استخدام آزمون قضاوت (اطلاعیه جدید)

۴۲۴ نظر

استخدام آزمون قضاوت

اخبار و استخدام‌های آزمون قضاوت یا جذب عمومی قضات به محض اعلام توسط مراجع رسمی در این صفحه اطلاع رسانی میگردد. بدیهی میباشد شما با مراجعه روزانه به این صفحه میتوانید علاوه بر مطالعه تمام اخبار و استخدام های آزمون قضاوت ، آشنایی با سوالات و منابع مطالعاتی استخدام آزمون قضاوت و منابع مصاحبه استخدامی، در جریان استخدام جدید نیز قرار بگیرید. در ادامه با کلیک بر روی هر لینک فهرست مطالب به بخش مربوطه هدایت میشوید.

خبر ۲۸ اسفند ۱۴۰۱- آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا - سال ۱۴۰۲

بدین‌وسیله به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون تستی جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۲ می‌رساند، ثبت‌نام این آزمون اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از طریق سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی انجام خواهد پذیرفت.

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک کنید

لینک ها و صفحات مرتبط

 • ثبت نام فراخوان جذب عمومی و اختصاصی داوطلبان آزمون قضاوت سال ۱۴۰۲ از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه شرایط  استخدام تصدی منصب قضا شرایط استخدام را مطالعه کنید.
 • جهت آمادگی برای حضور در جلسه آزمون استخدامی آزمون قضاوت سال ۱۴۰۲ می‌توانید از منابع و سوالات مفید موجود در این صفحه استفاده کنید.

 

شرایط عمومی، اختصاصی

 

آخرین اخبار استخدامی

 ثبت نام در آزمون استخدام آزمون قضاوت

آزمون تصدی منصب قضاء که تحت عنوان آزمون قضاوت شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین آزمون های حقوقی در کشور است که در بین فارغ التحصیلان رشته حقوق طرفداران بسیار زیادی دارد. آزمون قضاوت به دو صورت جذب عمومی و جذب اختصاصی صورت می پذیرد:

زمانی که جذب افراد از طریق آزمون کتبی و مصاحبه علمی آزمون قضاوت و یا همان تصدی امر قضاء  صورت بگیرد به این نوع جذب عمومی قضات  گفته میشود ولی جذب اختصاصی بر خلاف جذب عمومی بدون آزمون کتبی است اما دارای شرایط خاصی برای جذب است.

متقاضیان محترم استخدام در آزمون استخدام آزمون قضاوت  می‌توانند پس از مطالعه  دفترچه  سوالات آزمون قضاوت  و  شرایط استخدام آزمون قضاوت، جهت ثبت نام در استخدام آزمون قضاوت  اقدام نمایند.

شرایط سنی آزمون قضاوت در بخش شرایط استخدام آزمون قضاوت سال ۱۴۰۱ ذکر شده است که در زمان ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۱ می توانند با مطالعه دفترچه آزمون اقدام به ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ طبق آخرین خبر منتشر شده  از ابتدای اردیبهشت ماه سال   ۱۴۰۲ خواهد بود که در صورت شروع ثبت نام در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

کاربران عزیز «ای استخدام» آزمون قضاوت سال ۱۴۰۱ می‌توانند برای آمادگی در آزمون استخدامی از منابع مطالعاتی مفید در این خصوص استفاده نمایید و بعد از قبولی در مرحله کتبی و راه یافتن به مرحله گزینش و عقیدتی سیاسی برای آشنایی با سوالات گزینش از بسته کتاب جامع گزینش، مصاحبه و عقیدتی استفاده کنند.

 

منابع و سوالات مفید برای استخدام آزمون قضاوت
منابع مطالعاتی برای مصاحبه استخدامی آزمون قضاوت
در این بخش تمام منابع مطالعاتی برای مصاحبه آزمونهای استخدامی شامل مصاحبه عقیدتی و سیاسی، روانشناختی، تخصصی و ... گردآوری شده است. شما می توانید با مراجعه به هر لینک مورد نظر مطالب موجود را مطالعه نمایید.
آرشیو مطالب پیشین
آرشیو مطالب پیشین و سالهای گذشته مربوط به استخدامی تصدی امر قضا در این قسمت لیست شده است، لطفا در صورت تمایل به مطالعه از پیوست های مربوط به سال مورد نظر خود استفاده بفرمایید
سوالات متداول

 

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۴۲۴ نظر برای استخدام آزمون قضاوت (اطلاعیه جدید)

 • ح
  حاج وحید
  ۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۷:۵۳
  دوستان یه خورده فعال تر باشیم تو این صفحه
  • م
   محمد رسول
   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵:۱۸
   سلام مگه شرایط ثبت نام اعلام کردن
   • ا
    افشین
    ۲۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۴:۲۱
    سلام این آزمون شرط معدل داره یا نه یا و وآیا نوع دانشگاه تاثیر دارد مثلا پیام نور می‌تواند شرکت کند ممنون میشم اگر. اطلاع دارید جواب بدید؟
    • ع
     عبدالرحمن
     ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۴۰
     سلام من این خوندم اما از طرف دانشگاه ثبت نام کنم یا ازطرف مدرک حوزی چون حوزی اهل سنت برای تشریحی یک کتاب است من باید این یک کتاب امتحان بدهم یا اینها که منبع دانشگاه هستند
     • ع
      عبدالرحمن
      ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، ۰۸:۵۷
      سلام من روحانیت اهل سنت هستم 37 سال هستم دانشجو کارشناسی ارشد رشته مذاهب فقهی هستم می تونم ثبت نام کن سطع دو حوزه هم دارم شامل حوزه میش یا دانشگاه
      • مشاور «ای استخدام»
       ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، ۰۹:۲۶
       کاربرعزیز
       برای اطلاع از شرایط آزمون اینجا کلیک نمایید .
       • ح
        حاج وحید
        ۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۷:۵۴
        نمیشه متاسفانه تا 36 سال هستش
       • م
        مهدی
        ۳ اسفند ۱۴۰۱، ۰۲:۳۰
        سلام و عرض ادب.
        خدمت سربازی هم بغیر از 36 سال سن تمام است یا 2 سال خدمت سربازی هم لحاظ میشه و میتونیم با گذراندن خدمت سربازی تو 38 سالگی شرکت کنیم؟؟
        • ع
         علی
         ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، ۲۲:۴۹
         سلام‌ متولد 1361 هستم می توانم در منصب قضا عمومی شرکت کنم چون باقی شرایط را دارم
         • مشاور «ای استخدام»
          ۲۳ بهمن ۱۴۰۱، ۱۷:۳۹
          کاربرعزیز
          حدنصاب سن 36 سال تمام می باشد .
          • ح
           حاج وحید
           ۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۷:۵۴
           نمیشه
          • B
           Behnam
           ۲۷ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۱۱
           سلام
           دوستان عزیز ی سوال درمورد آزمون اختصاصی قضاوت دارم
           کارشناسی و ارشد هردو در دانشگاه آزاد رشت
           در حال حاضر دکترای پردیس کیش هستم
           با این شرایط میتونم آزمون اختصاصی قضاوت شرکت کنم ؟
           ضمنا سهمیه جانبازی 25درصدنیز دارم
           ممنون میشم پاسخ دهید.

           لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

           ثبت پاسخ