزمون ضرورت ندارد.
۲ .برای محاسبه سنوات، در کلیه موارد، تاریخ آخرین روز ثبتنام ملاک عمل خواهد بود.
۳ .در مورد فارغالتحصیلان دورههای تحصیلیِ پیوسته منتهی به کارشناسی ارشد یا دکتری، تاریخ دقیق فراغت از تحصیل داوطلب مندرج در آخرین دانشنامه وی ملاک محاسبه سنوات خواهد بود.
۴ .کارشناسان داوطلب انتقال و تغییر رشته، جزو تعداد ظرفیت پذیرش کانونها منظور نمیشوند. این گروه از داوطلبان میتوانند در رشته هایی که در جدول شماره ۵) اعلام نیاز استانها) آمده ثبتنام کنند، حتی در مواردی که ظرفیت آنها « صفر» است.
۵ .کارشناسان داوطلب انتقال یا تغییر رشته باید هنگام ثبت نام ضمن انتخاب گزینه داوطلب انتقال هستم، گزینه « داوطلب انتقال از استان ....،منطقه... .به استان..... منطقه..... » به همراه شماره پروانه کارشناسی یا « کارشناس داوطلب تغییر رشته، از رشته ......به رشته ...... » تکمیل کنند. داوطلبان انتقال و داوطلبان تغییر رشته کارشناسی، پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب حداقل هفتاد درصد نمره آخرین فرد قبولی در آن رشته و در صورت کسب حدنصاب (۱۲ از ۲۰ )در آزمون کتبی، مجاز به انتقال و در تغییر رشته مجاز به شرکت در مصاحبه شفاهی خواهند بود.
۶ .با توجه به اینکه براساس مصوبه شماره ۳۱ مورخ ۱۳۸۹/۱۰/۲ شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری، هر کارشناس رسمی صرفاً میتواند با استفاده از یک پروانه و در یک رشته کارشناسی فعالیت کند، اگر فردی دارای پروانه کارشناسی رسمی از سایر مراجع باشد، در صورت پذیرفته شدن در کانون کارشناسان رسمی دادگستری، مکلف است پیش از ادای سوگند و دریافت پروانه کارشناسی رسمی جدید، پروانه قبلی را باطل کند و مراتب را کتباً به شورای عالی اعلام و مدارک مثبته را تحویل دهد. در غیر اینصورت، ضمن حمل بر عدم وثاقت شخص، کلیه فرآیند ثبت نام و آزمون وی باطل خواهد شد.
۷ .با توجه به این که «کارشناسی رسمی دادگستری» شغل محسوب نمیشود، کلیه افراد شاغل در وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و عمومی و غیر دولتی، در صورت داشتن شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبتنام، میتوانند ثبتنام کنند و پس از موفقیت در طی مراحل قانونی به «دریافت پروانه کارشناسی رسمی دادگستری» نایل شوند.
۸ .با توجه به بند «و» ماده ۱۵ قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری و بند «ط» ماده ۵۲ آییننامه اجرایی آن، تشخیص معتبر بودن مرجع صادرکننده کلیه مدارک و گواهیهای داوطلب در چارچوب ضوابط مصوب شورایعالی، با شورای عالی است. اما تایید نهایی مدارک و گواهی ها، پس از طی موفقیت آمیز آزمونهای کتبی و شفاهی و معرفی داوطلب به کمیسیون ماده ۱۳ قانون کانون کارشناسان رسمی، با آن
کمیسیون خواهد بود. در مرحله ثبتنام، بارگذاری اسکن مدارک و گواهیهای یاد شده همراه مدارک ثبتنام کفایت میکند، اما در صورت
کسب حدنصاب نمره کتبی در مرحله اول آزمون، و دعوت برای شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه)، ارائه اصل دانشنامه و اصل گواهی های معتبر به شرح مندرج در بندهای ۷و ۸ و ۹ و ۱۰ و ۱۱ ذیل «بخش اول» و تسلیم تصویر برابر اصل شده آنها به مصاحبه کنندگان الزامی است.
۹ .ضرورت دارد که داوطلبان تا پایان مراحل مختلف آزمون سال ۱۳۹۸ ،مطالب مندرج در سایت شورای عالی را به نشانی www.hcioe.org پیوسته پیگیری و مطالعه کنند.
۱۰ .لازم است داوطلبان شماره سریال ثبتنام و همچنین شماره پرونده خود را، که سیستم، پس از تکمیل مراحل ثبت نام به داوطلب ارائه خواهد کرد، برای انجام دادن امور بعدی آزمون (مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نام، مشاهده نتیجه آزمون کتبی، مشاهده نتیجه نهایی آزمون) نزد خـود نگه دارند

 برای دانلود دفترچه آزمون اینجا کلیک نمایید

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

خبر ۲۸ آبان ۹۷ - برنامه مصاحبه آزمون کارشناس رسمی سال ۹۶ 

به اطلاع می رساند پذیرفته شدگان مرحله کتبی که مدارک ثبت نامی آنان مورد تایید قرار گرفته است می توانند از طریق لینک زیر شماره پرونده و تاریخ برگزاری مصاحبه خود را مشاهده نمایند.

نکات قابل توجه:

مصاحبه کلیه استان ها در تهران برگزار می گردد.

آدرس : بولوار آفریقای شمالی – خیابان گلفام – پلاک ۵۴

ساعت شروع فرآیند مصاحبه ۹ صبح می باشد. (فقط رشته وسائط نقلیه موتوری زمینی و تصادفات ساعت ۱۳ می باشد. )

همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه الزامی است.

شماره پرونده درج شده را یادداشت نموده و همراه داشته باشید.


برای مشاهده زمان مصاحبه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ خرداد ۹۷ - اعلام نتایج آزمون‌ کارشناس رسمی سال ۹۶ 

نتایج آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۶ از تاریخ ۱۳۹۷.۰۳.۲۹ لغایت ۱۳۹۷.۰۴.۲۹ از طریق وب سایت مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در دسترس میباشد.

