چرم نگار در سال 1371 با مدیریت قادر فتاحی در زمینه تولید صنایع دستی و نقاشی روی چرم شروع به کار کرد و در سال 1375 با توجه به نیاز بازار انواع کیف های زنانه و مردانه چرم طبیعی را با طراحی اصیل ایرانی به محصولات خود افزود.

در سال 1389 با انتقال خط تولید به شهر خلخال و احداث کارخانه ای به وسعت 2000 متر مربع شامل 4 بخش تولیدی کتب نفیس، کیف، محصولات چوبی و دکوراتیو و هدایای تبلیغاتی توانست محصولاتی با تنوع بیشتر و کیفیت بهتر به بازار عرضه نماید با این هدف که تولیدات داخلی را جایگزین اجناس وارداتی کرده و بتوانیم به عنوان ارزنده ترین تولیدات چرمی آنها را به اقصی نقاط دنیا صادر نماییم.

 

چرم نگار بیش از 50 نمایندگی فعال در سراسر ایران و 2 نمایندگی در استرالیا و انگلستان و هم چنین سابقه صادرات به کشور هایی چون آلمان، آذربایجان، آمریکا، ترکمنستان، امارات، استرالیا و انگلستان را در رزومه ی کاری خود دارد.

وجود تنوع و ایجاد طرحهای ابتکاری و خلاقانه نظیر تابلو، جعبه و کتب نفیس آمیخته با مس (که به عنوان یک اثر هنری با شماره 3890 به نام مدیریت مجموعه به ثبت رسیده است و تولید آن انحصاری می باشد) می تواند راز ماندگاری چرم نگار باشد.