وب سایت " لست سکند " با توجه به فقدان منابع و مواخذی در صنعت توریسم و گردشگری و آژانسهای مسافرتی در ایران راه اندازی شده است. با توجه به وجود مکانهای دیدنی در کشور عزیزمان ایران، بسیاری از آنها به دلیل عدم معرفی صحیح و کامل از دید بسیاری از ما پنهان مانده اند. یکی از وظائف و رسالتهای ما در این وب سایت این است که این مکانها و نقاط دیدنی کشورمان را به کمک شما عزیزان، مسئولین و متولیان شهرها و استانهای کشور شناسایی نماییم و آنها را به بهترین شکل ممکن به هموطنان عزیز معرفی نماییم.

لست سکند در سال 89 و با هدف اطلاع رسانی صحیح و سریع به مسافران راه اندازی شده است. لست سکند در طول چند سال گذشته بیش از 500.000 کاربر را از سراسر ایران جذب کرده است (بیش از 45% این کاربران از استانهای به غیر از تهران میباشند). در سیستم فعلی آژانسهای مسافرتی میتوانند پکیج تورهای خود را به صورت مستقیم در سایت وارد نمایند که این تورها پس از بررسی توسط مدیریت سایت و در صورت صحت اطلاعات (ستاره هتل ها، ساعات پروازی و . . .) بر روی سایت منتشر میشود. آژانسهای فعال در سایت همگی دارای "مجوز بند ب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" بوده و از همکاری با آژانسهای بدون مجوز خودداری میشود. در حال حاضر و به طور تقریبی بیش از 2000 آژانس از سرتاسر ایران در سایت عضو شده اند که تنها اجازه فعالیت به تعداد معدودی آژانس داده شده است.

لست سکند

ارائه اطلاعات کامل و صحیح و بدون جهت گیری و جانب داری و بدون واسطه

 • تورها: کاربر در این قسمت با توجه به نیاز خود تور مورد نظر و مطابق با بودجه و سلیقه و زمان خود را میباید و مستقیما با آژانس آگهی دهنده تماس گرفته و در صورت توافق مبالغ را به حساب آژانس واریز مینماید.
 • اخبار: در این بخش اخبار گردشگری داخلی و خارجی، معرفه جاذبه های توریستی و هتلهای ایران و جهان و ... معرفی میشود. یکی از موارد بسیار پرطرفدار معرفی بدترین و بهترین هتلهای دنیا میباشد
 • سفرنامه ها: این بخش بسیار جذاب و کاربردی میباشد و کاربران میتوانند تجربیات سفر خود با یکدیگر به اشتراک بگذارند . تا کنون بیش از 1000 سفرنامه مختلف (داخلی و خارجی) در سایت درج شده است
 • نقد و بررسی هتل ها: در این بخش کاربران میتوانند تجربیات خود را از هتلهایی که در آنها اقامت داشته اند بنویسند و به هر هتل بر اساس آیتمهای مختلف امتیاز دهند (مشابه با سایت TripAdvisor.Com). تا کنون بیش از 7000 نقد و بررسی هتلهای مختلف داخلی و خارجی صورت گرفته است. جهت نقد و بررسی هتلهای داخل ایران از کاربر تقاضای ارائه "واچر هتل" میشود.
 • نقد و بررسی آژانسهای مسافرتی: در این بخش کاربران میتوانند آژانسهای مسافرتی فعال در سایت را که از آنها تور خریداری کرده اند نقد و بررسی نمایند و به خدمات آنها امتیاز دهند. جهت ثبت نقد و بررسی در این بخش آپلود قرارداد اسکن شده مسافر با آژانس اجباری است و میبایست جهت حصول اطمینان این مدرک را آپلود نمایند تا حقی از آژانسها ضایع نشود.
مدیر عامل
کامران عسگری

مجموعه لست سکند در مسیر طولانی رشد و پیشرفت خود همواره سعی بر جذب بهترین نیروها و ایجاد مسیر رشد و تعالی آن‌ها داشته است.

معاونت محتوا و پشتیبانی
حامد رضابیک

ما اینجا سعی بر ساخت مسیری داریم که نیروهای جوانمان علاوه بر محیطی شاد و شرایط کاری آسان مسیری با آینده ای روشن و پیشرفت در راه خود داشته باشند ما اعتقاد بر این داریم که تامین آسایش نیروهای ما بازده بسیار خوبی برای ما دارد.

معاونت برنامه نویسی و نرم افزار
کیهان عسگری

ایجاد محیطی برای رشد و توسعه هرچه بیشتر همکارانمان در این بخش جزو اولویت‌های ما در این بخش است. ایجاد شرایط ذهنی که همکارانمان را در این بخش برای رو در رو شدن با چالش‌های فراوان آماده سازد هدف ماست.