نکات مهم جهت اطلاع پذیرفته شدگان اولیه محترم :

۱. پذیرفته شدگان در آزمون صرفاً به عنوان پذیرفته شده اولیه محسوب گردیده و در بدو امر می بایستی با در دست داشتن مدارک ذیل جهت ثبت نام و تشکیل پرونده از تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ لغایت ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ در استانها به هیات مدیره کارشناسان استان مربوطه (نشانی هیات مدیره ها در سایت مرکز درج شده است) و در تهران به ساختمان اصلی مرکز با نشانی: تهران، خ آفریقای شمالی، کوچه گلفام، پلاک ۵۴ مراجعه نمایند.
تذکر : کپی مدارک ذیل حتماً در برگ A۴ ارائه گردد .
برابر با اصل مدارک صرفاً از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد.
* اصل شناسنامه به همراه تصویر برابر با اصل تمام صفحات آن.
* اصل کارت ملی به انضمام تصویر برابر با اصل آن (پشت و رو)
* اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم به همراه تصویر برابر با اصل آن پشت و رو (آقایان)
* اصل دانشنامه لیسانس و تصویر برابر با اصل آن .
* تکمیل فرم گزینش بصورت خوانا و بدون قلم خوردگی در دفتر هیات مدیره استان.
* اصل مدرک تحصیلی دیپلم و یا تصویر برابر با اصل آن . (برای افرادی که نوع بومی ثبت نامی ایشان بومی محل اخذ دیپلم می باشد)
* اصل سند یا اجاره نامه محل سکونت به همراه تصویر برابر با اصل آن. (برای افرادی که نوع بومی ثبت نامی ایشان بومی محل سکونت ۵ سال اخیر می باشد)
* ۶ قطعه عکس پرسنلی (جدید، رنگی، تمام رخ، زمینه روشن ۳ در ۴). عکس آقایان با لباس مناسب و خانمها با حجاب کامل.
* اصل گواهی های مربوط به پنج سال سابقه مرتبط در رشته مورد تقاضا

۲. افرادیکه از سهمیه ایثارگری استفاده نموده اند لازم است اصل گواهی ، مدارک و اسناد مربوطه را از یکی از مراجع ذیصلاح ارائه نمایند.

۳. افرادیکه در قسمت نتیجه ، عبارت : «عدم قبولی-نقص مدارک ایثارگری» را مشاهده میکنند لازم است در تاریخ تعیین شده جهت تشکیل پرونده به دفتر هیات مدیره استان مراجعه نموده و مدارک ایثارگری خود را به منظور استعلام مجدد ارائه نمایند.

۴. چنانچه افراد پذیرفته شده، هر یک از مدارک مندرج در این اطلاعیه را هنگام ثبت نام ارائه ننمایند و یا بعداز بررسی مشخص گردد که مدارک ارائه شده دارای وجاهت قانونی نمی باشد از انجام ادامه مراحل پرونده جلوگیری بعمل آمده و قبولی این افراد کان لم یکن تلقی می گردد.

۵. پس از اخذ مدارک و احراز شرایط اولیه، پذیرفته شدگان بر اساس برنامه زمانبندی که متعاقباً اعلام خواهد شد جهت انجام مصاحبه دعوت می شوند.

۶. دواطلبانی که به نتیجه آزمون خود معترض هستند، می‌توانند تقاضای کتبی خود را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷.۴.۱۲ به آدرس پستی: تهران- بلوار نلسون ماندلا – کوچه گلفام – پلاک ۵۴ – دبیرخانه مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه - کدپستی ۱۹۱۵۶۷۳۷۵۰ از طریق پست ارسال کنند.لازم به ذکر است به اعتراضات حضوری و یا تلفنی پاسخ داده نخواهد شد. در ضمن به اعتراضاتی که بعد از تاریخ مذکور ارسال گردد، ترتیب اثر داده نمیشود.

 برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۲ خرداد ۹۷ - نتایج آزمون‌ «کارشناسان رسمی» و «وکالت کرمانشاه» پس از تعطیلات اعلام می‌شود

رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه از احتمال اعلام نتایج آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه و آزمون وکالت داوطلبان کرمانشاه مرکز امور مشاوران قوه قضاییه پس از تعطیلات اخیر خبر داد.
عبدالرضا مومنی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تاریخ اعلام نتیجه آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه، اظهار کرد: به دلیل اینکه هنوز پاسخ تعیین ظرفیت ایثارگران مشخص نشده است، ان شاءالله نتایج آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه پس از تعطیلات اخیر اعلام می‌شود.
رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه همچنین در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون وکالت داوطلبان کرمانشاه مرکز امور مشاوران قوه قضاییه، عنوان کرد: احتمالا نتیجه این آزمون همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه اعلام می‌شود.
به گزارش ایسنا، آزمون وکالت داوطلبان مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه در استان کرمانشاه با تاخیر از زمان برگزاری آزمون اصلی، در تاریخ ۱۰ اسفند ماه سال ۹۶ برگزار شد.
آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه نیز ۱۱ اسفند ماه سال ۹۶ طی دو مرحله برای ۱۷ رشته برگزار شد.

