شرکت سهامی کارخانجات تولیدی بهمن (فیلور) درسال 1343 تاسیس و در سال 1345 در محل کارخانه واقع درخیابان پیروزی بهره برداری از آن آغاز گردید.
در شروع کار، قطعات یخچال و فریزر از شرکت‎های فیلکو آمریکا و هوور انگلیس وارد و مونتاژ می‎شد. قابل ذکر است که نام شرکت از ترکیب کلمات فیلکو و هوور اقتباس شده بود.
پیرو تغییر در مالکیت شرکت و انجام سرمایه گذاری در ماشین آلات، از سال 1351 تولید محصولات جدید یخچال و فریزر شروع گردید. در این مرحله بخشی از قطعات در کارخانه تولید و مابقی از خارج وارد می‏شد. ضمنا در قبال پرداخت سالانه 50000 دلار از کمکهای فنی شرکت فیلکوی آمریکا نیز استفاده به عمل می آمد که این ارتباط در سال 1356 قطع گردید.

شرکت درسال 1354 به سهامی عام تبدیل گردید. پس از انقلاب، عمده سهام شرکت در اختیار بنیاد دینی و فرهنگی صدوق بزرگ قرارگرفت و از سال 1362 به شرکت کارخانجات تولیدی بهمن (سهامی عام) تغییر نام یافت.

در سال 1373 پروژه طراحی و ایجاد کارخانه جدید بهمن درسعیدآباد شهریار آغاز شد. همزمان قراردادی با شرکت مرلونی ایتالیا منعقدگردید و برحسب آن دانش فنی و ماشین آلات لازم جهت تولید مدلهای جدید یخچال، فریزر و یخچال فریزر در اختیار شرکت قرارگرفت

ظرفیت کارخانه جدید 350 هزار دستگاه در سال بوده و بهره برداری از آن در حال انجام است

فیلور

شرکت فیلور یکی از قدیمی ترین شرکتهای ایرانی فعال در تولید و عرضه لوازم خانگی است و توانسته از دهه چهل شمسی با بهره گیری از توان و فراست کارآفرینان ایرانی موفقیت های چشمگیری داشته باشد.

فیلور محصولات متنوعی تولید میکند که شامل انواع یخچال، یخچال فریزر و فریزر و همچنین سایر محصلات همانند ماشین لباسشویی و ... است.

فیلور سابقه طولانی در بین خانواده های ایرانی دارد. همچنین این شرکت در طول سالیان مختلف شرکای تجاری مختلف بین المللی داشته است.

محصولات فیلور به کشورهای مختلفی هم صادر شده و اینک به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های ایرانی در حال تلاش برای ارائه محصولات متنوع با کیفیت قابل قبول است.

محصولات فیلور به کشورهای مختلفی هم صادر شده و اینک به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های ایرانی در حال تلاش برای ارائه محصولات متنوع با کیفیت قابل قبول است.