لست سکند
لست‌ سکند، یلدا مبارک
لست سکند
لست‌ سکند، یلدا مبارک
مدیر بازاریابی
اشکان بروج

ما محیطی فعال و پویا برای کسانی که علاقه به بازاریابی دارند فراهم ساختیم تا ما را در راه بهترین بودن یاری کنند.

مدیر فنی
سمیه ترکمان

اینجا هدف ما پیگیری و نظارت دقیق و به روز کردن اطلاعات پکیجهایی هست که از سوی آژانسهای روی سایت به نمایش گذاشته می شود تا کاربرهای که برای خرید تور مورد نظرشان بتوانند به راحتی خریداری کنند . یکی دیگه از کارهایی که ما انجام میدهیم این است که اگر کاربری در سایت برای خرید دچار مشکل شود و یا اینکه آژانس به تعهداتش درست عمل نکند ،مورد را سریعا پیگیری میکنیم و همینطور با توجه به نیاز کاربرها مسیرها و هتلها و ایرلانهای جدید رو تعریف میکنیم.

مدیر محتوا
نسیم اسلامپور

رسالت ما در بخش محتوا تحقیق، اطلاع رسانی و در نتیجه تولید محتوای مناسب با نیاز مخاطبانی است که قصد دارند علاوه بر کسب دانش در حوزه گردشگری، دانستنی‌های عمومی خودشان را در مورد فرهنگ و رسوم اقصی نقاط جهان افزایش دهند. ما همچنین جدیدترین اخبار روز دنیا در این حیطه را نیز در اختیار کاربرانمان قرار می‌دهیم و در عین حال با ارایه محتوای تولید شده توسط کاربر در بخش سفرنامه‌ سایت، تعامل همیشگی‌مان را در این عرصه، با کاربرانمان حفظ می‌کنیم.

مدیر برنامه نویسی اپلیکیشن لست گرام
پرهام زارع

حوزه کاری اپلیکیشن‌هایی که در این مجموعه ساخته میشوند بسیار جذاب و در عین حال پر از چالش‌های فنی در سایزهای بزرگ است و فعالیت در این مجموعه را بسیار جذاب میکند.

مدیر برنامه ریزی و توسعه
شیرین غزل

گستره فعالیت‌های لست سکند جهانی است و ما برای گستری فعالیت‌های مجموعه به دنبال افرادی هستیم که ما را در این امور یاری کنند.

مدیر برنامه نویسی سایت
میلاد قاضی

تلاش ما بوجود آوردن محیطی پویا و آرام است برای کسانی است که در این زمینه ما را یاری میکنند. چالش‌های فنی در سایز‌های تجاری و بزرگ در وبسایت‌هایی با خیل عظیم مخاطبین علاقه‌مند جزو جذابیت‌های کار ما در این شرکت است.

دستاوردهای که به مدد اعتماد شما عزیزان همراه کسب کرده‌ایم:

 • همکاری با بیش از 200 آژانس مسافرتی از سراسر کشور
 • اهدای جایزه‌ی سفرنامه نویسی به 104 نفر از سفرنامه نویسان برتر کشور
 • برگزاری مسابقه‌ی نقد و بررسی هتل‌ها در طول چند سال متوالی
 • برگزاری مسابقه‌ی نقدو بررسی آژانس‌ها در طول چند سال متوالی
 • برگزاری مسابقه‌ی نقد و بررسی شهرها، جاذبه‌های گردشگری و رستوران‌ها
 • توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایلی لست سکند (لست‌سکند و لست‌گرام)
 • برگزاری همایش گردشگری کشور در دو سال 96 و 97

برنامه‌هایی آینده:

 • توسعه‌ی اپلیکشن لست‌گرام به عنوان مرجعی مطمئن برای اشتراک تجربه، بررسی و مقایسه‌ی جاذبه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و مقاصد ایرانگردی و جهانگردی به زبان فارسی
 • اضافه شدن بخش پرسش و پاسخ به سایت لست سکند و اپلیکشن لست‌گرام
 • تولید پست و نقد و بررسی‌های ویدیویی توسط کاربران
 • ایجاد ویدیوسنتر تخصصی گردشگری
 • ایجاد رویدادها و کارگاه‌های آموزشی در راستای توسعه‌ی فرهنگ سفرنامه‌نویسی و تولید محتوا در گردشگری
 • ارایه‌ی خدمات جدید آنلاین به پنل‌های آژانس‌های مسافرتی