خبر ۸ اردیبهشت ۹۷ - مصاحبه عقیدتی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس، مصاحبه عقیدتی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد صبح و عصر روزهای چهارشنبه ۵/۲/۹۷ و پنجشنبه ۶/۲/۹۷ در محل کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس برگزار گردید.بر اساس این گزارش، رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس اعلام کرد: طی این دو روز، مصاحبه عقیدتی از ۳۶۶ پذیرفته شده استان فارس، ۲۴۴ پذیرفته شده استان بوشهر و ۱۵۴ پذیرفته شده استان کهگیلویه و بویراحمد توسط اعضاء کمیسیون ماده ۱۳ قانون کارشناسان رسمی دادگستری به عمل آمد.مهندس دادخواه در ادامه در خصوص شرایط متقاضیان تصریح کرد: متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی علاوه بر وثاقت باید دارای شرایط مقرر در ماده ۱۵ قانون باشند که بر اساس ماده ۱۳ مندرج در این قانون، تشخیص صلاحیت های اخلاقی بر عهده اعضای کمیسیون ماده ۱۳ می باشد.

شایان ذکر است، اعضای کمیسیون در تاریخ های ذکر شده با حضور در کانون فارس نسبت به انجام مصاحبه از پذیرفته شدگان استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد اقدام نمودند.در پایان مهندس دادخواه ضمن تشکر از همکاری صمیمانه اعضای هیئت مدیره و کارکنان کانون برای پذیرفته شدگان از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سلامتی را خواستار شدند.

خبر ۱۹ فروردین ۹۷ -خبر زمان اعلام نتایج آزمون‌ کارشناس رسمی قوه قضاییه

رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه از احتمال اعلام نتایج آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه و آزمون وکالت داوطلبان کرمانشاه مرکز امور مشاوران قوه قضاییه تا دو ماه آینده خبر داد. عبدالرضا مومنی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تاریخ اعلام نتیجه آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه، اظهار کرد: احتمالا نتیجه این آزمون تا دو ماه آینده اعلام می شود. وی در رابطه با علت تاخیر در اعلام نتیجه آزمون مذکور، گفت: به دلیل تقارن آزمون با تعطیلات نوروز هنوز کار تصحیح اوراق آغاز نشده است. ان شاء الله از هفته آینده این اتفاق خواهد افتاد. رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه همچنین در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون وکالت داوطلبان کرمانشاه مرکز امور مشاوران قوه قضاییه، عنوان کرد: احتمالا نتیجه این آزمون همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه اعلام می‌شود. به گزارش ایسنا، آزمون وکالت داوطلبان مرکز امور مشاوران قوه قضاییه در استان کرمانشاه ۱۰ اسفند ماه سال ۹۶ برگزار شد. آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه نیز ۱۱ اسفند ماه سال ۹۶ طی دو مرحله برای ۱۷ رشته برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خبر ۶ اسفند ۹۶ - توزیع کارت آزمون کار‌شناسی رسمی دادگستری سال ۹۶ 

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام کارشناس رسمی دادگستری در سال ۹۶ ،به اطلاع می رسانیم ،لینک دریافت کارت فعال گردید.

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک کنید

خبر ۳ اسفند ۹۶ - تغییر زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناس رسمی 

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام کارشناس رسمی دادگستری در سال ۹۶ ،به اطلاع می رسانیم ،زمان دریافت کارت آزمون تغییر کرد و داوطلبان می توانند از روز شنبه ۹۶/۱۲/۵ ساعت ۱۸ نسبت به دریافت کارت اقدام نمایند.

خبر ۲۳ بهمن ۹۶ - اعلام زمان آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در سال ۹۶

آزمون کارشناسی رسمی در روز جمعه مورخ ۱۳۹۶.۱۲.۱۱ در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیرمتمرکز برگزار خواهد شد.

خبر ۱۴ دی ۹۶ - تمدید ثبت نام آزمون کار‌شناسی رسمی دادگستری سال ۹۶

نظر به اینکه تعداد معدودی از داوطلبین کارت آزمون را خریداری نموده اند ولی ثبت نام خود را کامل نکرده اند لذا برای مدت ۲۴ ساعت این سایت باز بوده و فقط کسانی که کد پرونده دارند میتوانند ثبت نام انجام دهند

خبر ۸ دی ۹۶ - تمدید ثبت نام آزمون کار‌شناسی رسمی دادگستری سال ۹۶

با توجه به استقبال و درخواست داوطلبان شرکت در آزمون کار‌شناسی رسمی قوه قضائیه با موافقت ریاست محترم مرکز امور مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضائیه مهلت ثبت نام تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۲ بهمن تمدید گردید.

خبر ۱۸ دی ۹۶ - ثبت نام آزمون کار‌شناسی رسمی دادگستری سال ۹۶ 

مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه، ‌از بین واجدین شرایط مندرج در این آگهی نسبت به جذب متقاضیان اخذ پروانه کارشناس رسمی از طریق آزمون اقدام به عمل می آورد. الف) شرایط متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی: ۱) تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران. ۲) داشتن حداقل ۲۴ سال تمام شمسی ۳) داشتن دانشنامه معتبر کارشناسی از دانشکده‌های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) در رشته مورد تقاضای کارشناسی در هنگام ثبت نام بشرح مندرج در جدول شماره ۳. (مدارک تحصیلی معادل و مدارک دارای ارزش استخدامی پذیرفته نمی شود) ـ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در صورتیکه مدرک کارشناسی غیرمرتبط باشد قابل پذیرش نمی باشد. ۴) داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان هنگام اخذ پروانه کارشناسی. ۵) عدم سوء پیشینه موثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی. ۶) عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکرآور به تائید سازمان پزشکی قانونی و عدم تجاهر به فسق. ۷) نداشتن سوء شهرت. ۸) داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی. ۹) عدم محکومیت به انفصال دائم از شغل کارشناسی برای متقاضیان. ۱۰) دارا بودن حداقل ۵ سال تجربه مرتبط در رشته مورد تقاضا با مدرک لیسانس تا هنگام اخذ پروانه کارشناس رسمی. ۱۱) عدم اشتغال به وکالت یا کارشناسی رسمی در رشته های دیگر یا اشتغال به کارشناسی رسمی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۲) داوطلبان باید بومی استان حوزه قضائی انتخابی باشند. تبصره : داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می شود که دارای یکی از شرایط ذیل باشند:‌ i. مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در استان مورد تقاضا گذرانده باشند. (با ارائه گواهی مدرک دیپلم) ii. افرادی که در پنج سال اخیر در استان مورد تقاضا سکونت داشته باشند. (با ارائه مدارک سکونت) ب) نحوه ثبت نام: ۱) متقاضیان آزمون کارشناسی می بایستی از تاریخ ۹۶.۱۰.۱۸ تا آخر وقت اداری روز ۹۶.۱۱.۸ به وب سایت مراجعه و ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ۲) هزینه آزمون مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال می باشد که فقط از طریق وب سایت مذکور قابل پرداخت است. ۳) جهت ثبت نام صرفاً اسکن و بارگذاری یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن (با حجم حداکثر ۱۵۰ کیلوبایت) کافی میباشد. ۴) نگهداری نسخه ای از فرم نتیجه ثبت نام تا زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در نزد متقاضی الزامی است. تذکر مهم : کلیه اظهارات متقاضی در فرم ثبت نام اینترنتی حمل بر صحت میشود و مدارک لازم پس از اعلام نتیجه آزمون کتبی از مجاز شدگان برای مرحله دوم آزمون دریافت خواهد شد. ثبت نام در آزمون و شرکت در آن، حتی کسب بالاترین نمره در بین شرکت کنندگان زمانی موثر خواهد بود که متقاضی واجد کلیه شرایط اعلام شده در آگهی باشد. در غیراینصورت ثبت نام و امتحان متقاضی در هر مرحله که باشد کان لم یکن تلقی شده و بدون اینکه حقی برای او ایجاد شود، پرونده وی مختومه میگردد و هیچ وجهی از وجوه دریافتی به وی مسترد نخواهد شد. ج) زمان آزمون و نحوه اخذ کارت ورود به جلسه : تاریخ توزیع کارت و زمان آزمون متعاقباً از طریق سایت ثبت نام اعلام می گردد. تذکرات مهم : ۱) وجه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد . ۲) ایثارگران (جانبازان حداقل ده درصد(۱۰%)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد(۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان، و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه) از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخوردار خواهند بود. ۳) مشمولین بند ۲ ضروری است نسبت به اخذ و وارد نمودن کد ۱۲ رقمی ایثارگری در وب سایت ثبت نام اقدام نمایند. ۴) با توجه به اینکه «کارشناسی رسمی دادگستری» شغل محسوب نمیشود، کلیه افراد شاغل در موسسات دولتی و غیردولتی در صورت داشتن شرایط میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند و در صورت قبولی و طی مراحل قانونی موفق به اخذ پروانه «کارشناسی رسمی دادگستری» شوند. ۵) تغییر محل خدمت (حوزه قضایی) داوطلبان پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ وجه مقدور نمی باشد لذا لازم است متقاضیان در انتخاب حوزه محل خدمت با توجه به شرایط و امکانات خود دقت لازم معمول نمایند. ۶) از آنجاکه پذیرش در آزمون بر اساس اولویت بومی متقاضیان انجام میشود لذا هر داوطلب فقط باید حوزه محل سکونت خود را که بومی آنجا هستند به عنوان حوزه قضایی انتخاب نماید. ۷) شرایط اختصاصی پذیرش رشته های کارشناسی رسمی در جدول شماره (۱) آمده است و داوطلبان چنانچه حائز شرایط مذکور میباشند ، اقدام به ثبت نام نمایند. پذیرش در آزمون منوط به کسب امتیاز لازم برای استان مربوطه است. ۸) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه و بعد از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان ثابت گردد از فهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان آزمون حذف و در صورت صدور پروانه نیز پروانه آنان باطل خواهد شد. ۹) کارشناسان متقاضی تغییر حوزه اشتغال ، در صورتیکه امتیاز لازم برای حوزه مورد تقاضا را کسب نمایند، پذیرش خواهند شد. ۱۰) امکان تغییر محل کارآموزی به حوزه دیگری غیر از محل پذیرفته شده وجود ندارد و پذیرفته شدگان تا ده سال امکان انتقال به حوزه دیگری را نخواهند داشت. هـ) نحوه انتخاب و آزمون: ۱) آزمون به صورت غیر متمرکز و منطقه ای برگزار خواهد شد لذا داوطلب باید در تاریخ اعلام شده نسبت به اخذ کارت ورود به جلسه امتحان اقدام نموده و در زمان امتحان در محل حوزه ای که برای او تعیین میشود – که ممکن است لزوماً استان محل اقامت وی نباشد – حضور یافته و به سئوالات آزمون پاسخ دهد. ۲) مواد امتحانی برای رشته های کارشناسی: الف) دروس تخصصی مربوط به رشته مورد تقاضا ب) قوانین و مقررات مربوط به کارشناسی ۳) از پذیرفته شدگان در امتحان کتبی مصاحبه شفاهی بعمل می آید. ۴) پذیرفته شدگان در آزمون کتبی ، پس از بررسی صحت مدارک و طی مراحل مصاحبه و گزینش ، قبول قطعی محسوب می شوند و قبولی در آزمون کتبی قبول قطعی محسوب نمی گردد. ۵) پذیرفته شدگان مصاحبه علمی پس از تایید صلاحیت های عمومی به کارآموزی معرفی می شوند. این افراد موظفند کارآموزی را در زمان تعیین شده شروع و به پایان برسانند. درصورت تاخیر غیرموجه بیش از یکسال در مجموع مراحل کارآموزی و تحلیف، قبولی آنان کان لم یکن خواهد شد. مرجع تشخیص موجه بودن غیبت این مرکز می باشد. ۶)کلیه اطلاع رسانی ها اعم از اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان و مکان آزمون، اعلام نتیجه آزمون ، زمان ثبت نام حضوری قبول شدگان آزمون کتبی، زمان مصاحبه شفاهی و سایر مراحل از طریق وب سایت مرکز خواهد بود و متقاضیان موظف به پیگیری از این طریق می باشند و درصورت عدم اطلاع از هریک از مراحل مسئولیت آن متوجه متقاضی است و هیچگونه حقی برای تکرار هیچیک از مراحل فوق برای وی نخواهد بود و این مرکز هیچگونه تعهدی برای تکرار آن مراحل نخواهد داشت.

برای ثبت نام در آزمون اینجا کلیک کنید

برای مشاهده شرایط استخدام اینجا کلیک کنید

برای مشاهده رشته های مورد نیاز اینجا کلیک کنید

خبر ۹ دی ۹۶ - اطلاعیه ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

متقاضیان محترم پذیرفته شده آزمون علمی، می توانند از بخش ورود به سیستم متقاضیان ، تا تاریخ ۹۶/۱۰/۲۸ نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.

داوطلب گرامی لطفا پس از مطالعه دقیق موارد ذیل نسبت به ورود به سیستم و تکمیل اطلاعات اقدام نمایید.

مهلت ثبت نام : زمان شروع ثبت نام از روز شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۹ لغایت روز پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ می باشد توجه ویژه : هر داوطلب می بایست مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال به شماره حساب ۰۲۱۸۷۳۴۸۴۱۰۰۴ نزد بانک ملی به نام شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری جهت انجام فرآیند گزینش واریز نموده و اصل فیش پرداختی و سایر مدارک را در زمان مصاحبه حضوری که تاریخ آن متعاقبا اعلام خواهد شد، همراه داشته باشد. توجه : در طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید. توصیه های مهم: * داوطلب موظف است کلیه فرم های اسکن شده را در روز مصاحبه (گزینش) به دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۳ تحویل نماید. * داوطلب قبل از تکمیل فرم ها حتما باید برای دریافت فرمهای مربوط به عدم اعتیاد، گواهی فقدان سوابق کیفری و گواهی اصالت مدرک تحصیلی با مراجعه به کانون استان مربوطه نسبت به اخذ استعلامات اقدام نماید. * داوطلب بلافاصله پس از اخذ فرمهای استعلام نسبت به انجام استعلامات و آزمایشات مربوط اقدام نمایند. * داوطلبان لازم است در درج تمامی اطلاعات لازم دقت و توجه کافی به عمل آورند، بدیهی است درصورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، مسئولیت با داوطلب خواهد بود. * برای جلوگیری از مشکلات بعدی حتماً اطلاعات درج شده در فرم ها را به دقت بررسی نمایند. * داوطلبان پس از تکمیل فرمها یک نسخه پرینت از فرمها تهیه و پس از مطالعه مندرجات آن، آنرا نزد خود نگهداری نمایند. * توصیه می‌شود داوطلب فرایند ثبت‌ نام را شخصاً انجام دهد .

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

خبر ۴ دی ۹۶ - اطلاعیه تکمیلی فرآیند گزینش آزمون کارشناسی رسمی دادگستری ۹۵

متقاضیان محترم پذیرفته شده آزمون علمی، اطلاعیه های تکمیلی فرآیند گزینش آزمون کارشناسی رسمی دادگستری ۹۵، متعاقبا اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است اطلاع رسانی ادامه روند آزمون و گزینش صرفا از طریق سایت شورایعالی به آدرس www.scioe.org انجام خواهد شد.

خبر ۲۴ آبان ۹۶ - نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسان رسمی سال ۱۳۹۵ شورای عالی – استان اصفهان

بدینوسیله به پیوست نامه و لیست تکمیلی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۵ شورایعالی در استان اصفهان برگرفته از سوی شورای عالی کارشناسان دادگستری اعلام می گردد.

خواهشمند است نسبت به تکمیل فرم “انتخاب منطقه قضائی” با توجه به تبصره ۱۳ صفحه ۳ دفترچه ثبت نام آزمون سال ۹۵ اقدام نموده و حداکثر تا تاریخ ۹۶/۸/۳۰ تحویل واحد امور کارشناسان و صدور پروانه نمایید.

فایل های ضمیمه:

+ نامه ارسالی از سوی شورای عالی کارشناسان + لیست رتبه بندی بر اساس کد ملی + فرم انتخاب منطقه قضائی + لیست مناطق و حوزه های قضایی مربوطه + صفحه ۳ دفترچه ثبت نام آزمون سال ۹۵

قابل توجه پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی وزارت دادگستری

وزارت دادگستری در خصوص پذیرفته شدگان نهایی "آزمون استخدامی آبان ماه سال ۹۵ وزارت دادگستری" اطلاعیه صادر کرد.

با آرزوی موفقیت برای پذیرفته شدگان محترم به اطلاع می رساند:

برای تکمیل مدارک استخدامی و انجام فرآیند گزینش از تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ به مدت یک هفته با در دست داشتن مدارک ذیل به وزارت دادگستری- اداره کل امور اداری و پشتیبانی؛ به آدرس: تهران - خیابان ولیعصر بالاتر از چهارراه طالقانی، نرسیده به میدان ولی عصر وزارت دادگستری تلفن: ۸۲۲۱۱۱۰۷ مراجعه فرمایند.

۱- اصل شناسنامه عکس دار و تصویر تمامی صفحات ۲- اصل و تصویر کارت ملی ۳- اصل و تصویر آخرین دانشنامه پایان تحصیلات و یا اصل و تصویر گواهی موقت پایان تحصیلات مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۴- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم (برای برادران) ۵- عکس ۴×۳ (۶ قطعه) ۶- مدارک دال بر ایثارگری و رزمنده بودن بر اساس توضیحات دفترچه آزمون ۷- گواهی معتبر دال بر معلولین عادی از سازمان بهزیستی

تذکر: به همراه داشتن اصل مدارک مربوط به هر یک از بندهای قید شده برای کلیه پذیرفته شدگان الزامی می باشد.

کانون کارشناس رسمی دادگستری استان تهران: جدول زمانبدی مصاحبه شفاهی قبول‎شدگان مرحله اول آزمون ۱۳۹۵

برای مشاهده جدول زمانبندی اینجا کلیک کنید

۲ خرداد ۹۶ - اطلاعیه پذیرفته شده مرحله اول آزمون کارشناسی رسمی دادگستری

به آگاهی تمامی متقاضیان محترم پذیرفته شده مرحله اول آزمون کارشناسی رسمی دادگستری مورخ ۹۵/۰۸/۱۴ می‌رساند، اسامی کلیه پذیرفته شدگان مرحله اول، به کانون استانهای مربوطه جهت برگزاری مصاحبه شفاهی اعلام گردیده است بدیهی است زمان و مکان مصاحبه پس از برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم توسط کانون‌های مربوطه به اطلاع پذیرفته شدگان مرحله اول خواهد رسید.

۲۰ اردیبهشت ۹۶ - سیستم کارنامه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۳۹۵

کاربران گرامی برای مشاهده کارنامه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۳۹۵ روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

۱۵ دی ۹۵ - اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره نمره آزمون داوطلبان غیر مجازدراعلام نتایج آزمون‌ شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری (مورخ ۱۳۹۵/۸/۱۴)

بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ آندسته از داوطلبان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری که باتوجه به نتایج اعلام شده در سایت این سازمان برای آزمون‌ مذکور در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۷، به عنوان داوطلبان غیرمجاز شناخته شده اند، می رساند که بمنظور اطلاع این داوطلبان از نمره آزمون خود و همچنین نمره آخرین فرد معرفی شده برای مصاحبه در رشته مربوطه، اطلاعات این داوطلبان به صورت کارنامه بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org از ساعت ۱۸ (۶ بعداز ظهر) امروز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵  قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان درصورت هرگونه سوال منحصراً می توانند حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ با شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری دراین خصوص مکاتبه نمایند و بدیهی است به مکاتبات واصله به این سازمان پاسخی داده نخواهد شد.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

خبر ۷ دی ۹۵ - کارنامه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۳۹۵

کاربران گرامی برای مشاهده کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری روی لینک زیر کلیک نمایید.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

 

۲ دی ۹۵ - اطلاعیه درباره تاریخ اعلام نتایج آزمون ۹۵

متقاضیان محترم می‌توانند جهت مشاهده نتایج آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۵ در روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ به سایت سازمان سنج آموزش کشور (بخش آزمون‌های استخدامی) به آدرس www.sanjesh.org مراجعه نمایند.
 

۱۱ آبان ۹۵ - کارت شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۵

کاربران گرامی برای دریافت کارت آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۵ به لینک زیر مراجعه نمایید

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

۹ آبان ۹۵ - اطلاعیه شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری درباره‌ تاریخ پرینت کارت،محل رفع نقص کارت و زمان‌ برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۵

ضمن‌ آرزوی‌ توفیق‌ برای‌ داوطلبان آزمون‌ کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۵، بدین‌ وسیله‌ به‌ اطلاع‌ می‌رساند آزمون در صبح روز جمعه مورخ ۹۵/۸/۱۴  در ۱۱ شهرستان برگزارخواهد شد. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۹:۳۰ صبح روز جمعه مورخ ۹۵/۸/۱۴ آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیمساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

لینک مربوط به پرینت کارت شرکت در آزمون برای کلیه داوطلبان از روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۵/۸/۱۰ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌، برای تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به سایت سازمان سنجش به آدرس مذکور(قسمت آزمونهای استخدامی و ...) مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات درخواستی یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند و براساس زمان، تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. داوطلبان چنانچه در خصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور در روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۸/۱۳ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ براساس جدول شماره ۲ (دو) اطلاعیه پرینت کارت به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص مراجعه نمایند. شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری

اطلاعیه شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری درباره تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۵

ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۵، بدین وسیله به اطلاع می‌رساند آزمون در روز جمعه صبح مورخ ۹۵/۸/۱۴ در ۱۱ شهرستان برگزار خواهد شد. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۹.۳۰ صبح روز جمعه مورخ ۹۵/۸/۱۴ آغاز و دره ای ورود به جلسه نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند. لینک مربوط به پرینت کارت شرکت در آزمون برای کلیه داوطلبان از روز دوشنبه مورخ ۹۵/۸/۱۰ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون، برای تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به سایت سازمان سنجش به آدرس مذکور (قسمت آزمون‌های استخدامی و...) مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات درخواستی یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند و بر اساس زمان، تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. داوطلبان چنانچه در خصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور در روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۸/۱۳ از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ بر اساس جدول شماره ۲ (دو) اطلاعیه پرینت کارت به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص مراجعه نمایند.

جدول شماره ۱ - شهرستان محل برگزاری حوزه‌های آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در سال ۱۳۹۵
استان نام شهرستان محل برگزاری آزمون استان محل اقامت
آذربایجان شرقی تبریز کلیه داوطلبان استانهای آذربایجان شرقی و زنجان
آذربایجان غربی ارومیه کلیه داوطلبان استانهای آذربایجان غربی
اصفهان اصفهان کلیه داوطلبان استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد
تهران تهران کلیه داوطلبان استانهای تهران، سمنان، البرز، مرکزی و قم
خراسان مشهد کلیه داوطلبان استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی
کرمان کرمان کلیه داوطلبان استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان
فارس شیراز کلیه داوطلبان استانهای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد
کرمانشاه کرمانشاه کلیه داوطلبان استانهای کرمانشاه، ایلام، کردستان و همدان
خوزستان اهواز کلیه داوطلبان استانهای خوزستان و لرستان
مازندران ساری کلیه داوطلبان استانهای مازندران و گلستان
گیلان رشت کلیه داوطلبان استانهای گیلان، اردبیل و قزوین

جدول شماره ۲

جدول شماره ۲ - نام شهرستان و آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در سال ۱۳۹۵ بر اساس استان محل اقامت داوطلبان
استان نام شهرستان محل باجه رفع نقص آدرس محل تشکیل باجه رفع نقص
آذربایجان شرقی تبریز دانشگاه تبریز تبریز:بلوار ۲۹بهمن، دانشگاه تبریز، ساختمان مدیریت امور آموزشی (آموزش کل)
آذربایجان غربی ارومیه دانشگاه ارومیه ارومیه:خیابان شهید بهشتی، پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه
اصفهان اصفهان دانشگاه اصفهان اصفهان:میدان آزادی ، (دروازه شیراز)، بلوار دانشگاه ، درب شمالی دانشگاه، جنب اداره کل آموزش، ستان برگزاری آزمونهای دانشگاه اصفهان
تهران تهران دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره تهران:خیابان انقلاب، میدان فردوسی، کوچه شاهرود، دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره
خراسان مشهد دانشگاه فردوسی مشهد مشهد:بلوار وکیل آباد، روبروی پارک ملت، درب شمالی دانشگاه فردوسی، مدیریت آموزشی دانشگاه
کرمان کرمان دانشکده فنی شهید چمران کرمان کرمان:خیابان شهید مصطفی خمینی، ابتدای اتوبان هفت باغ علوی، دانشکده فنی شهید چمران
فارس شیراز دانشگاه شیراز شیراز:خیابان ساحلی غربی، مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز
کرمانشاه کرمانشاه دانشگاه رازی کرمانشاه کرمانشاه:طاق بستان، باغ ابریشم، پردیش دانشگاه رازی کرمانشاه، اداره کل امور آموزشی
خوزستان اهواز مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان اهواز:بلوار گلستان، انتهای بلوار پردیس، مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی
گیلان رشت دانشگاه گیلان رشت:بلوار حافظ، خیابان ملت، روبروی پارک شهر، پردیس دانشگاه گیلان
مازندران ساری دانشکده فنی امام محمدباقر (ع) ساری:بلوار خزر، خیابان شهید مطهری (طبرستان)، دانشکده فنی امام محمدباقر(ع)

اطلاعیه شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری در خصوص تاریخ برگزاری آزمون

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم آزمون می‌رساند: "آزمون کارشناسی رسمی دادگستری" تمامی رشته ها در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۱۴ توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌گردد. اطلاعیه های بعدی آزمون متعاقبا از طریق سایت و کانال رسمی تلگرام شورایعالی اعلام میگردد.

اطلاعیه تمدید ثبت نام

به اطلاع متقاضیان ثبت نام در آزمون درخواست پروانه کارشناسی رسمی دادگستری می‌رساند که بر اساس نامه شماره ۴۱۰/ش مورخ ۹۵/۲/۲۸ ریاست محترم شورایعالی و بنا به تقاضای عده زیادی از متقاضیان، ثبت نام در آزمون تا ساعات پایانی روز جمعه ۹۵/۳/۲۱ تمدید گردید.

اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون

به اطلاع کلیه متقاضیان استان‌های "آذربایجان غربی" و "قم" می‌رساند ، ثبت نام متقاضی در رشته‌های ذیل نیز امکان پذیر می‌باشد: ۱. استان آذربایجان غربی: رشته های کشاورزی و منابع طبیعی ، زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه و عربی ۲.قم: رشته‌های معماری داخلی و تزتینات ، صنایع چوب ، زبان های آلمانی ، انگلیسی، فرانسه ، عربی ، ایرانگردی و جهانگردی ، امور اسلحه و مهمات و آبزیان و شیلات

اطلاعیه : قابل توجه کلیه متقاضیان ثبت نام لطفا به موارد ذیل دقت فرمایید

۱. علی رغم تاکید موکد در دفترچه راهنمای ثبت نام، یادآور می شود رعایت تمامی شرایط ثبت نام به خصوص شرط سابقه تجربی بعد از اخذ مدرک (تاریخ دقیق فراغت از تحصیل) ۵سال برای رشته های ستاره دار و ۱۵سال برای رشته های غیرستاره دار و شرایط خاص برای برخی دیگر از رشته ها مانند امورثبتی،تشخیص اصالت خط و امضا و... الزامی می باشد. ۲. لذا رعایت روند ثبت نام به صورت زیر الزامی می‌باشد: الف. دریافت دفترچه آزمون و مطالعه دقیق آن و حصول اطمینان از واجد شرط بودن ب. خرید کارت اعتباری در صورت داشتن همه شرایط ثبت نام ج. مراجعه به لینک ثبت نام و تکمیل اطلاعات و دریافت شماره پرونده ۳. لطفا قبل از خرید کارت اعتباری، کلیه شرایط را حتما مطالعه نمایید و در صورت واجد شرط بودن نسبت به خرید کارت و ثبت نام اقدام نمایید. ۴. در صورت بروز هرگونه مشکل یا اشتباه ، تا "مهلت ویرایش" که متعاقبا اعلام خواهد شد ، تامل فرمایید. ۵. زمان برگزاری آزمون‌ها حداقل یک ماه قبل از برگزاری در سامانه آزمون شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری به نشانی www.scioeexam.org اعلام خواهد شد. ۶. مدت زمان پرداخت حق بیمه ، ملاک سابقه کار نمی‌باشد. ۷. منظور از ۵ سال بعد از اخذ مدرک این است که متقاضی حداقل ۵سال بعد از اخذ مدرک مرتبط با رشته‌ای که می‌خواهد کارشناس شود، به همان شغل اشتغال داشته باشد، مرجع صادرکننده گواهی نامه باید معتبر باشد و این امر، نیازی به تایید پرداخت حق بیمه ندارد. ۸. در رشته‌هایی که داشتن مدرک مهندسی قید شده است، در مدرک تحصیلی متقاضیان، کلمه "مهندسی" حتما باید درج شده باشد. به عبارت دیگر ، درج اصطلاحاتی مانند "دوره کارشناسی و ..." کفایت نمی‌کند. ۹. در مورد رشته‌هایی که داشتن ۱۵ سال سابقه کار شرط کارشناس شدن می‌باشد، زمان اخذ مدرک کارشناسی مورد توجه نیست و صرفا داشتن دانشنامه کارشناسی و یا بالاتر کفایت می‌کند. ۱۰. در رشته تعیین نفقه (کد۳۳) منظور از حقوق قضایی ، همان رشته حقوق می‌باشد. و متقاضیان این رشته باید گواهی حداقل ۵سال اشتغال در زمینه مسایل مربوط به رشته تعیین نفقه یا مددکاری ارایه دهند. ۱۱. معافیت تحصیلی یا گواهی اشتغال به تحصیل به جای کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان مشمول) 

۱۷ اردیبهشت ۹۵ - اطلاعیه شورای عالی کارشناسان رسمی درباره آزمون کارشناسی رسمی دادگستری سال ۱۳۹۵

به اطلاع متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری می رساند که بر اساس مصوبه شواری عالی کارشناسان رسمی، ثبت نام از متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری از روز جمعه ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ مصادف با روز مبعث رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) به حول و قوه الهی آغاز خواهد شد. متقاضیان محترم می توانند برای اطلاع از رشته های مورد درخواست و چگونگی ثبت نام از آن تاریخ به پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی به آدرس www.SCIOE.org مراجعه فرمایند.

برای دریافت فایل راهنمای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده شرایط و لینک ثبت نام در وب سایت شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری اینجا کلیک کنید

قابل توجه شرکت کنندگان در مصاحبه علمی آزمون کارشناسان رسمی ۱۳۹۳

کلیه شرکت گنندگان در مصاحبه علمی آزمون کارشناسان رسمی سال ۱۳۹۳ میتوانند از طریق لینک ذیل از نتیجه مصاحبه خود آگاهی یافته و قبول شدگان در مصاحبه علمی می بایست با همراه داشتن مدارک ذیل به دفاتر هیات مدیره کارشناسان در استان حوزه قبولی برای دریافت گواهی های استعلامات جهت انجام آزمایش عدم اعتیاد ، سوء پیشینه و استعلام مدرک تحصیلی مراجعه نمایند :

  • کارت شناسایی معتبر
  • چهار قطعه عکس
  • کپی مدرک یا مدارک تحصیلی دانشگاهی.

لازم به ذکر است قبول شدگان در مصاحبه علمی که حوزه انتخابی آنها استانهای سیستان و بلوچستان ، خراسان شمالی ، همدان یا بوشهر میباشد لازم است طبق جدول ذیل به دفاتر هیات مدیره استان همجوار مراجعه نمایند : خراسان شمالی -> خراسان رضوی سیستان و بلوچستان  -> کرمان همدان -> مرکزی بوشهر -> فارس

برای اطلاع از نتیجه مصاحبه اینجا کلیک کنید

برای مشاهده نشانی دفاتر هیات مدیره استانی اینجا کلیک کنید

برای مشاهده خبر در سایت کارشناسان رسمی دادگستری اینجا کلیک کنید

نتیجه و نمره آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۳ 

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

اطلاع از زمان مصاحبه علمی پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون کارشناسان رسمی سال ۱۳۹۳

جهت اطلاع از تاریخ مصاحبه پذیرفته شدگان اینجا کلیک کنید

تاریخ ارائه مدارک

برای مشاهده تاریخ ارائه مدارک اینجا کلیک نمایید

نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۳

برای مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک کنید

 

نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اوایل سال آینده اعلام می‌شود

خبرگزاری ایسنا : رییس مرکز مشاوران حقوقی، وکلا‌ و کارشناسان قوه قضاییه از اعلام نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در اوایل سال ۹۴ خبر داد. عبدالرضا مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری دو سه ماه آینده اعلام خواهد شد. وی ادامه داد: میزان پذیرش در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۵۰۰ نفر است. مومنی درباره برگزاری آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه نیز گفت: هنوز برای برگزاری این آزمون تصمیمی اتخاذ نشده است، اما این احتمال وجود دارد که این آزمون را سال آینده برگزار کنیم. به گزارش ایسنا، آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۳، جمعه - ۳ بهمن ماه - در ۲۴ حوزه امتحانی به صورت متمرکز در تهران برگزار شد.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی سال۹۳ به اطلاع می رساند زمان برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری سال۹۳ ، ۳ بهمن ماه می باشد و آزمون به صورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد.همچنین داوطلبان محترم می توانند،‌از تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ با مراجعه به همین سایت (www.۲۳۰۵۵.ir) نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

اطلاعیه آزمون کارشناسی رسمی دادگستری سال ۹۳

مرکز امور مشاوران حقوقی ف وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه ، از بین واجدین شرایط نسبت به جذب متقاضیان اخذ پروانه کارشناس رسمی از طریق آزمون اقدام به عمل می آورد .

متقاضیان آزمون کارشناسی میبایستی جهت ثبت نام از تاریخ ۹۳/۶/۲۵ تا آخر وقت اداری روز ۹۳/۷/۱۵ به وب سایت www.۲۳۰۵۵.ir مرجعه و ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی ، اقدام نمایند .

 

۳٬۷۶۹ نظر برای استخدام کارشناسان رسمی دادگستری (اطلاعیه جدید)

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید